• Razem na Święta

07.01.2021

W ramach w akcji organizowanej przez MEN #RazemNaŚwięta nasi wolontariusze:

• wykonali kartki z życzeniami świątecznymi  a następnie poprzez wrzucenie do skrzynek przekazali je sąsiadom;

• samodzielnie przygotowali pierniczki i obdarowali nimi sąsiadów;

• przygotowali ozdoby świąteczne dla  osób z rodziny oraz sąsiadów;

• na przełomie stycznia i lutego zorganizują zbiórkę karmy dla schroniska dla zwierząt.

• Zbiórka nakrętek

23.12.2020

Od kilku lat w naszej szkole prowadzona jest zbiórka nakrętek. W tym roku szkolnym nadal zbieramy nakrętki na rehabilitację i sprzęt niezbędny do codziennego życia naszej dzielnej Gabrysi. Mimo stanu epidemicznego i zdalnego nauczania wolontariusze bardzo mocno się zaangażowali zbiórkę, o czym świadczą zdjęcia zebranych nakrętek.

Dzięki takim akcjom dzieci uczą się, jak nieść pomoc potrzebującym. Zdobywają również wiedzę, jak chronić nasze środowisko naturalne.

• Adopcja na odległość

23.12.2020

Już od kilku lat nasza szkoła uczestniczy w akcji Adopcja na odległość. Jest to forma pomocy ubogim dzieciom – najczęściej z krajów Trzeciego Świata.

Polega na finansowym wspomaganiu dziecka i utrzymywaniu z nim korespondencyjnego kontaktu.

Takim wsparciem nasza placówka otoczyła konkretne dzieci z Kenii: Morisa i Tiberiusa.
         Dzięki temu nasi podopieczni mogą uczęszczać do szkoły - roczna edukacja każdego z nich to równowartość 100 dolarów. Dla wielu kenijskich rodzin to ogromny wydatek, na który je nie stać.

Kontakt listowny pozwala bliżej poznać historię dzieci czy śledzić postępy w nauce.

W naszej szkole - już po raz kolejny odbyła się zbiórka pieniążków na pomoc dla Morisa i Tiberiusa. Do tegorocznej włączyli się członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz ze swoimi opiekunami, którzy przekazali 150 złotych.
        Mamy nadzieję, że ten drobny gest solidarności otworzy naszym protegowanym szerszy wachlarz możliwości na przyszłość.

• Tydzień Mikołajkowy

14.12.2020

Od 7 do 11 grudnia świętowaliśmy w naszej szkole Tydzień Mikołajkowy. Uczniowie zmienili swoje awatary w aplikacji Teams na świąteczne. Obraz profilu mógł być grafiką skojarzoną ze świętami lub znaną postacią noszącą imię Mikołaj. W poniedziałek - 7 grudnia -  uczniowie, logując się na zajęciach, mieli możliwość zaprezentować się w czerwonym stroju, pokazać się w mikołajkowej czapce lub innych świątecznych elementach stroju. Był to dzień koloru czerwonego.
            Inną mikołajkową tradycją w naszej szkole jest BILET NIEPYTANIA. Ze względu na naukę zdalną nie można było tej akcji przeprowadzić w tradycyjny sposób. Dlatego, za zgodą Pani Dyrektor, dzień 7 grudnia był DNIEM NIEPYTANIA - dniem bez sprawdzianów, testów, kartkówek, prac klasowych, odpytywania uczniów.
            Organizatorem Mikołajek, które wpisały się już na dobre w kalendarium najważniejszych szkolnych wydarzeń był Samorząd Uczniowski. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji świąteczny klimat zagościł w naszej szkole i pozostanie z nami jeszcze na długo.

• Miss i Mister szkoły

23.12.2020

30 listopada 2020r. w ramach Tygodnia Andrzejkowego odbył się w naszej szkole konkurs na Miss i Mistera Szkoły. Karty do głosowania zostały rozesłane drogą elektroniczną. Zagłosować mogli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele. W zabawie udział wzięły 143 osoby. A oto jej wyniki.

W kategorii klas I - IV tytuł MIss Szkoły uzyskała Laura Tkacz z klasy II b.

Uczennica klasy VI b - Julia Ciołek została Miss Szkoły w kategorii klas V - VIII.

Tytuł Mistera Szkoły w kategorii klas I - IV otrzymał Wiktor Majer uczeń klasy II a.

Alan Węgrzyn - uczeń klasy VIII b może poszczycić się tytułem Mistera Szkoły w kategorii klas V - VIII.

Organizator konkursu - Samorząd Uczniowski - gratuluje wszystkim zwycięzcom uzyskanego tytułu.