• Aneks do regulaminu świetlicy szkolnej

• Aneks nr 1 do regulaminu świetlicy szkolnej Szkoły  Podstawowej
        im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku

Aneks wprowadza zapisy dotyczące zachowania bezpieczeństwa w czasie epidemii
        SARS-CoV-19. Wchodzi w życie 01.09.2020 r.

1. Na zajęcia świetlicowe może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w  izolacji.
        2. Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej oraz w innych salach dydaktycznych, gdy jest taka potrzeba. Należy unikać zmiany pomieszczeń oraz wymiany uczniów w grupach świetlicowych.
        3. Zajęcia będą tak zorganizowane i koordynowane, aby możliwe było zachowanie dystansu społecznego ( 1,5 metra ) . W sali, gdzie nie można zachować dystansu ograniczane będą ćwiczenia i gry kontaktowe.
          W miarę możliwości  częściej będą organizowane zajęcia na świeżym powietrzu.
        4. W trakcie trwania zajęć świetlicowych nauczyciel zobowiązany jest
          do wietrzenia sali co najmniej 1 raz na godzinę. Środki do dezynfekcji rąk są rozmieszczone w świetlicy w sposób umożliwiający łatwy dostęp
          dla wychowanków pod nadzorem nauczyciela.
        5. Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk- przed przyjściem do świetlicy, przed posiłkiem oraz po powrocie ze świeżego powietrza. Ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa
          i ust.
        6. Uczniowie przynoszą do szkoły tylko niezbędne rzeczy. Nie mogą, zabierać do szkoły zabawek ,pluszaków, samochodów itp. Uczniowie posiadają swoje przybory szkolne, którymi nie wymieniają się z innymi uczniami.
        7. W świetlicy szkolnej dostępne są tylko zabawki i sprzęty, które można łatwo zdezynfekować. Według potrzeb, wyznaczony przez dyrekcję pracownik szkoły dokonuje dezynfekcji stolików, krzeseł, włączników, sprzętu komputerowego oraz powierzchni podłogowych.
        8. Wyznaczony pracownik szkoły informuje wychowawcę świetlicy, które dziecko idzie do domu. Rodzic/opiekun prawny lub zadeklarowana pisemnie osoba do odbioru ucznia, oczekuje na dziecko w przedsionku szkoły.
        9. Jeżeli wychowawca świetlicy zaobserwuje u ucznia objawy, które mogą sugerować chorobę, w tym kaszel, temperaturę wskazującą na stan podgorączkowy lub gorączkę, będzie musiał odizolować ucznia
          do przeznaczonego pomieszczenia (izolatki- gabinet pielęgniarki), zachowując dystans minimum 2m odległości od innych osób. Następnie niezwłocznie informuje dyrekcję, sekretariat a także  rodzica/ prawnego opiekuna o konieczności pilnego odebrania ucznia ze szkoły.

Stworzono na podstawie wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Państwowego
        dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020r.