• Żonkile

     


         W dniach 11.10-22.10.2021r. w naszej szkole była możliwość zakupienia cebulek żonkili w ramach ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Kupując i sadząc cebulki pomagaliśmy pacjentom Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim. Dochód pozyskany z ich sprzedaży został przekazany w całości na ich potrzeby. Pieniążki były zbierane do zaplombowanej puszki. Wszystkim, którzy uczestniczyli w tej akcji serdecznie dziękujemy.


   Działania Szkolnego Klubu Wolontariatu w ramach  w akcji  #SzkołaPamięta

     


       Czwartkowe popołudnie 28.10.2021r. to czas wielkich porządków na cmentarzu w Bierzwniku. Wolontariusze z naszej szkoły, nie zwracając uwagi na warunki pogodowe czy dodatkowe obowiązki, zebrali się, aby posprzątać opuszczone i zaniedbane groby. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od pogadanki, której celem było ukazanie tradycji związanej ze Świętem Zmarłych i  podkreślenie jak ważna jest pamięć o naszych bliskich, a także o osobach, które przyczyniły się do obrony Naszej Ojczyzny.
      Uzbrojeni w miotły, grabie, szufle, worki oraz pełni zapału wkroczyliśmy na teren cmentarza i zaczęliśmy wielkie porządki. Wszystkie napotkane na cmentarzu osoby odwiedzające groby sowich bliskich chwaliły naszą pracę. To dodatkowo utwierdziło nas w przekonaniu, że działamy w dobrej sprawie.
        Prace porządkowe przebiegały szybko i sprawnie.  Następnie na posprzątanych grobach zapaliliśmy znicze.
       Celem naszej akcji była nie tylko pomoc, ale kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku oraz wdrażanie do odpowiedniego zachowania się w miejscach pamięci i miejscach publicznych.
        Mamy nadzieję, że nasza tradycja sprzątania cmentarza przez Szkolny Kub Wolontariatu nigdy nie zniknie.


   #SzkołaPamięta


    

         Wolontariusze Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku biorą  udział w akcji zorganizowanej przez Ministerstwo  Edukacji  i Nauki  #SzkołaPamięta.
    

   ŚWIĘTO SZKOŁY I DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

   6 lat temu - 14 października 2015r. - odbyła się uroczystość nadania naszej szkole sztandaru i imienia Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich.

      Cystersom zawdzięczamy powstanie Opactwa i miejscowości, w których mieszkamy. Bogactwo cysterskiego dziedzictwa - duchowe i kulturowe - staramy się pielęgnować swoją codzienną pracą i postawą.

      Chętnie zgłębiamy wiedzę o naszych cysterskich korzeniach. Uczymy się ich. Budują one tożsamość naszej społeczności lokalnej.

      W poszanowaniu tej tradycji staramy się krzewić dorobek naszych cysterskich przodków. W myśl dewizy Szkoły – HISTORIA JEST NAUCZYCIELKĄ ŻYCIA – naszymi czynami i postawami kształtujemy codzienność, w której dorastamy i wychowujemy się. 
       Święto Szkoły stało się okazją do przypomnienia i utrwalenia sobie wiadomości  o naszych Patronach.

   Dnia 13 października 2021r. klasy  4 – 8 rywalizowały w mini konkursie wiedzy o Cystarsach.
     Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące codziennego życia Cystersów - czym się zajmowali, jakie zwierzęta hodowali, jak wyglądał ich strój, które z codziennych czynności były dla nich najważniejsze, według jakiej reguły żyli oraz elementów architektonicznych klasztoru w Bierzwniku.

       Komisjom konkursowym, odwiedzającym poszczególne klasy, towarzyszyli uczniowie klasy VIIIa – Mateusz i Szymon ubrani w strój cysterski.

   Wszystkie klasy, wraz z oddziałami przedszkolnymi, wykonały plakat konkursowy na jeden z wybranych tematów:

   1. Klasztor cysterski w Bierzwniku.

   2. Codzienne życie Cystersów.

   3. Strój cysterski.

       Wszystkie wykonane prace plastyczne zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym i ocenione przez jury.

       Wyniki konkursu będą ogłoszone po dniach wolnych od zajęć dydaktycznych –  18 października.

 • Galeria zdjęć

   brak danych
  • Kontakt

   • Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich
   • zspbierzwnik@wp.pl
   • Zespół Szkolno-Przedszkolny - 95 768 00 36 Szkoła Podstawowa - 95 768 00 75 Przedszkole - 95 768 00 48
   • ul.Sienkiewicza 17 73-240 Bierzwnik Poland