• Laboratoria Przyszłości

• Ciąg dalszu budowy latawców

Uczniowie budują latawce

Uroczyste otwarcie pracowni technicznej

13 października 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku odbyło się  oficjalne otwarcie pracowni technicznej w ramach projektu „Laboratoria przyszłości” realizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją tego projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W uroczystym otwarciu udział wzięli p. Magdalena Poklasińska i p. Mariusz Dubojski- starsi wizytatorzy w Wydziale Kształcenia Ogólnego i Specjalnego, którzy reprezentowali p. Jerzego Sołtysiaka - Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, wraz z p. Anetą Kołudą- wójtem Gminy Bierzwnik oraz p. Kingą Recką- Matyjasik- dyrektorem naszej szkoły. Po uroczytym otwarciu pracownia została poświęcona przez ojca Opata Rajmunda Guzika.

Dzięki dofinansowaniu nasz szkoła uzyskała nowoczesną pracownię wyposażoną m.in. w stoły warsztatowe, narzędzia do obróbki różnych materiałów, drukarkę 3D, zestawy do nauki kodowania oraz wiele innych.

Wszyscy jesteśmy bardzo dumni ponieważ naszym uczniom zostały stworzone bardzo dobre warunki do nauki a nowoczesne pomoce dydaktyczne umożliwią poprowadzenie zajęć w sposób bardziej ciekawy dla uczniów.

Serdecznie  wszystkim dziękujemy 😊

Ruszyły zajęcia w nower pracowni technicznej
        #laboratoriaprzyszłości

Laboratoria Przyszłości  to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy  jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Doposażenie szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwoli na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz zdobycie praktycznych umiejętności przez uczniów. Uczniowie będą mogli uczyć się współpracy zespołowej poprzez kreatywność, interdyscyplinarność i wspólne rozwiązywanie zadań. Jednocześnie będą odkrywać ukryte talenty, rozwijać kompetencje przyszłości w zakresie nauk przyrodniczych, robotyki, technologii i inżynierii.

• zspbierzwnik@wp.pl
      • Zespół Szkolno-Przedszkolny - 95 768 00 36 Szkoła Podstawowa - 95 768 00 75 Przedszkole - 95 768 00 48
      • ul.Sienkiewicza 17 73-240 Bierzwnik Poland