• SZKOLNY KONKURS
   KARTKA ŚWIĄTECZNA ORAZ STROIK WIELKANOCNY

      

   TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

   Dnia 23.03.2023 r. w sali widowiskowej w Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się gminne eliminacje w Turnieju Wiedzy Pożarniczej- Młodzież zapobiega pożarom. Naszą szkołę reprezentowało 22 uczestników z klas 1-3 i 5-8. Rywalizowali z uczniami z całej Gminy Bierzwnik, ze szkół w Łasku i Zieleniewie.  Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą na temat historii straży pożarnej, sprzętu gaśniczego czy pomocy przedmedycznej. 

      

   Szczególne barwa należą się naszym zwycięzcom, których nie zabrakło wsród naszych uczniów. W kategorii klas 1-4 miejsce I zajęła uczennica klasy 1b- Hanna Żuk, miejsce III zajął Antoni Cieślak, uczeń klasy 3. W kategorii klas 5-8 miejsce I zajęła Magdalena Kocyła. Uczniowie przeszli do kolejnego etapu. Pod opieką p.Agnieszki Cieślak będą reprezentować naszą szkołę podczas etapu powiatowego. Serdeczne  gratulacje dla naszych zdolnych zwycięzców.

   SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

      

    

   W dniu 22.03.2023 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Uczniowie klas 1-3 i 4-6 w mistrzowskim wydaniu zaprezentowali przygotowane wcześniej utwory. Młodzi recytowali dwa wiersze z poezji dziecięcej, zaś starsi jeden wiersz i fragment prozy.

   W kategorii klas 1-3 I miejsce otrzymał Mateusz Krawiec uczeń kl. 2a, II miejsce Martyna Jóźwiak uczennica kl. 2a, III miejsce Bartosz Tułacz, uczeń kl. 2a. Wyróżnienie otrzymali: Milena Prus kl. 2b, Hanna Żuk kl. 1b, Stanisław Maślak kl. 1a. W kategorii klas 4-6 I miejsce zajęła Alicja Błaszczyk, uczennica kl. 6a, II miejsce Piotr Tułacz uczeń kl. 5, III miejsce uczeń kl. 6a, Kacper Grabiec. Wyróżnienie otrzymały Kornelia Matyjasik, uczennica kl.6b oraz Agata Szczepańska uczennica kl. 4a.

   Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Pozostałych uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zachęcamy do czynnego udziału w konkursach.

    

   PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

      

   REJONOWE TURNIEJE UNIHOKEJA

      

        Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w rejonowych turniejach uniokeja, które odbyły się w Wierzchowie oraz w Bierzwniku. Po zaciętej rywalizacji nasi reprezentacje awansowały do finałów wojewódzkich.

   DZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLE

      

      Dzień Kobiet w naszej szkole upłynął pod hasłem "Słodkości na Nowości" 🤩. Wzbogacimy naszą bibliotekę o najpiękniejsze i najciekawsze książki dla dużych i małych 😁🙂.
      Dziękujemy Rodzicom za wsparcie i serdecznie zapraszamy do biblioteki.    

   KONKURS PRZEDMIOTOWY Z BIOLOGII- ETAP WOJEWÓDZKI
    

   7 marca 2023 r. uczennica klasy 8a,  Amelia Gicela wzięła udział w konkursie przedmiotowym z biologii na etapie wojewódzkim. Konkurs został zorganizowany przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.  

   Serdecznie gratulujemy Amelii i p. Marioli Filas- Szuber 😊

    

   GALA WRĘCZENIA NAGRÓD PLEBISCYTU EDUKACYJNEGO 2022

          

     Miło nam poinformować, że  4 marca 2023 r. p. dyrektor Kinga Recka- Matyjasik wzięła udział w uroczystej gali wręczenia nagród Plebiscytu Edukacyjnego 2022  za zajęcie I miejsca w kategorii „Dyrektor Placówki Edukacyjnej Roku 2022” w województwie zachodniopomorskim.
        Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie, w której wziął udział Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. Gala Plebiscytu Edukacyjnego 2022 została objęta patronatem  Ministra Edukacji i Nauki.   OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKOLOGICZNY "EKO- PLANETA"

      2 marca 2023 r. uczniowie klasy 5, 8a i 8b wzięli udział Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta”. Test konkursowy przeprowadzony został w dwóch kategoriach  „Młodzik” i „Adept”. Dotyczył wiadomości z zakresu wiedzy o przyrodzie, biologii i ochronie środowiska, zgodnie z obowiązującym programem nauczania dla każdej kategorii konkursowej uczestników. Test był rozwiązywany metodą jednokrotnego wyboru, składał się z 25 pytań oraz pytania otwartego na odwrocie karty odpowiedzi. 

   BAL KARNAWAŁOWY

      

       W naszej szkole dnia 6 lutego 2023 roku odbył się Bal Karnawałowy. W balu uczestniczyły dzieci z klas 1-3. Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali się w bardzo ciekawych strojach karnawałowych. Wszyscy zgodnie i wesoło bawili się przy muzyce. Nie brakowało śmiechu, wspólnego tańca i świetnej zabawy. Uwieńczeniem balu był wybór królowej i króla balu. Zadanie nie należało do najłatwiejszych, ale po długich naradach udało się wyłonić królową i króla. Zwyciężczynią została Julia Wawrzyk- uczennica klasy II a, a zwycięzcą Antoni Cieślak- uczeń klasy III. Zostały również przyznane wyróżnienia w każdej klasie oraz wyłoniony został mistrz parkietu, uczeń klasy IIa- Alan Kucharski. Dzieci dostały piękne nagrody, które wręczyła Pani Dyrektor Kinga Recka- Matyjasik wraz z Panią Paulą Szeniawską- Sieniuć - Przewodniczącą Rady Rodziców. Bardzo dziękujemy za udaną zabawę. Z niecierpliwością czekamy na kolejny bal.

   #CHALLENGEDLAKRZYSIA

      

        Zespół Szkolno- Przedszkolny im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku został nominowany przez Zespół Szkół nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie do udziału w challangu dla rocznego Krzysia, który walczy o swoje życie. Celem challangu jest uzbieranie odpowiedniej sumy pieniędzy, wymaganej do właściwej hospitalizacji Krzysia.


        Uczniowie i nauczyciele na czele z Panią Dyrektor podjęli się wyzwania polegającego na wykonaniu 10 przysiadów dla Krzysia. Podczas wyzwania dedykowany specjalnie dla chłopca został również cudowny taniec, który był zasługą tych najmłodszych.

        Kolejne nominacje od Zespołu otrzymali:
   Szkoła Podstawowa w Łasku
   Szkoła Podstawowa w Zieleniewie
   Urząd Gminy w Bierzwniku


   Serdecznie dziękujemy za odwagę i podjęcie wyzwania.

   PLEBISCYT EDUKACYJNY 2022

        

   Kolejna edycja największego w Polsce Plebiscytu Edukacyjnego zakończona.

   Laureaci na szczeblu powiatowym:

   • w kategorii Nauczyciel Przedszkola:

   Sylwia Szurzyńska – 1 miejsce

   Kamila Suchecka – 2 miejsce

   • w kategorii Nauczyciel klas 0-III:

   Iwona Zawadzka – 1 miejsce

   • w kategorii Nauczyciel klas IV-VIII:

   Ilona Świerczyńska – 1 miejsce

   Janusz Krynicki – 2 miejsce

   • w kategorii Przedszkole Roku:

   Przedszkole im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku – 3 miejsce

   • w kategorii Szkoła Roku:

   Szkoła Podstawowa im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku– 1 miejsce

   Laureaci na szczeblu wojewódzkim:

   • w kategorii Nauczyciel Przedszkola:

   Sylwia Szurzyńska – 5 miejsce

   • w kategorii Nauczyciel klas 0-III:

   Iwona Zawadzka - 12 miejsce

   • w kategorii Nauczyciel klas IV-VIII:

   Ilona Świerczyńska – 10 miejsce

   • w kategorii Dyrektor Placówki Edukacyjnej:

   Kinga Recka-Matyjasik – 1 miejsce

   • w kategorii Szkoła Roku:

   Szkoła Podstawowa im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku – 7 miejsce

   Serdeczne gratulujemy laureatom plebiscytu 😊 

    

   KLASOWE WIGILIE

      

   MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE

              
     

      Zabawy mikołajkowe są, co roku, okazją do integrowania się klas, zacieśniania więzi rówieśniczych, wzajemnego poznawania swoich upodobań, talentów, zobaczenia siebie w sytuacjach innych niż zajęcia lekcyjne.  

      Mikołajkowy dzień – 6 grudnia – upłynął w naszej szkole pod znakiem dekorowania pachnących pierników i ciasteczek, które później zastały zaprezentowane, przez klasy, na stołach w świątecznej aranżacji. Pomysłowo  i starannie przyozdobione słodkości były nagrodą dla ich autorów – mogli je wspólnie degustować i podziwiać wymyślne wzory.

      Tego dnia klasy, wykorzystując przerwy śródlekcyjne, ubierały swoje, klasowe drzewka choinkowe oraz przyozdabiały sale lekcyjne świątecznymi elementami dekoracji. Dzięki temu pomieszczenia naszej szkoły zyskały odświętny wygląd i klimat nawiązujący do Świąt Bożego Narodzenia. Od razu zrobiło się w nich ciepło, przytulnie i uroczyście.

      Tegoroczne zabawy mikołajkowe spotkały się z aprobatą uczniów – chętnie wzięli w nich udział oraz uznali je za ciekawą formę uatrakcyjniającą codzienne zajęcia.                                               

         

     
    

   MIKOŁAJKI W KLASIE 8B

      


   WYKONYWANIE STROIKÓW ŚWIĄTECZNYCH

      

      Klasa 6a pod opieką  p. A. Wyrzykowskiej wykonuje na lekcji plastyki stroiki świąteczne..


     

   UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD ZA UDZIAŁ W KONKURSACH

             
    

      Uroczyste wręczenie nagród laureatom:

   • Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Drugie życie śmieci”;
   • Powiatowego Konkursu Wiedzy „Parki Narodowe w Polsce”;
   • konkursu ekologiczno- przyrodniczego.

      Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom udziału w konkursie oraz drobny upominek.
    Laureaci konkursu ekologiczno-przyrodniczego będą reprezentowali naszą szkołę w konkusie na szczeblu ogólnopolskim.


      Konkursy  były realizowane w ramach  zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

      
   GMINNY KONKURS PLASTYCZNY
   PT. "DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI" ROZSTRZYGNIĘTY

    
      

   Na konkurs wpłynęło 64 prace z różnych kategoriach wiekowych. 15 listopada komisja konkursowa dokonała ich oceny i wyróżniła następujących zwycięzców:

   • w kategorii przedszkole:

   I miejsce- Małgorzata Jóźwiak,  uczennica Przedszkola im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku

   II miejsce- Alan Urbanowicz, uczeń Przedszkola im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku

   III miejsce- Leon Janoska, uczeń Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Łasku

   • w kategorii klas  I- IV

   I miejsce- Antoni Cieślak, uczeń klasy III Szkoły Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku

   II miejsce-  Martyna Jóźwiak, uczennica klasy IIa Szkoły Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku

   III miejsce- Julia Siera, uczennica klasy IVb Szkoły Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku

   • w kategorii klas  V- VIII

   I miejsce- Igor Białkowski, uczeń Szkoły Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku

   II miejsce- Julita Frątczak, uczennica klasy VIa Szkoły Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku
   III miejsce- Kornelia Matyjasik, uczennica klasy IVb Szkoły Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwnik

      Laureaci I, II, III miejsca w każdej kategorii otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomem oraz małym upominkiem- nagrodą niespodzianką.

     Konkurs był realizowany
   w ramach  zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

   Serdecznie wszystkim gratulujemy !
    

    

    

               WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY
   "PARKI NARODOWE W POLSCE"

    
    

   W konkursie wzięło udział 47 uczesników ze szkół podstawowych z terenu powiatu choszczeskiego. 24 listopada komisja konkursowa sprawdziła prace i  wyróżniła następujących uczestników konkursu:

   • w kategorii V- VI

   I miejsce- Wiktor Wolarek, uczeń Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka  w Łasku
   II miejsce- Piotr Tułacz, uczeń Szkoły Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku
   III miejsce-  Szymon Sikora, uczeń Szkoły Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku

   • kategorii klas VII- VIII

   I miejsce- Antoni Garbowski  uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie
   II miejsce- Aleksander Wróbel, uczeń  Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie
   III miejsce
   - ex aequo Oliwia Pacześna, uczennica Szkoły Podstawowa im. Janusza Korczaka w Łasku, Lena Kobelak, uczennica Szkoły Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku, Amelia Gicela, uczennica Szkoły  Podstawowej im. Dziedzictw Cystersów Bierzwnickich w Bierzwnik

      
   Laureaci I, II i III miejsca w każdej kategorii zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom udziału w konkursie oraz drobny upominek.

      
   Konkurs był realizowany w ramach  zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

    

   Serdecznie wszystkim gratulujemy !   WYCIECZKA DO DRAWIEŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO

      

        30 listopada uczniowie z kolejnych klas pojechali na wycieczkę edukacyjno-krajoznawczą do Drawieńskiego Parku Narodowego.
      Nasze działania prowadzone są w ramach  zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

    


   ZWIEDZANIE GMINNEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W BIERZWNIKU

        


       30 listopada 2022 r.  uczniowie z kolejnych klas odwiedziły Gminną Oczyszczalnię Ścieków  Komunalnych w Bierzwniku, dzięki czemu poznali biologiczny i mechaniczny proces oczyszczania ścieków.
     Nasze działania prowadzone są w ramach  zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.


    

    ÓSMOKLASIŚCI ZWIEDZILI STOLICĘ
    

              

    

      W ostatnich dniach listopada wybraliśmy się na trzydniową wycieczkę do Warszawy, zorganizowaną w ramach programu „Poznaj Polskę”.
      
   Zaczęliśmy od emocjonującej gry terenowej po Parku Łazienkowskim, dzięki której zobaczyliśmy w nim to, co najważniejsze i najciekawsze, łącznie ze słynnymi łazienkowskimi wiewiórkami :)  Nasz warszawski przewodnik pokazał nam też najważniejsze i najpiękniejsze budowle, od Belwederu, poprzez ambasady Stanów Zjednoczonych i Rosji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Sejm, aż po najstarsze warszawskie hotele i Stadion Narodowy.
      Bardzo ważnym, fascynującym i pouczającym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, które ukazuje nie tylko heroiczną walkę, ale też niezwykłą historię miasta i ludzi z nim związanych.  Dzień zakończyliśmy wieczornym spacerem po przepięknych Królewskich Ogrodach Świateł pałacu w Wilanowie, gdzie poczuliśmy nie tylko magię historii, ale i nadchodzących świątsmiley. 
      Kolejny dzień zaczęliśmy od zwiedzania Zamku Królewskiego, po którym przewodnik oprowadził nas z dużym zaangażowaniem, opowiadając o bogactwie zgromadzonych eksponatów i historii całego zamku, tak ściśle wiążącej się z historią naszej ojczyzny. Z zamku udaliśmy się na spacer po starym mieście, zatrzymując się przy najważniejszych miejscach, poznając ich historię i znaczenie. Spacerowaliśmy też po warszawskich Powązkach, gdzie usłyszeliśmy o Akcji pod Arsenałem, odwiedziliśmy groby Zośki, Rudego i autora książki „Kamienie na szaniec”, Aleksandra Kamińskiego. Przewodnik opowiedział nam tez o Dywizjonie 303 i zaprowadził nas na groby bohaterskich lotników.

      Tego dnia usłyszeliśmy też wstrząsającą historię warszawskiego getta i więzienia zwanego Pawiak, w którego miejscu znajduje się teraz muzeum. Zrozumieliśmy jak trudną historię ma Polska, w której czasy świetności przeplatały się z wojną i cierpieniem.
      Na koniec wjechaliśmy na trzydzieste piętro Pałacu Kultury, skąd roztacza się zapierający dech widok na panoramę Warszawy, tutaj dopiero widać jak ogromnym i nowoczesnym miastem jest nasza stolica.
      
   Ostatni dzień upłynął nam pod znakiem eksperymentów i wzbogacania wiedzy, bo spędziliśmy go w Centrum Nauki Kopernik, o którym chyba wszyscy słyszeli, ale my uważamy, że wszyscy powinni je odwiedzićsmiley. Wycieczkę do Warszawy zakończyliśmy seansem w kopernikowskim planetarium, spacerem nadwiślańskim bulwarem i... przejażdżką metrem smiley. 
      To były trzy dni pełne wrażeń, zadumy nad historią i znaczeniem słowa patriotyzm, emocji i... dobrej zabawy smiley.

   Serdecznie dziękujemy p. Agnieszce Wyrzykowskiej za złożenie wniosku o dofinansowanie tej wycieczki z programu "Poznaj Polskę" oraz zorganizowanie.


    


   OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKOLOGICZNY "EKO-PLANETA"
    

         

      Chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta”. 30 listopada 2022 r. nasze prace zostały wyłane na konkurs. W ramach tego konkursu uczniowie samodzielnie wykonali pracę albumową na temat „Nasi czworonożni przyjaciele”. 
    Nasze działania prowadzone są w ramach  zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

   WARSZTATY/ZAJĘCIA W KLASACH 1, 2 I 3

       

    Nasze działania prowadzone są w ramach  zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

    


    

   WYCIECZKA DO DRAWIEŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO
    

     

      23 listopada 2022 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w wycieczce edukacyjno-krajoznawczej do Drawieńskiego Parku Narodowego.
      Nasze działania prowadzone są w ramach  zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.


    


   NASI UCZNIOWIE BIORĄ UDZIAŁ
   W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE EKOLOGICZNYM "EKO-PLANETA"

      

      Chętni uczniowie naszej szkoły zostali zgłoszeni do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta”. 23 listopada 2022 r. otrzymaliśmy od Ogólnopolskiego Organizatora potwierdzenie udziału  w konkursie  oraz został naszej szkole nadany unikatowy kod, którym zostanie oznaczona każda praca. W ramach tego konkursu uczniowie samodzielnie wybierają formę wykonania pracy, która może być  w formie pisemnej lub albumowej. Temat pracy to „Nasi czworonożni przyjaciele”. 
    Nasze działania prowadzone są w ramach  zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

    

                   
   WYCIECZKA KLAS IV DO SZCZECINA

       


      25 listopada 2022r. klasy czwarte udały się autobusem na wyprawę do Szczecina. Pierwszym i obowiązkowym punktem program był McDonald’s. Mimo zjedzenia przekąsek w autobusie każdy stał w kolejce po fast fooda, największą popularnością cieszył się „Przysmak drwala”. Potem kino i cudowna opowieść o przyjaźni małego chłopca z wielkim, puchatym psem pasterskim Bella. Chłopiec postanowił uratować pieska z rąk podłego właściciela. I udało mu się to i jeszcze uratował farmę babci od sprzedaży. Po  kinie szybkie przejście do „Twórczej Cytrynki”. Tam czekały już na nas dwie panie, aby wtajemniczyć nas w sztukę robienia lizaków. Każdy przygotował projekt swojego lizaka i stworzył go z gotowej masy z pomocą pań prowadzących warsztaty. Oczywiście mogliśmy również zakupić gotowe lizaki. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu, a jak się bawiliśmy można obejrzeć na zdjęciach.  


   SEGREGACJA ODPADÓW W SZKOLE

      W trosce o  nasze środowisko, rozpoczęliśmy działania mające na celu właściwą segregację śmieci. Wewnątrz budynku szkoły  na korytarzach ustawione są pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. W skład zestawu wchodzi kosz żółty przeznaczony na  tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe i  metale, kosz  niebieski przeznaczony na papier, kosz zielony  na szkło, kosz brązowy na odpady bio przeznaczony na odpadki warzywne i owocowe, kosz siwy na odpady zmieszane. Dodatkowe kosze do segregacji znajdują się jeszcze w niektórych klasach.
    Nasze działania prowadzone są w ramach  zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.   WYKONUJEMY DOŚWIADCZENIA

      

    

      Lekcja chemii w naszej nowej pracowni biologiczno-geograficzno-chemicznej, podczas której uczniowie wykonują doświadczenia.
    Nasze działania prowadzone są w ramach  zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
    
   POWIATOWY KONKURS WIEDZY "PARKI NARODOWE W POLSCE"

    

     Dzisiaj w naszej szkole odbył się POWIATOWY KONKURS WIEDZY „PARKI NARODOWE W POLSCE”. W konkursie wzięło udział 47 uczniów z terenu powiatu choszczeńskiego. Test konkursowy odbył się na platformie internetowej i trwał 45 minut.
     Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o dziedzictwie przyrodniczym polskich parków narodowych a w szczególności zwrócenie uwagi  na konieczność obejmowania ochroną przyrody na terenie całej Polski ostatnich miejsc z fragmentami dzikiej przyrody.
       W tym tygodniu zostaną też ogłoszone wyniki z tego konkursusmiley
     
   Nasze działania prowadzone są w ramach  zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

    

    

   ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII


      W roku szkolnym 2022/2023 w naszej szkole prowadzona jest zbiórka zużytych baterii prosimy uczniów i ich rodziców o przyłączenie się do akcji.
      Nasze działania prowadzone są w ramach  zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.   WARSZTATY EKOLOGICZNE

      

   Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w warsztatach o tematyce ekologicznej, które  mają na celu: budowanie postaw proekologicznych, pozytywnego nastawienia do przyrody, poznania podstawowych zasad ochrony środowiska przyrodniczego, uświadomienia znaczenia pozyskiwania energii  z odnawialnych źródeł, prowadzenia obserwacji, dokonywania pomiarów, wnioskowania i prezentowania przeprowadzonych badań. Biorą również udział w różnych formach  zajęć dostosowanych do ich wieku, które wpływają pozytywnie na ich postawę, rozbudzają w nich ciekawość oraz wpływają na lepsze zrozumienie działań związanych z ochroną środowiska.
     Nasze działania prowadzone są w ramach  zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

   ZWIEDZANIE GMINNEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W BIERZWNIKU

      

      W listopadzie uczniowie naszej szkoły odwiedzili Gminną Oczyszczalnię Ścieków  Komunalnych w Bierzwniku, dzięki czemu poznali biologiczny i mechaniczny proces oczyszczania ścieków,  o którym opowiedział nam p. Mariusz Urmański. Pierwszy, wstępny stopień oczyszczania ścieków nazywa się oczyszczaniem mechanicznym. Ścieki najpierw przepływają przez komorę, gdzie osadza się najcięższa frakcja zanieczyszczeń. Następnie trafiają na sita o różnej perforacji aby usunąć odpadki takie jak, nieprzetrawione odpadki kuchenne. Proces biologiczny opiera się na bakteriach, które żywią się związkami węgla, azotu i fosforu i w ten sposób oczyszczają ścieki, które są odpowiednio napowietrzane, aby mogły żyć bakterie. Proces ten jest prowadzony w dużych, betonowych zbiornikach. Finalnym etapem jest kontrola jakości ścieku. Oczyszczalnia jest monitorowana zdalnie, nie muszą pracownicy jeździć do każdej miejscowości, aby wykryć awarię.
      Uczniowie zdobyli cenną wiedze na temat funkcjonowania oczyszczalni. Było to dla nich niezwykłe przeżycie. Dzięki tej wycieczce dzieci uzmysłowiły sobie, jak duże ma znaczenie funkcjonowanie oczyszczalni ścieków.
      Serdecznie dziękujemy za możliwość odwiedzenia Gminnej Oczyszczalni Ścieków.

    


   GMINNY KONKURS PLASTYCZNY "DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI"

      

      Na przełomie października i listopada nasza szkoła zorganizowała Gminny Konkurs Plastyczny pt. "DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI". W konkursie udział wzięli uczniowie ze Szkoły Posdawowej im. Janusza Korczaka w Łasku, Szkoły Podstawowej w Zieleniewie oraz uczniowie naszej szkoły. 
    Nasze działania prowadzone są w ramach  zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.


   KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNEJ

      14 listopada w naszej szkole odbył się KONKURS EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZY dla klas 4-8. Celem konkursu było kształtowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz propagowanie prawidłowych nawyków związanych z segregacją śmieci. 
      Nie możemy się już doczekać ogłoszenia wyników 😊.

      Nasze działania prowadzone są w ramach  zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

   "ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ"
   UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

      

   ZBIERAMY NAKRĘTKI 

    


      Znaną na całym świecie, akcję charytatywną zbiórki nakrętek,  przeprowadzamy od kilku lat również w naszej szkole.
      W roku szkolnym 2022/2023 ponownie zachęcamy wszystkich uczniów oraz rodziców o przyłączenie się do akcji.

     Nasze działania prowadzone są w ramach Działania zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.


   PASOWANIE NA UCZNIA
   ZESPOŁU SZKOLNO - PRZEDSZKOLNEGO

      

   OTWARCIE PRACOWNI TECHNICZNEJ
   W RAMACH PROJEKTU
   "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI"

      

        13 października 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku odbyło się  oficjalne otwarcie pracowni technicznej w ramach projektu „Laboratoria przyszłości” realizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
        W uroczystym otwarciu udział wzięli p. Magdalena Poklasińska i p. Mariusz Dubojski- starsi wizytatorzy w Wydziale Kształcenia Ogólnego i Specjalnego, którzy reprezentowali p. Jerzego Sołtysiaka Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, wraz z p. Anetą Kołudą- wójtem Gminy Bierzwnik oraz p. Kingą Recką- Matyjasik- dyrektorem naszej szkoły. Po uroczystym otwarciu pracownia została poświęcona przez ojca Opata Rajmunda Guzika. 
      Misją tego projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

      Dzięki dofinansowaniu nasza szkoła uzyskała nowoczesną pracownię wyposażoną m.in. w stoły warsztatowe, narzędzia do obróbki różnych materiałów, drukarkę 3D, zestawy do nauki kodowania oraz wiele innych. Koszt projektu 70 000 złotych w całości sfinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
       Wszyscy jesteśmy bardzo dumni ponieważ naszym uczniom zostały stworzone bardzo dobre warunki do nauki a nowoczesne pomoce dydaktyczne umożliwią poprowadzenie zajęć w sposób bardziej ciekawy dla uczniów.

    

   Serdecznie  wszystkim dziękujemy 😊

   OTWARCIE PRACOWNI BIOLOGICZNO-GEOGRAFICZNO-CHEMICZNEJ
   W RAMACH ZADANIA"ORGANIZACJA EKOPRACOWNI W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. DZIEDZICTWA CYSTERSÓW BIERZWNIKICH
   W BIERZWNIKU- PROGRAM EKOPRACOWNIA 2022"
   DOFINANSOWANEGO Z WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA
   I GOSPODARKI WODNEJ W SZCZECINIE

           

   13 października 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku odbyło się oficjalne otwarcie pracowni biologiczno- geograficzno- chemicznej utworzonej w  ramach zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Szczecinie.
           W uroczystościach uczestniczyła p. Joanna Grab- Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, która reprezentowała  p. Marka Subocza -Prezesa Zarządu. Pani Joanna Grab wraz z p. Anetą Kołudą- wójtem Gminy Bierzwnik,  p. Kingą Recką- Matyjasik- dyrektorem naszej szkoły, oraz nauczycielami p. Mariolą Filas- Szuber i p. Ilona Świerczyńską dokonały uroczystego przecięcia wstęgi i oficjalnego otwarcia nowoczesnej pracowni. Następnie ojciec Opat Rajmund Guzik poświęcił „Ekopracownię”, nowo zakupiony sprzęt i pomoce dydaktyczne. W otwarciu uczestniczyli p. Magdalena Poklasińska i p. Mariusz Dubojski- starsi wizytatorzy w Wydziale Kształcenia Ogólnego i Specjalnego, którzy reprezentowali p. Jerzego Sołtysiaka-Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, p. Anna Nowak – dyrektor GOPS w Bierzwniku, p. Tomasz Jóźwiak- dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Bierzwniku, p. Janusz Matyjasik- zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Bierzwnik, p. Ireneusz Kregowski- dyrektor GOK w Bierzwniku, p. Halina Kowalska- przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej UNIQA, p. Paula Szeniawska- Sienić- przewodnicząca Rady Rodziców.
               Dzięki temu dofinansowaniu nasza szkoła uzyskała nowoczesną pracownię wyposażoną  m.in. jednoosobowe ławki, krzesła, nowe oświetlenie oraz wiele pomocy dydaktycznych takich jak: zestaw naukowy- energia odnawialna, ekologiczny zestaw do badania wody, przyrząd do pobierania prób glebowych, monitor interaktywny z wbudowana kamerą i akcesoriami, elektroniczną stację pogody, cykl demonstracyjny obieg wody, walizkę Ekobadacza, kwasomierze glebowe, modele przedstawiające energię wiatru, wody słońca, bezprzewodową stację pogody, gleba- zestaw do doświadczeń, zestaw doświadczalny do badania właściwości i jakości powietrza i wiele innych pomocy.
              Całkowity koszt zadania wyniósł 49 985 zł. Dofinansowanie w formie dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie wynosiło około 44 984 zł. Wkład własny  w kwocie 4 998 zł zapewnia Rada Rodziców i prywatny sponsor.
                  Wszyscy jesteśmy bardzo dumni ponieważ naszym uczniom zostały stworzone bardzo dobre warunki do nauki a nowoczesne pomoce dydaktyczne umożliwią poprowadzenie zajęć w sposób bardziej ciekawy dla uczniów.

   Serdecznie  wszystkim dziękujemy 😊
    

   APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA SZKOŁY I DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

            

    

   13 października 2022 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku miała miejsce uroczystość związana ze Świętem Szkoły oraz Dniem Edukacji Narodowej. Ten szczególny dzień rozpoczął się od spotkań uczniów z wychowawcami. Następnie wszyscy przeszliśmy do kościoła pw. Matki Bożej Szkaplerznej, gdzie o godzinie 9.00 odbyła się uroczysta Msza Święta, którą poprowadził  ojciec Opat Rajmund Guzik i ks. kanonik Sławomir Mazurkiewicz – proboszcz  Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Bierzwniku. Po mszy wszyscy przeszliśmy do szkoły, gdzie odbyły się uroczysty apel.
              W uroczystościach wzięli udział starsi wizytatorzy w Wydziale Kształcenia Ogólnego i Specjalnego p. Magdalena Poklasińska i p. Mariusz Dubojski, którzy reprezentowali p. Jerzego Sołtysiaka- Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, p. Joanna Grab  Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, która reprezentowała p. Marka Subocza Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie, p. Aneta Kołuda- Wójt Gminy Bierzwnik, p. Janusz Matyjasik- Zastępca Nadelśniczego Nadleśnictwa Bierzwnik, p. Paula Szeniawska- Sieniuć- przewodnicząca Rady Rodziców, p. Anna Nowak- dyrektor GOPS w Bierzwniku, p. Ireneusz Kręgowski- dyrektor GOK w Bierzwniku, p. Tomasz Jóźwiak – dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Bierzwniku, ks. kanonik Sławomir Mazurkiewicz – proboszcz  Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Szkaplerznej
   w Bierzwniku
   , ojciec Opat Rajmund Guzik
   , p. Halina Kowalska- przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej UNIQA, byli dyrektorzy szkoły p. Krystyna Wirkowska-Wróbel i p. Małgorzata Opałka-Witkowska, emeryci oraz wielu zaproszonych gości.

               Podczas apelu wszyscy zaproszeni goście złożyli najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
           
   Uczniowie z okazji Święta Szkoły i Dnia Edukacji Narodowej przygotowali część artystyczną podczas, której wszyscy świetnie się bawiliśmy.
              Był to wyjątkowy dzień ponieważ oprócz świętowania Dnia Edukacji Narodowej oraz Święta Szkoły w ramach projektu otworzyliśmy trzy nowoczesne pracownie:
   - „Ekopracownia 2022”- program Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, w ramach którego powstała nowoczesna pracownia biologiczno-geograficzno-chemiczna wyposażona w sprzęt do badania środowiska oraz sprzęt multimedialny. Koszt projektu to 49 985 zł, dofinansowanie z WFOŚ i GW wynosiło 45 000 zł. W ramach programu będą prowadzone działania mające na celu kształtowanie wśród uczniów zarówno klas 1-3 i 4-8 świadomości ekologicznej, przyrodniczej oraz postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska przyrodniczego. Zadania prowadzone w ramach programu będą obejmowały edukację ekologiczną wszystkich uczniów w ciągu trwania programu oraz zostaną rozszerzone na czas funkcjonowania szkoły. Program edukacji ekologicznej został opracowany w oparciu o wykorzystanie bazy naukowo dydaktycznej  nowo powstałej ekopracowni. Wszelkie działania uwzględniają zagadnienia z zakresu ekologii, biologii, chemii, geografii i edukacji prozdrowotnej, a program opiera się na prowadzeniu doświadczeń, obserwacji, analiz, eksperymencie, czyli takich metodach, które są wykorzystywane podczas realizacji przedmiotów przyrodniczych, których często brakuje w czasie procesu nauczania.
   - „Laboratoria Przyszłości”- program Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy
   z Centrum GovTech w ramach Polskiego Ładu, zadaniem którego było stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. W naszej szkole powstała dzięki temu programowi nowoczesna pracownia wyposażona w sprzęt techniczny. Koszt projektu 70 000 złotych w całości sfinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

   - „Aktywna Tablica 2022” - program Ministerstwa Edukacji i Nauki  polegający na rozwijaniu szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica” na lata 2020-2024. Dzięki temu projektowi sala zajęć indywidualnych oraz sala polonistyczna zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt TIK- monitory interaktywne i zestawy programów multimedialnych, dzięki którym będą odbywały się zajęcia z pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym niepełnosprawnościami. Całkowity  koszt projektu to 43 290 zł, z czego 80% czyli 34 632 zostało dofinansowane z Ministerstwa Edukacji i Nauki.

      
    

   DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

       


          7 października 2022 r. nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji promującej znajomość tabliczki mnożenia, a mianowicie XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji pani Agnieszka Wyrzykowska wraz ze swoimi wychowankami z klasy 8b, przygotowała dla wszystkich chętnych nauczycieli i uczniów krótkie egzaminy sprawdzające tę umiejętność.  Wśród wszystkich uczniów bezkonkurencyjni okazali się nasi ósmoklasiści, a wśród nauczycieli pani Agnieszka Wyrzykowska. Gorące brawa dla wszystkich Ekspertów tabliczki mnożenia.

    WYCIECZKA ROWEROWA

     

   Dnia 30 października z okazji „Dnia Chłopaka” klasy VIII „a” i  VIII „b” wraz ze swoimi wychowawcami panią Beatą Radziszewicz oraz panią Agnieszką Wyrzykowską jaki i wspomagającymi opiekunami w osobach: pan Łukasz Szumielewicz i pani Wioleta Czyżewska wyruszyli na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę rowerową. Miejscem docelowym była plaża nad jeziorem „Osiek” koło Dobiegniewa. Uczniowie pokonali trasę z Bierzwnika do miejscowości Osiek i z powrotem, sprawnie i bezpiecznie, przestrzegając przepisy ruchu drogowego. Nad jeziorem spędziliśmy czas przy ognisku w miłej i zabawnej atmosferze. Dziewczęta przygotowały życzenia oraz słodkie niespodzianki dla chłopców. Przy okazji przedstawicielka Nadleśnictwa Bierzwnik – pani Wioletta Czyżewska przeprowadziła prelekcję na temat zawodu leśnika, przekazując nam bardzo ciekawe i istotne informacje o tym zawodzie.
        
   To był dla nas naprawdę fantastyczny i udany dzień, pełen wrażeń i pozytywnej energii.

   Dziękujemy smiley

   ZWIEDZANIE GMINNEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

       


    Nasi ucznioiwe zwiedzali teren Gminnej Oczyszczalni Ścieków w Bierzwniku, gdzie poznali proces oczyszczania ścieków komunalnych.

   AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

     

        28.09.2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich  w Bierzwniku wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji „Sprzątanie Świata”. Hasło tegorocznej edycji „WSZYSTKIE ŚMIECI NASZE SĄ”.  Działania prowadziliśmy w ramach zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
      
   W tym szczególnym dniu, w każdej klasie, nauczyciele przeprowadzili prelekcję na temat ekologii i segregacji odpadów. Następnie po krótkim apelu uczniowie klas 1-8 wraz z opiekunami i pracownikami Nadleśnictwa Bierzwnik wyposażeni w worki na śmieci i rękawiczki wyruszyli w teren. Każda klasa miała przydzielony obszar, gdzie udała się, żeby pozbierać i posegregować odpady. Klasy 1-3 zajęły się terenem wokół szkoły, parku oraz osiedla bierzwnickiego. Klasy 4a i 4b sprzątały Wzgórze Klasztorne. Klasy 5, 6a i 6b teren wokół jeziora i lasów w miejscowości Starzyce. Klasy 7, 8a i 8b posprzątały teren leśny w rejonie Ostromęcka. 
        Prowadzone działania były dla nas wspólną lekcją poszanowania środowiska oraz promowania prawidłowych nawyków związanych z jego ochroną, segregowaniem śmieci. Uświadomiliśmy sobie i mieszkańcom gminy, że zmiana nawyków ekologicznych w codziennym życiu- segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami- będzie miało wpływ na otaczającą nas przyrodę, dzięki czemu będziemy mogli dłużej korzystać z jej uroków. Ten dzień był dla nas szczególny, ponieważ przyczynił się  dbania o czystość naszej planety.

           Miłym akcentem było wspólne biesiadowanie przy przygotowanych dla nas ogniskach. Każdy upiekł sobie kiełbaskę zasponsorowaną przez Nadleśnictwo Bierzwnik.


   NARODOWE CZYTANIE "BALLADY I ROMANSE" ADAMA MICKIEWICZA
     


      W piątek, tj. 23.09.2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Bierzwniku odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania, w które nasza szkoła od wielu lat się włącza. W tym roku czytaliśmy „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.


   UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

     

    

      1 września 2022 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.  Ten szczególny dzień rozpoczął się od mszy świętej w Kościele p.w. Matki Boskiej Szkaplerznej w Bierzwniku po czym wszyscy spotkali się na hali widowiskowej. Na uroczystość, oprócz  zgromadzonych uczniów, nauczycieli, rodziców, a także pracowników administracji i obsługi, przybyli specjalnie zaproszeni goście. Pani dyrektor Kinga Recka- Matyjasik podczas swojego przemówienia przywitała wszystkich i skierowała wiele ciepłych słów w stronę całej społeczności szkolnej.
   Uczniowie przygotowani przez panie Joannę Lamprycht i Joannę Jandy przygotowali dla wszystkich krótką część artystyczną, w której również nie zapomnieli o rocznicy wybuchu II wojny światowej.  Po uroczystym apelu uczniowie z wychowawcami udali się na spotkania do klas.
   NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

   Rok szkolny 2021/2022 dobiegł końca. Pomimo zawirowań jakie nam towarzyszyły nasi uczniowie osiągnęli wysokie wyniki w nauce i zachowaniu. Dzięki naszych darczyńcom to wyjątkowe zakończenie roku na pewno było przyjemne.

   Czas się nimi pochwalić

   Najwyższe średnie ocen powyżej 5,00
   w klasach VII-VIII uzyskali następujący uczniowie:

   • Lena Kobelak – uczennica klasy VII A – średnia ocen 5,64 zachowanie wzorowe, jest to najwyższa średnia ocen w klasach VII-VIII.

   Uczennica otrzymała Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 300,00 zł  fundatorem nagrody jest:  Agnieszka i Łukasz Cieślak.

    

   • Anna Madej – uczennica klasy VIII  B, tegoroczna absolwentka – średnia ocen 5,61 zachowanie wzorowe

   Uczennica otrzymała Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 300,00 zł a fundatorem nagrody jest: Mariola Filas-Szuber i Paweł Szuber – Wicestarosta Choszczeński

    

   • Melania Piasecka – uczennica klasy VII B – średnia ocen 5,57 zachowanie bardzo dobre

   Uczennica otrzymała Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 300,00 zł a fundatorem nagrody  jest: Kinga Recka-Matyjasik i Janusz Matyjasik.

    

   • Kinga Urmańska – uczennica klasy VII A– średnia ocen 5,50 zachowanie wzorowe

   Uczennica otrzymała Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 200,00 zł a fundatorem nagrody  jest: Beata Radziszewicz – Przewodnicząca Rady Gminy Bierzwnik.

    

   • Wiktoria Kasprzak – uczennica klasy VII A – średnia ocen 5,43 zachowanie wzorowe
   • Amelia Gicela – uczennica klasy VII A – średnia ocen 5,43 zachowanie wzorowe

   Uczennice otrzymały Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 200,00 zł a fundatorami nagród są: Anna Szumielewicz-Hać i Andrzej Hać oraz Małgorzata i Wiesław Dutkowscy – Sklep Lewiatan.

    

   • Gabriela Jasiukiewicz – uczennica klasy VII A – średnia ocen 5,36 zachowanie wzorowe

   Uczennica otrzymała Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 100,00 zł a fundatorem nagrody jest: Anna Nowak.

    

   • Martyna Orzechowska - uczennica klasy VII A – średnia ocen 5,21 zachowanie wzorowe
   • Mateusz Nowakowski- uczeń klasy VII B – średnia ocen 5,21 zachowanie wzorowe
   • Kacper Nowak- uczeń klasy VII B – średnia ocen 5,21 zachowanie wzorowe

   Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Paulinę i Kamila Sikorę - Majster Budowlane ABC Remgood Kamil Sikora.

    

   • Szymon Żurawski – uczeń klasy VIII  A, tegoroczny absolwent – średnia ocen 5,17 zachowanie wzorowe
   • Julia Kamińska – uczennica klasy VII  B – średnia ocen 5,14 zachowanie wzorowe
   • Eryka Cybulska-Weleńczyk – uczennica klasy VIII  B, tegoroczna absolwentka – średnia ocen 5,06 zachowanie bardzo dobre
   • Philip Wysocki – uczeń klasy VIII  B, tegoroczny absolwent – średnia ocen 5,06 zachowanie bardzo dobre
   • Oliwia Dziemianko – uczennica klasy VIII  B, tegoroczna absolwentka – średnia ocen 5,00 zachowanie wzorowe

   Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Renatę i Roberta Orzechowskich – PPHU ADI-TRANS

   Najwyższe średnie ocen powyżej 5,00
   w klasach IV-VI uzyskali następujący uczniowie:

   • Alicja Błaszczyk – uczennica klasy V A – średnia ocen 5,69 zachowanie wzorowe, jest to najwyższa średnia ocen w szkole

   Uczennica otrzymała Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 300,00 zł, a fundatorem nagrody  są: Paula Szeniawska-Sieniuć i Tomasz Sieniuć. Dodatkowo uczennica otrzymała nagrodę rzeczową ufundowaną przez Wójta Gminy Bierzwnik Panią Anetę Kołuda.

    

   • Klaudia Urmańska – uczennica klasy IV – średnia ocen 5,58 zachowanie wzorowe
   • Lena Knera – uczennica klasy IV – średnia ocen 5,50 zachowanie wzorowe
   • Piotr Tułacz – uczeń klasy IV – średnia ocen 5,50 zachowanie wzorowe

   Uczniowie otrzymali Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 200,00 zł, a fundatorami nagród są: Agnieszka i Maksymilian Żurawscy, Karolina Dutkowska oraz Kinga Recka-Matyjasik i Janusz Matyjasik.

    

   • Mateusz Żurawski – uczeń klasy V B – średnia ocen 5,46 zachowanie wzorowe

   Uczeń otrzymał Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 200,00 zł 
   a fundatorem nagrody są: Kinga Recka-Matyjasik i Janusz Matyjasik.

    

   • Szymon Sikora – uczeń klasy IV – średnia ocen 5,42 zachowanie bardzo dobre

   Uczeń otrzymał Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 200,00 zł  a fundatorem nagrody są: Marta i Marcin Mulawka oraz Józef Dutkowski – Zakład Usługowo Produkcyjny Metalik. 

    

   • Igor Białkowski – uczeń klasy IV – średnia ocen 5,33 zachowanie wzorowe
   • Agata Szumielewicz – uczennica klasy IV – średnia ocen 5,25 zachowanie wzorowe

   Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Bierzwnik Panią Anetę Kołuda.

    

   • Julia Majewska – uczennica klasy V A – średnia ocen 5,23 zachowanie wzorowe
   • Maja Wieczorek – uczennica klasy V B – średnia ocen 5,23 zachowanie wzorowe

   Uczennice otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Halinę Kowalską – Usługi Pośrednictwa Ubezpieczeniowego. 

    

   • Amelia Matejek – uczennica klasy IV – średnia ocen 5,17 zachowanie wzorowe

   Uczennica otrzymała nagrodę rzeczową ufundowaną przez Annę Nowak.

    

   • Nadia Kamińska – uczennica klasy V A – średnia ocen 5,08 zachowanie wzorowe
   • Kornelia Matyjasik – uczennica klasy V B – średnia ocen 5,08 zachowanie wzorowe
   • Alicja Walczak– uczennica klasy V B – średnia ocen 5,08 zachowanie wzorowe
   • Izabela Ubych - uczennica klasy VI – średnia ocen 5,08 zachowanie bardzo dobre
   • Marta Migdalska - uczennica klasy IV – średnia ocen 5,00 zachowanie wzorowe

   Uczennice otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Renatę i Roberta Orzechowskich – PPHU ADI-TRANS

   Uczniowie którzy uzyskali świadectwo
   z wyróżnieniem i średnią ocen powyżej 4,75 w klasach VII-VIII:

   • Igor Witkowski – uczeń klasy VIII  A, tegoroczny absolwent – średnia ocen 4,94 zachowanie wzorowe
   • Wiktoria Kręgowska – uczennica klasy VII  B – średnia ocen 4,93 zachowanie wzorowe
   • Karol Wasilik – uczeń klasy VII  B – średnia ocen 4,93 zachowanie bardzo dobre
   • Paweł Wieczorek – uczeń klasy VII  B – średnia ocen 4,93 zachowanie bardzo dobre
   • Paulina Sobańska – uczennica klasy VII  B – średnia ocen 4,86 zachowanie wzorowe
   • Kornelia Borowska – uczennica klasy VIII  B, tegoroczna absolwentka – średnia ocen 4,82 zachowanie bardzo dobre
   • Wiktoria Wolniaczyk – uczennica klasy VIII  B, tegoroczna absolwentka – średnia ocen 4,82 zachowanie bardzo dobre
   • Jakub Krawiec – uczeń klasy VII  A – średnia ocen 4,79 zachowanie bardzo dobre
   • Hanna Krzyczkowska – uczennica klasy VIII  B, tegoroczna absolwentka – średnia ocen 4,78 zachowanie bardzo dobre
   • Janusz Romaniuk – uczeń klasy VIII  A, tegoroczny absolwent – średnia ocen 4,78 zachowanie bardzo dobre

   Fundatorem nagród rzeczowych dla uczniów było Nadleśnictwo Bierzwnik.

   Uczniowie którzy uzyskali świadectwo
   z wyróżnieniem i średnią ocen powyżej 4,75 w klasach IV-VI:

   • Grzegorz Stasiak – uczeń klasy V B – średnia ocen 4,92 zachowanie wzorowe
   • Szymon Stasiak – uczeń klasy V B – średnia ocen 4,92 zachowanie wzorowe
   • Natasza Suchecka – uczennica klasy IV – średnia ocen 4,83 zachowanie wzorowe
   • Julia Budzińska - uczennica klasy V B – średnia ocen 4,77 zachowanie wzorowe
   • Dawid Wawrzyk – uczeń klasy IV – średnia ocen 4,75 zachowanie wzorowe

   Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Paulinę i Kamila Sikorę – Sklep Stokrotka – PK Detal Sikora spółka jawna.

   Osiągnięcia naszych uczniów
   w konkursach przedmiotowych i sportowych:

   • LAUREAT  XXI miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Matematyczny”  uczeń klasy V B Mateusza Żurawski
   • LAUREAT  XXII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Matematyczny”  uczeń klasy IV Szymon Sikora
   • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny uczeń klasy IV Piotr Tułacz
   • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny uczennica klasy IV Klaudia Urmańska
   • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny uczennica klasy VII Gabriela Jasiukiewicz
   • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny uczennica klasy VII Lena Kobelak
   • Za najwyższy wynik w szkole w STYPENDIADZIE POLONISTYCZNEJ 2021 w konkursie czytelniczym uczeń klasy IV Szymon Sikora
   • Za najwyższy wynik w szkole w STYPENDIADZIE POLONISTYCZNEJ 2021 w konkursie czytelniczym uczeń klasy V B Mateusz Żurawski
   • Za najwyższy wynik w szkole w STYPENDIADZIE POLONISTYCZNEJ 2021 w konkursie literackim uczennica klasy V B Kornelia Matyjasik
   • Za najwyższy wynik w szkole w STYPENDIADZIE POLONISTYCZNEJ 2021 w konkursie ortograficznym uczeń klasy VIII A Janusz Romaniuk

   Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

   Nasi uczniowie klas VII brali również udział
   w Wojewódzkim Konkursie Teatralnym
   „Czucie i wiara silniej mówi do mnie…”
   organizowanym przez
   Kuratora Oświaty z okazji Roku Romantyzmu Polskiego

   • Martyna Orzechowska
   • Amelia Gicela
   • Paulina Sobańska
   • Wiktoria Kręgowska
   • Lena Kobelak
   • Mateusz Nowakowski
   • Paweł Wieczorek
   • Mateusz Wielgórka

   Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

   Tegoroczni Absolwenci nagrodzeni zostali również
   za reprezentowanie szkoły przez wszystkie lata swej nauki.

   Za reprezentowanie szkoły
   w Poczcie Sztandarowym Szkoły nagrodę otrzymali:

   • Nikola Gircza
   • Kalina Stężalska
   • Szymon Żurawski

   Fundatorami nagród rzeczowych dla uczniów było Nadleśnictwo Bierzwnik oraz Rada Rodziców.

   Za pracę na rzecz społeczności uczniowskiej
   oraz zaangażowanie w życie szkoły nagrodę otrzymali:

   • Anna Madej  - uczennica klasy VIII B
   • Oliwia Dziemianko- uczennica klasy VIII B
   • Kalina Stężalska- uczennica klasy VIII B
   • Justyna Szczepańczyk- uczennica klasy VIII B
   • Kacper Siera – uczeń klasy VIII A
   • Arkadiusz Ubych– uczeń klasy VIII A
   • Janusz Romaniuk– uczeń klasy VIII A

   Nagrody rzeczowe ufundowały opiekunki Samorządu Uczniowskiego.

   Za działalność wolontariacką oraz zaangażowanie
   w życie szkoły nagrodę otrzymali:

   • Julia Bosiacka – uczennica klasy VIII A
   • Eryka Cybulska-Weleńczyk - uczennica klasy VIII B
   • Anna Madej – uczennica klasy VIII B
   • Wiktoria Wolniaczyk – uczennica klasy VIII B
   •  Philip Wysocki – uczeń klasy VIII B

   Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

   Za reprezentowanie szkoły
   w zawodach sportowych nagrodę otrzymali:

   • Justyna Szczepańczyk
   • Anna Madej
   • Julia Bosiacka
   • Kinga Radzajewska
   • Dominika Wawrzyk
   • Nikola Gircza
   • Hanna Krzyczkowska
   • Maja Grzelczak
   • Alicja Tomczak

   Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz statuetki ufundowane przez Dyrektora Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Bierzwniku Pana Włodzimierza Wajdę.

    

   Wśród tegorocznych absolwentów mieliśmy również uczennicę klasy VIII A Julię Bosiacką, która zdobywała brązowe, srebrne i złote medale na zawodach sportowych w dziedzinie kajakarstwa na szczeblach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych. Julia otrzymała statuetkę  Najlepszego Sportowca.

   Fundatorem statuetki była Wójt Gminy Bierzwnik Pani Aneta Kołuda oraz nagrody rzeczowej Rada Rodziców.

   Nagrody dla Najlepszych Sportowców Szkoły otrzymali również Melania Piasecka uczennica klasy VII B oraz Szymon Sieniuć uczeń klasy III.

   Fundatorem statuetek była Wójt Gminy Bierzwnik Pani Aneta Kołuda oraz nagród rzeczowych Rada Rodziców.

   Największym objawieniem sportowym szkoły w roku szkolnym 2021-2022 okazał się: Fabian Lendzion uczeń klasy III A .

   Fundatorem nagrody jest Pan Władysław Wajda Dyrektor Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Bierzwniku oraz Rada Rodziców.

   Najwyższą frekwencję w tym roku szkolnym mieli tegoroczni absolwenci:

   • Oliwia Dziemianko uczennica klasy VIII B
   • Anna Ratajczyk uczennica klasy VIII B

   Uczennice otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

   Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy sukcesów.

   Dziękujemy bardzo wszystkim fundatorom nagród.
   Dzięki Wam ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy,
   a otrzymane nagrody na pewno sprawiły radość naszym uczniom.

   Dziękujemy

   UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA
   ROKU SZKOLNEGO 2021-2022

   Apel klas I - III

      

   Apel klas IV - VIII

      

   Uroczyste pożegnanie absolwentów

      

   DZIEŃ Z WYCHOWAWCĄ W KLASACH SIÓDMYCH

      


      23 czerwca 2022 r. uczniowie klas siódmych pod opieką wychowawczyń Agnieszek i pani Małgosi Kornatko integrowali się przy ognisku nad jeziorem Kuchta. Były kiełbaski, lody, wspólny śpiew i zabawa oraz czas na wędkowanie.


    

   DZIEŃ Z WYCHOWAWCĄ W KLASIE 4, 5A, 5B I 6

     


      W ramach dnia z wychowawcą 23 czerwca 2022 r. uczniowie klasy 4, 5a, 5b i 6 pod opieką p. A. Wojciechowskiej, J. Maślak, I. Świerczyńskiej, M. Filas- Szuber i A. Cieślak pojechali do Gorzowa Wlkp. Główny punkt naszego wyjazdu to wizyta w kinie Cinema3d i obejrzenie filmu „Foki kontra rekiny”. 
   SPRZĄTANIE POBLISKIEGO LASU I WZGÓRZA CYSTERSKIEGO

      Dania 21.06.2022 r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w sprzątaniu pobliskiego lasu i Wzgórza Cysterskiego. Akcja została przygotowana przez Nadleśnictwo Bierzwnik. Po owocnym sprzątaniu na dzieci czekało ognisko z kiełbaskami ufundowanymi przez Nadleśnictwo.
    

   SZKOLNY KONKURS GEOGRAFICZNY "MISTRZ MAPY"

     20 czerwca w naszej szkole odbył się szkolny konkurs geograficzny „Mistrz mapy”. Uczniowie zmagali się mapami konturowymi Polski, świata i Europy, na których mieli za zadanie zaznaczyć określone obiekty geograficzne. Z wyzwaniem tym zmierzyli się chętni uczniowie z klas 5-7.
   Mistrzami mapy zostały uczennice klas VII:
   I miejsce- Lena Kobelak;
   II miejsce- Kinga Urmańska;
   III miejsce- Julia Kamińska. 

   Gratulujemy smiley

    

   NASZE HOBBY

      

   BAL ÓSMOKLASISTY

      

   JA POMAGAM TOBIE, TY POMAGASZ MNIE

      
    

      20.06.2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbył się Dzień Pierwszej Pomocy. Tego dnia w naszej szkole gościliśmy  wyspecjalizowanych strażaków asp. Szymona Śliwę, st. str. Krzysztofa Pisza z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Choszcznie oraz ratownika medycznego: Mariana Dunaja.
      Uczniowie klas 1-8 wzięli udział w przygotowaniach przez panów prelekcjach/warsztatach. Miały one na celu przećwiczenie zachowań w sytuacjach zagrożenia życia. Panowie przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji.
      Atrakcją kończącą spotkanie było obejrzenie wozu strażackiego oraz krótka pogadanka przygotowana przez panów strażaków z OSP w Bierzwniku.

    

   OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI


      W kwietniu odbył się Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci ,, Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy". Uczennice klasy 3b Marika Gircza i Wiktoria Smolarek otrzymały podziękowanie za udział w konkursie.


   UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA PIERWSZOKLASISTÓW

     


      Dzień 06 czerwca 2022 r. w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla uczniów klas pierwszych. W tym dniu odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w  Bierzwniku.  
      W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Po złożeniu ślubowania pani Dyrektor Kinga Recka- Matyjasik dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów. Następnie złożyła  gratulacje dzieciom, rodzicom oraz życzyła wielu sukcesów edukacyjnych.
      Uczniowie otrzymali dyplomy, medale  oraz  przygotowane przez rodziców upominki.
     W miłej atmosferze życzenia dzieciom złożyły
    pani Wójt Aneta Kołuda i Przewodnicząca Rady Gminy Beata Radziszewicz oraz przekazały prezenty dla uczniów. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.
      Dziękujemy naszym wychowawczyniom p. K. Pawlak i A. Cieślak za przygotowanie nas do tak ważnego dla nas dnia smiley.

   ZWIEDZANIE GMINNEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

      


      3 czerwca 2022 r. nasi siódmoklasiści pod opieką p. Agnieszki Wyrzykowskiej i p. Anny Szumielwicz- Hać w ramach lekcji chemii, zwiedzali teren Gminnej Oczyszczalni Ścieków w Bierzwniku, gdzie poznali proces oczyszczania ścieków komunalnych.
   WYCIECZKA DO WARSZAWY

        W dniach 27 – 28 maja grupa uczniów naszej szkoły – przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Wolontariatu Szkolnego -  odwiedziła stolicę.

        Zgodnie z planem młodzież, pod opieka przewodnika, zwiedziła nekropolię na Powązkach. Ich uwagę przykuła różnorodność stylów i rzeźb nagrobnych. Uczniowie mogli zobaczyć miejsce pochówku wielu wybitnych Polaków ze świata kultury, nauki, sportu czy polityki. Szczególnie interesującym miejscem była Kwatera Brzozowych Krzyży, a tu groby młodych uczestników Powstania Warszawskiego – bohaterów lektury „Kamienie na Szaniec” - „Zośki”, „Alka” i „Rudego”.

       

        Spacerując, po ulicach Warszawy, uczniowie obejrzeli zachowany po dziś dzień, a znajdujący się pomiędzy posesjami, fragment muru, który był granicą pomiędzy  Gettem, a „aryjską” częścią miasta.

        W Centrum Nauki Kopernik uczestnicy wycieczki mogli zaspokoić swoją ciekawość i potrzebę poznawania świata. Oglądane tam eksponaty, udział w doświadczeniach i eksperymentach pomogły zrozumieć im prawa rządzące światem przyrody. Uczniowie oglądali także pokaz w tamtejszym Planetarium. 

        W trakcie pobytu w stolicy uczniowie oglądali urokliwą zabudowę Starówki, przespacerowali Traktem Królewskim podziwiając znajdujące się na nim historyczne budowle – perły architektury : Zamek Królewski, mury obronne z Barbakanem, dawne pałace, w których obecnie mieszczą się siedziby ważnych instytucji państwowych, słynne kościoły i pomniki. Zwiedzanie miasta zakończyło się przy  Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie wszyscy mieliśmy okazję obserwować zmianę warty.

      

        Poznawanie Warszawy  udało się połączyć z pobytem w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej. Do siedziby władzy ustawodawczej mogliśmy wejść dzięki uprzejmości i na zaproszenie jednego z naszych, lokalnych posłów – Czesława Hoca. Najciekawszym miejscem dla młodzieży była Sala Posiedzeń Sejmu, do której mogliśmy wejść i zająć miejsca na galerii. Przewodnik odpowiadał na pytania dotyczące historii oraz współczesnego oblicza parlamentu. Była to bardzo ciekawa lekcja parlamentaryzmu.

        Miasto, w którym przeszłość  i burzliwa historia mieszają się z teraźniejszością i współczesnością zrobiło na młodzieży ogromne wrażenie. Dla większości z nich był to pierwszy pobyt w stolicy. Wszyscy zgodnie deklarują, że jeszcze tu wrócą, by je lepiej poznać, odkryć i pokochać.

    DZIEŃ DZIECKA
        DZIEŃ DZIECKA W KLASACH 1-3

    

   1 czerwca nasi uczniowie świętowali DZIEŃ DZIECKA. Ze względu na brzydką pogodę piknik odbył się w klasach.


   WYCIECZKA DO BRALINKA
    

      Dnia 31 maja odbyła się wycieczka szkolna klas 1-3 do Barlinka. Dzieci uczestniczyły w warsztatach ,,Jak dawniej prano” oraz zwiedzały Muzeum Regionalne Barlinka. Po ciekawych lekcjach udały się wraz z wychowawczyniami na pizzę.


   ZIELONA SZKOŁA

      

      W dniach 16, 17 i 18 maja 2022 r. uczniowie klasy 4, 5a, 5b i 6 pod opieką p. A. Wojciechowskiej, J. Maślak, I. Świerczyńskiej i M. Filas- Szuber byli na „zielonej szkole” w Myśliborzu.  Była to okazja na integrację klas po długiej przerwie związanej z izolacją pandemiczną. W trakcie pobytu uczniowie poznawali zabytki oraz historię Myśliborza, zdobywając brązową „Tarczę Myślibora”. Korzystali z różnych form aktywności: marsz na orientację, zajęcia na basenie, gra w piłkę, itp. Dużą atrajcją był rejs katamaranem. Nie zabrakło ogniska z pieczeniem kiełbasek. Były to dla nas 3 dni pełne dużych emocji i wrażeń, które będziemy długo pamiętać.
    

    

   WYCIECZKA KLAS SIÓDMYCH  - 7razy NAJ!!!

     


      W dniach 9-11 maja 2022 r. uczniowie klas 7a i 7b pod opieką wychowawczyń i Pana Janusza uczestniczyli w wycieczce do Malborka, Trójmiasta i Szymbarku. Ta wyprawa stała się okazją do zwiedzenia NAJwiększego na świecie murowanego z czerwonej cegły Zamku Krzyżackiego w Malborku. Następnie przespacerowaliśmy się po NAJdłuższym w Polsce drewnianym molo w Sopocie. Podziwialiśmy uroki NAJwiększego kościoła ceglanego na świecie - jest nim gdańska Bazylika Konkatedralna pw. Najświętszej Maryi Panny. Nasz podziw wzbudziły Rekordy Guinnesa w Szymbarku: 

   • NAJdłuższa deska na świecie, którą wycięto ręcznie piłami typu „moja-twoja😉”,
   • zasiedliśmy przy Stole Noblisty, służącym integracji środowisk społecznych, ma 35 m długości, niemal tyle samo, co rekordowa deska, bez wątpliwości to NAJdłuższy stół świata, wykonany z jednego kawałka drewna! Zasiada przy nim jednorazowo 230 osób,
   • usłyszeliśmy też najpopularniejszą melodię „Wlazł kotek na płotek” – ale uwaga – zagraną na NAJwiększym na świecie fortepianie.

      Dodać należy także, że w tej wycieczce uczestniczyła NAJgrzeczniejsza młodzież – wychowawcy byli dumni, przyjmując pochwały za Waszą wysoką kulturę osobistą i grzeczność od pani pilot Kasi, od pana kierowcy Rafała, właściciela Ośrodka Wypoczynkowego „Na fali” w Rewie, a nawet od pani manager w restauracji w Człuchowie!!!
    

    

   AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

        PRZEDSTAWIENIE EKOLOGICZNE Z OKAZJI DNIA ZIEMI

      28 kwietnia uczniowie klasy 1a i 3b wystawili przedstawienie ekologiczne z okazji Dnia Ziemi. Po przedstawieniu odbył się konkurs wiedzy ekologicznej w kategoriach przedszkole, klasy 1-4. Dzieci wykazały się wiedzą o środowisku przyrodniczym.

    


   POMAGAMY UKRAINIE

      

         Ze względu na sytuację panującą na terenie Ukrainy nasz Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski zorganizował  zbiórkę potrzebnych rzeczy, które systematycznie były przekazywane potrzebującym na granicy oraz w ośrodkach znajdujących się w naszej okolicy. Zaangażowanie w zbiórkę było bardzo duże.
        Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni za każdy gest okazany w tym trudnym czasie.

   Wszystkim Serdecznie Dziękujemyheart   ZBIÓRKA NAKRĘTEK

        Od kilku lat w naszej szkole prowadzona jest zbiórka nakrętek. W tym roku szkolnym nadal zbieramy nakrętki na rehabilitację i sprzęt niezbędny do codziennego życia osób z niepełnosprawnością.

        Dzięki takim akcjom dzieci uczą się, jak nieść pomoc potrzebującym. Zdobywają również wiedzę, jak chronić nasze środowisko naturalne oraz wyrabiają właściwe nawyki związane z segregacją odpadów.

        Teraz nasza pomoc teraz będzie łatwiejsza ponieważ na korytarzu szkolnym pojawił się pojemnik w kształcie serca, do którego możemy wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki.

   Serdecznie Dziękujemyheart


   KONKURS NA KARTKĘ I STROIK WIELKANOCNY
    

      7 kwietnia odbył się Konkurs na Kartkę i Stroik Wielkanocny. Głównym celem konkursu było popularyzowanie i kultywowanie tradycji, zwyczajów wielkanocnych oraz tworzenie okazji do działalności artystycznej i zaprezentowania wspaniałych pomysłów. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością oraz zdolnościami plastycznymi.
      Komisja konkursowa miała nie lada problem, aby wybrać te najbardziej oryginalne i pomysłowe. Następnie prace uczniów trafiły wraz z życzeniami do przedstawicieli instytucji współpracujących ze szkołą. 
      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

    

   DZIEŃ ŻARTÓW W NASZEJ SZKOLE 

    1 kwietnia to radosny i zabawny dzień, w którym w naszej szkole żartowaliśmy sobie, robiliśmy różnorakie psikusy i z premedytacją wprowadzaliśmy innych w błąd. Tego dnia  każdy mógł przyjść do szkoły bez podręczników. Przynosiliśmy tylko zeszyty oraz inne, niezbędne na zajęcia materiały i przybory. To wszystko spakowaliśmy do nietypowych przedmiotów, które były małe, poręczne i wygodne do noszenia. Był to również dzień bez sprawdzianów, kartkówek i odpytywania. Na przerwach grała spokojna muzyka.
    Każdy z uczniów tego dnia mógł przyjść do szkoły w przebraniu – obowiązywał strój nocny utrzymany w konwencji PIŻAMA PARTY. 
    Na wybranej przez klasę lekcji członkowie Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili quiz prima aprilisowy na temat tradycji i zwyczajów tego dnia.
    Zorganizowane zostało również stoisko ze słodkimi wypiekami, a zarobione z ich sprzedaży pieniądze przekazane zostały Polskiej Akcji Humanitarnej na pomoc dla Ukrainy.

    

   WIZYTA ZACHODNIOPOMORSKIEJ KURATOR OŚWIATY
   W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W BIERZWNIKU

    

        31 marca 2022 r. w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć Panią Magdalenę Zarębską- Kulesza Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Panią Monikę Sierant Dyrektora Wydziału Pragmatyki Zawodowej Nauczycieli w Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Panią Anetę Kołudę Wójta Gminy Bierzwnik oraz Pana Leszka Walocha Sekretarza Gminy Bierzwnik. Pani Dyrektor Kinga Recka- Matyjasik oprowadziła gości po naszej szkole pokazując sale lekcyjne, świetlice, stołówkę z nowo wyposażoną kuchnią a także bibliotekę szkolną oraz część sportową.

        Podczas wizyty została omówiona organizacja wsparcia dla uczniów z Ukrainy, w której przedstawiono organizację pracy oraz funkcjonowanie naszej szkoły. 

   Wizyta Zachodniopomorskiej Kurator Oświaty w Bierzwniku – Kuratorium Oświaty w Szczecinie


    KONKURS RECYTATORSKI W CHOSZCZNIE

    

        W piątek, 25 marca 2022 r., w Choszczeńskim Domu Kultury odbył się powiatowy etap „Małego Konkursu Recytatorskiego”, który jest jedną z form 67 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

        Naszą szkołę reprezentowały laureatki eliminacji gminnych Martyna Jóźwiak z klasy 1a, przygotowana przez swojego tatę, Tomasza Jóźwiaka  oraz Gabriela Jasiukiewicz, uczennica klasy 7a, przygotowana przez nauczyciela języka polskiego, panią Agnieszkę Nowak.

   Dziękujemy i gratulujemy występów!


    

   OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY LEON

    

      W marcu klasach I- III został przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy Leon z edukacji matematycznej. Udział w nim wzięło sześcioro uczniów z klas pierwszych, z klasy drugiej dwoje i z klas trzecich ośmioro. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą, o czym świadczą wyniki konkursu. Szczególne gratulacje należą się uczniowi z klasy Ia- Gracjanowi Marcinkowskiemu, który zajął V miejsce w ogólnopolskiej kwalifikacji na 1934 uczestników.  Na wielkie brawa zasługuje również Aleksander Cichoń- uczeń klasy Ia, który zajął X miejsce w klasyfikacji. Na 2933 uczestników swoimi umiejętnościami wykazał się uczeń klasy IIIb- Oliwier Madej, zajmując X miejsce.
      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i  zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

    

   POJEMNIK W KSZTAŁCIE SERCA

    

   Miło nam poinformować, że nasza szkoła dołączyła do szczęśliwych posiadaczy pojemnika w kształcie serca przeznaczonego na zbiórkę plastikowych nakrętek. Serdeczne podziękowania kierujemy dla Pana Sylwestra Wawrzyka za wykonanie  dla naszej społeczności szkolnej pojemnika.

   Serdecznie Dziękujemy heart
    


   UROCZYSTE POWITANIE NOWYCH UCZNIÓW W NASZEJ SZKOLE

      


        W naszej szkole naukę rozpoczęli uczniowie z Ukrainy kraju dotkniętego wojną. 22.03.2022 r. odbyło się uroczyste powitanie kolegów i koleżanek z Ukrainy, którzy rozpoczęli naukę w naszej placówce. Uczniowie klasy 5b oraz grupy przedszkolne, do których dołączyły dzieci przygotowały dla nowych kolegów powitanie, przystroiły barwami flagi ukraińskiej sale oraz przygotowały poczęstunki. Nasi nowi koledzy zawsze mogą liczyć na naszą pomoc i wsparcie. Nasza życzliwość i przebywanie razem doda otuchy, nadziei na lepsze dni.


    

   MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI

      


      14 marca 2022 roku nasza szkoła przystąpiła  do obchodów Międzynarodowego Dnia Matematyki. Każdy uczeń, nauczyciel czy pracownik mógł obliczyć swoją cyfrę znaczącą czyli tzw. cyfrę przeznaczenia, a następnie zapoznać się z cechami charakteru odpowiadającymi  danej cyfrze.   


   OGÓLNOPOLSKI STRAŻACKI KONKURS PLASTYCZNY- ETAP POWIATOWY

        31 stycznia 2022 roku ogłoszone zostały wyniki eliminacji powiatowych. Komisja Oceniająca wyróżniła następujących uczestników z naszej szkoły:

   • w kategorii przedszkole:

   II miejsce - Leon Żurawski
   IV miejsce - Jan Tułacz

   • w kategorii klas I-IV:

   II miejsce- Lena Bakiewicz
   IV miejsce- Wiktor Jurecki

   V miejsce- Agata Szczepańska

   • w kategorii klas V-VIII:

   II miejsce- Mateusz Żurawski

   IV miejsce- Kornelia Matyjasik

   Prace naszych uczniów będą również reprezentowały Gminę Bierzwnik na etapie wojewodzkim tego konkursu.

   Serdecznie gratulujemy!!!

   OGÓLNOPOLSKI STRAŻACKI KONKURS PLASTYCZNY- ETAP GMINNY

        Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym. Komisja konkursowa nagrodziła następujące prace naszych uczniów:

   • w kategorii przedszkole:

   I miejsce- Jan Tułacz

   III miejsce- Danuta Kasprzak

   IV miejsce- Leon Żurawski

   V miejsce- Jan Szymoniak 

   • w kategorii klas I-IV:

   I miejsce- Jania Radzińska

   II miejsce-Agata Szczepańska

   III miejsce- Kacper Bruliński

   IV miejsce- Lena Bakiewicz

   V miejsce- Wiktor Jurecki

   • w kategorii klas V-VIII:

   I miejsce- Mateusz Żurawski

   IV miejsce- Kornelia Matyjasik

        Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów obyło się 28 stycznia 2022 r.  Nagrody i dyplomy wręczali: pani Aneta Kołuda- wójt Gminy Bierzwnik, pani Anna Nowak- kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz pan Wiktor Kochanek- prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Bierzwniku.
       Prace naszych uczniów będą reprezentowały  Gminę Bierzwnik na etapie powiatowym tego konkursu.


   Gratulujemy 😊


   SZKOLNE JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

      

    

   WIGILIA W KLASIE 7B

     

      Uczniowie klasy VII b usiedli przy wigilijnym stole, który wspólnie przygotowali razem z wychowawcą p. Agnieszką Wyrzykowską. Uczniowie podzieli się opłatkiem, życząc sobie Zdrowych i Radosnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku. Wigilia upłynęła w przyjemnej, świątecznej atmosferze i pozostawiła miłe wrażenia.
   ZBIÓRKA KARMY I POTRZEBNYCH ARTYKUŁÓW
   DLA PSÓW I KOTÓW ZE SCHRONISKA

    

     Na przełomie listopada i grudnia Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował w naszej szkole zbiórkę karmy i potrzebnych atrykułów dla psów i kotów ze Schroniska w Młodolinie.  

                                                                                        Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!!

    

   GMINNY KONKURS PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ

       

         15 grudnia 2021 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Bierzwniku odbył się Konkurs Piosenki Świątecznej Bierzwnik 2021, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Komisja konkursowa po przesłuchaniu 31 wykonawców przyznała:

   • w kategorii klas I-III:

   II miejsce- Milenie Prus "Kochany Mikołaj”

   • w kategorii klas IV-VI:

   I miejsce- Kornelii Matyjasik "Pastorałka anielska"

   III miejsce- Lenie Knera "Pastorałka od serca do ucha"

   • w kategorii klas VII-VIII:

   I miejsce - Julii Kamińskiej "Kochaj nas Mały Panie"

   Natomiast nagrodę GRAND PRIX otrzymała Joanna Krzyczkowska "Przekażmy sobie znak pokoju".

    

   Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz opiekunowi Pani Jolancie Maślak

    

   MIKOŁAJKI 2021 W SIÓDMYCH KLASACH

       

         Dnia 7 grudnia 2021 r. klasy siódme uczestniczyły w mikołajkowej wycieczce do Gorzowa Wlkp. Opiekunkami tak dużej grupy były nasze wychowawczynie  Agnieszka Nowak i  Agnieszka Wyrzykowska oraz pani Anna Szumielewicz - Hać i pani Dyrektor Kinga Recka – Matyjasik. Główne punkty wyprawy stanowiły szaleństwa w Parku Trampolin oraz wizyta w kinie Helios i obejrzenie filmu pt. „Pogromcy duchów”. Taki wyjazd okazał się świetną alternatywą dla tradycyjnych drobnych prezencików z okazji mikołajek  a także super pomysłem na integrację i wspólne spędzenie czasu.

   PRACE PLASTYCZNO- TECHNICZNE NA ŚWIETLICY

       

         Uczniowie poczuli już magię zbliżających się świąt i chętnie włączają się w prace plastyczno-techniczne, nawiązujące do tego radosnego wyczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.


    

   ANDRZEJKI

     


      Dnia 30.11.2021 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyły się Andrzejki. Zgodnie z tradycją uczniowie starszych klas wróżyli chętnym dzieciom. Do zabawy podczas przerw zapraszała muzyka a także przygotowane przez prowadzących konkurencje.  Dzień ten był także okazją do zakupu książek, maskotek, figurek i przepysznych słodkości.   Rejonowy turniej SZS unihokeja dziewcząt

      

   ŻONKILE

      


      W dniach 11.10-22.10.2021r. w naszej szkole była możliwość zakupienia cebulek żonkili w ramach ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Kupując i sadząc cebulki pomagaliśmy pacjentom Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim. Dochód pozyskany z ich sprzedaży został przekazany w całości na ich potrzeby. Pieniążki były zbierane do zaplombowanej puszki. Wszystkim, którzy uczestniczyli w tej akcji serdecznie dziękujemy. 


   ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      


       W dniu 10 listopada 2021r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku odbyła się uroczysta akademia z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.
   DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

      

   W dniu 11.10.21r. w naszej szkole odbył się Dzień Gier Planszowych. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 1-6. Dzieci ochoczo przystąpili do zdrowej rywalizacji w parach lub w grupach. Młodsi grali ze starszymi, ucząc się taktyki gry, a starsi mieli satysfakcję z rozgrywek z maluchami. Uczniowie mieli również okazję przygotować własne gry planszowe, przez co gra sprawiała jeszcze większą frajdę. Każde dziecko przyniosło do szkoły swoją ulubioną grę planszową. Wsród nich znalazły się takie, które rozwijają spostrzegawczość, pamięć, orientację przestrzenną, koncentrację, logiczne myślenie, a także uczą komunikacji między graczami. Dzieci na sygnał kończącego się czasu, ogarnął smutek, że dzień dobiegł końca. Dzięki organizacji DNIA GIER PLANSZOWYCH niektórzy przypomnieli sobie jak wielką radość niosą gry planszowe, na chwilę zapominając o wirtualnym świecie. Naszym celem było również zaszczepienie w dzieciach zdrowej rywalizacji i pokazanie, że największą wygraną jest radość i satysfakcja ze wspólnej gry. Uważamy, że ten dzień należał do bardzo udanych. Czekamy na kolejne edycje:)


   DZIAŁANIA SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU
   W RAMACH AKCJI  #SzkołaPamięta

     


       Czwartkowe popołudnie 28.10.2021r. to czas wielkich porządków na cmentarzu w Bierzwniku. Wolontariusze z naszej szkoły, nie zwracając uwagi na warunki pogodowe czy dodatkowe obowiązki, zebrali się, aby posprzątać opuszczone i zaniedbane groby. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od pogadanki, której celem było ukazanie tradycji związanej ze Świętem Zmarłych i  podkreślenie jak ważna jest pamięć o naszych bliskich, a także o osobach, które przyczyniły się do obrony Naszej Ojczyzny.
      Uzbrojeni w miotły, grabie, szufle, worki oraz pełni zapału wkroczyliśmy na teren cmentarza i zaczęliśmy wielkie porządki. Wszystkie napotkane na cmentarzu osoby odwiedzające groby sowich bliskich chwaliły naszą pracę. To dodatkowo utwierdziło nas w przekonaniu, że działamy w dobrej sprawie.
        Prace porządkowe przebiegały szybko i sprawnie.  Następnie na posprzątanych grobach zapaliliśmy znicze.
       Celem naszej akcji była nie tylko pomoc, ale kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku oraz wdrażanie do odpowiedniego zachowania się w miejscach pamięci i miejscach publicznych.
        Mamy nadzieję, że nasza tradycja sprzątania cmentarza przez Szkolny Kub Wolontariatu nigdy nie zniknie.

   ŚWIĘTO DRZEWA

       

        W ramach obchodów Święta Drzewa 2021 uczniowie klas 1-3 wykonali prace plastyczne pt. „Drzewa dla przyrody". Przygotowane prace zostały wyeksponowane, a następnie ocenione przez Pana Leśnika i Panie Dyrektor. Spośród prac trudno było wybrać najlepsze. W związku z tym każdy mały wielbiciel przyrody otrzymał mały upominek.


   #sadzimyMy

       

        30 września uczniowie klas 1-3 odwiedzili pracowników Nadleśnictwa Bierzwnik. Wizyta związana była z ogólnopolską akcją #sadzimyMy 2021. Dzieci wysłuchały prelekcji na temat ochrony i pielęgnacji drzew. Każdy uczeń otrzymał sadzonkę drzewka.

    

   NASI PRZYJACIELE Z KENII

      

           20 października 2021r. gościliśmy w naszej szkole Ks. Simona Githaiga Kariuki z Isiolo z Kenii.
       Ks. Simon jest dyrektorem do spraw komunikacji i powołań w Wikariacie Isiolo. Prowadzi jedynie chrześcijańskie  radio Shaidi w regionie Isiolo. Od kilku lat współpracuje z Wydziałem Wychowania Katolickiego w Szczecinie przy realizacji  różnych projektów misyjnych, w tym również przy projekcie „adopcji na odległość”, w ramach którego opiekujemy się dwójką dzieci: Morisem z Matiri i Tiberius z Kipsing.
      Spotkania misyjne w naszej szkole odbyły się w dwóch grupach wiekowych. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądali prezentowaną przez naszego Gościa prezentację i słuchali Jego opowieści o życiu dzieci z Kenii. Uczniowie zadawali też Ks. Simonowi różne pytania. Wydaje się, że nasza wiedza o Kenii bardzo wzrosła. Wszystko działo się w atmosferze radości i braterstwa. Ks. Simon podkreślał, że choć jest tak daleko od domu, czuje się jak u siebie. Zaprosił nas też do Kenii. Wielu chciałoby się tam wybrać… Może kiedyś to się uda? Na pożegnanie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wizyty naszego Gościa w szkolnej galerii.

           Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu spotkania misyjnego z Ks. Simonem.
    

   ŚWIĘTO SZKOŁY I DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

      

      6 lat temu - 14 października 2015r. - odbyła się uroczystość nadania naszej szkole sztandaru i imienia Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich.

      Cystersom zawdzięczamy powstanie Opactwa i miejscowości, w których mieszkamy. Bogactwo cysterskiego dziedzictwa - duchowe i kulturowe - staramy się pielęgnować swoją codzienną pracą i postawą.

      Chętnie zgłębiamy wiedzę o naszych cysterskich korzeniach. Uczymy się ich. Budują one tożsamość naszej społeczności lokalnej.

      W poszanowaniu tej tradycji staramy się krzewić dorobek naszych cysterskich przodków. W myśl dewizy Szkoły – HISTORIA JEST NAUCZYCIELKĄ ŻYCIA – naszymi czynami i postawami kształtujemy codzienność, w której dorastamy i wychowujemy się. 
       Święto Szkoły stało się okazją do przypomnienia i utrwalenia sobie wiadomości  o naszych Patronach.

   Dnia 13 października 2021r. klasy  4 – 8 rywalizowały w mini konkursie wiedzy o Cystarsach.
    
   Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące codziennego życia Cystersów - czym się zajmowali, jakie zwierzęta hodowali, jak wyglądał ich strój, które z codziennych czynności były dla nich najważniejsze, według jakiej reguły żyli oraz elementów architektonicznych klasztoru w Bierzwniku.

       Komisjom konkursowym, odwiedzającym poszczególne klasy, towarzyszyli uczniowie klasy VIIIa – Mateusz i Szymon ubrani w strój cysterski.

   Wszystkie klasy, wraz z oddziałami przedszkolnymi, wykonały plakat konkursowy na jeden z wybranych tematów:

   1. Klasztor cysterski w Bierzwniku.

   2. Codzienne życie Cystersów.

   3. Strój cysterski.

       Wszystkie wykonane prace plastyczne zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym i ocenione przez jury.

       Wyniki konkursu będą ogłoszone po dniach wolnych od zajęć dydaktycznych –  18 października.

       PRZYGOTOWANIA DO OBCHODÓW ŚWIĘTA SZKOŁY

     

       Przygotowania do obchodów Święta Szkoły zaczęliśmy w świetlicy wykonując prace plastyczne nawiązujące do imienia naszej szkoły „Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku”.   KREATYWNE ZABAWY NA ŚWIETLICY SZKOLNEJ

     
    

       Dla wszystkich, którzy lubią kreatywne zabawy świetlica szkolna przygotowała pomysły na prace plastyczne idealne na jesienne dni. Po spacerze do parku i zebraniu różnokolorowych liści, dziewczynki udekorowały nimi swoje baletnice. Chłopcy woleli ten czas przeznaczyć na zdrową rywalizację przy grach planszowych.   XI MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

     

           1 października 2021 r. nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do XI Międzynarodowego Dnia Tabliczki Mnożenia -  akcji organizowanej na całym świecie. Realizacji tego przedsięwzięcia podjęła się pani Agnieszka Wyrzykowska, której pomagali jej wychowankowie z klasy 7b. Tego  dnia wszyscy chętni uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w operowaniu tabliczką mnożenia. Do konkursu przystąpiło 72 uczniów, spośród których 26 rozwiązało wszystkie przykłady prawidłowo i może poszczycić się zaszczytnym tytułem Mistrza Tabliczki Mnożenia.
   Oto lista naszych Mistrzów:
   Oliwier Madej – klasa 3b
   Klaudia Urmańska – klasa 4
   Nadia Kamińska – klasa 5a
   Kinga Osubniak – klasa 5b
   Mateusz Żurawski – klasa 5b
   Karol Baczyński – klasa 7a
   Gabriela Jasiukiewicz – klasa 7a
   Wiktoria Kasprzak – klasa 7a
   Lena Kobelak  - 7a
   Jakub Krawiec – klasa 7a
   Kinga Urmańska – klasa 7a
   Julia Kamińska – klasa 7b
   Wiktoria Kręgowska – klasa 7b
   Mateusz Nowakowski – klasa 7b
   Melania Piasecka – klasa 7b
   Paulina Sobańska – klasa 7b
   Przemysław Tkacz – klasa 7b
   Karol Wasilik – klasa 7b
   Mateusz Gapski – klasa 8a
   Janusz Romaniuk – klasa 8a
   Dominika Wawrzyk – klasa 8a
   Szymon Żurawski – klasa 8a
   Eryka Cybulska – Waleńczyk – klasa 8b
   Hanna Krzyczkowska – klasa 8b
   Anna Madej – klasa 8b
   Philip Wysocki – klasa 8b

   Wszystkim Mistrzom gratulujemy !!!


    

   UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

     

    

       1 września 2021r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. Pierwszy dzień szkoły rozpoczął się od mszy świętej w Kościele p.w. Matki Boskiej Szkaplerznej w Bierzwniku po czym wszyscy uczniowie, rodzice, zaproszeni goście, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły spotkali się na hali widowiskowej. Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali krótką część artystyczną. Na apelu powróciliśmy wspomnieniami do wybuchu II wojny światowej. Po uroczystym apelu uczniowie z wychowawcami udali się na spotkania do klas.

   NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

    

   Rok szkolny 2020/2021 dobiegł końca. Pomimo zawirowań jakie nam towarzyszyły nasi uczniowie osiągnęli wysokie wyniki w nauce i zachowaniu. Dzięki naszych darczyńcom to wyjątkowe zakończenie roku na pewno będzie przyjemne.

   Czas się nimi pochwalić:

    

   Najwyższe średnie ocen powyżej 5,00 w klasach VII-VIII uzyskali następujący uczniowie:

   • Aleksandra Matyjasik – uczennica klasy VIII  A, tegoroczna absolwentka – średnia ocen 5,67 zachowanie wzorowe -  jest to najwyższa średnia ocen w szkole

   Uczennica otrzymała Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 300,00 zł  fundatorem nagrody była: Beata Radziszewicz – Przewodnicząca Rady Gminy Bierzwnik

   • Maciej Nowakowski – uczeń klasy VIII B, tegoroczny absolwent – średnia ocen 5,50 zachowanie wzorowe
   • Oliwia Wróbel – uczennica klasy VIII A, tegoroczna absolwentka – średnia ocen 5,50 zachowanie wzorowe

   Uczniowie otrzymali Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 200,00 zł  a fundatorami nagród byli: Mariola Filas-Szuber i Paweł Szuber – Wicestarosta Choszczeński oraz Kinga Recka-Matyjasik i Janusz Matyjasik.

   • Szymon Żurawski – uczeń klasy VII A – średnia ocen 5,43 zachowanie bardzo dobre

   Uczeń otrzymał Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 100,00 zł  a fundatorem nagrody byli: Anna Szumielewicz-Hać i Andrzej Hać.

   • Jakub Szajwa – uczeń klasy VIII A, tegoroczny absolwent – średnia ocen 5,17 zachowanie bardzo dobre
   • Anna Madej – uczennica klasy VII B – średnia ocen 5,14 zachowanie wzorowe
   • Igor Matys – uczeń klasy VIII B, tegoroczny absolwent – średnia ocen 5,11 zachowanie bardzo dobre

   Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Bierzwnik Panią Anetę Kołuda.

   • Eryka Cybulska-Weleńczyk - uczennica klasy VII B – średnia ocen 5,07 zachowanie wzorowe

   Fundatorem nagrody rzeczowej dla uczennicy było Nadleśnictwo Bierzwnik.

    

   Najwyższe średnie ocen powyżej 5,00 w klasach IV-VI uzyskali następujący uczniowie:

   • Alicja Błaszczyk – uczennica klasy IV  A – średnia ocen 5,67 zachowanie wzorowe
   • Julia Majewska – uczennica klasy IV  A – średnia ocen 5,67 zachowanie wzorowe
   • Mateusz Żurawski – uczeń klasy IV  B – średnia ocen 5,67 zachowanie wzorowe

   Są to również najwyższe średnie ocen w szkole

   Uczniowie otrzymali Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 200,00 zł  a fundatorami nagród byli: Agnieszka i Maksymilian Żurawscy, Aleksandra i Ireneusz Kręgowscy oraz Kinga Recka-Matyjasik i Janusz Matyjasik.

   • Gabriela Jasiukiewicz – uczennica klasy VI  A – średnia ocen 5,62 zachowanie wzorowe
   • Lena Kobelak – uczennica klasy VI  A – średnia ocen 5,62 zachowanie wzorowe

   Uczniowie otrzymali Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 100,00 zł  a fundatorami nagród byli: Anna Nowak oraz Karolina Dutkowska.

   • Kinga Urmańska – uczennica klasy VI  A – średnia ocen 5,54 zachowanie wzorowe
   • Julia Kamińska – uczennica klasy VI  B – średnia ocen 5,54 zachowanie bardzo dobre

   Uczniowie otrzymali Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 100,00 zł  a fundatorami nagród byli: Karolina Dutkowska oraz anonimowy sponsor.

   • Mateusz Nowakowski – uczeń klasy VI  B – średnia ocen 5,46 zachowanie bardzo dobre
   • Melania Piasecka – uczennica klasy VI  B – średnia ocen 5,46 zachowanie bardzo dobre

   Uczniowie otrzymali Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 100,00 zł  a fundatorami nagród byli: Anna Szumielewicz-Hać i Andrzej Hać oraz anonimowy sponsor.

   • Maja Wieczorek – uczennica klasy IV B – średnia ocen 5,42 zachowanie wzorowe
   • Kornelia Matyjasik – uczennica klasy IV B – średnia ocen 5,33 zachowanie wzorowe
   • Alicja Walczak – uczennica klasy IV B – średnia ocen 5,33 zachowanie wzorowe
   • Julia Budzińska – uczennica klasy IV B – średnia ocen 5,25 zachowanie bardzo dobre

   Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Paulinę i Kamila Sikorę - Majster Budowlane ABC Remgood Kamil Sikora.

   • Kacper Nowak – uczeń klasy VI B – średnia ocen 5,23 zachowanie wzorowe
   • Karol Wasilik – uczeń klasy VI B – średnia ocen 5,23 zachowanie bardzo dobre
   • Wiktoria Kasprzak – uczennica klasy VI A – średnia ocen 5,15 zachowanie bardzo dobre
   • Jakub Krawiec – uczeń klasy VI A – średnia ocen 5,15 zachowanie bardzo dobre
   • Amelia Gicela – uczennica klasy VI A – średnia ocen 5,08 zachowanie wzorowe
   • Julia Ciołek – uczennica klasy VI B – średnia ocen 5,08 zachowanie bardzo dobre
   • Wiktoria Kręgowska – uczennica klasy VI B – średnia ocen 5,08 zachowanie wzorowe

   Fundatorem nagród rzeczowych dla uczniów było Nadleśnictwo Bierzwnik.

    

   Uczniowie którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem i średnią ocen powyżej 4,75 w klasach VII-VIII:

   • Oliwia Lendzion – uczennica klasy VIII A – średnia ocen 4,94 zachowanie wzorowe
   • Wiktor Kirewicz – uczeń klasy VIII A – średnia ocen 4,83 zachowanie bardzo dobre
   • Igor Witkowski – uczeń klasy VII A – średnia ocen 4,86 zachowanie bardzo dobre
   • Oliwia Dziemianko – uczennica klasy VII B – średnia ocen 4,79 zachowanie wzorowe
   • Kacper Siera – uczeń klasy VII A – średnia ocen 4,79 zachowanie bardzo dobre

   Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

    

   Uczniowie którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem i średnią ocen powyżej 4,75 w klasach IV-VI:

   • Ernest Purcelewski – uczeń klasy IV A – średnia ocen 4,92 zachowanie bardzo dobre
   • Paulina Sobańska – uczennica klasy VI B – średnia ocen 4,92 zachowanie wzorowe
   • Julita Frątczak – uczennica klasy IV A – średnia ocen 4,83 zachowanie wzorowe
   • Martyna Orzechowska – uczennica klasy VI A – średnia ocen 4,83 zachowanie bardzo dobre
   • Grzegorz Stasiak – uczeń klasy IV B – średnia ocen 4,75 zachowanie bardzo dobre
   • Szymon Stasiak – uczeń klasy IV B – średnia ocen 4,75 zachowanie bardzo dobre

   Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

    

   Osiągnięcia naszych uczniów w konkursach przedmiotowych i sportowych:

   • VII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Matematyczny”  dla ucznia klasy VIII B Kacpra Nowaka
   • VIII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Matematyczny”  dla uczennicy klasy VI A Kingi Urmańskiej
   • VIII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Matematyczny”  dla uczennicy klasy VII B Eryki Cybulskiej – Weleńczyk
   • VIII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Matematyczny”  dla ucznia klasy VIII A Jakuba Szajwy
   • Osiągnięcie najwyższego wyniku w szkole w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym „Mistrz Ortografii”  dla uczennicy klasy VI A Leny Kobelak

   Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

    

   Tegoroczni Absolwenci nagrodzeni zostali również za reprezentowanie szkoły

   przez wszystkie lata swej nauki.

   Za reprezentowanie szkoły w Poczcie Sztandarowym Szkoły nagrodę otrzymali:

   • Zofia Rutkowska
   • Ksenia Szumielewicz
   • Jakub Szajwa

   Fundatorami nagród rzeczowych dla uczniów było Nadleśnictwo Bierzwnik oraz Agnieszka i Łukasz Cieślak – Salon Fryzjerski.

    

   Za pracę na rzecz społeczności uczniowskiej oraz zaangażowanie w życie szkoły nagrodę otrzymali:

   • Aleksandra Matyjasik
   • Kacper Kuras
   • Kacper Nowak
   • Maciej Nowakowski

   Nagrody rzeczowe ufundowały opiekunki Samorządu Uczniowskiego.

   Za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych nagrodę otrzymują:

   • Julia Simińska
   • Oskar Okraska
   • Kajetan Janik
   • Wiktor Kirewicz
   • Gracjan Sibiński

   Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku Oddział w Bierzwniku.

   Nagrodę dla Najlepszego Sportowca Szkoły otrzymał Oskar Okraska uczeń klasy VIII A tegoroczny absolwent.

   Największym objawieniem sportowym szkoły okazały się: Hanna Krzyczkowska i Justyna Szczepańczyk uczennice klasy VII B.

   Fundatorem nagród był Pan Władysław Wajda Dyrektor Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji
   w Bierzwniku.

   Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy sukcesów.

   Dziękujemy bardzo wszystkim fundatorom nagród.
   Dzięki Wam ten dzień jest jeszcze bardziej wyjątkowy,
   a otrzymane nagrody na pewno sprawią radość naszym uczniom.

   Dziękujemy

   Natalia Saran laureatką konkursu plastycznego

        Z ogromną przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny ogłoszony przez Powiat Choszczeński pt. „Pastelove 4 pory roku w powiecie”, został oficjalnie rozstrzygnięty.

      


        Komisja konkursowa pod przewodnictwem  Starosty Choszczeńskiego  Wioletty Kaszak, po burzliwych konsultacjach, wyłoniła zwycięzców
         Nasza uczennica klasy I Natalia Saran zajęła w nim III miejsce. Oto fotorelacja z tego wydarzenia. Warto dodać, iż z prac konkursowych zostanie zaprojektowany kalendarz na rok 2022. Już dziś czekamy na jego wydanie. Gratulujemy Natalko!

   Byliśmy w teatrze...

        18 czerwca 2021 r.  uczniowie klas szóstych i Iza z klasy piątej uczestniczyli w wycieczce do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. Na miejscu wraz z opiekunami, Agnieszką Nowak i Ireneuszem Kręgowskim, obejrzeliśmy spektakl pt. „NOSO-ROŻEK”, który w zabawny sposób podejmował temat odnalezienia w Gorzowie nosorożca sprzed 125 tysięcy lat. Temat o podłożu archeologicznym stał się pretekstem do stworzenia historii detektywistycznej i odpowiedzenia na pytanie: „Czy nosorożec Stefania jest stąd?”

        

        Drugim punktem wyprawy był udział w 2,5 godzinnych warsztatach teatralnych pod czujnym okiem sympatycznej pani Beaty Chorążykiewicz, aktorki gorzowskiego teatru i nauczycielki szkoły muzycznej. Ćwiczyliśmy dykcję, próbowaliśmy swych sił aktorskich w teatrze cieni i podczas krótkich scenek, staliśmy na scenie obrotowej, podziwialiśmy różnorodne kostiumy, rekwizyty, efekty świetlne i akustyczne, niektórzy poddali się charakteryzacji. Rozmawialiśmy z wieloma pracownikami teatru, poznając tajniki ich zawodów.

       A teraz czekamy na wizytę pani Beaty u nas w Gminnym Ośrodku Kultury w Bierzwniku w ramach Projektu – warsztaty teatralne Z powiewem wiatru lecimy do teatru!

      

   Wycieczka do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach

       

   Dzień Dziecka

      

   Egzamin Ósmoklasisty

   Czarodziejskie Drzewa 2021

   Klub Gaja jak co roku nagrodził najaktywniejszych uczestników Święta Drzewa. 18. edycja programu przebiegła pod hasłem „Święto Drzewa dla zwierząt” i wzięło w niej udział, pomimo różnych ograniczeń związanych z pandemią COVID-19, ponad 19 tysięcy osób. Wspólnie posadziliśmy w całej Polsce ponad 20 tysięcy drzew i krzewów, i zrobiliśmy blisko 40 schronień dla owadów, ptaków i małych ssaków! Wszystkim serdecznie dziękujemy za kolejny rok wspólnej pracy dla Ziemi! 

   Organizowany przez Klub Gaja od 2003 roku program Święto Drzewa to szeroka edukacja na temat ochrony środowiska i zmian klimatu, poparta konkretnymi działaniami – sadzeniem i ochroną drzew. Jak co roku w październiku w całym kraju odbyły się lokalne obchody Święta Drzewa, w ramach których sadzono drzewa, zakładano parki i ogrody, otaczano opieką stare drzew, prowadzono lekcje tematyczne, zajęcia w terenie, konkursy i przedstawienia. W programie wzięło udział 229 podmiotów – placówek oświatowych, gmin, nadleśnictw, stowarzyszeń, firm, a także osób prywatnych. W sumie ponad 19 tysięcy uczestników! Do licznika dopisaliśmy kolejnych 20 tysięcy drzew i krzewów m.in. owocowych i miododajnych. Sadzonych specjalnie dla zwierząt, dla których zrobiliśmy blisko 40 schronień!Co roku Klub Gaja przyznaje najaktywniejszym uczestnikom Święta Drzewa nagrody Czarodziejskiego Drzewa w 3. kategoriach – za największą ilość posadzonych drzew, za najszerszą współpracę oraz za kreatywność działań. W tym roku przyznaliśmy również 4 wyróżnienia. 

   Laureaci Nagrody Czarodziejskiego Drzewa 2021 :

   1. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach (woj. dolnośląskie) – za posadzenie 350 drzew na terenie gminy oraz adopcję posadzonych drzew przez uczniów.
   2. Krzysztof Grądek z Działoszyc (woj. świętokrzyskie) – za utworzenie na własnej działce kawałka lasu i posadzenie tam 250 drzew i krzewów dla ludzi i ptactwa.
   3. Przedszkole Samorządowe w Baniosze (wojmazowieckie) – za posadzenie 150 drzew i krzewów na terenie przedszkola.
   4. Przedszkole nr 6 w Elblągu (wojwarmińsko-mazurskie) – za zorganizowanie akcji sadzenia drzew na terenie przedszkola i stworzenie przyjaznych zakątków dla zwierząt.
   5. Zespół SzkolnoPrzedszkolny w Bierzwniku (woj. zachodniopomorskie) – za całoroczne działania dla drzew, m.in. utworzenie we współpracy z Nadleśnictwem Bierzwnik przedszkolnego lasu, gdzie lokalna społeczność posadziła 2 tysiące drzew.
   6. Przedszkole dla Dzieci Niewidomych w Laskach oraz Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Laskach (woj. mazowieckie) – za różnorodne działania w ramach Święta Drzewa i poznawanie drzew z różnych perspektyw.
   7. Szkoła Podstawowa w Kuklinowie (woj. wielkopolskie) – za kreatywne zajęcia na temat drzew, m.in. obliczanie wieku drzew rosnących wokół szkoły.
   8. Przedszkole nr 8 „Zielony Ogród” z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach (woj. śląskie) – za różnorodne działania wokół drzew m.in. ciekawe zajęcia plastyczne z wykorzystaniem leśnych skarbów.
   9. Stowarzyszenie WeRwA z Chełma (woj. lubelskie) – za akcję sadzenia drzew na terenie miejskich osiedli.

   Wyróżnienia Czarodziejskiego Drzewa 2021:

   1. Miasto Ostrowiec Świętokrzyski – za utworzenie na terenie Parku Miejskiego stacji edukacyjnej „Drugie życie drzewa”.
   2. Publiczne Przedszkole nr 4 „Zaczarowana Kraina” w Zduńskiej Woli (woj. łódzkie) – za coroczne obchody Święta Drzewa i przeprowadzenie różnorodnych działań pogłębiających wiedzę przedszkolaków na temat drzew.
   3. Centrum Edukacji i Rehabilitacji w Zabrzu (wojśląskie) – za przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych pt. „Mieszkańcy Ogrodu” i gry terenowej „Czyj to dom?”.
   4. Zespół rodzinny Babasylaba z Radomia (woj. mazowieckie) – za stworzenie cyklu audiobajek dla najmłodszych, których głównymi bohaterami są drzewa i dzikie zwierzęta.

   Rozdanie nagród odbędzie się w październiku 2021 roku w Warszawie podczas inauguracji 19. edycji programu Święto Drzewa. Dodatkowo wszyscy uczestnicy Święta Drzewa otrzymają podziękowania. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną pracę, dzięki której udało się posadzić przez te wszystkie lata blisko 940 tysięcy drzew w całej Polsce.

   18. edycja Święta Drzewa
   Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy
   Partnerzy strategiczni:Lasy Państwowe, Billion Tree Campaign, ALDI, Davines
   Partnerzy:C&A Foundation,  Environmental Partnership Association, Europejskie Drzewo Roku, Kawałek Lasu
   Współpraca: Partnerstwo dla Klimatu, Służewski Dom Kultury, Miasto Bielsko-Biała, Galeria Bielska BWA, Fundusz Partnerstwa, Clean Advantage, LeasePlan

   Tydzień Mikołajkowy

        Od 7 do 11 grudnia świętowaliśmy w naszej szkole Tydzień Mikołajkowy. Uczniowie zmienili swoje awatary w aplikacji Teams na świąteczne. Obraz profilu mógł być grafiką skojarzoną ze świętami lub znaną postacią noszącą imię Mikołaj. W poniedziałek - 7 grudnia -  uczniowie, logując się na zajęciach, mieli możliwość zaprezentować się w czerwonym stroju, pokazać się w mikołajkowej czapce lub innych świątecznych elementach stroju. Był to dzień koloru czerwonego.
       Inną mikołajkową tradycją w naszej szkole jest BILET NIEPYTANIA. Ze względu na naukę zdalną nie można było tej akcji przeprowadzić w tradycyjny sposób. Dlatego, za zgodą Pani Dyrektor, dzień 7 grudnia był DNIEM NIEPYTANIA - dniem bez sprawdzianów, testów, kartkówek, prac klasowych, odpytywania uczniów.
       Organizatorem Mikołajek, które wpisały się już na dobre w kalendarium najważniejszych szkolnych wydarzeń był Samorząd Uczniowski. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji świąteczny klimat zagościł w naszej szkole i pozostanie z nami jeszcze na długo.

   Andrzejki

   Od 30 listopada do 4 grudnia świętowaliśmy w naszej szkole Andrzejki online.
   W poniedziałek - 30 listopada każdy z nas mógł wziąć udział w głosowaniu na Miss i Mistera Szkoły wśród naszych uczniów, w dwóch grupach wiekowych: klasy 1 - 4 oraz klasy 5 - 8.
   Wyniki głosowania:
   Miss Szkoły w grupie klas 1 - 4 Laura Tkacz
   Mister Szkoły w grupie klas 1 - 4 Wiktor Majer
   Miss Szkoły w grupie klas 5 - 8 Julia Ciołek
   Mister Szkoły w grupie klas 5 - 8 Alan Węgrzyn
   Serdecznie gratulujemy!!!!!!

        

   Podczas świętowania szkolnych Andrzejek online, mogliśmy również wziąć udział w Andrzejkowych Wypiekach Ciasteczek z Wróżbą. Każdy mógł w swoim zaciszu domowym upiec ciasteczka - samemu lub z najbliższymi. Dla chętnych, SU podał również przepis na przepyszne kruche ciasteczka.

   Członkowie SU przeprowadzili także na godzinach wychowawczych w klasach 4b, 6b, 7a i 7b wróżby andrzejkowe. Było dużo śmiechu i frajdy. Wróżby bardzo się podobały, a uczniowie i nauczyciele chętnie włączyli się do wspólnej zabawy andrzejkowej.

   Na godzinach wychowawczych mogliśmy również wspólnie - uczniowie wraz z wychowawcą  rozwiązać krzyżówkę andrzejkową, która została przesłana wszystkim uczniom i wychowawcom w postaci edytowalnego pliku PDF. Ponadto wysłano do każdego ucznia linki z tradycjami i zabawami andrzejkowymi.
   Tak oto minął nam Tydzień Andrzejkowy w naszej szkole! :)

   Niespodzianka spotkała też uczniów 4b, uczennica tej klasy i członkini Samorządu Uczniowskiego, zaprezentowała przed rówieśnikami - Andrzejkowy Taniec - specjalnie na tą okazję przez nią przygotowany.

   Narodowe Święto Niepodległości

        Nasza szkoła przystąpiła do kolejnej edycji akcji Szkoła do hymnu i wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego na dzień przed Świętem Niepodległości- 10.11.2020 r.  o godz. 11.11. Celem inicjatywy było zachęcenie dzieci do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec symboli narodowych.

    

        W tym roku ze względu na pandemię i przestawienie szkół na pracę zdalną, powtórzenie akcji w dotychczasowym kształcie nie było możliwe. Dlatego  zaśpiewaliśmy hymn w formie on-line.

   Dzień Edukacji Narodowej i Święto Szkoły

   13 dzień października 2020r. był okazją do podwójnego świętowania. Cała szkolna społeczność celebrowała piątą rocznicę nadana naszej szkole sztandaru oraz imienia Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich jak również obchodziła Dzień Edukacji Narodowej.

               W tym dniu nie odbywały się tradycyjne zajęcia, choć edukacyjny ładunek podjętych działań był ogromny. Lekcje zostały zastąpione częścią artystyczną, która upamiętniła oba święta.

    

               Klasy, od czwartej do ósmej, rywalizowały w II Międzyklasowym Konkursie Wiedzy o Cystersach. Wraz ze swoimi wychowawcami uczniowie oglądali prezentacje o Cystersach, rozwiązywali kalambury, tworzyli krzyżówki, malowali plakaty. 

      

   Konkurs plastyczny
   PORTRET NAUCZYCIELA

   13 października 2020r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny na portret nauczyciela, wychowawcy naszej szkoły. Wszystkie prace konkursowe zostały zaprezentowane w holu szkolnego budynku. Autorzy wyróżnionych wizerunków otrzymali, od  organizatora akcji, nagrody - upominki książkowe i piśmiennicze.

    

   Przedstawienie profilaktyczne
   Teatru Kurtyna

      

    

   • Już wkrótce

    Strona jest w trakcie tworzenia

 • Galeria zdjęć

   brak danych
  • Kontakt

   • Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich
   • zspbierzwnik@wp.pl
   • Zespół Szkolno-Przedszkolny - 95 768 00 36 Szkoła Podstawowa - 95 768 00 75 Przedszkole - 95 768 00 48
   • ul.Sienkiewicza 17 73-240 Bierzwnik Poland