• Gimnazjum

• HISTORIA GIMNAZJUM PUBLICZNEGO

W BIERZWNIKU

Gimnazjum Publiczne w Bierzwniku rozpoczęło swoją działalność1.09.1999r. Pierwszym dyrektorem  nowej placówki i jej organizatorem był Pan Edmund Żurawski. Od 1.09 2000 r. na dyrektora placówki została powołana pani Krystyna Wirkowska-Wróbel, która była na tym stanowisku do 31.08.2008r. Od 1.09.2008 gimnazjum weszło w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bierzwniku. Na początku w 3 oddziałach  uczyło się  ... gimnazjalistów. Szkoła funkcjonowała razem ze szkołąpodstawowąw jej pomieszczeniach.

Z każdym rokiem przybywało gimnazjalistów i problemów lokalowych. Najtrudniejszy byłpod tym względem rok szk. 2004/2005. W 12 oddziałach uczyło się 277 uczniów. Ale  otuchy dodawałnam widok  budowanego obok nowego budynku dla gimnazjum i  dużej, wspaniałej hali sportowej.

Mimo  trudnych na początku warunków lokalowych w szkole panowałduch sportowej rywalizacji i kulturalnej twórczości uczniów. Pod opieką Pana Janusza Krynickiego gimnazjaliści zdobywająmedale na wielu turniejach i zawodach na szczeblach powiatowym i wojewódzkim. Ten sam  nauczyciel  każdego roku przygotowuje uczniów do Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.

ZespółMuzyki Dawnej ARS ANTIQUA  kierowany przez  Pana  Adama Denekę  koncertuje w kraju i zagranicą.

W szkole działa zespół Cheerliderek. Pani Beata Swebodzińska  opiekowała się  kołem młodych dziennikarzy, którzy redagowali  szkolnągazetęAgrafka i brali  udział  z sukcesami w konkursach dla szkolnych dziennikarzy: Powiatowy Pulitzer i Złote Pióro Głosu. Gimnazjaliści  brali udziałw kilku projektach  archeologicznych: „Przygoda z Archeologią” w 2004, „Cystersi Archeologia i Inspiracje” w 2005 i „Warsztaty Archeologiczne” w 2006. W projekcie „Śladami przeszłości” odnowili poniemieckie cmentarze w Breniu  i Pławnie.

Nowy budynek gimnazjum otwarto uroczyście 1.09.2005 r. Wprowadziliśmy się do  pięknego,  nowoczesnego  jasnego budynku, który należało  doposażyć. Szkoła dwukrotnie otrzymała na to środki. Zakupiono nowe meble, książki do biblioteki, komputery. Również Rada rodziców włączyła się w pozyskiwanie środków  dla szkoły. Wspólnie z  nauczycielami organizowali zabawy andrzejkowe, z których dochód przeznaczano na  doposażenie szkoły.

W 2006 r. Otwarto nowoczesną  halę sportową. Odtąd mogliśmy być gospodarzami wielu imprez  sportowych i zawodów.