• Rok szkolny 2018/19

   • LUBIMY POMAGAĆ 

     

              Od maja do końca czerwca, po raz trzeci, nasza szkoła prowadziła akcję pomocy dla Domu Dziecka w Policach.

             10 lipca przedstawiciele naszej szkoły odwiedzili Dom Dziecka w Policach. aby przekazać zebrane rzeczy.

             W nasze działania szczególnie również włączył się Pan Ireneusz Kręgowski, który wsparł akcję finansowo, za co bardzo dziękujemy.
             Serdecznie dziękujemy również naszym uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za pomoc i wsparcie naszej akcji.

                                                                                            Opiekunowie SU

     

     

     


     

    W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT

     

            5 lipca przedstawiciele naszej szkoły odwiedzili Schronisko dla Zwierząt Młodolino.

             Zawieźliśmy dla  zwierzaków karmę mokrą, karmę suchą, jak również koce i ręczniki. W zbiórkę darów zaangażowały się dzieci z całej naszej szkoły.  
                                             Wszystkim serdecznie dziękujemy!!!

     

     


     

    WALENTYNKI 

                14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy „Walentynki”. Uczniowie zaangażowali się w to Święto całym sercem. Koło sklepiku w Gimnazjum sprzedawano słodkie ciasteczka i babeczki. Obok można było również kupić papierowe róże i serca dla bliskich osób. Nasz kącik poczęstunkowo – kwiatowy był pięknie udekorowany girlandami w kształcie serc, lampkami oraz konfetti.

             Romantycznemu nastrojowi towarzyszyła również nastrojowa muzyka, która byłą puszczana podczas przerw. Uczniowie czytali również poezję i prozę miłosną. Oczytaliśmy fragmenty takich dzieł, jak: „Romeo i Julia”, „Krzyżacy”. „Hymn o miłości”, „Nic dwa razy” i „Niepewność”.

             W tym dniu funkcjonowała również poczta walentynkowa i kwiatowa. W trakcie lekcji Amory roznosiły kartki walentynkowe i róże.

     

     

     


     

    WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK
     

             Wieczór Kolęd i Pastorałek odbył się 10 stycznia 2019 roku o godzinie 17.00. Został on przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod okiem Pani Agnieszki Żurawskiej i Pani Sylwii Buchowieckiej. Na wspólne kolędowanie licznie przybyli nauczyciele, uczniowie, mieszkańcy i rodzice naszych uczniów.

             Cała uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania kolędy. Następnie prowadzące przybliżyły nam historię powstawania kolęd. W późniejszej części występujący śpiewali, recytowali wiersze. Mieliśmy również okazję posłuchać gry na akordeonie oraz keyboarddzie. Podczas występów goście mogli napić się ciepłej herbaty, kawy oraz zjeść kawałek ciasta. Podczas występów publiczność dodawała dzieciom sił gromkimi brawami, dziękowała im zaś jeszcze większymi!

             Podczas całego spotkania wrócił do nas klimat Świąt, mogliśmy też poczuć się jak w jednej wielkiej rodzinie. Cały klimat podkreślała również dekoracja przygotowana przez Panią Annę Szumielewicz – Hać i Panią Kingę Dziemianko.

             Na pożegnanie odśpiewaliśmy wspólnie kolędę „Bóg się rodzi”, po czym goście i występujący mogli się jeszcze posilić ciastem. Wspólne kolędowanie zakończyło się około godziny 19.00.

             Wszystkim się bardzo podobało, o czym mogą świadczyć liczne pochwały oraz wielkie brawa!

             Dziękujemy Wszystkim za wspólne kolędowanie!

     

     

     

     


     

    MIKOŁAJKI
     

                     Dnia 06.12.2018 roku w naszej szkole było bardzo wesoło, ponieważ był to dzień prezentów - „Mikołajki”. Uczniowie przyszli w czapkach Mikołaja, wszyscy się cieszyli i mieli uśmiech na twarzy.  W tym roku naszym szkolnym Mikołajem został uczeń klasy szóstej – Igor Matys, a Śnieżynkami szóstoklasistki – Monika Przyszło i Maja Ikiert. U Mikołaja uczniowie mogli nabyć za słodycze „Bilet Niepytania”, zwalniający z odpowiedzi ustnej z wybranego przedmiotu. Zebrane słodycze zasiliły szlachetną paczkę. W tym dniu odbył się również konkurs „Sześć Czapek Mikołaja”. Nasz Mikołaj wraz ze Śnieżynkami i opiekunem Samorządu Uczniowskiego poszli również do przedszkola. Przedszkolaki bardzo się ucieszyły na widok Mikołaja. Uczniowie  - Mikołaj i Śnieżynki – byli bardzo zadowoleni, że mogli sprawić tyle radości młodszym koleżankom i kolegom oraz obdarować ich upragnionymi prezentami.

     

     

     


     

    ANDRZEJKI

             29 listopada odbyły się w naszej szkole Andrzejki. Bawiła się cała szkoła. Uczniowie klas  1-4 bawili się  w godzinach od  11.30 do 13.30 na małej sali gimnastycznej. Uczniowie mogli wziąć udział w loterii fantowej, wróżbach andrzejkowych oraz w zabawach tanecznych.

             Klasy 5-8 oraz klasy 3 gimnazjum bawiły się na górnym korytarzu w budynku gimnazjum   w godzinach od 12.50 do 14.30 oraz klasy starsze od 12.50 do 15.20. Uczniowie mogli uczestniczyć w zabawach tanecznych, wróżbach andrzejkowych oraz zagrać wspólnie w gry planszowe. Było również stoisko z wróżbami ciasteczkowymi oraz słodkim poczęstunkiem.

     

      

     

     


     

    MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

     

                 15 listopada 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. W tym dniu na przerwach uczniowie, nauczyciele, pracownicy naszej szkoły mogli dołączyć do tworzonego „Łańcucha tolerancji”. Każdy chętny mógł na kartce napisać swoje imię i przyłączyć kartkę ze swoim imieniem do Łańcucha. Udało się stworzyć bardzo długi łańcuch, liczący około 20 m. W tym dniu tworzyliśmy również Drzewo Tolerancji – na kolorowych liściach każdy chętny mógł napisać swoje skojarzenia związane z wyrazem tolerancja. Akcja, mimo że trwała jedynie na przerwach przez jeden dzień, cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i nauczycieli. Dzięki tym działaniom mogliśmy uświadomić sobie, jak ważna i istotna jest tolerancja w naszym życiu oraz uwrażliwić wszystkich na szacunek, akceptację oraz bogactwo różnorodności kultur na świecie.

     

     

     


     

    DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

            Dnia 12 października 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Apel z tej okazji przygotowali uczniowie wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie, jak co roku, przerośli samych siebie. W części artystycznej, wraz z uczniami w roli głównej wystąpili nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły. Przedstawienie polegało na zorganizowaniu pięciu stacji, w której były trzy konkurencje, każda dla jednej osoby. Po uczestników podjeżdżała ciuchcia z konduktorem oraz z prowadzącym daną konkurencję. Zabawa była nie z tej ziemi, było dużo śmiechu i oklasków. Każda konkurencja wymagała dużego zaangażowania uczestników, ale nasi nauczyciele i pracownicy naszej szkoły poradzili sobie bez problemu z zadaniami. Podczas apelu nie zabrakło również wierszy, wielu piosenek, życzeń i kwiatów dla nauczycieli, pracowników obsługi i administracji oraz emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły.

     

     


     

    ŚWIĘTO SZKOŁY

                        Dnia 21 września 2018 roku obchodziliśmy Święto Szkoły. Ten dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą, a następnie w pochodzie, na czele ze sztandarem, wszyscy przeszliśmy z klasztoru do szkoły, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Na początku apelu odnowiliśmy obietnicę wierności przyjmowanym wartościom, którą na sztandar składaliśmy 3 lata temu. Ślubowanie przyjęła Pani Dyrektor. Następnie wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy część artystyczną przygotowaną przez naszych uczniów. Po apelu uczniowie wraz z nauczycielami udali się do klas, gdzie wykonywali prace plastyczne związane z naszym patronem. Wszystkie klasy wykonały piękne plakaty, które mogliśmy obejrzeć i podziwiać na apelu kończącym nasze świętowanie.

 • Galeria zdjęć

   brak danych
  • Kontakt

   • Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich
   • zspbierzwnik@wp.pl
   • Zespół Szkolno-Przedszkolny - 95 768 00 36 Szkoła Podstawowa - 95 768 00 75 Przedszkole - 95 768 00 48
   • ul.Sienkiewicza 17 73-240 Bierzwnik Poland