• Rok szkolny 2017/18

•  Wizyta w Domu Dziecka

Od marca do końca maja, po raz drugi, nasze gimnazjum prowadziło akcję pomocy dla Domu Dziecka w Policach. Sześcioro uczniów wraz z opiekunami SU pojechało do Domu Dziecka w Policach, aby przekazać zebrane rzeczy. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z dziećmi z Domu Dziecka, obejrzeć pokoje dzieci oraz poznać zasady działania Domów Dziecka w Polsce.
              Serdecznie dziękujemy naszym uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za pomoc i wsparcie naszej akcji.

Andrzejki w gimnazjum

Koniec listopada to czas tradycyjnych andrzejkowych zabaw i w naszym gimnazjum też ich nie zabrakło. Z tej okazji odbyła się dyskoteka andrzejkowa, której organizatorem był Samorząd Uczniowski. Z komentarzy uczestników i nauczycieli czuwających nad całością imprezy wynika,      że wszyscy bawili się doskonale. W trakcie dyskoteki działała „Kawiarenka u Andrzeja”, w której,    za drobną opłatą, można było zakupić domowe wypieki i słodkości przygotowane przez naszych uczniów i ich rodziców, a także skorzystać z andrzejkowych wróżb. Dochód ze sprzedaży wypieków w całości zostanie przekazany na zakup karmy dla zwierząt z choszczeńskiego schroniska. Wszystkim organizatorom i osobom wspierającym serdecznie dziękujemy!

Odwiedziny Domu Dziecka w Policach

Po zakończeniu akcji charytatywnej organizowanej przez Samorząd Uczniowski w naszym gimnazjum, wraz z zebranymi darami, udaliśmy się w odwiedziny do Domu Dziecka w Policach. Pani dyrektor Karolina Czaja-Śmietana oraz pani pedagog Barbara Kujawa bardzo miło nas ugościły, a Ich wychowankowie specjalnie na nasz przyjazd upiekli przepyszne ciasto. Dzięki tej akcji nasi uczniowie mieli możliwość poznania sposobu funkcjonowania takiej placówki, ale przede wszystkim rozbudzenia w sobie empatii i uświadomienia, że wokół jest mnóstwo ludzi, którzy potrzebują pomocy, a czasami nasz drobny gest może wywołać wiele radości. Dlatego z głębi serca dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom oraz uczniom, za zaangażowanie i wsparcie naszej akcji.