• Rok Szkolny 2009/10

   • WRĘCZENIE NAGRÓD PRZEZ

    DISNEY COMPANY POLSKA Z WARSZAWY

    Po rozstrzygnięciu konkursu na najciekawszą kronikę z Wielkiego Balu Księżniczek, przyszedł czas na nagrody. Dla dzieci i przedszkola – nagrody wręczył dyrektor Disney Company Polska, pan Artur Pacuła i przedstawiciel firmy LEGO pan Błażej Staryszak. Uśmiech dzieci to nasza największa radość. One na te nagrody zapracowały.


    ZAJĘLIŚMY PIERWSZE MIEJSCE

    w konkursie "WIELKI BAL KSIĘŻNICZEK 2010"

              W konkursie wzięło udział 780 pięknie wykonanych kronik. Z pośród nadesłanych prac jury wybrało te najbardziej pomysłowe, a jednocześnie takie, w których powstaniu twórczo uczestniczyły dzieci. Szukano kronik, których tworzenie było zabawą samą w sobie.

             Oto co jury napisało o naszej kronice:

         „Zwycięska kronika urzekła nas swoją formą: pokaźna księga w kształcie żaby z imponującą ilością form plastycznych zastosowanych do wykonania poszczególnych stron. Pracę wyróżniała wyjątkowa pomysłowość. Kronika zawierała szczegółowy scenariusz balu z dokumentacją fotograficzną oraz plastyczną wykonaną w całości przez dzieci”.


    DZIEŃ MAMY

    Sala zamieniła się w kolorową łąkę, a wszystkie kwiatki – przedszkolaki – kwitły dziś dla MAMY.


    „CZERWONY KAPTUREK”

    Teatr La Fayetle ze Szczecina

    Tym razem zaprosiliśmy na spotkanie z aktorami naszych starszych kolegów z klasy „0” i „I’” ze Szkoły Podstawowej w Łasku.


    ZDROWO SIĘ ODŻYWIAMY

             Z wyhodowanego w naszym kąciku przyrody, szczypiorku i rzodkiewki, przygotowaliśmy pyszne kanapki. Najpierw oczywiście wszyscy kucharze (w fartuszkach i chustkach) kroili warzywa, dodały twaróg i ozdabiały kanapki ... a jak zajadały.


    TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

    Turniej przeprowadzony został przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Żandarmerię Wojskową ze Szczecina. Utrwaliliśmy zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, znaki drogowe oraz rodzaje pojazdów drogowych. Dzieci otrzymały odblaski i jeździły radiowozem ŻW.

     


    „CALINECZKA”

    w wykonaniu Teatru La Fayette ze Szczecina

             Wspólnie z klasą „I” i klasą „0” ze Szkoły Podstawowej w Zielenienie, poznaliśmy przygody maleńkiej Calineczki.


    „ZIELONY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU”

             Witając Wiosnę, bawiliśmy się jej ulubionym kolorem – zielonym.. Przebrani na zielono tańczyliśmy „zielonego walczyka”, bawiliśmy się zielonymi zabawkami, wycinaliśmy zielone żabki.

             Największą atrakcją była „WIOSENNA UCZTA”. Kosztowaliśmy zielonych warzyw, a potem przygotowaliśmy pyszny poczęstunek: sałatkę warzywną i owocową.

     


    PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

             Mimo pochmurnej pogody zabraliśmy swoje słomiane kukły i ruszyliśmy w marszu ekologicznym ulicami Bierzwnika, a po powrocie do przedszkola rozbieraliśmy Marzanny według zasad recyklingu. Dzieci rozpoznawały pojemniki na szkoło, papier, plastik i metal.


    „WIELKI BAL KSIĘŻNICZEK”

    Przygotowania - Zamieniamy salę przedszkolną w komnatę zamkową. Projektowanie zamku przez rodziców. „Komnata zaklętych zwierząt” - Dzieci projektują bajkowe zwierzęta z balonów. Oto ich wytwory. Każdy przedszkolak zatańczył ze swoim wymarzonym zwierzątkiem.


    KOCHAMY NASZE BABCIE I DZIADKÓW

    Z okazji Święta Dziadków zadedykowaliśmy im inscenizację bajki pod tytułem „Królewna Śnieżka i 7 Krasnoludków”. Po wręczeniu upominków zaprosiliśmy do wspólnej zabawy. Było „Kółko graniaste”, „Stary niedźwiedź”. Dziadkowie uwielbiają zabawę z wnukami.


    SPOTKANIE WIGILIJNE W PRZEDSZKOLU

             "Jasełka u krasnoludków" przedstawienie dla rodziców w którym aniołki i krasnoludki składają prezenty Jezuskowi, by przestał płakać. Maryja - Dobrusia Młot, Józef - Jasiu Czuja śpiewali synkowi kolędę "Lulajże Jezuniu".

             Wychowawczyni złożyła świąteczne życzenia dzieciom i rodzicom oraz współpracownikom i zaprosiła na kolację wigilijną.

             Wspólna kolacja z dwunastoma potrawami, a najbardziej smakowały pierogi z kapustą i grzybami, smażony karp i kompot z suszonych owoców.

     

             Kolędowaliśmy także przy choince. W atmosferze przyjaźni rozbrzmiewały kolędy "Cicha noc", "Wśród nocnej ciszy", "Przybieżeli do Betlejem"


    AKTORZY W PRZEDSZKOLU

             Zaprosiliśmy do przedszkola aktorów teatru "La Fayette" ze Szczecina.  Wzięliśmy udział w przedstawieniu muzycznym pt. "Księżniczka na ziarnku grochu". Dzieci aktywnie bawiły się z aktorami teatralnymi.


    MIKOŁAJKI

             W ramach mikołajek dzieci wzięły udział w wycieczce autokarowej do Gorzowa Wielkopolskiego. Mikołajki w HIP - HOP parku zabaw dla dzieci. Tam spotkaliśmy Mikołaja z wielkim workiem prezentów.


    PIERNIKOWE OZDOBY

             Piekliśmy pierniki na choinkę. Największą frajdę sprawiło dzieciom wałkowanie ciasta i wycinanie foremkami różnych kształtów. Upieczone pierniki po dwóch tygodniach ozdobiliśmy polewą, lukrem i innymi przysmakami.


    "NAJBARDZIEJ FANTAZYJNY LATAWIEC"

             Przedszkolaki Misiaki wraz z wychowawcą zorganizowały konkurs dla przedszkola oraz klas "0" i "I". W konkursie wzięło udział 43 dzieci. Komisja konkursowa w składzie: Przewodnicząca Joanna Cembała oraz członkowie Tadeusz Butyński oraz Grażyna Pytlarz wyłoniła zwycięzców.

    Przewodnicząca wręczyła dyplomy uczestnictwa, a organizator konkursu Sylwia Szurzyńska upominki dla uczestników konkursu.

     

             Uroczyste puszczanie latawców rozpoczął Pan dyrektor, który wypuścił płonąca gondolę w niebo wraz z życzeniami wszystkich dzieci z przedszkola dla innym samotnych dzieci.


    PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

    Przedstawienie pt. "Przyjaciele wilka" w wykonaniu grupy teatralnej Pro - Art z Wrocławia.


    PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA MISIAKA

    Dzieci i rodzice brali udział w "Misiowym teatrzyku" jako aktorzy improwizowali scenkę z kodeksu "grzecznego przedszkolaka".

             Uroczyste złożenie przysięgi przez nowo przybyłe przedszkolaki i przyjęcie ich w poczet grupy przedszkolnej. Pasowania "drewnianą łyżką" Kubusia Puchatka po degustacji wafli z miodem, dokonał Pan dyrektor Tadeusz Butyński. Potem nastąpiło wręczenie dyplomów i upominków dla wszystkich dzieci.


    ŚWIĘTO DRZEWA

             W uroczystości udział wzięli uczniowie klasy "0" z wychowawcą Panią Renatą Wieczorek, zastępca dyrektora Pani Wioletta Wojtkiewicz, kierownik GOPS Pani Grażyna Pytlarz, dzielnicowy Posterunku Policji Pan Michał Szymanowski, przedstawiciele Nadleśnictwa Pani Janina Sobczak, przedstawiciele Urzędu Gminy w Bierzwniku Pani Romana Młot oraz rodzice.

             Inscenizacja w wykonaniu przedszkolaków pt. "Szumią w lesie stare drzewa" oraz improwizacja muzyczno - ruchowa przedszkolaków i uczniów kl. "0".

    Prelekcja na temat założeń i celów udziału w VII edycji ogólnopolskiego programu edukacji ekologicznej "Święto drzewa 2009".

             Uroczyste zasadzenie "drzewka życzliwości" przed Przedszkolem Gminnym przez Panią Renatę Wieczorek i Igora Czerskiego z kl. "0", przed Szkoła Podstawową przez Panią Wiolettę Wojtkiewicz i Milenkę Kiełducką z przedszkola oraz przed Posterunkiem Policji przed Pana Michała Szymanowskiego i Hanię Juszczak z przedszkola.


    JESIENNE DRZEWA

             Zajęcia otwarte z udziałem rodziców, w których odbyło się wspólne projektowanie przestrzennych drzew jako dekoracji na uroczystość "Święto drzewa".


    SPRZĄTANIE ŚWIATA

             Pogadanka leśnika na temat czyszczenia lasu. Wspólne wyjście do pobliskiego lasu (sprzątanie śmieci wokół przedszkola i w lesie) przedszkolaków  i klasy "0".

             Poczęstunek - degustacja  sałatki owocowej przygotowanej wcześniej przez przedszkolaków.


    SPOTKANIE Z PLICJANTAMI

    Na spotkaniu zostały utrwalone zasady ruchu drogowego, na temat których policjanci przeprowadzili pogadankę z przedszkolakami.

             Wspólny spacer ulicami Bierzwnika w kamizelkach odblaskowych, na których przeprowadzone zostały próby przechodzenia przez jezdnie po przejściach pieszych.

 • Galeria zdjęć

   brak danych
  • Kontakt

   • Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich
   • zspbierzwnik@wp.pl
   • Zespół Szkolno-Przedszkolny - 95 768 00 36 Szkoła Podstawowa - 95 768 00 75 Przedszkole - 95 768 00 48
   • ul.Sienkiewicza 17 73-240 Bierzwnik Poland