• Rok szkolny 2016/17

   • Przedszkole laureatem Ogólnopolskiego Konkursu
    pt. "Zabawka z butelki"

       

         Od stycznia do końca maja, nasze przedszkole realizowało 9. edycję programu „Mamo, tato, wolę wodę!” organizowanego przez Żywiec Zdrój, Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka.
         Realizowaliśmy działania dotyczące znaczenia wody w życiu człowieka, dla naszego zdrowia oraz dla środowiska. W tej edycji rozszerzyliśmy zakres programu o tematy proekologiczne, przekazując dzieciom wiedzę dotyczącą znaczenia drzew dla człowieka, zachęcając do ich wspólnego sadzenia. Realizowaliśmy tematy dotyczące recyklingu butelek PET, np. ucząc się, jak odpowiednio przygotować butelki, aby później można je było przetworzyć.
         Wspólnie zgromadziliśmy w przedszkolu 1126 butelek po wodzie, z których zaprojektowaliśmy naszego Dinusia. To właśnie on zapewnił nam wygraną w konkursie pt.  „Zabawka z butelki”. Każdy może podziwiać go na naszym placu zabaw. Dziękujemy wszystkim za wsparcie naszych działań i gratulujemy wygranej!


    Galeria

    Dzień Dziecka

       


    Galeria

    Dzień Mamy i Taty u Misiaków

       

         Dziś po całym przedszkolu roznosiły się niesamowite zapachy. A to wszystko za sprawą rodziców, którzy wspólnie z dziećmi przygotowywali fantazyjne potrawy. Przedszkolna sala zamieniła się z kuchnię, gdzie z wielkim zapałem maluszki kroiły, dekorowały, mieszały, przyprawiały, wyciskały soki z owoców i warzyw. Każdy oczywiście w fartuszku i czapce kucharskiej, wykonanej specjalnie na tę okazję. Przyszedł moment nakrywania do wspólnego stołu, gdzie również świetnie spisywały się maluszki, po czym zaprosiły swoich rodziców na degustację. Miło było zobaczyć jak niejeden Misiak oblizywał się nie tylko własną  potrawą, ale też kolegi. Rodzice wymieniali się przepisami na sałatki, surówki, koktajle, soki czy babeczki, gofry i naleśniki. Z mama i tata to nawet szpinak smakował.
         Na koniec dzieci zaśpiewały rodzicom piosenkowe życzenia i wręczyły upominki. Dla mamy- gipsowe kwiaty, a dla tatusia- krawat Super Taty. To były bardzo miłe zabawy kulinarne, a przy tym pyszne i zdrowe.


    Galeria

    Wycieczka do "Chlebowego domu" w Marianowie

       

         18 maja, MISIAKI wzięły udział w niesamowitej przygodzie. Dziś każdy zamienił się w piekarza i mógł sprawdzić swoje umiejętności kulinarne w prawdziwej piekarni. Pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry dzieci poznały proces powstawania pieczywa – „Od ziarenka do bochenka”. Maluszki wałkowały ciasto, formowały chlebek, bułki, chałki, pierniki, rogaliki- radość dzieci była niezwykła. Potem obserwowały proces wypieku swoich wyrobów, zwiedzały piekarnię, mieliły ziarna na mąkę na żarnach. W przerwach korzystaliśmy z miejscowego placu zabaw. Niespodzianką była także przejażdżka meleksem po Marianowie. Po powrocie czekała na nas świeżo upieczona pizza oraz specjalnie dla Misiaków- babkowe Misie. Były pyszne.
         Swoje wypieki dzieci przywiozły najbliższym do  domu. Podczas drogi powrotnej w autobusie wielu z naszych najmłodszych deklarowało, że w przyszłości zostanie piekarzem.


    Galeria

    Dzień Strażaka

       

         Dziś swoje święto obchodzą strażacy z OSP Bierzwnik wspólnie z przedszkolakami. Moc życzeń przekazały Misiaki w programie artystycznym pt. „Najdzielniejsi druhowie strażacy”. Dzieci wręczyły też gościom laurki- obrazki ukazujące Strażaków w różnych akcjach pożarniczych. Wtedy Strażacy sprawdzili wiedzę naszych przedszkolaków i uczniów klasy pierwszej i drugiej SP, dotyczącą numerów alarmowych, bezpiecznego obchodzenia się z ogniem, zachowania w niebezpiecznych sytuacjach. Przedszkolaki spisały się znakomicie.
         Na zakończenie spotkania każdy mógł przymierzyć strój strażacki, obejrzeć wóz bojowy i jego wyposażenie. Niespodzianką był pokaz armatki wodnej. Dziękujemy strażakom- nie tylko  z Bierzwnika za ich ciężką pracę .


    Galeria

    Wiosenne śniadanie

         Z naszych pierwszych ogrodowych zbiorów zebraliśmy  szczypiorek, rzeżuchę, białą rzodkiew, a w witaminowym koszyku zgromadziliśmy warzywa, a także nabiał i wędliny.  Nie zapomnieliśmy o czystych rękach, fartuchach kuchennych oraz opaskach na włosy. Teraz już tylko nasza wyobraźnia na kanapkach. Maluszki zadziwiały swoimi pomysłami. Wszyscy czekali już tylko na śniadanie. Było pysznie i zdrowo!

       


    Galeria

    Wizyta u rolnika

       

         Odwiedziliśmy gospodarstwo rolne państwa Karbowych. Gospodarz  pan Julian, z wielką pasją opowiadał o swojej codziennej, trudnej pracy rolnika, o przygotowywaniu ziemi pod uprawę roślin, sianiu upraw i żniwach. Poznaliśmy niezbędne do tego maszyny rolnicze. Największą uwagę dzieci przykuły oczywiście traktory różnych marek i kombajn Bizon. Mogliśmy porównać także narzędzia i maszyny używane dawniej w rolnictwie i te, którymi pracuje się dziś na roli. Niezwykle ciekawe były np. pług, brony, kopaczka do ziemniaków, sieczkarnia, kultywator, śrutownik, dołownik czy ręczny siewnik. To bardzo pouczająca lekcja, szczególnie że rolnik- to bardzo ciężki zawód i aż trudno uwierzyć, zanikający w naszej miejscowości. Następna wizyta po żniwach.


    Galeria

    Dokarmiamy zwierzyne w lesie

        Mimo, że stopniały już śniegi, nasze maluszki wybrały się na wycieczkę do lasu w Klasztornem na zaproszenie myśliwy    h z Koła Łowieckiego „Puszcza” oraz Nadleśnictwa Bierzwnik. Tą niezwykłą podróż rozpoczęliśmy przejazdem bonanzą, którą prowadził ciągnik.  Była to niesamowita radość dla dzieci. Ale jeszcze większą było dokarmianie zwierzyny na buchtowisku. Dzieci wysypywały kukurydzę, marchew oraz przyniesione z domu obierki i suchy chleb dla dzików. Wykładaliśmy także sól do lizawek. Dzieci szukały śladów zwierząt leśnych, słuchały odgłosów, poznawały las wszystkimi zmysłami.

       

         Za swoje zaangażowanie przedszkolaki otrzymały dyplomy oraz leśne upominki. Teraz to już tylko ognisko, wspólne pieczenie kiełbasek i oczywiście niesamowita podróż bonanzą po lesie. Szczególne podziękowania dla państwa Sibińskich za pomoc w organizacji wycieczki.


    Galeria

    Festyn wiosenny

         21 marca 2017 roku, w naszym przedszkolnym ogrodzie odbył się festyn wiosenny, którego celem była charytatywna zbiórka funduszy na rozbudowę placu zabaw dla naszych najmłodszych. Mimo ponurej aury, tłumnie przybyli rodzice ze swoimi pociechami. Na wszystkich czekały stoiska z różnorodnymi produktami. Nasze panie przygotowały piękne rękodzieła świąteczne i wiosenne ozdoby, rodzice zadbali o pyszne wypieki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

       

         Na plenerowej scenie odbywał się jednocześnie konkurs recytatorski pod hasłem „ Wiosno- witaj w Bierzwniku”. Widzowie nie szczędzili braw dla małych artystów. Nagrody ufundowało Nadleśnictwo Bierzwnik, GOPS oraz GBS Bank w Bierzwniku.

         Największe jednak poruszenie wywołała wizyta niespodziewanych, zamaskowanych gości… W bogatym umundurowaniu w stylu wojsk amerykańskich zaprezentowała się formacja Project Airsoft Choszczno. Były pokazy broni i całego osprzętu, a co najważniejsze każdy mógł spróbować swoich umiejętności strzeleckich. Nieśmiało próbowali też rodzice.

         Po tak wielu wrażeniach i w miłej atmosferze, każdy  mógł upiec kiełbaskę przy ognisku. Trwały pogawędki i wesołe zabawy dzieci, a kiedy nadszedł zmrok przyszedł czas na podsumowanie naszej zbiórki.

         ZEBRALIŚMY prawie 4 tysiące złotych! BRAWO! DZIĘKUJEMY wszystkim darczyńcom za okazane wsparcie. Już wkrótce nowy sprzęt na  placu zabaw.


    Galeria

    Poznajemy zawód ekspedientki

         To była bardzo ciekawa wycieczka dla Misiaków. Dziś zwiedzaliśmy miejscowe sklepy, by poznać trudną pracę sprzedawcy, wyposażenia sklepów, różnorodność towarów, ale przede wszystkim umiejętność kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Misiaki wybrały kilka produktów, które zakupiły za określoną kwotę.

       

         Swoje obserwacje dzieci wykorzystały w projektowaniu marketu w naszej sali. Codzienne zabawy w kąciku sklepowym sprawiały dzieciom niesamowitą frajdę. Każdy zaprojektował nawet swój portfelik oraz zabawkowe banknoty. Pamiętaliśmy o magicznych słowach, których używali przedszkolni sprzedawcy oraz klienci podczas zakupów.


    Galeria

    Powitanie wiosny

       

         Od rana zamieszanie w naszym przedszkolu. Każda grupa przygotowuje się do marszu ekologicznego. Słychać grzechotki, szeleszczą bibułkowe kwiaty a w korytarzu czeka kukła Marzanny- symbol odchodzącej Zimy. Czekaliśmy tylko aż przestanie padać deszcz, bo jak wiadomo „W marcu jak w garncu”. Kiedy tylko przejaśniło się na niebie, wyruszyliśmy barwnym korowodem ulicami Bierzwnika. Wesołymi piosenkami, rytmicznymi okrzykami, a także plakatami zachęcaliśmy mieszkańców naszej miejscowości do ochrony przyrody. Odwiedziliśmy pracowników Nadleśnictwa, Urzędu Gminy i Gimnazjum, by wspólnie z nami cieszyli się z nadejścia Wiosny.

         Po powrocie do przedszkola,  kukła Marzanny powędrowała do odpowiednich pojemników według zasad recyklingu. Wreszcie nastała Wiosna.


    Galeria

    Przedwiośnie

       

         Przedszkolaki nie mogąc doczekać się wiosny, dziś mimo deszczu wybrały się na spacer. Ponury krajobraz ożywiły kolorowe parasole. Dzieci uwielbiają zabawy między kroplami deszczu. Zobaczcie, jakie są szczęśliwe…


    Galeria

    Dzień Teatru

         Teatr to bardzo magiczne miejsce, do którego często zapraszamy naszych najmłodszych i ich rodziców. Dziś staraliśmy się podsumować ich wiedzę związaną z wrażeniami teatralnymi. Każdy przedszkolak ze swoimi wychowawcami mógł wcielać się na przemian w rolę aktora i widza, a nawet reżysera czy scenografa. Nie brakowało rekwizytów na scenie, na której przedstawiali  się kolejno aktorzy. Wielu odgrywało krótkie role teatralne- nie brakowało gromkich braw, szczególnie gdy występowały przebrane nasze Panie. To właśnie  one zachęcały swoich „małych aktorów” do odwiedzania najbliższych teatrów. A oto jak wyglądał nasz Teatr…

    Dogoterapia

         W dniu 02.03.2017 roku gościliśmy w przedszkolu p. Jolę Szarek-Rój- specjalistę dogoterapii ze swoim pupilem „Czoko”. Głównym celem zajęć było nauczenie dzieci bezpiecznego przebywania w obecności psa, panowania nad swoimi emocjami, nabycie umiejętności porozumiewania się z psem, empatii, szacunku do zwierząt, opiekuńczości oraz odpowiedzialności za posiadanie zwierząt, a także rozszerzanie wiedzy na temat zwierząt i otaczającego świata.

       

         Pani Jola-wieloletni hodowca rasowych psów, specjalista od tresury, przedstawiła zasady obowiązujące w przypadku spotkania obcego psa na ulicy, nauczyła dzieci, jak należy zachować się podczas ataku psa. Dzieci z wielkim entuzjazmem przyjęły czworonożnego przyjaciela. Podczas zajęć wykonano wiele rodzajów ćwiczeń i zabaw. Przedszkolaki poznały także psie akcesoria, dowiedziały się jak dbać oraz opiekować się czworonogami. Z wielkim żalem żegnaliśmy naszych gości. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie spotkanie. Zajęcia z psem to coś nowego i ekscytującego dla dzieci. Spotkanie oraz wiedza przekazywana w trakcie jego trwania z pewnością zostanie w pamięci na długi czas.  


    Galeria

    Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

         To jedna z najbardziej oczekiwanych uroczystości w przedszkolu. Misiaki już od rana żywiołowo zaglądały do okien, wypatrując swoich ukochanych Dziadków.

       

         To dla nich dziś zaśpiewali, zatańczyli i wręczyli własnoręcznie wykonane breloczki na klucze. Był tez czas na wspólne fotki- oczywiście na kolanach Babci czy Dziadka, którzy różnymi epitetami opisywali swoje wnuki. Po pysznym poczęstunku przygotowanym przez rodziców,  nadszedł czas na wspólne pląsy i tańce. Najwięcej radości przyniosła piosenka „Babcia tańczy jak szalona..”.  Jeszcze raz dużo zdrówka  i 100 lat dla wszystkich ukochanych „DZIADKÓW”.


    Galeria

    Wigilia w przedszkolu

       

         Kiedy na niebie pojawiła się pierwsza gwiazdka, zapłonęły świece, zapachniało barszczem i uszkami, w przedszkolnej sali zjawiły się uroczyście ubrane przedszkolaki ze swoimi rodzicami. Wspólne kolędowanie rozpoczęła Maryja z Józefem – Sandra i Fabian kolędą „Lulajże Jezuniu”. Tego wieczoru z ust Misiaków płynęło wiele życzeń świątecznych dla pracowników przedszkola, rodziców, koleżanek i kolegów. Zanim zasiedliśmy do wigilijnej kolacji, podzieliliśmy się opłatkiem. Wiele wzruszenia wywołała pastorałka „Na bożym sianku”, zaśpiewana przez naszą dawną absolwentkę Dobrusię Młot.


    Galerie

    Mikołajki w przedszkolu

       

    Święty Mikołaju
    Na Ciebie czekamy
    Przez okno zmarznięte
    Ciągle wyglądamy

    Tym króciutkim wierszykiem przedszkolaki przywitały Świętego Mikołaja i jego pomocników.

         Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Wszystkie maluszki już od samego rana z wielką niecierpliwością czekały na spotkanie z Mikołajem. Uważnie nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Odwiedził szkołę, gdzie obejrzał piękne przedstawienie w wykonaniu pierwszaków a potem wspólnie z dziećmi śpiewał ulubione piosenki świąteczne. Jednak długo to nie trwało, bo Mikołaj wiedział, że czekają na niego jeszcze dzieci z innych szkół. Zostawił swoich pomocników, którzy wręczyli dzieciom prezenty i w nagrodę zostali z nimi w Przedszkolu. Czytali bajki, bawili się z przedszkolakami w kole oraz wspólnie śpiewali ulubione piosenki.

         Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Maluszki dzielnie śpiewały piosenki, rozmawiały z Mikołajem i jego pomocnikami, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne.


     

    Ubieramy choinkę

       

    Zabawy w Fikolandzie

       

         Okres przedświąteczny to czas prezentów dla dzieci. Z tej też okazji wszystkie grupy przedszkolne zorganizowały wycieczkę do parku zabaw „Fikoland” w Strzelcach Krajeńskich. Warto było zobaczyć niesamowitą radość przedszkolaków podczas szalonych zabaw i jednocześnie smutek, kiedy nadszedł czas wyjazdu. Obejrzyjcie to sami.


    Galeria

    Czytajmy dzieciom
    Kilka minut dziennie - CODZIENNIE

       

         W  roku szkolnym 2016/2017 w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, chętni uczniowie z gimnazjum dwa razy w tygodniu odwiedzają grupę Misiaków, aby czytać im ulubione bajki. Nasze przedszkolaki chętnie spotykają się ze swoimi starszymi koleżankami i z zainteresowaniem słuchają różnych opowieści. Promując czytelnictwo gimnazjalistki rozmawiają o treści przeczytanych utworów, niejednokrotnie powstają też prace plastyczne przedszkolaków związane z wysłuchanymi treściami. Nasze wolontariuszki na zakończenie spotkań, zapraszają dzieci do wspólnej zabawy i śpiewu.


    Galeria

    Światowy Dzień Pluszowego Misia

       

         25 listopada do naszego przedszkola przybywali specjalni goście- miłe, miękkie, duże, małe, kolorowe misie. To dla nich każda grupa przedszkolna przygotowała specjalny kącik- KRAINĘ PLUSZOWEGO MISIA. Były też gry, zabawy, tańce i pląsy. Dzieci poznały historię tego święta, recytowały wiersze dla swoich misiowych przyjaciół, śpiewały piosenki, a na koniec dnia odpoczywały z misiami na materacach. To był bardzo radosny dzień.


    Galeria

    O czym szumią drzewa?

       

         Przez cały rok bacznie obserwujemy jak zmienia się przyroda wokół nas. Niezbędne do tego są nasze zmysły: węch, słuch, wzrok czy dotyk. Pobliski las ma swój urok i dlatego często go odwiedzamy. O swoich tajemnicach szumiały drzewa, a nasze przedszkolaki z uwagą słuchały, rozpoznawały korę, turlały się w liściach. Starszaki znalazły także czas, by nakarmić zwierzynę. Udało nam się znaleźć bardzo „dumnego”, ale niestety trującego muchomora. Przedszkolaki zapewniały, że częściej będą spacerować po lesie z rodzicami.


    Galeria

    Pasowanie na Przedszkolaka

       


    Galeria

    Ratownik w Przedszkolu

          

         26 października 2016r. odwiedził nas w przedszkolu pan Robert Kocyła – ratownik medyczny. Przedszkolaki z uwagą słuchały kiedy  udziela się pierwszej pomocy, w jaki sposób oraz kto może pomóc w sytuacji zagrożenia życia. Swoje umiejętności każdy mógł sprawdzić na „fantomie”. Udzielanie pomocy przy reanimacji zrobiło na dzieciach duże wrażenie. Każdy poznał  zawartość apteczki ratowniczej. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie, ze znajomością numerów alarmowych. Pamiętajmy o nich na przyszłość!

    Od dziś nawet najmłodsi wiedzą jak ważne jest udzielanie pierwszej pomocy.


    Galeria

    Spotkanie w LAMUSIE

       

         Słonecznym przedpołudniem, dwie grupy starszaków wraz z p. Renatą Wieczorek i p. Kamilą Suchecką, wybrały się na wystawę do Lamusa. Ciekawość dzieci oglądaniem eksponatów była ogromna. Nie codziennie można zobaczyć kołowrotek, maselnicę, tamborek, muchołapkę i wiele innych. Każdy przedszkolak próbował prać w balii przy użyciu tary czy przymierzał ciężkie chodaki… Uwieńczeniem pobytu w Lamusie był pokaz kina etnograficznego dla najmłodszych o znakomitym polskim etnografie Oskarze Kolbergu.

    Dziękujemy pani Magdzie Nowackiej – Gołębiewskiej za chwilowe przeniesienie nas w świat dawnych eksponatów!


    Galeria

    Konkurs plastyczny
    pt. "ROŚLINNOŚĆ NA WZGÓRZU CYSTERSKIM"

       

         Cyklicznie zachęcamy nasze przedszkolaki do aktywnego spędzania czasu ze swoją rodziną, głównie do wycieczek po najbliższej okolicy.  Podsumowaniem wiedzy o zaobserwowanych roślinach, drzewach był udział w konkursie plastycznym „Roślinność na Wzgórzu Cysterskim”. Różnorodność prac zadziwiła Jury. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i piękne nagrody, ufundowane przez GOPS w Bierzwniku, Nadleśnictwo Bierzwnik oraz GOK w Bierzwniku. Wystawa prac znajduje się w przedszkolnym holu. A oto zwycięzcy:

    I miejsce: Igor Białkowski, Mateusz Żurawski, Michalina Sibińska, Antoni Cieślak

    II miejsce: Marta Migdalska, Dawid Wojciechowski, Julia Majewska,

    III miejsce: Szymański Filip, Krawiec Zuzia, Suchecka Natasza, Tułacz Piotr, Knera Lena, Wieczorek Maja, Wawrzyk Dawid,  Marcinkowski Wojtek, Węgrzyn Kuba

    Gratulujemy inwencji twórczej i znajomości roślin na Wzgórzu Cysterskim!


    Galeria

    Święto Drzewa w Przedszkolu

         18. 10. 2016 roku odbyła się w przedszkolu inauguracja ogólnopolskiego programu edukacji ekologicznej Święto Drzewa 2016. Zabawy z uczestnikami programu- przedszkolakami i uczniami klas I i  II SP- prowadziła koordynator programu Sylwia Szurzyńska. Dzieci „odganiały” zanieczyszczone powietrze, „czyściły” słonko i szukały odpowiedzi dlaczego warto sadzić drzewa. Dzieci złożyły także obietnicę sumiennego ekologa, który pamięta jak należy zachowywać się w lesie, jak należy dbać o zwierzęta, pielęgnować rośliny- być przyjacielem przyrody.

       

        I wreszcie nadszedł długo oczekiwany przez dzieci, moment- sadzenie drzew wokół przedszkola. Przedszkolakom pomagali zaproszeni goście. Oni również złożyli obietnice sadzenia drzew w swoim otoczeniu, zgodnie z hasłem przewodnim tegorocznej edycji „Święto Drzewa- wśród pól”. Swoją alejkę drzew posadzili uczniowie klasy I i II z wychowawcami, zapewniając, że będą o nie dbać w każdej porze roku.

        W podziękowaniu za współpracę z lokalnym środowiskiem dyplom od przedszkola otrzymali: Wójt Gminy Bierzwnik, p. A. Błaszczyk, dyrektor ZSP, p. T. Butyński, kierownik GOPS, p. G. Pytlarz, dyrektor GOK, p. W. Wajda, Nadleśnictwo Bierzwnik, p. E. Bilski, OSP Bierzwnik, p. R. Piechota, Policja oraz GBS Bank.

    SADŹMY, PIELĘGNUJMY, OBSERWUJMY DRZEWA! DRZEWA TO ŻYCIE!


    Galeria

    Pyszne i zdrowe soki owocowe

       

         Promując zdrowe odżywianie organizujemy wiele zajęć kulinarnych. Sezon jesienny dostarcza nam bogaty wachlarz darów sadu i ogrodu. To właśnie z nich Misiaki przygotowywały soki. Nawet  największe niejadki degustowały różne smaki w swoich kolorowych kubeczkach.


    Galeria

    Bezpiecznie na drodze

       

         Dziś w przedszkolu odwiedził nas Dzielnicowy, pan M. Szymanowski. Sprawdzał, jaką wiedzę na temat bezpieczeństwa mają przedszkolaki w każdej grupie wiekowej. Nawet najmłodsi zaskakiwali policjanta swoimi wiadomościami. Ale prawdziwym egzaminem tych umiejętności był spacer ulicami Bierzwnika, a szczególnie przechodzenie przez jezdnię. W obecności policjanta byliśmy bezpieczni. Na koniec oczywiście oglądanie radiowozu i akcesoriów policyjnych.

    WSZYSCY PAMIĘTAJMY O ODBLASKACH!


    Galeria

    Przedszkole Laureatem Czarodziejskiego Drzewa

         13. Święto Drzewa pod hasłem „Czytamy drzewom” już za nami. Sadziliśmy drzewa i czytaliśmy drzewom – nie tylko na szkolnych akademiach, ale także w lasach, ogrodach i parkach. Wspólnie szukaliśmy związków pomiędzy naturą a literaturą oraz podejmowaliśmy różnorodne działania na rzecz sadzenia i ochrony drzew.

        Klub Gaja- organizator ogólnopolskiej akcji Święto Drzewa przyznał laureata Czarodziejskiego Drzewa dla naszego przedszkola  za zaproszenie do głośnego czytania utworów literackich o drzewach rodziców, nauczycieli, strażaków, policjantów, bibliotekarzy, pracowników kultury i samorządowców oraz wspólne sadzenie drzew.

    10 października 2016 roku nasze przedszkole uroczyście odebrało nagrodę Laureata konkursu Święto Drzewa- „Czarodziejskie Drzewo 2016”.

        Symbolicznym początkiem obchodów było zasadzenie wiśni ptasiej oraz pięciu buków czerwonych na warszawskim Polu Mokotowskim. W rolę ogrodników wcielili się m.in. ambasador Święta Drzewa – aktor Bartłomiej Topa, Michał Olszewski – wiceprezydent m.st. Warszawy, prezes Klubu Gaja Jacek Bożek, leśnicy oraz Laureaci konkursu.

         Po zasadzeniu drzew Goście udali się do gmachu Biblioteki Narodowej, gdzie miała miejsce premiera animacji promującej w mediach społecznościowych ideę Święta Drzewa, po czym nastąpiło rozdanie nagród Czarodziejskiego Drzewa i Pegaza. W ten sposób uhonorowano organizatorów lokalnych akcji edukacyjnych, zachęcających do sadzenia i ochrony drzew oraz zbiórki makulatury na rzecz koni przeznaczonych na rzeź.

         W imieniu naszego przedszkola statuetkę i dyplom odebrała pani Dyrektor R. Wieczorek, koordynator programu pani S. Szurzyńska oraz przedstawiciel naszego Nadleśnictwa pan P. Skwarna.

         Zaszczytny tytuł otrzymaliśmy za zaproszenie do głośnego czytania utworów literackich o drzewach rodziców, nauczycieli, strażaków, policjantów, bibliotekarzy, pracowników kultury i samorządowców oraz wspólne sadzenie drzew.

    Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom programu.

       


    Galeria

    WIĘCEJ INFORMACJI  O KONKURSIE NA STRONIE WWW.SWIETODRZEWA.PL

    Sprzątanie Świata

        Słoneczna pogoda to znakomity czas na wycieczkę. Dziś nasze przedszkolaki całą gromadą wyruszyły dbać o swoje najbliższe środowisko- wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”.

       

        Tym razem wybraliśmy teren Wzgórza Cysterskiego, gdzie wspólnie z rodzicami i leśnikami zbieraliśmy śmieci. Naszym przedszkolakom nie umknął nawet najdrobniejszy śmieć. Każdy bowiem pamiętał, że należy szanować przyrodę już od najmłodszych lat. Szkoda tylko, że zapominają o tym często dorośli, po których sprzątają najmłodsi Bierzwniczanie…


    Galeria

    Witamy w Przedszkolu

         W tym roku szkolnym witają nas najmłodsze „Misiaki” (3-4latki)- wychowawca Sylwia Szurzyńska, „Pszczółki” (5-6latki)- wychowawca Renata Wieczorek, „Motylki”  (5-6latki)- wychowawca Kamila Suchecka. 

 • Galeria zdjęć

   brak danych
  • Kontakt

   • Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich
   • zspbierzwnik@wp.pl
   • Zespół Szkolno-Przedszkolny - 95 768 00 36 Szkoła Podstawowa - 95 768 00 75 Przedszkole - 95 768 00 48
   • ul.Sienkiewicza 17 73-240 Bierzwnik Poland