• Rok szkolny 2015/16

   • Wszystkie dzieci nasze są

    Dzień Dziecka w przedszkolu

         Mimo deszczowej pogody już od rana rozbrzmiewała muzyka w całym przedszkolu. Każda wychowawczyni malowała uśmiechnięte twarze dzieci, po czym do zabawy tanecznej zaprosił pan Sławek. W tańcu wirowały wesoło wszystkie przedszkolaki. Były też różne  konkursy, zabawy w sali i na powietrzu.  Obrazki malowane kredą ozdobiły teren wokół przedszkola.

         Na zakończenie tak radosnego święta wyszło słoneczko, a wtedy mogliśmy grillować kiełbaski na ognisku. Wystarczy spojrzeć na uśmiechnięte buzie naszych milusińskich, żeby stwierdzić, że to był UDANY DZIEŃ.

    Nasze Mamy są kochane

         Wielkie poruszenie u maluszków, bo dziś Święto Mamy. Prawie wszyscy od rana zaglądali niecierpliwie w okna, aż wreszcie są! NASZE KOCHANE MAMY!. Dziś dla nich bukiet wierszy, piosenek i upominków. Po słodkim poczęstunku wychowawczyni S. Szurzyńska zaprosiła do wspólnej zabawy. Był walczyk, masażyki relaksacyjne, „znikające krzesełka”, taniec i pantomima, zabawa „Lustra” i „Zgadnij kto to?”. Na koniec każda para Mama- Dziecko wykonała obrazek „Wirująca kropelka zdrowej wody”.

    Dzień Strażaka w przedszkolu

         10 maja 2016roku gościliśmy w naszym przedszkolu zaprzyjaźnionych strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bierzwniku. Za trud ich ciężkiej pracy i poświęcenia w walce z ogniem, podziękowały dziś Misiaki swoim przedstawieniem pt. „Niebezpieczna iskra!”. Widać było wzruszenie naszych gości, gdy maluszki dedykowały im wiersze i wesołe piosenki o pracy strażaków.  Po wręczeniu upominków strażacy zaprezentowali swoje umundurowanie okazjonalne i robocze, niezbędny sprzęt strażacki, a przede wszystkim przypomnieli jak zachować się w podczas pożaru.

    Tradycyjnie na koniec zwiedzanie wozu strażackiego i pokaz armatki wodnej. Dziękujemy naszym dzielnym strażakom

    Kampania społeczna BEZPIECZNY PRZEJAZD

    "Szlaban na ryzyko"

          6 maja 2016 roku w Przedszkolu i Szkole Podstawowej odbyło się spotkanie edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa na przejazdach i terenach kolejowych w ramach promocji ogólnopolskiej kampanii społecznej Bezpieczny przejazd „Szlaban na ryzyko”. Na zaproszenie p. S.Szurzyńskiej zajęcia przeprowadzili pracownicy Zakładu Linii Kolejowych ze Szczecina oraz mundurowi ze Służby Ochrony Kolei w Szczecinie.

       

         Nadrzędnym celem akcji jest podnoszenie świadomości o zagrożeniach, wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych, utrwalenie postaw społecznie pożądanych dla bezpieczeństwa.

         Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, poznały pracę służb kolejowych, a przede wszystkim poznały sposób zachowania bezpieczeństwa przy torach. Niespodzianką okazał się pies Brayan, który mieszka w Bierzwniku razem ze swoim opiekunem. Brayan już zakończył  czynną służbę w SOK, ale bierze udział w zajęciach i spotkaniach edukacyjnych z dziećmi.

         Każdy uczestnik otrzymał upominek książkowy z wytycznymi kampanii BEZPIECZNY PRZEJAZD- „SZLABAN NA RYZYKO”.


    Galeria

    strona internetowa kampani www.bezpieczny-przejazd.pl

    Dzień Ziemi 2016 w Przedszkolu

         Nasza Planeta to wyspa zielona”, którą rządzą 4 żywioły: POWIETRZE, WODA, OGIEŃ I ZIEMIA. Dziś sprawdzaliśmy, jakie znaczenie dla życia ma każdy z nich.  Wspólnie z obecnymi leśnikami z Nadleśnictwa Bierzwnik obejrzeliśmy inscenizację pt. „Cztery żywioły”, po czym wspólnie odgadywaliśmy zagadki ukazujące wielką rolę powietrza, wody, ognia czy ziemi dla życia roślin, zwierząt i ludzi. Naszą wiedzę docenili leśnicy, wręczając dla każdej grupy wiekowej  komplet książek przyrodniczych.

       

         To jednak nie koniec obchodów. Każda grupa wiekowa zorganizowała warsztaty plastyczne pt. „Każdy potrzebuje wody”. To kolejne działanie w ramach konkursu ogólnopolskiego „Mamo tato wolę wodę”. Wspólnie tworzyliśmy rysunki, plakaty, makiety o żywiole Wody. Prace tworzą wystawę dla rodziców. Tak zakończył się NIEBIESKI DZIEŃ ZIEMI u najmłodszych.


    Galeria

    Zdrojek szuka wiosny

         21 marca 2016roku to tradycyjnie dzień Powitania Wiosny w naszym przedszkolu. Dziś rozpoczęliśmy inscenizacją pt. „Zdrojek szuka Wiosny” w wykonaniu naszych Pań z przedszkola. Oj, nie było to łatwe zadanie, ale nasze przedszkolaki swoją wiedzą o wodzie pomogły znaleźć miejsce ukrywania się Wiosny. Wtedy wszyscy barwnym korowodem ruszyliśmy ulicami Bierzwnika. Na czele oczywiście kukła Marzanny, kolorowe kwiaty, instrumenty perkusyjne i radosny śpiew przedszkolaków.

         Po powrocie do przedszkola symbolicznie pożegnaliśmy Zimę, rozbierając kukłę wg zasad recyklingu. Zdrojek cieszył się, że woda w rzece będzie dzięki temu czysta, bo śmieci powędrowały do odpowiednich pojemników.

    Powitanie wiosny

       


    Galeria

    Nasze przedszkole zwycięzcą w ogólnopolskim konkursie
    "PORTRET WODNEGO SUPERBOHATERA"

       To nasz wielki sukces i uwieńczenie wielu działań edukacyjnych naszych przedszkolaków w ramach 8. edycji ogólnopolskiego programu „Mamo, tato wolę wodę”.

       

         Program ten został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009 roku, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jest to jeden z największych programów edukacyjnych skierowanych do przedszkoli w Polsce. Jego celem jest edukowanie dzieci w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka i jej znaczenia dla całego środowiska, podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.

    Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie naszym przedszkolakom i wychowawcom!

    Więcej informacji o konkursie na www.wolewode.pl


    Galeria

    Dzień Babci i Dziadka

       

    Niech nam żyją wszystkie Babcie i Dziadkowie też,

    bo bez nich jest świat markotny - o czym dobrze wiesz.

    Dlatego kochajmy, szanujmy ich

    i z serca życzenia składajmy,

    by w radości i zdrowiu płynął im czas

    i byli podporą w smutku dla nas.

    Moc uścisków i upominków w Dniu Babci i Dziadka od wszystkich przedszkolaków !!!!!!


    Galeria

    Bal karnawałowy

    „Co piszczy w trawie i nad wodą na Cysterskim Wzgórzu?

       

         Dnia 12.01.2016r na sali widowiskowej w GOK- u w Bierzwniku spotkali się mieszkańcy Bierzwnickiej braci przedszkolnej. Wśród barwnych przebrań trudno było ich rozpoznać. Szczególnymi gośćmi byli Wodni Superbohaterowie, którzy tanecznym krokiem rozpoczęli korowód na dzisiejszym balu.  Przedszkolakom towarzyszyły nasze panie, które tradycyjnie ukryły się pod różnymi przebraniami zwierzątek-jeszcze dziś spotkać można na Cysterskim Wzgórzu. Nie zabrakło gier i  konkursów, a także słodkiego poczęstunku, po czym każdy uczestnik balu otrzymał nagrodę. To była naprawdę wesoła zabawa.


    Galeria

    Wigilia w przedszkolu

       

         Dziś z wielką niecierpliwością maluszki czekały aż na niebie zabłyśnie pierwsza gwiazdka. Wtedy przy choince kolędowali rodzice, a w żłóbku malutkiego Jezuska tuliła Maryja - Nataszka i Józef- Filip.  Grono pasterzy i aniołków radośnie składały życzenia rodzicom i pracownikom przedszkola, w formie wierszyków i piosenek świątecznych. Najwięcej jednak wzruszenia zarówno dzieciom jaki i rodzicom, przyniosło wspólne dzielenie się opłatkiem. Wśród poznanych dziś przez dzieci tradycji była również ta o potrawach wigilijnych, dlatego tuż po przedstawieniu cała brać przedszkolna zasiadła do wigilijnego stołu.

    Warsztaty plastyczne z rodzicami
    "Projektowanie ozdób bożonarodzeniowych"

       

         Dziś w grupie Misiaków w zajęciach plastycznych wzięli udział rodzice. Ze  zgromadzonych  materiałów, wstążek,  gałązek świerkowych i nie tylko wspólnie z dziećmi komponowaliśmy kartki świąteczne i stroiki. Przy dźwiękach kolęd dzieliliśmy się też swoimi tradycjami świątecznymi. Wszyscy z wielką radością, a szczególnie dzieci wykazywali się inwencją twórczą i ciekawymi pomysłami plastycznymi. Wiele prac wzięło potem udział w szkolnym konkursie, gdzie maluszki otrzymały moc nagród.

    Wizyta w Fikolandzie

      

         Okres przedświąteczny obfituje w moc prezentów dla dzieci. Także i tym razem rodzice sprawili dzieciom niezapomniany pobyt w Parku Zabaw w Strzelcach Krajeńskich. Kolorowe i wielkie baseny z kulkami, kręte zjeżdżalnie i szybkie autochodziki to był raj dla naszych przedszkolaków. Była też dyskoteka i poczęstunek, po czym wesoły powrót do przedszkola.

    Mikołajki

       

         W oczekiwaniu na Mikołaja, zorganizowaliśmy ”czerwony dzień” . Na dużej sali przygrywał nam pan Sławek, a zabawę taneczną rozpoczęła rytmicznym krokiem pani Jola. Wszystkie przedszkolaki wesoło pląsały, brały udział w konkursach, śpiewały.  Gdy usłyszały dźwięk dzwonka rozległ się głośny krzyk wszystkich dzieci i obecnych rodziców. Przywitaliśmy Mikołaja piosenką, a ten chętnie włączył się do wspólnej zabawy. Nasz gość nie zapomniał także o prezentach- zarówno dla dzieci, jak i pląsających pań. Po zabawie tanecznej Pszczółki zaprosiły nas na gofry. Mniam, mniam…

    Spotkanie z pszczelarzem

       

    Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

       

         Dzią Misiaki obchodziły swoje święto. Rozbrzmiewała  wesoła muzyka, przy której tańczyły dzieci i moc misiowych maskotek- wirowały misie Pandy, Kubusie Puchatki, Koale, niedźwiedzie polarne i inne pluszaki. Przebrały się także panie, które czytały dziś tylko utwory o misiach z różnych stron świata. Największą atrakcję sprawiło dzieciom malowanie twarzy, po czym Misiaki przygotowały  biszkoptowy torcik w kształcie misia, galaretki i wafle z miodem, którymi częstowały starszych kolegów.

    Pasowanie na Starszaka "Motylka"

         28.X.2015r wszystkie 5latki przemieniły się w barwne motyle. Wielu z nich pierwszy raz znalazło się przed tak wielką publicznością. Na łące Motylki recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a także pięknie wirowały w tańcu. W pełni zasłużyły swoim występem na pasowanie, którego przy pomocy długiej kredki dokonała pani dyrektor R. Wieczorek po złożonym przez Starszaków Motylków przyrzeczeniu.

       

         Nie zabrakło upominków- dyplomów, plakietek oraz baloników, które wręczyła wychowawczyni pani Kamila Suchecka dla swoich milusińskich.


    Galeria

    Pasowanie na Przedszkolaka "Misiaka"

         Przy rytmicznej piosence „Jadą, jadą misie” wesoło wkroczyły Misiaki do uroczyście udekorowanej  sali, w której czekali rodzice oraz zaproszeni pracownicy przedszkola. Najmłodsi przedszkolacy dumnie prezentowali swoje umiejętności, które nagradzaliśmy gromkimi brawami. Prawdziwym sprawdzianem okazała się degustacja przysmaku każdego Misia- miodu. Tą umiejętnością musieli się wykazać także: pani dyrektor R. Wieczorek, pan dyrektor T. Butyński oraz wychowawczyni grupy p. Sylwia Szurzyńska. Rodzice zaś otrzymali sylwetę kreatywną misia, którą ozdabiali opisując swoje dziecko.

       

        Przyszedł jednak ten najważniejszy moment- przyjęcia do grona przedszkolaków naszych najmłodszych, czego drewnianą łyżką dokonał pan Dyrektor. Były dyplomy, medale i Misiowe balony. TO ONE sprawiły dzieciom najwięcej frajdy.


    Galeria

    Pasowanie na Zerówkowicza - "Pszczółkę"

         29.10.2015r wychowawca grupy „O a” p. R. Wieczorek przywitała wszystkie pszczółki i rodziców na uroczystym spotkaniu z pszczelarzem. Pan Ratajczyk w niezwykle interesujący sposób opowiedział o zwyczajach pszczół, co potwierdzał  prezentacją sprzętu bartniczego. To była pouczająca lekcja.

       

         Nadszedł jednak czas na prezentację swoich umiejętności. Każdy starszak potrafił zaśpiewać piosenkę, recytować wiersze, zatańczyć, wykazać się wiadomościami oraz pokazać, że kocha swoich rodziców. Po złożeniu uroczystej przysięgi pan dyrektor T. Butyński pasował dzieci na „Zerówkowicza Pszczółkę”. PRZYRZEKAMY : być od dziś przedszkolakami, nie grymasić i nie szlochać zawsze swoje panie kochać. Grzecznie bawić się i fikać w mig zajadać z talerzyka. Nauczymy się dziękować i porządnie się zachować. Od dziś zawsze być zuchami i dobrymi kolegami.


    Galeria

    Święto Drzewa 2015

       

         „Czytamy drzewom”- to tegoroczne przesłanie Święta Drzewa. Dlatego uroczystość z tej okazji odbyła się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie mieści się Biblioteka Gminna- skarbnica różnej literatury dla dzieci i dorosłych. Nasze zaproszenie przyjęli leśnicy, strażacy, policjanci, przedstawiciele Urzędu Gminy, pracownicy GOK -u, rodzice.

         W tle muzyki relaksacyjnej „Odgłosy lasu”, uczniowie klasy III b inscenizowali    poezję o   drzewach. W     tej leśnej scenerii, również  nasi goście i nauczyciele czytali nie tylko dzieciom, ale i drzewom utwór pt. „Opactwo w Bierzwniku” Mirosława Adrałojć. W poetyckim nastroju posadziliśmy symboliczne 4 drzewa przed Biblioteką, po czym przeszliśmy zielonym korowodem ulicami Bierzwnika, zachęcając mieszkańców do sadzenia i ochrony drzew. Na wszystkich uczestników czekało ognisko z kiełbaskami.

         Za coroczny udział w Święcie Drzewa i zaangażowanie na rzecz ochrony przyrody, przedszkolaki wręczyły statuetki „Drzewka Życzliwości” dla lokalnych przedstawicieli zakładów pracy.

    Konkurs plastyczny

    "BIERZWNICKIE WZGÓRZE CYSTERSKIE W OCZACH PRZEDSZKOLA"

       

         Temat jednego z najcenniejszych obiektów historycznych na terenie Bierzwnika jest bliski naszym przedszkolakom i rodzicom. Wiele ciekawych zabaw, zajęć, warsztatów czy wycieczek śladami Cystersów przybliżyło wiedzę na temat ich przybycia na Wzgórze Klasztorne. Swoje wrażenia zaprezentowali w konkursie plastycznym.

          Oto zwycięzcy:

    I miejsce: Igor Białkowski, Natasza Suchecka, Filip Szymański, Dawid Wawrzyk;

    II miejsce: Mateusz Żurawski, Kacper Grabiec, Piotr Tyczko;

    III miejsce: Marcin Pacholski, Oliwia Działek, Julia Majewska, Alicja Błaszczyk, Dawid Wojciechowski.

    Czytajmy drzewom

       

         W ramach obchodów tegorocznej edycji „Święto Drzewa” zachęcaliśmy nie tylko do sadzenia i ochrony drzew, ale także do dostrzeżenia związku między naturą a literaturą. W tym celu zaprosiliśmy zaprzyjaźnionych leśników do głośnego czytania w przedszkolu. Podczas tygodniowych spotkań słuchaliśmy opowieści różnych pisarzy i poetów, czytanych przez naszych gości- zgodnie z założeniami 13 edycji, właśnie pod drzewami.

         To było wzruszające przeżycie, gdy czytanych przez leśników fragmentów, słuchały nie tylko przedszkolaki, ale także drzewa. Wysłuchane utwory zainspirowały nas do wspólnych zabaw w cieniu drzew.

    Spotkanie z policjantem

       

         Słoneczna, jesienna pogoda pozwoliła naszym przedszkolakom na spacer ulicami Bierzwnika- i to w towarzystwie Dzielnicowego p. M. Szymanowskiego. Mogliśmy utrwalić nasze wiadomości z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach. Prawidłowe przechodzenie po pasach, znajomość znaków drogowych, jazda rowerkami w kaskach, a przede wszystkim obowiązek noszenia odblasków- to jedne z najważniejszych tematów, podkreślanych przez policjanta. Na zakończenie spotkania każdy mógł usiąść  w policyjnym radiowozie oraz obejrzeć policyjne akcesoria.

    Bezpiecznie ze Stalą

     

         Bezpieczeństwo naszych przedszkolaków to temat wiodący w prowadzonych przez nas działaniach. Dlatego wzięliśmy udział w akcji promującej bezpieczne zachowania wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego "Bezpiecznie ze Stalą", organizowaną przez Klub Żużlowy Stal Gorzów. Za realizację tych treści otrzymaliśmy 30 kamizelek odblaskowych, które odebraliśmy uroczyście na Stadionie Żużlowym im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wlkp. Maluchy słyszały warkot motocykli żużlowych, poznały zawodników klubu oraz uczestniczyły w zawodach sportowych na stadionie. Dla wielu z naszych najmłodszych kibiców było to spełnienie dziecięcych marzeń.

    Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie www.stalgorzow.pl, z której pochodzą zdjęcia wykonane przez Pana Marcina Imańskiego.

 • Galeria zdjęć

   brak danych
  • Kontakt

   • Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich
   • zspbierzwnik@wp.pl
   • Zespół Szkolno-Przedszkolny - 95 768 00 36 Szkoła Podstawowa - 95 768 00 75 Przedszkole - 95 768 00 48
   • ul.Sienkiewicza 17 73-240 Bierzwnik Poland