• Rok Szkolny 2012/13

   • ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLAKÓW


    Galeria

    WYCIECZKA DO PARKU DINOZAURÓW


    Galeria

    UDZIAŁ W PRZEDSTAWIENIU TEATRALNYM

    PT. " REKSIO I PRZYJACIELE"

     

     

     


    UDZIAŁ W GMINNYM KONKURSIE

    KOLĘD I PASTORAŁEK W GOK BIERZWNIKU

     

     

     

     

     


    OSTROŻNIE Z LEKARSTWAMI! - ODWIEDZAMY APTEKĘ

     

     

         "POZNAJEMY ZAWÓD EKSPEDJENTKI " -

    wizyta w markecie DINO

     

     

     

     


    "ZABAWY Z PRZYPRAWAMI"

    "SŁODKIE CZY KWAŚNE?"

     

     

     

     

     

     


    BAL KARNAWAŁOWY "ZACZAROWANY LAS"

           Tym razem bajkowe postaci spotkały się w Zaczarowanym Lesie. Podkreślając rolę bajek „bez przemocy” zaprosiliśmy do zabawy karnawałowej dzieci do lat 6. Jak głosił tytuł przewodni, na Sali balowej w Restauracji Piastowskiej w Bierzwniku, zjawiły się zwierzęta leśne, myśliwi, leśne wróżki, biedronki, muchomory, motyle itp.

                Korowód postaci prowadziła pani dyrektor Renata Wieczorek – Muchomorek. Błyskały flesze aparatów i kamer, którymi rodzice podziwiali swoich bohaterów bajkowych. Jak przystało na leśną krainę towarzyszyli nam zaprzyjaźnieni leśnicy, dotrzymując tanecznego kroku.


    Galeria


    MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

    To zawsze najbardziej oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Rozbrzmiewała muzyka i skocznie podskakiwały przedszkolaki Misiaki w mikołajkowych czapeczkach. Razem z nami pląsała nasza niewidoma koleżanka, Zuzia. Rodzice zadbali także o pyszny poczęstunek, udekorowany słodkościami i sałatką owocową.

    Tymczasem za oknem pojawili się niespodziewani goście. MIKOŁAJ! MIKOŁAJ!- wołały dzieci. Przywitaliśmy także Śnieżynki, towarzyszące Mikołajowi, zapraszając do wspólnej zabawy. Cóż to było za zdziwienie, gdy w kole spał Niedźwiedź- Mikołaj. Po wspólnych pląsach przyszedł czas na prezenty. Szybko zapadła cisza, bo każdy obawiał się czy Mikołaj wyróżni tylko te grzeczne przedszkolaki… Oczywiście upominki otrzymał każdy, kto tylko odważył się podejść do Mikołaja. Było wiele radości, uśmiechów i zadowolenia.

    Nie chcieliśmy puścić Mikołaja, ale wiemy że czekały na niego inne dzieci. Do zobaczenie więc za rok! 


    Galeria


    ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

    Dziś nasze przedszkole zamieniło się w Misiową Planetę. Każdy przyniósł ze sobą ulubionego Misia – maskotkę. Towarzyszyły nam one we wszystkich zabawach i zajęciach podczas całego dnia.

    Wspólnie z grupą 5, 6latków wysłuchaliśmy ciekawostek o tradycji powstania tego święta; oglądaliśmy albumy i książki, w których występują Misiowi bohaterowie. W zagadkach poznaliśmy Misia Paddingtona, Puchatka, Pandę ,Koalę, Uszatka. Największą radość sprawiły dzieciom zabawy taneczne ze swoimi misiowymi przytulankami. Wirowały Niedźwiedzie Polarne, Misie  Puchatki, Koale, Pandy itd.

    Każdy otrzymał Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia. Na koniec słuchaliśmy w wielkim skupieniu różnych bajek z przygodami miniowych bohaterów. Maluchom najbardziej spodobała się „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”.

    To był bardzo udany dzień.


    Galeria


    "SPOTKANIE Z POLICJANTEM"

    By utrwalić nawyki bezpiecznego poruszania sie po drogach, zaprosiliśmy do przedszkola dzielnicowego, pana Michała Szymanowskiego. Przygotował dla nas prelekcję n/t skutków niewłaściwego zachowania się podczas spacerów, kontaktów z nieznajomymi, zabaw w miejscach wyznaczonych oraz znajomości numerów alarmowych. Choć maluszki nie znają jeszcze cyfr to numery te nie są im obce, a szczególnie nr 112. Dzieci poznały także podstawowe wyposażenie policjanta, np. lizak, pałka, kajdanki. Uwagę przyciągnął także mundur i oczywiście czapka policyjna, którą każdy przymierzył. Niesamowitą atrakcją było zwiedzanie radiowozu policyjnego, słuchanie radiostacji, sygnału alarmowego czy też zdjęcie za kierownicą.

    Przyszedł jednak czas na sprawdzenie naszych umiejętności. Spacer i prawidłowe przechodzenie przez jezdnię. Każdy ubrany oczywiście w kamizelki odblaskowe. Kiedy znaleźliśmy miejsce do tego wyznaczone, czyli pasy -każda grupa przechodziła na druga stronę drogi, zachowując kolejne etapy. Nikt nie zapomniał o rozglądaniu się. Czuwał nad nami oczywiście pan policjant, zatrzymując przejeżdżające auta.

    To było miłe spotkanie.


    Galeria


    "PRZĄTANIE ŚWIATA"

    Pogoda dopisała, nastroje też więc ruszamy! Wszystkie grupy przedszkolne ubrane w jednorazowe foliowe rękawiczki wybrały się do pobliskiego lasu. Teren do sprzatania wyznaczała nam pani Wioletta Czyżewska z Nadleśnictwa Bierzwnik.

    Bardzo szybko zapełniały się worki ze śmieciami i trudno było odpowiedzieć naszym najmłodszym "Dlaczego ludzie tak śmiecą?"... Zebraliśmy 12 worków, które potem zebrali pracownicy Nadleśnictwa. A na nas -koło przedszkola czekało ognisko z kiełbaskami. Warto było tak ciężko pracować.


    ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "CZYSTY LAS"

    17 października 2012 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom VII edycji konkursu Czysty Las w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.


    Galeria

    Nasze przedszkole wykonało kronikę zawierającą działania ekologiczne w kategorii "Leśna edukacja dzieci", za którą otrzymaliśmy nagrodę specjalną w wysokości 1000zł. Symboliczny czek, dyplom oraz nagrody książkowe dla dzieci odbierała Sylwia Szurzyńska oraz leśnik Nadleśnictwa Bierzwnik, pan Piotr Rutkowski. Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia!

    Więcej informacji na stronie konkursu  www.czystylas.eu


    "ŚWIĘTO DRZEWA 2012"

    To już 10. edycja tego programu edukacji ekologicznej Klubu Gaja, organizowanego przez Klub Gaja. Nasze przedszkole aktywnie bierze w nim udział już po raz szósty. Nasze zaproszenie przyjęli przewodniczący Rady Gminy Bierzwnik, pan Stanisław Paś, dyrektor GOK w Bierzwniku, pani Barbara Ignaczak, leśnik, pani Janina Sobczak, komendant Straży Pożarnej, pan Radosław Piechota oraz rodzice ze wszystkich grup wiekowych. Na początku zapoznaliśmy obecnych z założeniami i głównymi celami "Święta Drzewa", po czym obejrzeliśmy prezentację multimedialną pt. "Przedszkolaki promują Gminę Bierzwnik". Było to jednocześnie podsumowanie naszych dotychczasowych działań w ramach Święta Drzewa. Miło było widzieć zaciekawione twarze naszych przedszkolaków, obecnych na sali, a jeszcze bardziej rodziców i gości.

    Nadszedł jednak najważniejszy moment tego święta- wspólna akcja sadzenia drzew na terenie przedszkola. Zarówno dzieci, jak i rodzice byli przygotowani do niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych-kalosze, kurtki przeciwdeszczowe. Wciąż siąpił deszcz, a mimo to każdy ustawiał się po kolejne sadzonki drzew. Akcję rozpoczęła pani dyrektor Renata Wieczorek, sadząc pierwszą jarzębinę. Potem tworzył się żywopłot zaproszonych gości, a przede wszystkim dzieci i rodziców. Każda rodzina nadawała tytuł dla swojego symbolicznego drzewka, np. "DREWNIAK, JULIANKA, FIONA" itd. Posadziliśmy 100szt jarzębiny, 20 świerków, 20 tui. Zaproszeni goście otrzymali "Drzewko życzliwości"- symbol podziękowania za ekologiczne postawy wobec przyrody. Niespodzianką dla wszystkich było ognisko, przygotowane przez pana Irka Kręgowskiego. Zapracowaliśmy sobie na pyszne kiełbaski!

 • Galeria zdjęć

   brak danych
  • Kontakt

   • Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich
   • zspbierzwnik@wp.pl
   • Zespół Szkolno-Przedszkolny - 95 768 00 36 Szkoła Podstawowa - 95 768 00 75 Przedszkole - 95 768 00 48
   • ul.Sienkiewicza 17 73-240 Bierzwnik Poland