• Rok Szkolny 2010/11

   • Zakończenie roku szkolnego u Przedszkolaków

    Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym


    Pszczelarz u Przedszkolaków

    Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym


    Zielony Dzień w Przedszkolu

              Zazieleniło się w naszej sali. Ubranka zielone, zabawki zielone, wycinamy zielone żabki, podlewamy zielone kwiaty doniczkowe, ozdabiamy zieloną łąką z kółek, gramy „w zielone”, tańczymy zielonego walczyka, bawimy się zieloną chustą animacyjną, degustujemy tylko zielone warzywa i owoce. Mniam, mniam – same zielone witaminy

    Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym


    Powitanie wiosny

    Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym


    Sukcesy Dobrusi Młot

             Dnia 12 marca 2011 r. Dobrusia Młot - uczennica klasy "O" Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bierzwniku - uczestniczyła w Eliminacjach Gminnych Przeglądu ARA - 2011, które odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Bierzwniku otrzymując wyróżnienie w kategorii "przedszkole".

             Dnia 19 marca 2011 r. Dobrusia Młot wzięła udział w IV Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Wydawnictwa MacEdukacja w Dobiegniewie zajmując II miejsce w kategorii szkół I-III otrzymując "Srebrny Mikrofon" oraz "Wyróżnienie dla najmłodszego uczestnika".

     

             Dnia 12 maja 2011 r. Dobrusia Młot wzięła udział w II Ogólnopolskim Konkursie "Muzyczna Kraina Przedszkolaka" w Gnieźnie wygrywając GRAND PRIX. Otrzymała również dyplom dla Przedszkola w Bierzwniku za udział w konkursie promując Gminę Bierzwnik i Zespół Skolno-Przedszkolny w Bierzwniku.

    Więcej informacji i zdjęć na stronie Przedszkola nr 8 z Gniezna

     Otrzymała również serdeczne gratulacje sukcesu oraz wspaniałego zaprezentowania swoich umiejętności i talentu

    od Posła na Sejm RP Pawła Arndt.    


    ZAJĘLIŚMY  DRUGIE MIEJSCE

    w konkursie "WIELKI BAL KSIĘŻNICZEK 2011"

              W trzeciej juz edycji konkursu wzięło udział prawie 400 kronik z całej Polski. Nasze przedszkole dzięki ogromnej pracy, powtórzyło ubiegłoroczny sukces tym razem zajmując drugą pozycję.

    Oto co jury napisało o naszej kronice:

    „Zeszłoroczni zwycięzcy nie tylko
    nie spoczęli na laurach,
    lecz przygotowali niezwykle pracochłonną
    księgę, w której każda karta
    to małe dzieło sztuki.
    Całość przybyła do nas w wielkiej skrzyni
    opasanej magicznym warkoczem Roszpunki”

    Więcej informacji na temat konkursu oraz laureatów można przeczytać na stronie

    www.wielkibalksiezniczek.pl


    SPOTKANIE WIGILIJNE

    Wieczór, blask światełek i lampionów, gwiazda nad stajenką i dźwięk kolęd w tle, stoły nakryte białym obrusem, pod nim sianko- ten nastrój wszystkim się udziela, ogarnia serca, dusze, radością szczęścia, wesela i czystych pięknych bożonarodzeniowych wzruszeń.

    Do stajenki betlejemskiej zbliżają się Maryja z Dzieciątkiem, Józef, chór Aniołów, pasterze i zwierzęta. Widok ten poruszył serca obecnych, gdyż wśród aktorów dzieci znaleźli się także aktorzy rodzice. Wszyscy kolędowaliśmy maleńkiej Dziecinie- dziś w jej roli Kornelia, trzymana przez Maryję- jej mamę Kingę Matyjasik i Józefa- p. Łukasza Szumielewicza. W roli Aniołów panie: E. Bajan, Z. Wojciechowska, A. Marciniak, A. Jakubowska, E. Urbanowicz i dziewczynki, wśród pasterzy chłopców, p. E. Janukowicz, w roli Misia p. K. Tułaza oraz wciąż dokuczający w kolędzie diabeł- p. M. Skrzypek.

    Nie można było ukryć łez wzruszenia nie tylko podczas występu, ale szczególnie podczas łamania się wigilijnym opłatkiem. Pierwsze życzenia przekazał pan dyrektor, dziękując za piękny występ dzieciom i rodzicom. Podczas wigilijnej wieczerzy nie zabrakło 12 potraw, przygotowanych przez rodziców. Dzieciom najbardziej smakowały kluski z makiem i bakaliami.

    I tak przyszło Boże Narodzenie, kolejne ważne w naszym życiu...

    Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym


    PASOWANIE NA „PRZEDSZKOLAKA MISIAKA”

    To ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków, a szczególnie dla nowoprzybyłych. W uroczystości udział wzięli: p. dyrektor T. Butyński, przew. Rady Gminy, p. H.Panek oraz rodzice. Odświętnie ubrani, nieco wystraszeni powitaliśmy publiczność piosenką „Idzie Jaś, idzie Staś”, po czym  każdy mógł zaprezentować czego nauczył się już w przedszkolu w wierszykach, piosenkach i nawet w tańcu. Tym razem partnerami tanecznymi byli rodzice.

    Przyjmując się do grona przedszkolaków Misiaków należy znać zwyczaje przysłowiowych Misiów. Naszą tradycją jest degustacja misiowego przysmaku, czyli miodu. Każdy kto go skosztował, mógł przystąpić do pasowania. Uroczystej ceremonii drewnianą łyżką Misia, dokonał pan dyrektor T.Butyński. Dyplomy oraz odznaki dzielnego przedszkolaka, wręczyła wychowawczyni. Dzieci otrzymały także od rodziców słodki rożek obfitości.

    To jeszcze nie koniec. Rodzice odczytali wszystkim obecnym kodeks przedszkolaka, po czym odrysowali dłoń swojego dziecka na kartce i wycięli jej szablon. Te symboliczne rączki wychowawczyni przypięła na drzewku życzliwości obok kodeksu przedszkolaka, na znak jego akceptacji i zgodnego współdziałania przez dzieci i rodziców. Teraz to już tylko poczęstunek dla dzieci, rodziców i gości.


    KONKURS PLASTYCZNY  „JESIENNE DRZEWA”

    Podsumowaniem zdobytej przez dzieci wiedzy o przyrodzie, był zorganizowany przez najmłodszą grupę wiekową konkurs plastyczny. Wzięło w nim udział 57 dzieci z trzech grup wiekowych. Uczestnicy (dzieci i rodzice) wykazali się wielką pomysłowością. Dominowały prace przestrzenne i z naturalnych darów lasu. Nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Bierzwnik, wręczyli: p. J. Sobczak z Nadleśnictwa, p. J. Karbowy z OSP oraz p. S. Szurzyńska organizator konkursu.

    Wystawa prac konkursowych na przedszkolnym holu, cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko rodziców.


    „ŚWIĘTO DRZEWA 2010”

    Już po raz IX bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej Klubu Gaja, której celem jest sadzenie drzew dla poprawienia naszego klimatu. Wspierani przez Nadleśnictwo Bierzwnik i tym razem zaplanowaliśmy sadzenie drzew na terenie naszej miejscowości.

    Już od początku października organizowaliśmy zajęcia z dziećmi tematycznie związane z bogactwem lasu, przygotowywaliśmy dekoracje jesienne, makiety, stroiki, które zdobiły salę podczas uroczystości z okazji Święta Drzewa, 10 października.

     

    Wspólnie z grupą 5 i 6 latków, przywitaliśmy zaproszonych gości. Byli to: dyrektor ZGW p. T. Jóźwiak, komendant Straży Pożarnej, p. J. Karbowy, leśnicy p. J. Sobczak, p. P. Rutkowski oraz rodzice.

    Każdy, zarówno przedszkolak, jak i zaproszony gość musiał zaprezentować się jako leśne zwierzątko, poprzez strój, charakterystyczny odgłos czy też zachowanie. Były zagadki, wspólne śpiewanie, po czym wyruszyliśmy wielkim korowodem, by dokonać symbolicznego sadzenia drzew.

    Drzewko życzliwości otrzymali od nas ZGW oraz OSP w Bierzwniku. Sadzonki świerku wkopywały dzieci wraz z przedstawicielami tych instytucji. Wręczyliśmy także pamiątkowe tablice z podpisami wszystkich organizatorów Święta Drzewa 2010.

    „Sadźmy kwiaty, piękne drzewa- bez nich przecież żyć się nie da”.


    SPOTKANIE Z POLICJANTEM”

    Poznając kolejne zasady bezpieczeństwa, nie może zabraknąć wskazówek policjanta. Odwiedził nas dzielnicowy, p. Michał Szymanowski. Wspólnie oglądaliśmy film nakręcony przez WORD ze Szczecina p t. „Widoczni- znaczy lepsi”. Poznawaliśmy różne rodzaje odblasków dla dzieci, sposoby bezpiecznego zachowania się na drogach, a także rolę policji w ruchu drogowym.

    By sprawdzić zapamiętane treści, wybraliśmy się barwnym korowodem na krótki spacer, na najbliższe przejście dla pieszych. Każdy przedszkolak obowiązkowo w kamizelce odblaskowej, zresztą nie tylko przedszkolak- nasza pani także. Dzielnicowy zademonstrował prawidłowe zachowanie się na jezdni. Jako pierwszy odważnie kroczył Szymon – chce zostać w przyszłości policjantem.

    Atrakcją spotkania była wizyta w radiowozie, rozmowa przez radiostację, a także fotografia policjantem.


    „SPRZĄTANIE  ŚWIATA”

    Już prawie jesień, a my szykujemy się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. Przygotowane jednorazowe rękawiczki, worki i oczywiście szczytne chęci- pomożemy przyrodzie. Jak zawsze towarzyszą nam zaprzyjaźnieni leśnicy, którzy uświadomili nas dlaczego warto „sprzątać świat”. Zaczynajmy więc.

    Do pobliskiego lasu ruszyły przedszkolaki Misiaki, grupa 5 i 6 latków ze swoimi wychowawcami. I od razu zabraliśmy się do zbierania śmieci, tuz przy drodze. Jak widać dopisują nam humory i nie brak siły- „może sarenka się nie skaleczy”- powiedziała 3letnia Oliwia podnosząc kolejną puszkę. Warto, by dorośli o tym pamiętali i nie rzucali śmieci.

    Nasze zaangażowanie w akcję doceniło Nadleśnictwo Bierzwnik, które przygotowało dla nas ognisko z kiełbaskami. Aż milo popatrzeć jak wszystkim smakowało.

 • Galeria zdjęć

   brak danych
  • Kontakt

   • Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich
   • zspbierzwnik@wp.pl
   • Zespół Szkolno-Przedszkolny - 95 768 00 36 Szkoła Podstawowa - 95 768 00 75 Przedszkole - 95 768 00 48
   • ul.Sienkiewicza 17 73-240 Bierzwnik Poland