Z życia szkoły
NA OSTATNIEJ PROSTEJ
Przed naszymi ósmoklasistami najważniejszy egzamin już w przyszłym tygodniu. Przygotowują się do niego, nie tracąc żadnej chwili. W tym tygodniu biorą udział w całodniowych maratonach z przedmiotów egzaminacyjnych: w poniedziałek był język polski, we wtorek matematyka, a w piątek języki obce. Trzymamy za nich kciuki i życzymy powodzenia.
PODSUMOWANIE NASZYCH DZIAŁAŃ
W RAMACH EKOPROJEKTU
#EkoCzynni
Film.mp4
Projekt.mp4
MAJOWE ŚWIĘTA W NASZEJ SZKOLE
„Kocham Cię Polsko!”- pod takim, hasłem przebiegał uroczysty apel.
Majowe Święta – Święto Pracy, Dzień Flagi Narodowej i Święto Konstytucji 3 Maja stały się okazją do wyjątkowej lekcji historii w naszej szkole. Uczniowie naszych młodszych klas nie tylko uczyli nas o Konstytucji, historii i barwach narodowych, ale też w radosny sposób wyrazili swój patriotyzm – śpiewem, piosenką i tańcem. Było kolorowo, głośno i serdecznie – tak świętowaliśmy, ucząc się szacunku do symboli narodowych i historii naszego kraju - wyrażając miłość do naszej pięknej Ojczyzny.
Dziękujemy wykonawcom: uczniom klas 1, 2, 3a oraz 3b, a także organizatorom, p. Agnieszce Cieślak, p. Natalii Romkowskiej, p. Iwonie Zawadzkiej, p. Ilonie Majewskiej i p. Barbarze Laszko- za ich zaangażowanie i nieoceniony wkład w realizację tego wydarzenia.ZAGOSPODAROWANIE TERENU PRZY SZKOLE
DZIAŁANIA REALIZOWANE W RAMACH EKOPROJEKTU #EkoCzynni- cz. 2Za budynkiem szkolnym powstała przestrzeń, będąca namiastką natury w naszej szkole. Dzięki niej uczniowie mogą bezpośrednio poznawać przyrodę. Miejsce zostało wyposażone w stoły i ławy ogrodowe, które sprzyjają organizacji warsztatów ekologicznych na świeżym powietrzu.
Przekształcenie przyszkolnej przestrzeni wpłynęło na jej estetykę oraz pozwoliło wypracować model twórczego i aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. W trakcie lekcji uczniowie będą w praktyczny sposób zdobywać nową wiedzę, a podczas przerw i zajęć świetlicowych odpoczywać w otoczeniu zieleni.
Dzięki zangażowaniu uczniów udało się stworzyć miejsce, które będzie inspirowało do dbania o środowisko i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.
RAJD ROWEROWY REALIZOWANY
W RAMACH EKOPROJEKTU
#EkoCzynni
25 kwietnia 2025 roku uczniowie klasy 7 wzięli udział w ekologicznym rajdzie rowerowym pod opieką p. Łukasza Szumielewicza i p. Dominika Szymoniaka. Trasa wycieczki prowadziła nad jezioro Osiek, gdzie uczestnicy mogli podziwiać uroki przyrody i wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu.
Głównym celem rajdu było ukazanie, że rower to świetny sposób na ograniczenie emisji spalin, a także promowanie ekologicznych i zdrowych nawyków.
PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE
Z OKAZJI DNIA ZIEMI
- DZIAŁANIA REALIZOWANE W RAMACH EKOPROJEKTU
#EkoCzynni
W ramach projektu EkoCzynni odbyło się przedstawienie teatralne, skierowane do całej społeczności szkolnej i lokalnej. Jego celem było zwrócenie uwagi na działania ekologiczne oraz podkreślenie znaczenia ochrony środowiska.
Przedstawienie przeniosło widzów do zaśmieconego i zniszczonego lasu, w którym niespodziewanie wylądowali kosmici z ważną misją. Jeden z ich braci zachorował, a jedynym ratunkiem było odnalezienie naturalnych leków – ziela dziurawca, liści pokrzywy i kwiatów lipy.
Zmartwione zwierzęta również szukały pomocy, cierpiąc z powodu braku świeżego powietrza i pożywienia, wynikającego z zatrucia i usychania roślin. Na ratunek ruszyły dzieci, które wspólnie posprzątały las, przywracając mu dawną czystość. Ptaki zaczęły śpiewać, a przestrzeń znów wypełniła się świeżym zapachem przyrody.
Dzięki zaangażowaniu zwierząt udało się odnaleźć potrzebne zioła, które przywróciły zdrowie choremu kosmicie. Wszyscy złożyli uroczystą obietnicę, że będą dbać o naszą planetę, utrzymywać czystość w lesie i swojej okolicy, a także dokarmiać zwierzęta, pamiętając,
że: "Przyroda ojczysta to skarb droższy od złota, a w niej urok, poezja, piękno, spokój, prostota."Przeplatające się w przedstawieniu piosenki doskonale podkreślały, jak istotna dla życia na Ziemi jest natura. Brawa publiczności były dowodem na to, że młodzi ekolodzy z naszej szkoły zadbają nie tylko o bierzwnicką okolicę, ale także o całą planetę.
Wraz z nauczycielami siódmoklasiści współtworzyli scenariusz, przygotowali elementy dekoracji, promowali hasła ekologiczne, a w trakcie przedstawienia śpiewali piosenki ekologiczne.
Po przedstawieniu odbyło się rozstrzygnięcie konkursów ekologicznych, w ramach których uczniowie przygotowali plakaty, ulotki, makiety i hasła dotyczące działań na rzecz środowiska w szczególności zagadnienia z związane z recyklingiem, ograniczaniem produkcji odpadów, oszczędzaniem energii elektrycznej oraz zmniejszeniem zużycia wody.
Sponsorami nagród było Nadleśnictwo Bierzwnik i Urząd Gminy Bierzwnik za co bardzo serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy p. Sylwii Szurzyńskiej, Agnieszce Cieślak i Ilonie Majewskiej za przygotowanie przedstawienia.
KONKURSY RELIZOWANE W RAMACH EKOPROJEKTU #EkoCzynni
W ramach działań EkoProjektu #EkoCzynni w naszej szkole zostały zorganizowane konkursy ekologiczne na plakat, ulotkę, makietę i hasło ekologiczne.
Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością, stworzyli wyjątkowe prace z materiałów wtórnych, dbając jednocześnie o ochronę środowiska.
Dzięki ich pomysłowości powstały plakaty, ulotki, przedstawiające zagadnienia związane z ekologią, zwierające informacje na temat recyklingu, metod ograniczania produkcji odpadów, świadomego i efektywnego oszczędzania energii elektrycznej oraz sposobów zmniejszania zużycia wody.
Organizowane konkursy uświadamiały naszym uczniom, jak wielki wpływ mają nasze codzienne wybory na stan środowiska. Dzięki działaniom promującym postawy ekologiczne uczestnicy konkursu stają się bardziej świadomymi obywatelami, gotowymi do podejmowania odpowiedzialnych działań na rzecz ochrony natury.
ZAGOSPODAROWANIE TERENU PRZY SZKOLE
- DZIAŁANIA REALIZOWANE W RAMACH EKOPROJEKTU #EkoCzynni - cz.1
W marcu rozpoczęliśmy działania mające na celu zagospodarowanie terenu wokół naszej szkoły, tworząc przyjazne i ekologiczne miejsce sprzyjające zarówno odpoczynkowi, jak i nauce. Głównym celem projektu jest nie tylko poprawa estetyki przestrzeni, ale również zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczniów, wspieranie bioróżnorodności oraz stworzenie warunków do prowadzenia warsztatów ekologicznych na świeżym powietrzu.
W realizację projektu zaangażowali się uczniowie klasy 7 i uczeń klasy 8. Uczniowie z entuzjazmem podjęli się tego wyzwania. Ich zaangażowanie, wsparte pomocą innych uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły, pozwoliło na stworzenie przestrzeni, która będzie pełniła funkcję zarówno edukacyjną, jak i rekreacyjną.
Pierwszym etapem prac było gruntowne oczyszczenie i przygotowanie terenu, aby można było wykonać nasadzenia roślin. Następnie dokonano zakupu i posadzenia roślin, kwiatów, ze szczególnym uwzględnieniem roślin miododajnych, takich jak lawenda, które przyciągają owady zapylające i przyczyniają się do ochrony ekosystemu.
Nowo powstała zielona przestrzeń stanie się miejscem spotkań, nauki i odpoczynku, inspirując społeczność szkolną do dalszych działań na rzecz ochrony środowiska.
To miejsce będzie służyć uczniom do nauki, odpoczynku oraz obserwacji przyrody, a jednocześnie zachęcać do dalszych działań na rzecz ochrony środowiska.
MISTRZYNIE WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO W UNIHOKEJU 2025
Złote Dziewczyny - Mistrzynie województwa zachodniopomorskiego 2025!!!
Radosne wiadomości - Drużyna dziewcząt klas 7-8 naszej szkoły wywalczyła mistrzostwo województwa w Finale Wojewódzkim Szkolnego Związku Sportowego w Unihokeju. Podczas Turnieju, który odbył się w u nas, w Bierzwniku, dnia 2 kwietnia 2025 r. nasze sportsmanki pokonały 7 drużyn. Zostały uhonorowane pucharem i złotymi medalami.
Sportowym zmaganiom przyglądali się zaproszeni goście: przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Szczecinie Dyrektor Wydziału Kształcenia Ogólnego i Specjalnego, pan Mariusz Dubojski, Wójt Gminy Bierzwnik, pan Leszek Waloch oraz Sekretarz Gminy Bierzwnik, pan Paweł Szuber. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas w gronie bierzwnickich kibiców!
W drużynie unihokeja reprezentowały nas: Maja Wieczorek, Alicja Blaszczyk, Nadia Kamińska, Julia Majewska, Emilia Olkiewicz, Alicja Walczak, Kinga Osubniak, Magdalena Kocyła, Amelia Matejek, Julia Budzińska, Natasza Suchecka, Klaudia Urmańska.
Gratujemy Drużynie i Trenerom, panom Januszowi Krynickiemu i Dominikowi Szymoniakowi.
Zatem Złote Dziewczyny stanęły obok Złotych Chłopców!!!
Takiego wyniku jeszcze nie było w historii naszej szkoły!
Cieszymy się razem z Wami i jesteśmy ogromnie dumni!
POWIATOWY KONKURS WIEDZY O TEATRZE
27 marca 2025 roku po raz kolejny wzięliśmy udział w XXI Powiatowym Konkursie Wiedzy o Teatrze zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Lubianie. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych.
Najmłodszą grupę stanowili uczniowie klasy III - Lena Mazurek i Łukasz Urmański, który zajął I miejsce. W skład starszej drużyny weszli uczniowie: Nina Modzelewska i Nina Piotrowska-Obiała z klasy V oraz Artur Głogowski z klasy VI, który zajął II miejsce. Ci uczniowie zajęli pierwsze miejsce zespołowo. Najstarszą grupę wiekową reprezentowali uczniowie klasy VIII a - Kacper Grabiec, Julia Majewska i Alicja Błaszczyk, która również zajęła I miejsce.
Udział w konkursie był nie tylko okazją do sprawdzenia wiedzy, ale również integracji oraz wymiany doświadczeń z innymi pasjonatami teatru.
Jesteśmy dumni z naszych uczniów, gdyż musieli się wykazać szerokim zakresem wiedzy teatralnej. Mimo tego, że zadania konkursowe były bardzo trudne, osiągnęli sukces.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.
KONKURS RECYTATORSKI
26 marca 2025 roku odbył się Klasowy Konkurs Recytatorski, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie klasy 3b. Każdy z nich przygotował dwa wiersze z repertuaru dziecięcego. Komisja w składzie: Agnieszka Nowak – dyrektor szkoły, oraz Anna Szumielewicz-Hać, wyłoniła zwycięzców.
I miejsce zdobył Łukasz Urmański, II- Hanna Żuk, III- Ignacy Olszewski, IV- Piotr Marcinkowski. Każdy z uczestników został obdarowany drobnym prezentem.
MISTRZOWIE WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO 2025
Z ogromną radością informujemy, że Drużyna chłopców klas 7-8 naszej szkoły wywalczyła mistrzostwo województwa w Finale Wojewódzkim Szkolnego Związku Sportowego w Unihokeju. Podczas Turnieju, który odbył się w Wierzchowie dnia 25 marca 2025 r. sportowcy pokonali 7 drużyn. Wrócili do domu ze złotymi medalami na szyjach i pucharem w dłoniach. Reprezentowali nas: Mateusz Żurawski, Dawid Wawrzyk, Paweł Juszczak, Filip Ragański, Szymon Stasiak, Grzegorz Stasiak, Danylo Seniuk, Filip Wieczorek, Mateusz Pawlak, Bartosz Matlakiewicz.
Trenerzy, panowie Janusz Krynicki i Dominik Szymoniak, są ogromnie dumni.
Takiego wyniku jeszcze nie było w historii naszej szkoły!
Gratulujemy! Cieszymy się razem z Wami!
ZAGOSPODAROWANIE TERENU PRZY SZKOLE
REALIZOWANE
W RAMACH EKOPROJEKTU #EKOCZYNNI
W marcu rozpoczęliśmy działania mające na celu zagospodarowanie terenu przy naszej szkole, tak aby stworzyć przyjazne i ekologiczne miejsce sprzyjające zarówno odpoczynkowi, jak i nauce. Głównym celem naszych działań jest nie tylko poprawa estetyki przestrzeni, ale również zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczniów, wspieranie bioróżnorodności oraz stworzenie warunków do prowadzenia warsztatów ekologicznych na świeżym powietrzu.
W realizację projektu zaangażowali się uczniowie klasy 7 i jeden uczeń klasy 8. Uczniowie z entuzjazmem podjęli się tego wyzwania. Ich zaangażowanie, wsparte pomocą innych uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły, pozwoliło na tworzenie przestrzeni, która będzie pełniła funkcję zarówno edukacyjną, jak i rekreacyjną.
Pierwszym etapem prac było gruntowne oczyszczenie i przygotowanie terenu, aby można było wykonać nasadzenia roślin. Następnie dokonano zakupu roślin i ich posadzenia, ze szczególnym uwzględnieniem roślin miododajnych, takich jak lawenda, które przyciągają owady zapylające i przyczyniają się do ochrony ekosystemu.
Nowo powstała zielona przestrzeń stanie się miejscem spotkań, nauki i odpoczynku dla naszych uczniów. Będzie też inspirowała do dalszych działań na rzecz ochrony środowiska.
To miejsce stanie się przestrzenią wspierającą uczniów zarówno w nauce, jak i odpoczynku, umożliwiając jednocześnie obserwację przyrody. Dodatkowo będzie inspirować do dalszych działań na rzecz ochrony środowiska.
Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole był wyjątkowym wydarzeniem, które połączyło kreatywność, naukę oraz wspólną zabawę. Przygotowania rozpoczęły się od rozgrywek szachowych, będących prawdziwym świętem umysłu. Uczestnicy – zarówno młodsi, jak i starsi – mieli okazję sprawdzić swoje strategiczne zdolności w atmosferze sportowego ducha. Szachy, rozegrane w otoczeniu budzącej się do życia przyrody, nabrały szczególnego uroku.
Kolejnym punktem programu było tworzenie krzyżówek, plakatów oraz wierszy i rymowanek – wszystko w lekkim, radosnym tonie, nawiązującym do tematyki matematycznej. Barwy, pomysłowość i zaangażowanie uczestników ożywiły przestrzeń, nadając jej wyjątkowy charakter.
Kulminacyjną częścią dnia był spacer po okolicy, zakończony emocjonującą grą terenową. Uczniowie, wspierani przez nauczycieli, z zapałem rozwiązywali zagadki dotyczące Małej Ojczyzny. Pytania związane z lokalną historią, przyrodą i tradycjami zachęcały do refleksji oraz wzmacniały poczucie więzi z miejscem, w którym żyjemy.
Całe wydarzenie przebiegło w atmosferze radości, współpracy i wspólnego świętowania nadejścia wiosny.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Matematyki w naszej szkole, 21 marca 2025r. uczniowie zmagali się z zadaniami matematycznymi. Nie były to jednak typowe przykłady: dzieci robiły plakaty obrazujące obecność matematyki w codziennym życiu, układały krzyżówkę z hasłem „Matematyka” oraz wiersze, rymowanki lub piosenki, które zawierały pojęcia matematyczne.
Uczniowie mieli jeszcze wykonać rysunek składający się z jak największej liczby figur geometrycznych przedstawiający np. miasto, zamek, robota.
Praca przebiegała w grupach. Wszyscy z zaangażowaniem podjęli się zadań.
Mamy nadzieję, że taka forma aktywności pozwoliła im spojrzeć na „królową nauk” z zupełnie nowej perspektywy.
MIĘDZYNARODOWY KONKURS
KANGUR MATEMATYCZNY
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny odbył się w naszej szkole 20 marca 2025 roku. W tegorocznej edycji wzięło udział 48 uczniów, którzy zmierzyli się z zadaniami w czterech kategoriach wiekowych: Żaczek (klasa 2), Maluch (klasy 3 i 4), Beniamin (klasy 5 i 6), Kadet (klasy 7 i 8).
Najliczniej reprezentowana była kategoria „Żaczek”, w której swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie klasy drugiej.
Na wyniki konkursu będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, ale ich ogłoszenie planowane jest na maj.Z okazji Tygodnia Mózgu w naszej szkole klasy 3a, 3b brały udział w grze Escape Room "Zatrzaśnięci w Bibliotece". Żeby się wydostać, drużyny musiały w jak najkrótszym czasie odnaleźć wśród książek zadania logiczne i wykonać je, żeby zdobyć litery tworzące hasło. Wypowiedzenie hasła otwierało magiczną skrzynię z ukrytym kluczem od biblioteki. Drużyna, która najszybciej pokonała wszystkie wyzwania i jako pierwsza zdobyła klucz to Hania Żuk, Kasia Szałek i Kacper Kucharski, zdobyli nagrody i tytuł Mistrza Rozumowania
Gratulujemy!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i świetną zabawę. Escape Room to doskonała okazja, by rozwijać logiczne myślenie, kreatywność i współpracę w zespole.
Czekamy na kolejne emocjonujące wyzwania!Z ogromną radością ogłaszamy, że w ramach Tygodnia Mózgu, zorganizowaliśmy w naszej szkole warsztaty PODSTAWY GRY W SZACHY
Nasi uczniowie, zarówno ci młodsi, jak i starsi, mieli okazję poznać zasady jednej z najbardziej rozwijających umysł gier na świecie!
Zajęcia poprowadził instruktor pan Paweł Lemiesiewicz, który przyjął zaproszenie pani Basi Laszko i specjalnie przyjechał do nas z ChoszcznaDzięki profesjonalnemu podejściu Pana Pawła i jego cierpliwości wszyscy mogli się poczuć pewnie przy szachownicy i rozwijać swoje umiejętności budowania strategii. Wsparli nas też nasi nauczyciele wychowania fizycznego, pan Dominik Szymoniak i Pan Janusz Krynicki, którzy z szachownicą radzą sobie tak samo dobrze jak z piłką
Szachy to też sport! Podczas warsztatów przekonaliśmy się, że szachy to nie jest zwykła gra... To sposób na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, koncentracji i planowania, to gimnastyka dla mózgu
W dodatku bardzo emocjonująca!
W naszym imieniu podziękowania instruktorowi złożyła pani wicedyrektor Renata Wieczorek, my też bardzo dziękujemy Panu Pawłowi za poświęcony czas i wspaniałą atmosferę.
Dziękujemy także za pomoc Klubowi Szachowemu "Skoczek" z Choszczna.
Te warsztaty na pewno zainspirują naszych uczniów do dalszej przygody z szachami!
BEZPIECZNIE NA WSI
- SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM KRUS
UDZIAŁ W WEBINARIUM
5 marca uczniowie klas 7, 8a i 8b wzięli udział w webinarium zatytułowanym „Manipulacja w mediach społecznościowych”. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach programu edukacyjnego „Klikam z głową”,a poprowadzili je eksperci Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE). Specjaliści UKE podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, pomagając młodzieży lepiej zrozumieć zagrożenia świata wirtualnego oraz ucząc, jak skutecznie radzić sobie z manipulacją w mediach społecznościowych.
KLASOWY KONKURS RECYTATORSKI
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY LEON
Z EDUKACJI MATEMATYCZNEJ6 listopada 2024 r. w klasach 1-3 został przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy Leon z edukacji matematycznej. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą, o czym świadczą wyniki konkursu.
W naszej szkole do konkursu przystąpiło 3 uczniów z klasy 1, 7 uczniów z klasy 2, 6 uczniów z klasy trzeciej.
Wyniki konkursu:
Klasa 1- 2985 uczestników
Amelia Mulawka - 9 miejsce
Klara Szajwa - 10 miejsce
Hanna Madej - 13 miejsce
Klasa 2 – 3654 uczestników
Jan Tułacz - 7 miejsce
Wojciech Czarnik - 13 miejsce
Jan Maślak - 15 miejsce
Kamil Urmański - 20 miejsce
Antoni Ubych - 22 miejsce
Piotr Ladra - 25 miejsce
Jan Szymoniak - 32 miejsce
Klasa 3 – 3187 uczestników
Łukasz Urmański - 15 miejsce
Agata Błaszczyk - 22 miejsce
Ignacy Olszewski - 24 miejsce
Danuta Kasprzak - 24 miejsce
Hanna Żuk - 26 miejsce
Kacper Stelmachowicz - 31 miejsce
Wszystkim uczestnikom szczególnie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
SZKOLNY BAL KARNAWAŁOWO-WALENTYNKOWY
SPOTKANIA WIGILIJNE
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU
NA KARTKĘ I STROIK BOŻONARODZENIOWY
W tegorocznej edycji Konkursu na kartkę i stroik bożonarodzeniowy wzięło udział 60 uczestników ze szkoły i przedszkola. Wyróżnienie w kategorii Stroik Bożonarodzeniowy otrzymali: Nikodem Barczewski, Piotr Tułacz, Mikołaj Ragański, Tomasz Koryciński, Błażej Koryciński, Hanna Żuk, Igor Białkowski, Anna Zajda, Michalina Dąbrowska, Alan Rębas, Marianna Janik, Zuzanna Wielgórka, Piotr Ladra, Marcel Czarnik, Nina Andrzejewska, Milena Prus, Martyna Brulińska. W kategorii Karta Bożonarodzeniowa wyróżnienie otrzymali: Piotr Tułacz, Antonii Ubych, Liliana Marcinkowska, Katarzyna Żuk, Michalina Dąbrowska, Piotr Ladra, Anna Zajda, Jan Maślak, Leon Żurawski, Igor Białkowski, Liliana Białkowska, Antonia Szymanowska.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak duże zainteresowanie konkursem i za wkład pracy włożony w wykonanie prawdziwych arcydzieł.
W piątek 13 grudnia uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wybrali się na wycieczkę do Poczdamu. Podczas wyjazdu zwiedzili zabytki miasta, m.in. Pałac Sanssousi i Pałac Cecilienhof. Mieli również okazję poczuć magię zbliżających się świąt podczas wizyty na słynnym jarmarku świątecznym Weihnachtsmarkt, zjeść pierniki, przepyszne owoce w czekoladzie czy też tradycyjną Currywurst. Niepowtarzalny klimat poczdamski zapadnie z pewnością wszystkim uczestnikom na długo w pamięci.
PRZEDSTAWIENIE MIKOŁAJKOWE
Uczniowie klasy 3a i 3b pod opieką wychowawczyń p. Iwony Zawadzkiej i p. Ilony Majewskiej pojechali z przedstawieniem mikołajkowym do Domu Pomocy Społecznej im. Bpa Stanisława Stefanka w Kolsku. 🎄🎄
MIKOŁAJKI 2024
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
PROJEKT "MEINE FAMILIE- MOJA RODZINA"
Pierwsza klasa na lekcji języka niemieckiego wykonywała projekt „Meine Familie- moja rodzina”.
ANDRZEJKI SZKOLNE
NASI WOLONTARIUSZE ZOSTALI NAGRODZENI
ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ
21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Główna ideą tego dnia było uzmysłowienie i przypomnienie o tym, że tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do budowania pokoju i pomyślnych relacji między ludźmi.
Kolorem życzliwości jest kolor żółty, dlatego ubraliśmy się na żółto.
Uczniowie każdej klasy, nauczyciele i pracownicy szkoły mieli za zadanie uczynić, jak najwięcej dobrych uczynków i zapisać je na kolorowych karteczkach, które utworzyły na naszym drzewie, piękne, pełne życzliwości liście. 😊
XIV ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
15 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XIV edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Wydarzenie to odbyło się zgodnie z hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.
Koordynatorkami akcji były nasze matematyczki p. Emilia Perłakowska - Janik i p. Agnieszka Wyrzykowska.ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE
PT. "KSIĘGA ŻYCZEŃ"
PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE DLA KLAS 7-8
ZACHODNIOPOMORSKI ROK UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH 2024/2025
17.10.2024 r. nasi uczniowie pod opieką p. Kingi Dziemianko- doradcy zawodowego uczestniczyli w warsztatach promujących szkolnictwo zawodowe. Były to lekcje pokazowe oraz zwiedzanie pracowni warsztatów szkolnych Zespołu Szkół nr 2 w Choszcznie.
Wydarzenie objęte zostało patronatem Kuratorium Oświaty w Szczecinie i Starostwa Powiatowego w Choszcznie.MISTRZOSTWA GMINY W UNIHOKEJU
DZIEWCZĄT IGRZYSK DZIECI
# RATUJEMY I UCZYMY SIĘ RATOWAĆ"16 października 2024 r. uczniowie klas 1-3 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wraz z wychowawczyniami i nauczycielami włączyli się w akcję WOŚP „Bicie Rekordu Pierwszej Pomocy”. Nasze wydarzenie wspierali zaprzyjaźnieni strażacy z OSP Bierzwnik p. Kamil Maślak, p. Rafał Ladra, p. Mariusz Sieniuć oraz ratownik p. Marian Dunaj. Panowie przypomnieli uczniom zasady udzielania pierwszej pomocy oraz zaangażowali uczniów do udziału w scenkach sytuacyjnych, aby w praktyce utrwalić nabyte umiejętności. O godzinie 12.00 przystąpiliśmy do bicia rekordu resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Uczniowie z pomocą ratowników nieustannie prowadzili RKO do godziny 12.30.
Ekipa klas 1-3 spisała się na medal 🏅.WYCIECZKA DO DOBIEGNIEWA
16.10.2024 r. uczniowie klasy 3a i 3b ze swoimi wychowawczyniami pojechały na wycieczkę do Dobiegniewa. Podczas wyjazdu zobaczyły istniejący po dziś dzień barak obozu jenieckiego w Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie. Poznały życie jeńców w obozie oraz warunki, w jakich mieszkali.
LEKCJA HISTORII "WOJNA- STRASZNE SŁOWO"
15.10.2024 r. uczniowie klasy 3a z wychowawczynią p. Iwoną Zawadzką przygotowały lekcję historii „Wojna- straszne słowo”, którą poprowadził p. Krystian Migdalski z synem Tomkiem. Podczas zajęć dzieci utrwaliły swoje wiadomości na temat wojny. Wszyscy wspólnie potwierdzili, że „wojna” to naprawdę straszne słowo.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I ŚWIĘTO SZKOŁY
PROJEKT BAKCYL
Uczniowie klas 4-5 biorą udział w „PROJEKCIE BAKCYL”, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa oraz inspirowanie świadomych działań i budowanie właściwych postaw w zakresie przedsiębiorczości.
W dniu 17.09.2024 r. uczniowie klasy 2, 3a i 3b uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Biskupina, której celem było poznanie miejsc i zabytków związanych z początkami państwa polskiego. Uczniowie zapoznali się z historią Polski.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE
ROKU SZKOLNEGO 2024/2025ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
BIWAK KLASY 3B
730 ROCZNICA PRZYBYCIA CYSTERSÓW NA ZIEMIE BIERZWNICKIE
TARGI ZAINTERESOWAŃ
PIŁKARZE VS. PISARZE
KONKURS RECYTATORSKI Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO
PIKNIK OD SERCA
Zespół Szkolno Przedszkolny im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku wraz z Radą Rodziców z całego serca dziękuje za liczne przybycie i aktywny udział w Pikniku z okazji Dnia Dziecka, który okazał się wielkim sukcesem całej naszej społeczności. Dzieci zachwycone i wybawioneJ.
Zebraliśmy imponującą kwotę: 11 688zł i przekazaliśmy ją na konto Rady Rodziców. Pieniążki wystarczą w zupełności na dofinansowanie wyjazdu drużyn unihokeja oraz posłużą do kolejnych przedsięwzięć na rzecz naszych dzieci. Turniej odbył się 1 czerwca 2024 r. w Elblągu. Młodzi sportowcy dali z siebie wszystko. Oto piękne wyniki: Drużyna dziewcząt – 8 miejsce w kraju, Drużyna chłopców – 10 miejsce w kraju. Jesteśmy dumni z naszych mistrzów!!! ( w każdej kategoriach startowało po około 30 najlepszych drużyn z całej Polski).
Bardzo dziękujemy:
*za dmuchane zamki,
*za przepyszne jedzonko: dzika, pajdę chleba z ogórkiem i smalcem, gulaszową, zakręcone frytki, watę cukrową, popcorn, kiełbaskę z grilla, hot dogi bokserskie, fontannę czekolady, kawiarenkę z ciastem, kawką, miodem, pączkami i napojami,
*za koniki, które woziły nas bryczką,
*za loteryjki, licytację, stoiska edukacyjne naszych przyjaciół, tatuaże i malowane twarzeJ,
*za biżuterię ręcznie robioną i książki niespodzianki,
*za pokaz pierwszej pomocy i ekspozycję aut strażackich,
*za sportową postawę i udział w meczu unihokeja,
*za taniec integracyjny i piosenkę „Trzymaj formę”,
*za całą oprawę muzyczną, konferansjerską i nieograniczoną możliwość korzystania z hali sportowej,
*za zdjęcia, nawet te w nieoczekiwanych momentach;),
*za każdą pomoc w przygotowaniach do Pikniku i porządkach po zakończeniu.
Tak po prostu, za Waszą życzliwość, dobre słowo,
hojność i zrozumienie potrzeb Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bierzwniku
DZIĘKUJEMY!!!
XXIX FESTIWAL UNIHOKEJA W ELBLĄGU
W dniach 31.05-02.06.204 roku osbył się w Elblądu XXIX Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o Puchar Bałtyku. Były to Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej. W rywalizacji wzięły udział reprezentacje naszej szkoły. Reprezentacja dziewcząt zajęła w swojej kategori 8. miejsce w Polsce, natomiast chłopcy w swojej kategori sięgnęli po 10. miejsce. Serdecznia gratulujemy naszym sportowcom oraz ich trenerom wspaniałego wyniku.
WYSTAWA OBJAZDOWA "O MATMO!"
Wystawa objazdowa „O matmo!” podróżuje do polskich szkół od lutego 2023 roku i w dniach 22-24 maja 2024 r. zawitała do naszej gminy. W czwartek 23 maja wystawa była dostępna dla uczniów Szkoły Podstawowej w Bierzwniku, a 24 maja dla uczniów z Zieleniewa i Łaska. Mobilna wystawa stworzona jest w ramach programu Nauka dla Ciebie, zaprojektowana i wykonana przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Interaktywna ekspozycja pozwoliła odkryć uczniom inne oblicze matematyki. Składało się na nią 15 eksponatów, które pokazywały, że matematyka jest fascynującą przygodą. Dzieci mogły się przekonać jak zaskakująca bywa obecność matematyki w otaczającym nas świecie.
Wystawa okazała się dla uczniów ciekawa i intersująca, podobało się im to, że mogli wszystkiego dotknąć, pobawić się. Niektórzy nie chcieli opuszczać sali wystawowej. Największą popularnością cieszył się eksponaty: Spacer z funkcją, Zbuduj łuk, Świetlne iluzje, Łamigłówki, szyfr Cezara, Idealna symetria. Organizatorkami wystawy były panie Emilia Perłakowska – Janik i Agnieszka Wyrzykowska.
WARSZTATY TWORZENIA KWIATÓW Z BIBUŁY
EDUKACJA Z WOJSKIEM
20 maja uczniowie klas siódmych uczestniczyli w programie edukacyjno – obronnym „Edukacja z wojskiem”, który ma na cel podniesienie świadomości młodzieży w obszarach bezpieczeństwa i obronności, a także kształtowanie podstawowych nawyków, umiejętności z zakresu ochrony i obrony ludności oraz zachowana w sytuacjach kryzysowych.
SKRZYNKA ZAUFANIA
W naszej szkole rozpoczęła funkcjonowanie „skrzynka zaufania”, za pośrednictwem, której nasi uczniowie mogą wrzucać: swoje uwagi o tym, co dzieje się w szkole, informacje o problemach, które są dla nich ważne lub trudne. Ta skrzynka, to szansa na to, by w naszej placówce wszyscy czuli się bezpiecznie oraz żeby atmosfera w niej panująca służyła nauce i prawidłowemu rozwojowi każdemu dziecku i młodzieży.
Dzięki wiadomościom i sygnałom przesyłanym do skrzynki możliwe będzie reagowanie przez nas „dorosłych” w sytuacjach kryzysowych, by zapewnić dzieciom i młodzieży niezbędną pomoc i wsparcie.
Skrzynka znajduje się obok gabinetu pedagogów specjalnych.😊 Pedagodzy specjalni 😊
Z NADLEŚNICTWEM W LESIEKLASY 2a, 2b i 3a POJECHAŁY NA WYCIECZKĘ DO POZNANIA
W dniu 06.05.24r. klasy 2a, 2b i 3a uczestniczyły w wycieczce do Poznania. Uczniowie odwiedzili Muzeum Pyry w którym samodzielnie przyrządzili pieczone ziemniaczki oraz dowiedzieli się skąd pochodzą pyry. Dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach w Rogalowym Muzeum, podczas których upiekły rogale swiętomarcińskie oraz poznały historię Św. Marcina. Główną atrakcją wycieczki okazały się jednak poznańskie koziołki, które zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie. Pod Ratuszem na dzieci czekał detektyw, który oprowadził grupę po zakątkach Starego Miasta.
Podczas spaceru dzieci odgadywały zagadki, odgrywały sceny historyczne oraz przedstawiły legendę o poznańskich kociołkach. Po zjedzonym obiadku zmęczeni, ale szczęśliwi bezpiecznie wróciliśmy do Bierzwnika.
WYCIECZKA DO BERLINA
26 kwietnia grupa 43 uczniów z klas 4-7 wzięla udział w szkolnej wycieczce zagranicznej do Berlina. Zwiedzanie stolicy Niemiec rozpoczęliśmy w najbardziej rozpoznawalnym punkcie miasta – przy Bramie Brandenburskiej. Uczniowie poznali historię jej powstania oraz ustawienia na szczycie słynnego rydwanu. Następnie udaliśmy się spacerem przez dzielnicę rządową do budynku Reichstag – siedziby niemieckiego parlamentu. Z okien autokaru mogliśmy podziwiać inne zabytki miasta, m.in.: Kościół Pamięci, Wieżę Telewizyjną, Kolumnę Zwycięstwa, pozostałości Muru Berlińskiego. Po zwiedzaniu miasta czekały na nas kolejne atrakcje. Muzeum Historii Naturalnej, w którego zbiorach znajduje się ponad 30 milionów eksponatów zoologicznych i paleontologicznych. Z pewnością największe wrażenie zrobiły na nas zrekonstruowane szkielety dinozaurów. Muzeum Techniki Spectrum, w którym odkrywaliśmy tajemnice funkcjonowania techniki, wykonując eksperymenty i zobaczyliśmy wystawę motoryzacyjną – auta, motory, techologia wykorzystywana w dawnych czasach. Do Bierzwnika wróciliśmy późnym wieczorem pełni niezapomnianych wrażeń
KLASYKA WCIĄŻ ŻYWA - BYLIŚMY W TEATRZE NA BALLADYNIE
We wtorkowe przedpołudnie 23 kwietnia 2024 uczniowie najstarszych klas naszej szkoły, pod opieką pań polonistek, mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny oparty na utworze Juliusza Słowackiego „Balladyna”.
Na ponad dwie godziny widzowie przenieśli się w czasy prasłowiańskie, aby poznać historię ambitnej i żądnej władzy Balladyny, która nie cofa się przed zbrodnią, aby osiągnąć cel.
Spektakl pokazywał przenikanie się dwóch światów: fantastycznego i realistycznego. Ukazywał funkcjonowanie dobra i zła.
Ogromną rolę odgrywała symbolika. Brak dekoracji niewątpliwie pobudzał wyobraźnię publiczności a muzyka, światła podkreślały nastrój, który momentami był tajemniczy i groźny.
Dla wielu uczestników była to pierwsza wizyta w teatrze. Mamy nadzieję,
że będzie ona początkiem nowej przygody.WYCIECZKA DO KRAKOWA I OKOLIC
W dniach 10.04.-12.04.2024 r. uczniowie klas: VI, VII b, VIII a uczestniczyli w wycieczce szkolnej, której celem było zwiedzenie Krakowa, Wieliczki, Ojcowskiego Parku Narodowego oraz Oświęcimia. Uczniom towarzyszyły opiekunki: p. Mariola Filas- Szuber, p. Ilona Świerczyńska, p. Anna Wojciechowska i p. Agnieszka Wyrzykowska.
Pierwszego dnia zwiedziliśmy Muzeum Auschwitz- Birkenau. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przekroczenia bramy z napisem „ Arbeit macht frei” ( Praca czyni wolnym). Przed nami znajdowały się baraki obozowe, w których obejrzeliśmy wystawy tematyczne. Duże wrażenie zrobiły na nas sterty walizek, protez, okularów. Zatrzymaliśmy się na chwilę przed ścianą pomiędzy dwoma barakami. W tym miejscu rozstrzeliwano więźniów. Ostatnim punktem wizyty w Auschwitz było wejście do komory gazowej i krematorium.
Następnie przejechaliśmy autokarem do Brzezinki. Przed nami rozciągała się duża przestrzeń porośnięta trawą, rzędy baraków, kominów. Na końcu torów widniały ruiny komór gazowych z krematoriami.
Zwiedzanie Muzeum Auschwitz- Birkenau przywołało pamięć o tamtych wydarzeniach, a okrucieństwo, jakie się tutaj dokonało wywołało dreszcze. Wizyta w tych miejscach to wstrząsające przeżycie.
Drugiego dnia, po obfitym śniadaniu, udaliśmy się na zwiedzanie grodu Kraka. Na początku przeszliśmy na Wzgórze Wawelskie. Punktem obowiązkowym było przywitanie się ze smokiem ziejącym ogniem. Następnie poszliśmy do Katedry Wawelskiej, w której koronowano niemal wszystkich królów. Widzieliśmy również grobowce koronowanych głów i najwybitniejszych Polaków. Kolejnym punktem zwiedzania była Kaplica Zygmuntowska. Wspięliśmy się również na wieżę, w której jest zawieszony majestatyczny Dzwon Zygmunt. Obowiązkowo dotykaliśmy serca dzwonu prawą ręką, aby spełniły się nasze życzenia. Tak głosi legenda.
Po krótkim odpoczynku na dziedzińcu, udaliśmy się z przewodnikiem na spacer po Krakowie. Zobaczyliśmy Okno Papieskie w Pałacu Biskupim- słynna Franciszkańska 3. Następnie przeszliśmy do Rynku Głównego, gdzie podziwialiśmy malownicze kamienice, Sukiennice, Bramę Floriańską. Zwiedziliśmy Kościół Mariacki z najcenniejszym zabytkiem jakim jest ołtarz, arcydzieło Wita Stwosza. Wysłuchaliśmy też hejnału z wieży mariackiej, który rozbrzmiewa na cztery strony świata.
Po godzinnej przerwie na zakup pamiątek i posiłek, przejechaliśmy autokarem do Wieliczki, aby zwiedzić kopalnię- bezcenny zabytek kultury materialnej świata, wpisany w 1978 roku na Pierwszą Listę Dziedzictwa UNESCO. Głęboko pod ziemią podziwialiśmy niezwykłe, solne krajobrazy, imponujące rozmiarami wyrobiska, skały solne różnych rodzajów, słone jeziora oraz dzieła sztuki stworzone przez górników-rzeźbiarzy. Po trzygodzinnym spacerze po kopalni, wyjechaliśmy na powierzchnię i udaliśmy się autokarem do miejsca noclegowego w Krakowie na obiadokolację.
Dosyć szybko odzyskaliśmy siły i energię, więc poszliśmy na wieczorny spacer krakowskimi ulicami do Rynku Głównego. Atmosfera tego miejsca zachwyciła na wszystkich. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Uczniowie, w dowód wdzięczności, zakupili róże dla pań opiekunek. Po wysłuchaniu hejnału z wieży udaliśmy się do miejsca noclegowego. Spacer uliczkami Krakowa był niezwykły i na pewno na długo zostanie nam w pamięci.
Trzeciego dnia po wykwaterowaniu, pożegnaliśmy Kraków i przejechaliśmy do Ojcowa. Pogoda nam dopisała, świeciło słońce, czyli idealna na spacer po Ojcowskim Parku Narodowym. Ogromne wrażenie zrobiła na nas Brama Krakowska. Weszliśmy na Jonoszówkę- punkt widokowy, z którego roztaczał się widok na Ojców, Dolinę Prądnika. Podziwialiśmy zamek w Pieskowej Skale, różne formacje skalne, np. Maczuga Herkulesa, pod którą odpoczywaliśmy w promieniach kwietniowego słońca. Następnie udaliśmy się w drogę powrotną do Bierzwnika. Na miejscu byliśmy ok. 22.20.
Ta wycieczka nie tylko pozwoliła zwiedzić część naszego pięknego kraju, ale również przyczyniła się do integracji nas wszystkich. To był wspaniale spędzony czas!Uczniowie i opiekunki 😊
SPOTKANIE Z HODOWCĄ PTAKÓW DRAPIEŻNYCHW ramach obchodów Dni Ziemi Biblioteka Publiczna w Bierzwniku zorganizowała spotkanie z Panem Dawidem Karasiewiczem, który jest hodowcą ptaków drapieżnych. Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie naszej szkoły, którzy w dwóch grupach udali się do Gminnego Ośrodka Kultury na spotkanie z ptakami. Podczas spotkania Pan Dawid zaciekawił uczniów opowieściami o ptakach, ich roli w naszym ekosystemie. Uczniowie dowiedzieli się jak bardzo pożyteczne są te zwierzęta oraz jak ważne dla naszego środowiska. Pan Dawid zaprezentował uczniom część swojej hodowli. Dzieci mogły z bliska zobaczyć Kruka, Jastrzębia oraz Sowy.
Osoby chętne do zapoznania się z hodowlą Pana Dawida Karasiewicza zapraszamy na jego media społecznościowe Płomyk-sowy oraz dawidkaras
POWIATOWY KONKURS WIEDZY O TEATRZE
12 kwietnia 2024 roku po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w XX Powiatowym Konkursie Wiedzy o Teatrze zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Lubianie. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych.
Najmłodszą grupę stanowili uczniowie klasy II b - Julian Czyż, Hanna Żuk i Łukasz Urmański. W skład starszej drużyny weszli uczniowie klasy V a - Fabian Lendzion, Agata Szczepańska i Artur Głogowski, który zajął III miejsce. Najstarszą grupę wiekową reprezentowali uczniowie klasy VII a - Kacper Grabiec, Julia Majewska i Alicja Błaszczyk, która również zajęła III miejsce.
Jesteśmy dumne z naszych uczniów, gdyż zakres wiedzy, którą musieli się wykazać, był szeroki. Gratulujemy! Czekamy na kolejną edycję konkursu.Opiekunki
FINAŁ WOJEWÓDZKI SZS
W UNIHOKEJA DZIEWCZĄT
MRZEŻYNO 05.04.2024 r.FINAŁ WOJEWÓDZKI SZS
W UNIHOKEJA CHŁÓPCÓW
BIERZWNIK 04.04.2024 r.DOŚWIADCZENIA CHEMICZNE- KLASA 3B
W dniu 27 marca 2024 r. uczniowie klasy 3b wraz z Iloną Białkowską i Kingą Recką-Matyjasik poznali doświadczalnie tajniki przyrody. W trakcie wykonywania doświadczeń uczniowie poznali tajniki erupcji wulkanów, z czego powstaje magma i co to są skały bazaltowe. Ekscytującym okazało się doświadczenie związane z dyfuzją - samorzutnym rozprzestrzenianiem się jednej substancji w drugiej oraz spalanie magnezu " błysk" czyli jak spalają się pierwiastki w tlenie. Ponieważ był to okres przedświąteczny w doświadczeniach pojawiły się jajka i kolorowe barwniki. W trakcie zabaw uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, dokładnością oraz dbałością o bezpieczeństwo swoje i kolegów, koleżanek z klasy. W trakcie wykonywania doświadczeń dopisywał uczniom humor i dobra zabawa. Jednogłośnie stwierdzono, że doświadczenia uczniowie ponownie zrobią w domu, by pokazać rodzicom czego się nauczyli.
DOŚWIADCZENIA CHEMICZNE
Uczniowie klasy 4 wraz z wychowawcą Kingą Recką-Matyjasik poznają tajniki przyrody poprzez wspólne eksperymentowanie. Doświadczenia chemiczno-przyrodnicze mogą być ciekawe i ekscytujące uczą nas nie tylko szacunku do otaczającej nas przyrody ale również pobudzają naszą wyobraźnię i sprawiają, że nauka staje się przyjemnością.
SUKCESY NASZYCH MATEMATYKÓW
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w wielu konkursach matematycznych, zarówno szkolnych jak i ogólnopolskich. 24 października 2023 r., 26 uczniów przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu Multitest Matematyczny, uczeń klasy szóstej Piotr Tułacz zajął 11 miejsce i otrzymał dyplom wyróżnienia. W listopadzie 132 uczniów przystąpiło do Międzynarodowego Dnia Tabliczki Mnożenia, z czego 42 otrzymało tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. 14 grudnia 2023 r., 35 uczniów przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu Orzeł Matematyczny i aż trzech zostało laureatami tego konkursu. Oliwier Madej z klasy 5b uzyskał 26 miejsce w kraju, Piotr Tułacz z klasy szóstej 13 miejsce w kraju, a Szymon Sikora także z klasy szóstej 6 miejsce w kraju.
W dniu 14 marca 2024 r. przystąpiliśmy do akcji Międzynarodowy Dzień Matematyki. Z tej okazji wszyscy uczniowie rozwiązywali różnorodne zadania matematyczne na szkolnym korytarzu. Liczyła się nie tylko poprawność rozwiązywania zadań ale i szybkość. Poprawnie wszystkie zadania udało się rozwiązać 49 uczniom, z czego wyłoniono sześcioro zwycięzców.
21 marca 2024 r. aż 59 chętnych przystąpiło do Konkursu Kangur Matematyczny. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia.
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
SZKOLNY TURNIEJ UNIHOKEJA Z OKAZJI PIERWSZEGO DNIA WIOSNY
ŻYCZENIA WIELKANOCNE DLA PRZYJACIÓŁ NASZEJ SZKOŁY
SZKOLNY KONKURS NA STROIK WIELKANOCNY
ORAZ KARTKĘ WIELKANOCNĄMIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI
14 marca 2024 r to dla wszystkich matematyków na świecie wielkie święto, gdyż tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Matematyki. Z tej okazji wszyscy uczniowie naszej szkoły przystąpili do rozwiązywania zadań matematycznych umieszczonych na korytarzach szkolnych. Dzieci z klas 1-3 miały ponumerowane zadania, natomiast uczniowie klas starszych rozwiązywali zadania metodą stacji zadaniowych. Liczyła się nie tylko poprawność rozwiązywania zadań, ale i tempo pracy. Wygrywał ten, kto jako pierwszy prawidłowo rozwiązał wszystkie zadania. Wszyscy, którzy poprawnie rozwiązali wszystkie zadania otrzymali oceny celujące z matematyki, a zwycięzcy dodatkowo dyplomy i nagrody rzeczowe. Zwycięzcami zostali: Aleksander Kasprzak, Nikodem Suchecki, Rafał Wielgórka, Mateusz Juszczak i Filip Wieczorek. Wszystkim serdecznie gratulujemy 😊. Organizatorkami akcji były panie Emilia Perłakowska – Janik i Agnieszka Wyrzykowska.
TURNIEJE 1/4 FINAŁU
WOJEWÓDZKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
W UNIHOKEJUW ostatnich tygodniach rozegrane zostały cztery turnieje rejonowe w unihokeja. Dwie drużyny reprezentujące naszą szkołę uzyskały awans do finałów wojewódzkich wygrywając rywalizację ze szkołami podstawowymi z Tuczna, Dobrej, Stargardu, Suchania, Reska, Wierzchowa. Trenerom, a także Dziewczynkom oraz chłopcom reprezentującą naszą szkołę serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za jak najlepszy rezultat w finałach wojewódzkich.
UCZNIOWIE KLASY 2a W PRACOWNI TECHNICZNEJ
Pracownię techniczną #Laboratoria przyszłości odwiedzili uczniowie klasy 2a wraz z wychowawcą, Panią Iwoną Zawadzką. Była to pierwsza wizyta młodszych uczniów w tej Sali. Po zapoznaniu się z pracownią oraz zasadami bezpieczeństwa w niej panującymi drugoklasiści przystąpili do wykonania swoich prac technicznych. Za pomocą długopisów 3D uczniowie stworzyli biało – czerwony kontur Polski. Następnie przykleili do nich taśmę magnetyczną, a stworzone przez nich prace stały się magnesami, które zabrali do domu, aby przyczepić je na lodówce bądź w innym miejscu. Drugoklasistą bardzo podobała się wizyta i zapowiedzieli, że w przyszłości bardzo chętnie do niej wrócą.
TO BYŁ BAL!
Tradycyjnie, jak co roku, odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Tegoroczna dodatkowo zabarwiona była elementami walentynkowymi. W czwartek - 8 lutego - na naszych uczniów czekał pięknie ustrojony hol, który na czas zabawy zamienił się w salę balową. Znane wszystkim przeboje muzyczne porwały do tańca liczne księżniczki, rycerzy, czarodziejki oraz innych bohaterów bajek, filmów czy komiksów. Dobra muzyka, doskonałe humory sprawiły, że bawili się zarówno uczniowie, jak i dorośli – nauczyciele.
Stroje naszych wychowanków zostały ocenione przez komisję, która przyznała tytuł króla i królowej balu. Korony spoczęły na skroniach Kornelii Opłatek – uczennicy klasy IIa, Gabrysi Sienkiewicz – uczennicy klasy Va, Jasia Maślaka – ucznia klasy I i Gracjana Marcinkowskiego z klasy IIIa.
Nasza zabawa przypadła w Tłusty Czwartek. Na zorganizowanym stoisku ze słodkimi wypiekami nie zabrakło pysznych pączków, oponek, chrustów, rogalików, babeczek i innych domowych wypieków. O wszystkie smakołyki zadbali rodzice oraz najbliżsi - babcie oraz dziadkowie naszych uczniów, którzy bardzo licznie zareagowali na prośbę, przygotowując apetyczne słodkości.
Dyrekcja oraz inicjatorzy balu Wszystkim Państwu składają serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie w zorganizowaniu karnawałowej imprezy dla naszych wychowanków. Dzięki Państwa hojności udało się nam uzbierać 1880 złotych.
Brawo! Jeszcze raz dziękujemy!
A na kolejny „bal nad balami” zapraszamy za rok.
Do zobaczenia."CZTERY PORU ROKU W PRZYRODZIE"
Klasy 2a oraz 2b w ramach programu „Cztery pory roku w przyrodzie” wybrały się do lasu, aby zanieść karmę dla zwierząt.
"PORADY NA ZIMOWE WYPADY"
KONKURS POEZJI ŚWIĄTECZNO - ZIMOWEJ
Dnia 18.12.23r. odbył się Konkurs Poezji Świąteczno-Zimowej. Celem konkursu było popularyzowanie poezji, rozwijanie zdolności recytatorskich wśród dzieci, podnoszenie kompetencji językowych oraz wzbogacanie słownictwa. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z klasy 2b i 3a. Podczas konkursu prezentowane były wiersze o tematyce świątecznej i zimowej. Niektóre dzieci recytowały utwory w strojach tematycznych. Spośród wszystkich uczestników Pani Dyrektor Agnieszka Nowak wyłoniła zwycięzców. Laureatkami zostały: I miejsce- Martyna Jóźwiak - kl.3a II miejsce- Hanna Żuk- kl.2b oraz Julia Wawrzyk- kl.3a. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie.
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU
NA NAJŁADNIEJSZY STROIK BOŻONARODZENIOWY
ORAZ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ Z ŻYCZENIAMIWe wtorek 12 grudnia odbyło się podsumowanie Konkursu na Kartkę i Stroik Bożonarodzeniowy. Głównym celem konkursu było kultywowanie tradycji. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością. Wybór tych najpiękniejszych prac był bardzo trudny, każda praca charakteryzowała się oryginalnością i pomysłowością. Następnie prace uczniów trafiły wraz z życzeniami do przedstawicieli Instytucji współpracujących z naszą szkołą.
Lista uczestników konkursu:
Przedszkole:
- Fryderyk Szymański - grupa Misiaki
- Filip Wawrzyk – grupa Pszczółki
- Liliana Marcinkowska- grupa Pszczółki
- Katarzyna Żuk – grupa Sówki
- Antonina Herman – grupa Misiaki
- Nastazja Suchecka- grupa Pszczółki
- Barbara Wieczorek – grupa Motylki
- Antoni Marcinkowski – grupa Pszczółki
- Marianna Janik – grupa Sówki
- Wiktor Terka -grupa Sówki
- Igor Pietrowski – grupa Motylki
- Filip Wójcik – grupa Motylki
Szkoła podstawowa :
- Gracjan Marcinkowski - kl.3a
- Antoni Ubych - kl.1
- Piotr Ladra - kl.1
- Filip Szymański - kl.6
- Sara Matejek - kl.1
- Alicja Simińska - kl.3a
- Julia Siera - kl.5b
- Miłosz Wojciechowski- kl.2b
- Julia Wawrzyk - kl.3a
- Tułacz Piotr - kl.6
- Nikodem Suchecki - kl.3a
- Nina Andrzejewska - kl.3b
- Piotr Marcinkowski – kl.2 b
- Szymon Sieniuc – kl.5b
- Natasza Suchecka – kl.6
- Oskar Marcinkowski – kl.4
- Marcel Czarnik – kl.4
- Hanna Żuk – kl.2b
- Marcel Korolkow - kl.3b
- Rafał Wielgórka – kl.4
- Filip Dyderski – kl.4
- Filip Okraska – kl.4
- Julia Majewska – kl.7a
- Danuta Kasprzak – kl.2a
- Emilia Grzelczak – kl. 4
- Zuzanna Wilgórka – kl.2b
- Maja Podgórska – kl.3a
- Gracjan Marcinkowski – kl.3a
- Alan Kucharski – kl.3a
- Filip Terka – kl.5
ORZEŁ MATEMATYCZNY
W dniu 14 grudnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu ,,Orzeł Matematyczny’’. W tym roku 29 chętnych zgłosiło się do rozwiązywania zadań matematycznych. Życzymy wszystkim powodzenia i trzymamy kciuki.
MISJA PIERNIK
Uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią p. Iloną Białkowską wzięli udział w akcji charytatywnej MISJA PIERNIK. Głównym celem tej akcji było obdarowanie lukrowym uśmiechem starszych, samotnych osób z Domów Pomocy Społecznej. Słodkie, własnoręcznie wykonanie pierniki, kartki z życzeniami płynącymi prosto z serca oraz ciepłe skarpetki, kubeczki, aromatyczne herbatki, kawki i inne słodkości trafią podczas wigilijnego wieczoru do 26 seniorów z DPS-u „Zielony Taras” w Koszalinie. Mamy nadzieję, że każdy obdarowany przez dzieci senior będzie zadowolony tak samo jak każdy uczeń, który wziął udział w tej akcji.
WARSZTATY PIERNIKOWE W KLASIE 3b
Uczniowie klasy 3b uczestniczyli w klasowych WARSZTATACH PIERNIKOWYCH zorganizowanych przez wychowawczynię p. Ilonę. Uczniowie rozpoczęli pracę od przeczytania przepisu i przeliczenia ilość produktów potrzebnych do zagniecenia 3 porcji ciasta. Po zagnieceniu ciasta z radością wykrawali świąteczne wzory. Pierwsza porcja cieplutkich, pachnących pierniczków zniknęła w okamgnieniu. Były przepyszne. Dekorowanie pierniczków przyniosło trzeciakom wiele radości.
SZKOLNE MIKOŁAJKI
MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA KLASY 6, 7B I 8 DO GORZOWA WLKP.
DLACZEGO WARTO CZYTAĆ KSIĄŻKI?WYROZNIJ_SIE_____CZYTAJ__.pptx
Czytanie książek rozwija wyobraźnię, działa stymulująco na umysł, zwiększa zasób słów, uczy operowania środkami artystycznego wyrazu i, co szalenie ważne w przypadku naszego ojczystego języka, pozwala utrwalić naszą trudną ortografię. Krótko mówiąc, czytając uczymy się myśleć i wyrażać siebie.
Czytanie to trening, jedyny w swoim rodzaju, dla naszego mózgu. Żadna inna czynność nie da tak wiele naszemu umysłowi. Z pozoru leniwe leżenie z książką na sofie aktywizuje w naszym mózgu miliony komórek mózgowych, w tym z obszarów, które odpowiedzialne są za widzenie, język i przyswajanie pojęć.
O zaletach wynikających z czytania nie trzeba nikogo przekonywać ale zawsze warto przypomnieć.
SPOTKANIE AUTORSKIE Z KATARZYNĄ BRZOZOWSKĄKlasy drugie udały się na spotkanie autorskie z Katarzyną Brzozowską autorką książki dla dzieci pt. "Stukoszelest".
DZIEŃ TOLERANCJI
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
W dniu 17 listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Łącznie do egzaminu przystąpiło 132 chętnych, a spośród nich wyłoniono 42 mistrzów, którzy otrzymali Certyfikaty Ekspertów Tabliczki Mnożenia oraz otrzymali oceny celujące z matematyki. Koordynatorkami przedsięwzięcia były panie Emilia Perłakowska – Janik i Agnieszka Wyrzykowska.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
W przededniu Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu cała społeczność szkolna odświętnie ubrana z biało – czerwonymi kotylionami na sercu przybyła do hali sportowej, aby uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii.
Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 r. Uczniowie recytowali wiersze ukazujące determinację Polaków do odzyskania niepodległości. W ramach akcji „Szkoła do hymnu” odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”, wyrażając radość z naszej niepodległości i dumę z polskości.
Nie zabrakło wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, które wskrzeszały pamięć o dawnych bohaterach, przypominały o najważniejszych wydarzeniach w dziejach naszego narodu. Uczennice klasy szóstej, poprzez taniec, przywołały sceny rozbiorów i odzyskania przez Polskę niepodległości. Natomiast trzecioklasiści w przepięknym korowodzie biało – czerwonym zaprezentowali nasz taniec narodowy, zwany polonezem.
Akademia z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była dla wszystkich wspaniałą lekcją historii, wywołała wzruszenie, skłoniła do refleksji dotyczącej współczesnego patriotyzmu.
PRZERWA NA CZYTANIE - BICIE REOKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE
We wtorek - 31 października 2023r. w naszej szkole miała miejsce VIII OGÓLNOPOLSKA AKCJA PRZERWA NA CZYTANIE - BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE. Była ona realizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Przedsięwzięcie promowało czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Miało za zadanie wrócić uwagę uczniów, że czytanie może być atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole oraz zachęcić ich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
Drugorzędnym celem akcji było pobicie zeszłorocznego rekordu w ilości osób czytających na przerwach, który wyniósł 578433 osoby. Tego dnia wszyscy uczniowie, na przerwach lekcyjnych, czytali swoje ulubione książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej. W zaaranżowanych, w różnych miejscach w szkole - na korytarzach, świetlicy, bibliotece - wtuleni w wygodne siedziska i okryci miękkimi kocami relaksowali się przy lekturze lubianych przez siebie książek. Dla najmłodszych, którzy jeszcze nie czytają samodzielnie zorganizowane zostały - strefy czytania, w których mogli posłuchać opowieści czytanych przez bibliotekarza oraz starszych kolegów.
SZKOŁA PAMIĘTA
Nasza szkoła kolejny raz włączyła się w akcję Szkoła Pamięta. Chętni wolontariusze wraz z opiekunkami po skończonych zajęciach udali się na cmentarz w Bierzwniku. Wyposażeni w narzędzia, worki i rękawice zabrali się ochoczo do sprzątania opuszczonych, niezadbanych grobów. Dzięki zaangażowaniu uczniów prace porządkowe przebiegały bardzo sprawnie.
Po skończonej pracy wolontariusze na każdym grobie postawili odpalone znicze, które tak licznie zgromadziliśmy w szkole, dzięki wszystkim naszym uczniom.Dziękujemy za pomoc i liczymy na Wasze piękne, wypełnione dobrem serducha przy następnych akcjach.EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
POLA NADZIEI
Szkolny Klub Wolontariatu ponownie wziął udział w akcji „Pola Nadziei”, angażując w przedsięwzięcie całą społeczność szkolną. Chętni wolontariusze przez 3 dni sprzedawali cebulki żonkili. Zebrane do zalakowanej puszki środki trafiły do potrzebujących z Hospicjum Świętego Kamila w Gorzowie Wlkp. Dzięki uprzejmości pracowników hospicjum mieliśmy również okazję zwiedzić budynek i obejrzeć niektóre z sal.
Pamiętajmy, warto pomagać.WYCIECZKA DO SZKÓŁKI LEŚNEJ
Klasy 1, 2a i 3b odwiedziły szkółkę leśną "WIELKIE BUKI" w Rębuszu
KASZTANY I GROSZE
Pierwsze zbiory kasztanów i groszy trafiły już do malutkiej Sylwii. Dziękujemy i czekamy na więcej. Im więcej dajesz, tym większym się stajesz. Pomagajmy!
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I ŚWIĘTO SZKOŁY
ODWIEDZAMY TEATR
Dnia 05.10.23 klasy 3a i 3b udały się na wycieczkę do Gorzowa Wlkp. do Teatru im. Juliusza Osterwy. Obejrzały spektakl pt.”Pchła Szachrajka „ oraz uczestniczyły w warsztatach teatralnych poprowadzonych przez aktora.
#sadziMY
Dnia 02.10.23 uczniowie klas 1-3 udali się do Nadleśnictwa Bierzwnik z okazji 5 edycji akcji #sadziMy. Leśnicy przeprowadzili wśród dzieci pogadankę na temat dbania o drzewa i lasy. Udzielili wskazówek jak sadzić i pielęgnować drzewko. Na zakończenie pracownicy rozdali chętnym uczniom sadzonki, które posadzą wspólnie z bliskimi.
SPRZĄTANIE ŚWIATA
TEATR PROFILAKTYCZNY KURTYNA
ŚWIĘTO DRZEWA
Dnia 25.09.23 r. z okazji obchodów Święta Drzewa naszą szkołę odwiedził Pan Jacek Bożek, założyciel i prezes Klubu Gaja. Dzieci klas młodszych uczestniczyły w prelekcji wygłoszonej przez gościa. Utrwaliły posiadaną wiedzę na temat dbania o przyrodę, a także dowiedziały się wielu ciekawych, nowych informacji.
Zapraszam do odwiedzenie strony KLUBU GAJA gdzie można więcej przeczytać o wydarzeniu.
EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA
Dnia 11.09.23 klasa 3a wzięła udział w Europejskich Dniach Dziedzictwa „Przestrzenie Dziedzictwa Bierzwnik 2023”. Spotkanie poprowadziła pani Magdalena Nowacka- Gołębiewska. Dzieci miały okazję obejrzeć prezentację EDD, film o zabytkach, teledysk „W sadzie zakochanych”, wystawę „Koronki i kwiaty”- świat szydełkowych serwetek. Z wielkim zaangażowaniem i radością wykonały również własne serwetki.
OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA CHORYCH NA ALZHEIMERA
W dniu 21.09.23 r. wolontariusze SKW wraz z opiekunkami odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Kolsku. Był to dla nas wszystkich bardzo szczególny dzień, gdyż wspólnie świętowaliśmy Światowy Dzień Walki z Chorobą Alzheimera. Nie zabrakło pięknej scenerii, wesołej zabawy, a także chwil wzruszenia. Były tańce, śpiew, recytacja oraz gra na instrumencie w wykonaniu uczniów szkół z Bierzwnika i Dobiegniewa. Na koniec mieszkańcy zostali obdarowani przez naszych wolontariuszy pięknymi kwiatami, które specjalnie dla Chorych zostały wykonane przez uczniów klas 1-3.Serdecznie dziękujemy Dyrekcji za zaproszenie i liczymy na dalszą współpracę.WITAMY NOWYCH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY - PIERWSZOKLASISTÓW
Witamy w progach naszej szkoły uczniów klasy pierwszej, w skład której wchodzą: Brycki Wojciech, Brylewska Amelia, Czarnik Wojciech, Dąbrowska Michalina, Dulewicz Blanka, Kamiński Franciszek, Kaszuba Antonina, Koryciński Błażej, Kostrzewa Julia, Krzyczkowski Franciszek, Ladra Piotr, Marek Antoni, Maślak Jan, Matejek Sara, Ostapiuk Mikołaj, Romkowska Marcelina, Siera Nadia, Sikora Liliana, Szymoniak Jan, Tułacz Jan, Ubych Antoni, Urmański Kamil, Zajda Anna oraz Zimna Łucja. Wychowawcą klasy jest Pani Karolina Dutkowska.
UROCZYSTE ROZPOCIĘCIE
ROKU SKOLNEGO 2023/2024Początek roku szkolnego to szczególny dzień w życiu każdego ucznia. W naszej szkole zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2023/2024 Mszą Świętą w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Bierzwniku a następnie udaliśmy się uroczysty apel, który odbył się w hali sportowej. Nowy rok szkolny będzie nowym etapem i historii naszego Zespołu, gdyż urząd dyrektora objęła Pani Agnieszka Nowak. Na uroczystym apelu nie zabrakło znakomitych gości między innymi Pani Wójt Gminy Bierzwnik Anety Kołuda. Pani Wójt podziękowała dotychczasowej Pani Dyrektor Kindze Reckiej – Matyjasik oraz Paniom Wicedyrektor Wioletcie Wojtkiewicz, Renacie Witkowskiej oraz Annie Szumielewicz – Hać za wieloletnią pracę włożoną w funkcjonowanie naszej placówki życząc dalszych sukcesów w życiu zawodowym oraz prywatnym. Nie obyło się również bez gratulacji oraz życzeń dla nowej Pani Dyrektor Agnieszki Nowak oraz Pani Wicedyrektor Renaty Wieczorek. Podczas apelu przywitani zostali także uczniowie klasy pierwszej. Po krótkiej części artystycznej uczniowie udali się z wychowawcami do klas. A już od jutra pełni sił przystąpią do nauki.
"CZŁOWIEKA POZNAJE SIĘ PO JEGO CZYNACH A NIE SŁOWACH WYPOWIADANYCH PRZEZ NIEGO"
Jak wyglądał ZSP w Bierzwniku przed przejęciem go przez Panią Dyrektor Kingę Recką-Matyjasik można zobaczyć już tylko na starych fotografiach. Dzisiaj z dumą możemy powiedzieć, że ZSP w Bierzwniku jest perełką Gminy Bierzwnik.
KAPELA Z KRAJU NAD WISŁĄ - W SADZIE ZAKOCHANYCH
Uczniowie i nauczyciele na czele z Panią Dyrektor podjęli się wyzwania polegającego na wykonaniu 10 przysiadów dla Krzysia. Podczas wyzwania dedykowany specjalnie dla chłopca został również cudowny taniec, który był zasługą tych najmłodszych.Kolejne nominacje od Zespołu otrzymali:
Szkoła Podstawowa w Łasku
Szkoła Podstawowa w Zieleniewie
Urząd Gminy w Bierzwniku
Serdecznie dziękujemy za odwagę i podjęcie wyzwania.PLEBISCYT EDUKACYJNY 2022
Kolejna edycja największego w Polsce Plebiscytu Edukacyjnego zakończona.
Laureaci na szczeblu powiatowym:
- w kategorii Nauczyciel Przedszkola:
Sylwia Szurzyńska – 1 miejsce
Kamila Suchecka – 2 miejsce
- w kategorii Nauczyciel klas 0-III:
Iwona Zawadzka – 1 miejsce
- w kategorii Nauczyciel klas IV-VIII:
Ilona Świerczyńska – 1 miejsce
Janusz Krynicki – 2 miejsce
- w kategorii Przedszkole Roku:
Przedszkole im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku – 3 miejsce
- w kategorii Szkoła Roku:
Szkoła Podstawowa im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku– 1 miejsce
Laureaci na szczeblu wojewódzkim:
- w kategorii Nauczyciel Przedszkola:
Sylwia Szurzyńska – 5 miejsce
- w kategorii Nauczyciel klas 0-III:
Iwona Zawadzka - 12 miejsce
- w kategorii Nauczyciel klas IV-VIII:
Ilona Świerczyńska – 10 miejsce
- w kategorii Dyrektor Placówki Edukacyjnej:
Kinga Recka-Matyjasik – 1 miejsce
- w kategorii Szkoła Roku:
Szkoła Podstawowa im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku – 7 miejsce
Serdeczne gratulujemy laureatom plebiscytu 😊
KLASOWE WIGILIE
MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE
Zabawy mikołajkowe są, co roku, okazją do integrowania się klas, zacieśniania więzi rówieśniczych, wzajemnego poznawania swoich upodobań, talentów, zobaczenia siebie w sytuacjach innych niż zajęcia lekcyjne.
Mikołajkowy dzień – 6 grudnia – upłynął w naszej szkole pod znakiem dekorowania pachnących pierników i ciasteczek, które później zastały zaprezentowane, przez klasy, na stołach w świątecznej aranżacji. Pomysłowo i starannie przyozdobione słodkości były nagrodą dla ich autorów – mogli je wspólnie degustować i podziwiać wymyślne wzory.
Tego dnia klasy, wykorzystując przerwy śródlekcyjne, ubierały swoje, klasowe drzewka choinkowe oraz przyozdabiały sale lekcyjne świątecznymi elementami dekoracji. Dzięki temu pomieszczenia naszej szkoły zyskały odświętny wygląd i klimat nawiązujący do Świąt Bożego Narodzenia. Od razu zrobiło się w nich ciepło, przytulnie i uroczyście.
Tegoroczne zabawy mikołajkowe spotkały się z aprobatą uczniów – chętnie wzięli w nich udział oraz uznali je za ciekawą formę uatrakcyjniającą codzienne zajęcia.
MIKOŁAJKI W KLASIE 8B
WYKONYWANIE STROIKÓW ŚWIĄTECZNYCH
Klasa 6a pod opieką p. A. Wyrzykowskiej wykonuje na lekcji plastyki stroiki świąteczne..
UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD ZA UDZIAŁ W KONKURSACH
Uroczyste wręczenie nagród laureatom:
- Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Drugie życie śmieci”;
- Powiatowego Konkursu Wiedzy „Parki Narodowe w Polsce”;
- konkursu ekologiczno- przyrodniczego.
Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom udziału w konkursie oraz drobny upominek.
Laureaci konkursu ekologiczno-przyrodniczego będą reprezentowali naszą szkołę w konkusie na szczeblu ogólnopolskim.
Konkursy były realizowane w ramach zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
GMINNY KONKURS PLASTYCZNY
PT. "DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI" ROZSTRZYGNIĘTY
Na konkurs wpłynęło 64 prace z różnych kategoriach wiekowych. 15 listopada komisja konkursowa dokonała ich oceny i wyróżniła następujących zwycięzców:
- w kategorii przedszkole:
I miejsce- Małgorzata Jóźwiak, uczennica Przedszkola im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku
II miejsce- Alan Urbanowicz, uczeń Przedszkola im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku
III miejsce- Leon Janoska, uczeń Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Łasku
- w kategorii klas I- IV
I miejsce- Antoni Cieślak, uczeń klasy III Szkoły Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku
II miejsce- Martyna Jóźwiak, uczennica klasy IIa Szkoły Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku
III miejsce- Julia Siera, uczennica klasy IVb Szkoły Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku
- w kategorii klas V- VIII
I miejsce- Igor Białkowski, uczeń Szkoły Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku
II miejsce- Julita Frątczak, uczennica klasy VIa Szkoły Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku
III miejsce- Kornelia Matyjasik, uczennica klasy IVb Szkoły Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwnik
Laureaci I, II, III miejsca w każdej kategorii otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomem oraz małym upominkiem- nagrodą niespodzianką.
Konkurs był realizowany w ramach zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.Serdecznie wszystkim gratulujemy !
WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY
"PARKI NARODOWE W POLSCE"
W konkursie wzięło udział 47 uczesników ze szkół podstawowych z terenu powiatu choszczeskiego. 24 listopada komisja konkursowa sprawdziła prace i wyróżniła następujących uczestników konkursu:
- w kategorii V- VI
I miejsce- Wiktor Wolarek, uczeń Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Łasku
II miejsce- Piotr Tułacz, uczeń Szkoły Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku
III miejsce- Szymon Sikora, uczeń Szkoły Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku- kategorii klas VII- VIII
I miejsce- Antoni Garbowski uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie
II miejsce- Aleksander Wróbel, uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie
III miejsce- ex aequo Oliwia Pacześna, uczennica Szkoły Podstawowa im. Janusza Korczaka w Łasku, Lena Kobelak, uczennica Szkoły Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku, Amelia Gicela, uczennica Szkoły Podstawowej im. Dziedzictw Cystersów Bierzwnickich w Bierzwnik
Laureaci I, II i III miejsca w każdej kategorii zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom udziału w konkursie oraz drobny upominek.
Konkurs był realizowany w ramach zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.Serdecznie wszystkim gratulujemy !
WYCIECZKA DO DRAWIEŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO
30 listopada uczniowie z kolejnych klas pojechali na wycieczkę edukacyjno-krajoznawczą do Drawieńskiego Parku Narodowego.
Nasze działania prowadzone są w ramach zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
ZWIEDZANIE GMINNEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W BIERZWNIKU
30 listopada 2022 r. uczniowie z kolejnych klas odwiedziły Gminną Oczyszczalnię Ścieków Komunalnych w Bierzwniku, dzięki czemu poznali biologiczny i mechaniczny proces oczyszczania ścieków.
Nasze działania prowadzone są w ramach zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.ÓSMOKLASIŚCI ZWIEDZILI STOLICĘ
W ostatnich dniach listopada wybraliśmy się na trzydniową wycieczkę do Warszawy, zorganizowaną w ramach programu „Poznaj Polskę”.
Zaczęliśmy od emocjonującej gry terenowej po Parku Łazienkowskim, dzięki której zobaczyliśmy w nim to, co najważniejsze i najciekawsze, łącznie ze słynnymi łazienkowskimi wiewiórkami :) Nasz warszawski przewodnik pokazał nam też najważniejsze i najpiękniejsze budowle, od Belwederu, poprzez ambasady Stanów Zjednoczonych i Rosji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Sejm, aż po najstarsze warszawskie hotele i Stadion Narodowy.
Bardzo ważnym, fascynującym i pouczającym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, które ukazuje nie tylko heroiczną walkę, ale też niezwykłą historię miasta i ludzi z nim związanych. Dzień zakończyliśmy wieczornym spacerem po przepięknych Królewskich Ogrodach Świateł pałacu w Wilanowie, gdzie poczuliśmy nie tylko magię historii, ale i nadchodzących świąt.
Kolejny dzień zaczęliśmy od zwiedzania Zamku Królewskiego, po którym przewodnik oprowadził nas z dużym zaangażowaniem, opowiadając o bogactwie zgromadzonych eksponatów i historii całego zamku, tak ściśle wiążącej się z historią naszej ojczyzny. Z zamku udaliśmy się na spacer po starym mieście, zatrzymując się przy najważniejszych miejscach, poznając ich historię i znaczenie. Spacerowaliśmy też po warszawskich Powązkach, gdzie usłyszeliśmy o Akcji pod Arsenałem, odwiedziliśmy groby Zośki, Rudego i autora książki „Kamienie na szaniec”, Aleksandra Kamińskiego. Przewodnik opowiedział nam tez o Dywizjonie 303 i zaprowadził nas na groby bohaterskich lotników.
Tego dnia usłyszeliśmy też wstrząsającą historię warszawskiego getta i więzienia zwanego Pawiak, w którego miejscu znajduje się teraz muzeum. Zrozumieliśmy jak trudną historię ma Polska, w której czasy świetności przeplatały się z wojną i cierpieniem.
Na koniec wjechaliśmy na trzydzieste piętro Pałacu Kultury, skąd roztacza się zapierający dech widok na panoramę Warszawy, tutaj dopiero widać jak ogromnym i nowoczesnym miastem jest nasza stolica.
Ostatni dzień upłynął nam pod znakiem eksperymentów i wzbogacania wiedzy, bo spędziliśmy go w Centrum Nauki Kopernik, o którym chyba wszyscy słyszeli, ale my uważamy, że wszyscy powinni je odwiedzić. Wycieczkę do Warszawy zakończyliśmy seansem w kopernikowskim planetarium, spacerem nadwiślańskim bulwarem i... przejażdżką metrem
.
To były trzy dni pełne wrażeń, zadumy nad historią i znaczeniem słowa patriotyzm, emocji i... dobrej zabawy.
Serdecznie dziękujemy p. Agnieszce Wyrzykowskiej za złożenie wniosku o dofinansowanie tej wycieczki z programu "Poznaj Polskę" oraz zorganizowanie.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKOLOGICZNY "EKO-PLANETA"
Chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta”. 30 listopada 2022 r. nasze prace zostały wyłane na konkurs. W ramach tego konkursu uczniowie samodzielnie wykonali pracę albumową na temat „Nasi czworonożni przyjaciele”.
Nasze działania prowadzone są w ramach zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.WARSZTATY/ZAJĘCIA W KLASACH 1, 2 I 3
Nasze działania prowadzone są w ramach zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
WYCIECZKA DO DRAWIEŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO
23 listopada 2022 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w wycieczce edukacyjno-krajoznawczej do Drawieńskiego Parku Narodowego.
Nasze działania prowadzone są w ramach zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
NASI UCZNIOWIE BIORĄ UDZIAŁ
W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE EKOLOGICZNYM "EKO-PLANETA"Chętni uczniowie naszej szkoły zostali zgłoszeni do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta”. 23 listopada 2022 r. otrzymaliśmy od Ogólnopolskiego Organizatora potwierdzenie udziału w konkursie oraz został naszej szkole nadany unikatowy kod, którym zostanie oznaczona każda praca. W ramach tego konkursu uczniowie samodzielnie wybierają formę wykonania pracy, która może być w formie pisemnej lub albumowej. Temat pracy to „Nasi czworonożni przyjaciele”.
Nasze działania prowadzone są w ramach zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
WYCIECZKA KLAS IV DO SZCZECINA
25 listopada 2022r. klasy czwarte udały się autobusem na wyprawę do Szczecina. Pierwszym i obowiązkowym punktem program był McDonald’s. Mimo zjedzenia przekąsek w autobusie każdy stał w kolejce po fast fooda, największą popularnością cieszył się „Przysmak drwala”. Potem kino i cudowna opowieść o przyjaźni małego chłopca z wielkim, puchatym psem pasterskim Bella. Chłopiec postanowił uratować pieska z rąk podłego właściciela. I udało mu się to i jeszcze uratował farmę babci od sprzedaży. Po kinie szybkie przejście do „Twórczej Cytrynki”. Tam czekały już na nas dwie panie, aby wtajemniczyć nas w sztukę robienia lizaków. Każdy przygotował projekt swojego lizaka i stworzył go z gotowej masy z pomocą pań prowadzących warsztaty. Oczywiście mogliśmy również zakupić gotowe lizaki. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu, a jak się bawiliśmy można obejrzeć na zdjęciach.
SEGREGACJA ODPADÓW W SZKOLEW trosce o nasze środowisko, rozpoczęliśmy działania mające na celu właściwą segregację śmieci. Wewnątrz budynku szkoły na korytarzach ustawione są pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. W skład zestawu wchodzi kosz żółty przeznaczony na tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe i metale, kosz niebieski przeznaczony na papier, kosz zielony na szkło, kosz brązowy na odpady bio przeznaczony na odpadki warzywne i owocowe, kosz siwy na odpady zmieszane. Dodatkowe kosze do segregacji znajdują się jeszcze w niektórych klasach.
Nasze działania prowadzone są w ramach zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
WYKONUJEMY DOŚWIADCZENIA
Lekcja chemii w naszej nowej pracowni biologiczno-geograficzno-chemicznej, podczas której uczniowie wykonują doświadczenia.
Nasze działania prowadzone są w ramach zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
POWIATOWY KONKURS WIEDZY "PARKI NARODOWE W POLSCE"Dzisiaj w naszej szkole odbył się POWIATOWY KONKURS WIEDZY „PARKI NARODOWE W POLSCE”. W konkursie wzięło udział 47 uczniów z terenu powiatu choszczeńskiego. Test konkursowy odbył się na platformie internetowej i trwał 45 minut.
Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o dziedzictwie przyrodniczym polskich parków narodowych a w szczególności zwrócenie uwagi na konieczność obejmowania ochroną przyrody na terenie całej Polski ostatnich miejsc z fragmentami dzikiej przyrody.
W tym tygodniu zostaną też ogłoszone wyniki z tego konkursu.
Nasze działania prowadzone są w ramach zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII
W roku szkolnym 2022/2023 w naszej szkole prowadzona jest zbiórka zużytych baterii prosimy uczniów i ich rodziców o przyłączenie się do akcji.
Nasze działania prowadzone są w ramach zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
WARSZTATY EKOLOGICZNEUczniowie naszej szkoły uczestniczą w warsztatach o tematyce ekologicznej, które mają na celu: budowanie postaw proekologicznych, pozytywnego nastawienia do przyrody, poznania podstawowych zasad ochrony środowiska przyrodniczego, uświadomienia znaczenia pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł, prowadzenia obserwacji, dokonywania pomiarów, wnioskowania i prezentowania przeprowadzonych badań. Biorą również udział w różnych formach zajęć dostosowanych do ich wieku, które wpływają pozytywnie na ich postawę, rozbudzają w nich ciekawość oraz wpływają na lepsze zrozumienie działań związanych z ochroną środowiska.
Nasze działania prowadzone są w ramach zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.ZWIEDZANIE GMINNEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W BIERZWNIKU
W listopadzie uczniowie naszej szkoły odwiedzili Gminną Oczyszczalnię Ścieków Komunalnych w Bierzwniku, dzięki czemu poznali biologiczny i mechaniczny proces oczyszczania ścieków, o którym opowiedział nam p. Mariusz Urmański. Pierwszy, wstępny stopień oczyszczania ścieków nazywa się oczyszczaniem mechanicznym. Ścieki najpierw przepływają przez komorę, gdzie osadza się najcięższa frakcja zanieczyszczeń. Następnie trafiają na sita o różnej perforacji aby usunąć odpadki takie jak, nieprzetrawione odpadki kuchenne. Proces biologiczny opiera się na bakteriach, które żywią się związkami węgla, azotu i fosforu i w ten sposób oczyszczają ścieki, które są odpowiednio napowietrzane, aby mogły żyć bakterie. Proces ten jest prowadzony w dużych, betonowych zbiornikach. Finalnym etapem jest kontrola jakości ścieku. Oczyszczalnia jest monitorowana zdalnie, nie muszą pracownicy jeździć do każdej miejscowości, aby wykryć awarię.
Uczniowie zdobyli cenną wiedze na temat funkcjonowania oczyszczalni. Było to dla nich niezwykłe przeżycie. Dzięki tej wycieczce dzieci uzmysłowiły sobie, jak duże ma znaczenie funkcjonowanie oczyszczalni ścieków.
Serdecznie dziękujemy za możliwość odwiedzenia Gminnej Oczyszczalni Ścieków.
GMINNY KONKURS PLASTYCZNY "DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI"
Na przełomie października i listopada nasza szkoła zorganizowała Gminny Konkurs Plastyczny pt. "DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI". W konkursie udział wzięli uczniowie ze Szkoły Posdawowej im. Janusza Korczaka w Łasku, Szkoły Podstawowej w Zieleniewie oraz uczniowie naszej szkoły.
Nasze działania prowadzone są w ramach zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNEJ14 listopada w naszej szkole odbył się KONKURS EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZY dla klas 4-8. Celem konkursu było kształtowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz propagowanie prawidłowych nawyków związanych z segregacją śmieci.
Nie możemy się już doczekać ogłoszenia wyników 😊.
Nasze działania prowadzone są w ramach zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie."ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ"
UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCIZBIERAMY NAKRĘTKI
Znaną na całym świecie, akcję charytatywną zbiórki nakrętek, przeprowadzamy od kilku lat również w naszej szkole.
W roku szkolnym 2022/2023 ponownie zachęcamy wszystkich uczniów oraz rodziców o przyłączenie się do akcji.
Nasze działania prowadzone są w ramach Działania zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
PASOWANIE NA UCZNIA
ZESPOŁU SZKOLNO - PRZEDSZKOLNEGOOTWARCIE PRACOWNI TECHNICZNEJ
W RAMACH PROJEKTU
"LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI"13 października 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku odbyło się oficjalne otwarcie pracowni technicznej w ramach projektu „Laboratoria przyszłości” realizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
W uroczystym otwarciu udział wzięli p. Magdalena Poklasińska i p. Mariusz Dubojski- starsi wizytatorzy w Wydziale Kształcenia Ogólnego i Specjalnego, którzy reprezentowali p. Jerzego Sołtysiaka - Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, wraz z p. Anetą Kołudą- wójtem Gminy Bierzwnik oraz p. Kingą Recką- Matyjasik- dyrektorem naszej szkoły. Po uroczystym otwarciu pracownia została poświęcona przez ojca Opata Rajmunda Guzika.
Misją tego projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Dzięki dofinansowaniu nasza szkoła uzyskała nowoczesną pracownię wyposażoną m.in. w stoły warsztatowe, narzędzia do obróbki różnych materiałów, drukarkę 3D, zestawy do nauki kodowania oraz wiele innych. Koszt projektu 70 000 złotych w całości sfinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Wszyscy jesteśmy bardzo dumni ponieważ naszym uczniom zostały stworzone bardzo dobre warunki do nauki a nowoczesne pomoce dydaktyczne umożliwią poprowadzenie zajęć w sposób bardziej ciekawy dla uczniów.Serdecznie wszystkim dziękujemy 😊
OTWARCIE PRACOWNI BIOLOGICZNO-GEOGRAFICZNO-CHEMICZNEJ
W RAMACH ZADANIA"ORGANIZACJA EKOPRACOWNI W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. DZIEDZICTWA CYSTERSÓW BIERZWNIKICH
W BIERZWNIKU- PROGRAM EKOPRACOWNIA 2022"
DOFINANSOWANEGO Z WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA
I GOSPODARKI WODNEJ W SZCZECINIE13 października 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku odbyło się oficjalne otwarcie pracowni biologiczno- geograficzno- chemicznej utworzonej w ramach zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
W uroczystościach uczestniczyła p. Joanna Grab- Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, która reprezentowała p. Marka Subocza -Prezesa Zarządu. Pani Joanna Grab wraz z p. Anetą Kołudą- wójtem Gminy Bierzwnik, p. Kingą Recką- Matyjasik- dyrektorem naszej szkoły, oraz nauczycielami p. Mariolą Filas- Szuber i p. Ilona Świerczyńską dokonały uroczystego przecięcia wstęgi i oficjalnego otwarcia nowoczesnej pracowni. Następnie ojciec Opat Rajmund Guzik poświęcił „Ekopracownię”, nowo zakupiony sprzęt i pomoce dydaktyczne. W otwarciu uczestniczyli p. Magdalena Poklasińska i p. Mariusz Dubojski- starsi wizytatorzy w Wydziale Kształcenia Ogólnego i Specjalnego, którzy reprezentowali p. Jerzego Sołtysiaka-Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, p. Anna Nowak – dyrektor GOPS w Bierzwniku, p. Tomasz Jóźwiak- dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Bierzwniku, p. Janusz Matyjasik- zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Bierzwnik, p. Ireneusz Kregowski- dyrektor GOK w Bierzwniku, p. Halina Kowalska- przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej UNIQA, p. Paula Szeniawska- Sienić- przewodnicząca Rady Rodziców.
Dzięki temu dofinansowaniu nasza szkoła uzyskała nowoczesną pracownię wyposażoną m.in. jednoosobowe ławki, krzesła, nowe oświetlenie oraz wiele pomocy dydaktycznych takich jak: zestaw naukowy- energia odnawialna, ekologiczny zestaw do badania wody, przyrząd do pobierania prób glebowych, monitor interaktywny z wbudowana kamerą i akcesoriami, elektroniczną stację pogody, cykl demonstracyjny obieg wody, walizkę Ekobadacza, kwasomierze glebowe, modele przedstawiające energię wiatru, wody słońca, bezprzewodową stację pogody, gleba- zestaw do doświadczeń, zestaw doświadczalny do badania właściwości i jakości powietrza i wiele innych pomocy.
Całkowity koszt zadania wyniósł 49 985 zł. Dofinansowanie w formie dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie wynosiło około 44 984 zł. Wkład własny w kwocie 4 998 zł zapewnia Rada Rodziców i prywatny sponsor.
Wszyscy jesteśmy bardzo dumni ponieważ naszym uczniom zostały stworzone bardzo dobre warunki do nauki a nowoczesne pomoce dydaktyczne umożliwią poprowadzenie zajęć w sposób bardziej ciekawy dla uczniów.Serdecznie wszystkim dziękujemy 😊
APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA SZKOŁY I DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
13 października 2022 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku miała miejsce uroczystość związana ze Świętem Szkoły oraz Dniem Edukacji Narodowej. Ten szczególny dzień rozpoczął się od spotkań uczniów z wychowawcami. Następnie wszyscy przeszliśmy do kościoła pw. Matki Bożej Szkaplerznej, gdzie o godzinie 9.00 odbyła się uroczysta Msza Święta, którą poprowadził ojciec Opat Rajmund Guzik i ks. kanonik Sławomir Mazurkiewicz – proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Bierzwniku. Po mszy wszyscy przeszliśmy do szkoły, gdzie odbyły się uroczysty apel.
W uroczystościach wzięli udział starsi wizytatorzy w Wydziale Kształcenia Ogólnego i Specjalnego p. Magdalena Poklasińska i p. Mariusz Dubojski, którzy reprezentowali p. Jerzego Sołtysiaka- Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, p. Joanna Grab Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, która reprezentowała p. Marka Subocza Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie, p. Aneta Kołuda- Wójt Gminy Bierzwnik, p. Janusz Matyjasik- Zastępca Nadelśniczego Nadleśnictwa Bierzwnik, p. Paula Szeniawska- Sieniuć- przewodnicząca Rady Rodziców, p. Anna Nowak- dyrektor GOPS w Bierzwniku, p. Ireneusz Kręgowski- dyrektor GOK w Bierzwniku, p. Tomasz Jóźwiak – dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Bierzwniku, ks. kanonik Sławomir Mazurkiewicz – proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Szkaplerznej
w Bierzwniku, ojciec Opat Rajmund Guzik, p. Halina Kowalska- przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej UNIQA, byli dyrektorzy szkoły p. Krystyna Wirkowska-Wróbel i p. Małgorzata Opałka-Witkowska, emeryci oraz wielu zaproszonych gości.
Podczas apelu wszyscy zaproszeni goście złożyli najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Uczniowie z okazji Święta Szkoły i Dnia Edukacji Narodowej przygotowali część artystyczną podczas, której wszyscy świetnie się bawiliśmy.
Był to wyjątkowy dzień ponieważ oprócz świętowania Dnia Edukacji Narodowej oraz Święta Szkoły w ramach projektu otworzyliśmy trzy nowoczesne pracownie:
- „Ekopracownia 2022”- program Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, w ramach którego powstała nowoczesna pracownia biologiczno-geograficzno-chemiczna wyposażona w sprzęt do badania środowiska oraz sprzęt multimedialny. Koszt projektu to 49 985 zł, dofinansowanie z WFOŚ i GW wynosiło 45 000 zł. W ramach programu będą prowadzone działania mające na celu kształtowanie wśród uczniów zarówno klas 1-3 i 4-8 świadomości ekologicznej, przyrodniczej oraz postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska przyrodniczego. Zadania prowadzone w ramach programu będą obejmowały edukację ekologiczną wszystkich uczniów w ciągu trwania programu oraz zostaną rozszerzone na czas funkcjonowania szkoły. Program edukacji ekologicznej został opracowany w oparciu o wykorzystanie bazy naukowo dydaktycznej nowo powstałej ekopracowni. Wszelkie działania uwzględniają zagadnienia z zakresu ekologii, biologii, chemii, geografii i edukacji prozdrowotnej, a program opiera się na prowadzeniu doświadczeń, obserwacji, analiz, eksperymencie, czyli takich metodach, które są wykorzystywane podczas realizacji przedmiotów przyrodniczych, których często brakuje w czasie procesu nauczania.
- „Laboratoria Przyszłości”- program Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy
z Centrum GovTech w ramach Polskiego Ładu, zadaniem którego było stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. W naszej szkole powstała dzięki temu programowi nowoczesna pracownia wyposażona w sprzęt techniczny. Koszt projektu 70 000 złotych w całości sfinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
- „Aktywna Tablica 2022” - program Ministerstwa Edukacji i Nauki polegający na rozwijaniu szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica” na lata 2020-2024. Dzięki temu projektowi sala zajęć indywidualnych oraz sala polonistyczna zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt TIK- monitory interaktywne i zestawy programów multimedialnych, dzięki którym będą odbywały się zajęcia z pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym niepełnosprawnościami. Całkowity koszt projektu to 43 290 zł, z czego 80% czyli 34 632 zostało dofinansowane z Ministerstwa Edukacji i Nauki.DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
7 października 2022 r. nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji promującej znajomość tabliczki mnożenia, a mianowicie XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji pani Agnieszka Wyrzykowska wraz ze swoimi wychowankami z klasy 8b, przygotowała dla wszystkich chętnych nauczycieli i uczniów krótkie egzaminy sprawdzające tę umiejętność. Wśród wszystkich uczniów bezkonkurencyjni okazali się nasi ósmoklasiści, a wśród nauczycieli pani Agnieszka Wyrzykowska. Gorące brawa dla wszystkich Ekspertów tabliczki mnożenia.WYCIECZKA ROWEROWA
Dnia 30 października z okazji „Dnia Chłopaka” klasy VIII „a” i VIII „b” wraz ze swoimi wychowawcami panią Beatą Radziszewicz oraz panią Agnieszką Wyrzykowską jaki i wspomagającymi opiekunami w osobach: pan Łukasz Szumielewicz i pani Wioleta Czyżewska wyruszyli na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę rowerową. Miejscem docelowym była plaża nad jeziorem „Osiek” koło Dobiegniewa. Uczniowie pokonali trasę z Bierzwnika do miejscowości Osiek i z powrotem, sprawnie i bezpiecznie, przestrzegając przepisy ruchu drogowego. Nad jeziorem spędziliśmy czas przy ognisku w miłej i zabawnej atmosferze. Dziewczęta przygotowały życzenia oraz słodkie niespodzianki dla chłopców. Przy okazji przedstawicielka Nadleśnictwa Bierzwnik – pani Wioletta Czyżewska przeprowadziła prelekcję na temat zawodu leśnika, przekazując nam bardzo ciekawe i istotne informacje o tym zawodzie.
To był dla nas naprawdę fantastyczny i udany dzień, pełen wrażeń i pozytywnej energii.Dziękujemy
ZWIEDZANIE GMINNEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW
Nasi ucznioiwe zwiedzali teren Gminnej Oczyszczalni Ścieków w Bierzwniku, gdzie poznali proces oczyszczania ścieków komunalnych.AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA
28.09.2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji „Sprzątanie Świata”. Hasło tegorocznej edycji „WSZYSTKIE ŚMIECI NASZE SĄ”. Działania prowadziliśmy w ramach zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
W tym szczególnym dniu, w każdej klasie, nauczyciele przeprowadzili prelekcję na temat ekologii i segregacji odpadów. Następnie po krótkim apelu uczniowie klas 1-8 wraz z opiekunami i pracownikami Nadleśnictwa Bierzwnik wyposażeni w worki na śmieci i rękawiczki wyruszyli w teren. Każda klasa miała przydzielony obszar, gdzie udała się, żeby pozbierać i posegregować odpady. Klasy 1-3 zajęły się terenem wokół szkoły, parku oraz osiedla bierzwnickiego. Klasy 4a i 4b sprzątały Wzgórze Klasztorne. Klasy 5, 6a i 6b teren wokół jeziora i lasów w miejscowości Starzyce. Klasy 7, 8a i 8b posprzątały teren leśny w rejonie Ostromęcka.
Prowadzone działania były dla nas wspólną lekcją poszanowania środowiska oraz promowania prawidłowych nawyków związanych z jego ochroną, segregowaniem śmieci. Uświadomiliśmy sobie i mieszkańcom gminy, że zmiana nawyków ekologicznych w codziennym życiu- segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami- będzie miało wpływ na otaczającą nas przyrodę, dzięki czemu będziemy mogli dłużej korzystać z jej uroków. Ten dzień był dla nas szczególny, ponieważ przyczynił się dbania o czystość naszej planety.Miłym akcentem było wspólne biesiadowanie przy przygotowanych dla nas ogniskach. Każdy upiekł sobie kiełbaskę zasponsorowaną przez Nadleśnictwo Bierzwnik.
NARODOWE CZYTANIE "BALLADY I ROMANSE" ADAMA MICKIEWICZA
W piątek, tj. 23.09.2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Bierzwniku odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania, w które nasza szkoła od wielu lat się włącza. W tym roku czytaliśmy „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023
1 września 2022 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. Ten szczególny dzień rozpoczął się od mszy świętej w Kościele p.w. Matki Boskiej Szkaplerznej w Bierzwniku po czym wszyscy spotkali się na hali widowiskowej. Na uroczystość, oprócz zgromadzonych uczniów, nauczycieli, rodziców, a także pracowników administracji i obsługi, przybyli specjalnie zaproszeni goście. Pani dyrektor Kinga Recka- Matyjasik podczas swojego przemówienia przywitała wszystkich i skierowała wiele ciepłych słów w stronę całej społeczności szkolnej.
Uczniowie przygotowani przez panie Joannę Lamprycht i Joannę Jandy przygotowali dla wszystkich krótką część artystyczną, w której również nie zapomnieli o rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po uroczystym apelu uczniowie z wychowawcami udali się na spotkania do klas.Rok szkolny 2021/2022 dobiegł końca. Pomimo zawirowań jakie nam towarzyszyły nasi uczniowie osiągnęli wysokie wyniki w nauce i zachowaniu. Dzięki naszych darczyńcom to wyjątkowe zakończenie roku na pewno było przyjemne.
Czas się nimi pochwalić
Najwyższe średnie ocen powyżej 5,00
w klasach VII-VIII uzyskali następujący uczniowie:- Lena Kobelak – uczennica klasy VII A – średnia ocen 5,64 zachowanie wzorowe, jest to najwyższa średnia ocen w klasach VII-VIII.
Uczennica otrzymała Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 300,00 zł fundatorem nagrody jest: Agnieszka i Łukasz Cieślak.
- Anna Madej – uczennica klasy VIII B, tegoroczna absolwentka – średnia ocen 5,61 zachowanie wzorowe
Uczennica otrzymała Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 300,00 zł a fundatorem nagrody jest: Mariola Filas-Szuber i Paweł Szuber – Wicestarosta Choszczeński
- Melania Piasecka – uczennica klasy VII B – średnia ocen 5,57 zachowanie bardzo dobre
Uczennica otrzymała Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 300,00 zł a fundatorem nagrody jest: Kinga Recka-Matyjasik i Janusz Matyjasik.
- Kinga Urmańska – uczennica klasy VII A– średnia ocen 5,50 zachowanie wzorowe
Uczennica otrzymała Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 200,00 zł a fundatorem nagrody jest: Beata Radziszewicz – Przewodnicząca Rady Gminy Bierzwnik.
- Wiktoria Kasprzak – uczennica klasy VII A – średnia ocen 5,43 zachowanie wzorowe
- Amelia Gicela – uczennica klasy VII A – średnia ocen 5,43 zachowanie wzorowe
Uczennice otrzymały Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 200,00 zł a fundatorami nagród są: Anna Szumielewicz-Hać i Andrzej Hać oraz Małgorzata i Wiesław Dutkowscy – Sklep Lewiatan.
- Gabriela Jasiukiewicz – uczennica klasy VII A – średnia ocen 5,36 zachowanie wzorowe
Uczennica otrzymała Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 100,00 zł a fundatorem nagrody jest: Anna Nowak.
- Martyna Orzechowska - uczennica klasy VII A – średnia ocen 5,21 zachowanie wzorowe
- Mateusz Nowakowski- uczeń klasy VII B – średnia ocen 5,21 zachowanie wzorowe
- Kacper Nowak- uczeń klasy VII B – średnia ocen 5,21 zachowanie wzorowe
Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Paulinę i Kamila Sikorę - Majster Budowlane ABC Remgood Kamil Sikora.
- Szymon Żurawski – uczeń klasy VIII A, tegoroczny absolwent – średnia ocen 5,17 zachowanie wzorowe
- Julia Kamińska – uczennica klasy VII B – średnia ocen 5,14 zachowanie wzorowe
- Eryka Cybulska-Weleńczyk – uczennica klasy VIII B, tegoroczna absolwentka – średnia ocen 5,06 zachowanie bardzo dobre
- Philip Wysocki – uczeń klasy VIII B, tegoroczny absolwent – średnia ocen 5,06 zachowanie bardzo dobre
- Oliwia Dziemianko – uczennica klasy VIII B, tegoroczna absolwentka – średnia ocen 5,00 zachowanie wzorowe
Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Renatę i Roberta Orzechowskich – PPHU ADI-TRANS
Najwyższe średnie ocen powyżej 5,00
w klasach IV-VI uzyskali następujący uczniowie:- Alicja Błaszczyk – uczennica klasy V A – średnia ocen 5,69 zachowanie wzorowe, jest to najwyższa średnia ocen w szkole
Uczennica otrzymała Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 300,00 zł, a fundatorem nagrody są: Paula Szeniawska-Sieniuć i Tomasz Sieniuć. Dodatkowo uczennica otrzymała nagrodę rzeczową ufundowaną przez Wójta Gminy Bierzwnik Panią Anetę Kołuda.
- Klaudia Urmańska – uczennica klasy IV – średnia ocen 5,58 zachowanie wzorowe
- Lena Knera – uczennica klasy IV – średnia ocen 5,50 zachowanie wzorowe
- Piotr Tułacz – uczeń klasy IV – średnia ocen 5,50 zachowanie wzorowe
Uczniowie otrzymali Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 200,00 zł, a fundatorami nagród są: Agnieszka i Maksymilian Żurawscy, Karolina Dutkowska oraz Kinga Recka-Matyjasik i Janusz Matyjasik.
- Mateusz Żurawski – uczeń klasy V B – średnia ocen 5,46 zachowanie wzorowe
Uczeń otrzymał Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 200,00 zł
a fundatorem nagrody są: Kinga Recka-Matyjasik i Janusz Matyjasik.- Szymon Sikora – uczeń klasy IV – średnia ocen 5,42 zachowanie bardzo dobre
Uczeń otrzymał Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 200,00 zł a fundatorem nagrody są: Marta i Marcin Mulawka oraz Józef Dutkowski – Zakład Usługowo Produkcyjny Metalik.
- Igor Białkowski – uczeń klasy IV – średnia ocen 5,33 zachowanie wzorowe
- Agata Szumielewicz – uczennica klasy IV – średnia ocen 5,25 zachowanie wzorowe
Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Bierzwnik Panią Anetę Kołuda.
- Julia Majewska – uczennica klasy V A – średnia ocen 5,23 zachowanie wzorowe
- Maja Wieczorek – uczennica klasy V B – średnia ocen 5,23 zachowanie wzorowe
Uczennice otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Halinę Kowalską – Usługi Pośrednictwa Ubezpieczeniowego.
- Amelia Matejek – uczennica klasy IV – średnia ocen 5,17 zachowanie wzorowe
Uczennica otrzymała nagrodę rzeczową ufundowaną przez Annę Nowak.
- Nadia Kamińska – uczennica klasy V A – średnia ocen 5,08 zachowanie wzorowe
- Kornelia Matyjasik – uczennica klasy V B – średnia ocen 5,08 zachowanie wzorowe
- Alicja Walczak– uczennica klasy V B – średnia ocen 5,08 zachowanie wzorowe
- Izabela Ubych - uczennica klasy VI – średnia ocen 5,08 zachowanie bardzo dobre
- Marta Migdalska - uczennica klasy IV – średnia ocen 5,00 zachowanie wzorowe
Uczennice otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Renatę i Roberta Orzechowskich – PPHU ADI-TRANS
Uczniowie którzy uzyskali świadectwo
z wyróżnieniem i średnią ocen powyżej 4,75 w klasach VII-VIII:- Igor Witkowski – uczeń klasy VIII A, tegoroczny absolwent – średnia ocen 4,94 zachowanie wzorowe
- Wiktoria Kręgowska – uczennica klasy VII B – średnia ocen 4,93 zachowanie wzorowe
- Karol Wasilik – uczeń klasy VII B – średnia ocen 4,93 zachowanie bardzo dobre
- Paweł Wieczorek – uczeń klasy VII B – średnia ocen 4,93 zachowanie bardzo dobre
- Paulina Sobańska – uczennica klasy VII B – średnia ocen 4,86 zachowanie wzorowe
- Kornelia Borowska – uczennica klasy VIII B, tegoroczna absolwentka – średnia ocen 4,82 zachowanie bardzo dobre
- Wiktoria Wolniaczyk – uczennica klasy VIII B, tegoroczna absolwentka – średnia ocen 4,82 zachowanie bardzo dobre
- Jakub Krawiec – uczeń klasy VII A – średnia ocen 4,79 zachowanie bardzo dobre
- Hanna Krzyczkowska – uczennica klasy VIII B, tegoroczna absolwentka – średnia ocen 4,78 zachowanie bardzo dobre
- Janusz Romaniuk – uczeń klasy VIII A, tegoroczny absolwent – średnia ocen 4,78 zachowanie bardzo dobre
Fundatorem nagród rzeczowych dla uczniów było Nadleśnictwo Bierzwnik.
Uczniowie którzy uzyskali świadectwo
z wyróżnieniem i średnią ocen powyżej 4,75 w klasach IV-VI:- Grzegorz Stasiak – uczeń klasy V B – średnia ocen 4,92 zachowanie wzorowe
- Szymon Stasiak – uczeń klasy V B – średnia ocen 4,92 zachowanie wzorowe
- Natasza Suchecka – uczennica klasy IV – średnia ocen 4,83 zachowanie wzorowe
- Julia Budzińska - uczennica klasy V B – średnia ocen 4,77 zachowanie wzorowe
- Dawid Wawrzyk – uczeń klasy IV – średnia ocen 4,75 zachowanie wzorowe
Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Paulinę i Kamila Sikorę – Sklep Stokrotka – PK Detal Sikora spółka jawna.
Osiągnięcia naszych uczniów
w konkursach przedmiotowych i sportowych:- LAUREAT XXI miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Matematyczny” uczeń klasy V B Mateusza Żurawski
- LAUREAT XXII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Matematyczny” uczeń klasy IV Szymon Sikora
- Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny uczeń klasy IV Piotr Tułacz
- Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny uczennica klasy IV Klaudia Urmańska
- Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny uczennica klasy VII Gabriela Jasiukiewicz
- Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny uczennica klasy VII Lena Kobelak
- Za najwyższy wynik w szkole w STYPENDIADZIE POLONISTYCZNEJ 2021 w konkursie czytelniczym uczeń klasy IV Szymon Sikora
- Za najwyższy wynik w szkole w STYPENDIADZIE POLONISTYCZNEJ 2021 w konkursie czytelniczym uczeń klasy V B Mateusz Żurawski
- Za najwyższy wynik w szkole w STYPENDIADZIE POLONISTYCZNEJ 2021 w konkursie literackim uczennica klasy V B Kornelia Matyjasik
- Za najwyższy wynik w szkole w STYPENDIADZIE POLONISTYCZNEJ 2021 w konkursie ortograficznym uczeń klasy VIII A Janusz Romaniuk
Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.
Nasi uczniowie klas VII brali również udział
w Wojewódzkim Konkursie Teatralnym
„Czucie i wiara silniej mówi do mnie…”
organizowanym przez
Kuratora Oświaty z okazji Roku Romantyzmu Polskiego- Martyna Orzechowska
- Amelia Gicela
- Paulina Sobańska
- Wiktoria Kręgowska
- Lena Kobelak
- Mateusz Nowakowski
- Paweł Wieczorek
- Mateusz Wielgórka
Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.
Tegoroczni Absolwenci nagrodzeni zostali również
za reprezentowanie szkoły przez wszystkie lata swej nauki.Za reprezentowanie szkoły
w Poczcie Sztandarowym Szkoły nagrodę otrzymali:- Nikola Gircza
- Kalina Stężalska
- Szymon Żurawski
Fundatorami nagród rzeczowych dla uczniów było Nadleśnictwo Bierzwnik oraz Rada Rodziców.
Za pracę na rzecz społeczności uczniowskiej
oraz zaangażowanie w życie szkoły nagrodę otrzymali:- Anna Madej - uczennica klasy VIII B
- Oliwia Dziemianko- uczennica klasy VIII B
- Kalina Stężalska- uczennica klasy VIII B
- Justyna Szczepańczyk- uczennica klasy VIII B
- Kacper Siera – uczeń klasy VIII A
- Arkadiusz Ubych– uczeń klasy VIII A
- Janusz Romaniuk– uczeń klasy VIII A
Nagrody rzeczowe ufundowały opiekunki Samorządu Uczniowskiego.
Za działalność wolontariacką oraz zaangażowanie
w życie szkoły nagrodę otrzymali:- Julia Bosiacka – uczennica klasy VIII A
- Eryka Cybulska-Weleńczyk - uczennica klasy VIII B
- Anna Madej – uczennica klasy VIII B
- Wiktoria Wolniaczyk – uczennica klasy VIII B
- Philip Wysocki – uczeń klasy VIII B
Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.
Za reprezentowanie szkoły
w zawodach sportowych nagrodę otrzymali:- Justyna Szczepańczyk
- Anna Madej
- Julia Bosiacka
- Kinga Radzajewska
- Dominika Wawrzyk
- Nikola Gircza
- Hanna Krzyczkowska
- Maja Grzelczak
- Alicja Tomczak
Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz statuetki ufundowane przez Dyrektora Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Bierzwniku Pana Włodzimierza Wajdę.
Wśród tegorocznych absolwentów mieliśmy również uczennicę klasy VIII A Julię Bosiacką, która zdobywała brązowe, srebrne i złote medale na zawodach sportowych w dziedzinie kajakarstwa na szczeblach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych. Julia otrzymała statuetkę Najlepszego Sportowca.
Fundatorem statuetki była Wójt Gminy Bierzwnik Pani Aneta Kołuda oraz nagrody rzeczowej Rada Rodziców.
Nagrody dla Najlepszych Sportowców Szkoły otrzymali również Melania Piasecka uczennica klasy VII B oraz Szymon Sieniuć uczeń klasy III.
Fundatorem statuetek była Wójt Gminy Bierzwnik Pani Aneta Kołuda oraz nagród rzeczowych Rada Rodziców.
Największym objawieniem sportowym szkoły w roku szkolnym 2021-2022 okazał się: Fabian Lendzion uczeń klasy III A .
Fundatorem nagrody jest Pan Władysław Wajda Dyrektor Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Bierzwniku oraz Rada Rodziców.
Najwyższą frekwencję w tym roku szkolnym mieli tegoroczni absolwenci:
- Oliwia Dziemianko uczennica klasy VIII B
- Anna Ratajczyk uczennica klasy VIII B
Uczennice otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy sukcesów.
Dziękujemy bardzo wszystkim fundatorom nagród.
Dzięki Wam ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy,
a otrzymane nagrody na pewno sprawiły radość naszym uczniom.Dziękujemy
UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA
ROKU SZKOLNEGO 2021-2022Apel klas I - III
Apel klas IV - VIII
Uroczyste pożegnanie absolwentów
DZIEŃ Z WYCHOWAWCĄ W KLASACH SIÓDMYCH
23 czerwca 2022 r. uczniowie klas siódmych pod opieką wychowawczyń Agnieszek i pani Małgosi Kornatko integrowali się przy ognisku nad jeziorem Kuchta. Były kiełbaski, lody, wspólny śpiew i zabawa oraz czas na wędkowanie.DZIEŃ Z WYCHOWAWCĄ W KLASIE 4, 5A, 5B I 6
W ramach dnia z wychowawcą 23 czerwca 2022 r. uczniowie klasy 4, 5a, 5b i 6 pod opieką p. A. Wojciechowskiej, J. Maślak, I. Świerczyńskiej, M. Filas- Szuber i A. Cieślak pojechali do Gorzowa Wlkp. Główny punkt naszego wyjazdu to wizyta w kinie Cinema3d i obejrzenie filmu „Foki kontra rekiny”.
SPRZĄTANIE POBLISKIEGO LASU I WZGÓRZA CYSTERSKIEGODania 21.06.2022 r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w sprzątaniu pobliskiego lasu i Wzgórza Cysterskiego. Akcja została przygotowana przez Nadleśnictwo Bierzwnik. Po owocnym sprzątaniu na dzieci czekało ognisko z kiełbaskami ufundowanymi przez Nadleśnictwo.
SZKOLNY KONKURS GEOGRAFICZNY "MISTRZ MAPY"
20 czerwca w naszej szkole odbył się szkolny konkurs geograficzny „Mistrz mapy”. Uczniowie zmagali się mapami konturowymi Polski, świata i Europy, na których mieli za zadanie zaznaczyć określone obiekty geograficzne. Z wyzwaniem tym zmierzyli się chętni uczniowie z klas 5-7.
Mistrzami mapy zostały uczennice klas VII:
I miejsce- Lena Kobelak;
II miejsce- Kinga Urmańska;
III miejsce- Julia Kamińska.Gratulujemy
NASZE HOBBY
BAL ÓSMOKLASISTY
JA POMAGAM TOBIE, TY POMAGASZ MNIE
20.06.2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbył się Dzień Pierwszej Pomocy. Tego dnia w naszej szkole gościliśmy wyspecjalizowanych strażaków asp. Szymona Śliwę, st. str. Krzysztofa Pisza z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Choszcznie oraz ratownika medycznego: Mariana Dunaja.
Uczniowie klas 1-8 wzięli udział w przygotowaniach przez panów prelekcjach/warsztatach. Miały one na celu przećwiczenie zachowań w sytuacjach zagrożenia życia. Panowie przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji.
Atrakcją kończącą spotkanie było obejrzenie wozu strażackiego oraz krótka pogadanka przygotowana przez panów strażaków z OSP w Bierzwniku.OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI
W kwietniu odbył się Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci ,, Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy". Uczennice klasy 3b Marika Gircza i Wiktoria Smolarek otrzymały podziękowanie za udział w konkursie.
UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA PIERWSZOKLASISTÓW
Dzień 06 czerwca 2022 r. w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla uczniów klas pierwszych. W tym dniu odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Po złożeniu ślubowania pani Dyrektor Kinga Recka- Matyjasik dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów. Następnie złożyła gratulacje dzieciom, rodzicom oraz życzyła wielu sukcesów edukacyjnych.
Uczniowie otrzymali dyplomy, medale oraz przygotowane przez rodziców upominki.
W miłej atmosferze życzenia dzieciom złożyły pani Wójt Aneta Kołuda i Przewodnicząca Rady Gminy Beata Radziszewicz oraz przekazały prezenty dla uczniów. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.
Dziękujemy naszym wychowawczyniom p. K. Pawlak i A. Cieślak za przygotowanie nas do tak ważnego dla nas dnia.
ZWIEDZANIE GMINNEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW
3 czerwca 2022 r. nasi siódmoklasiści pod opieką p. Agnieszki Wyrzykowskiej i p. Anny Szumielwicz- Hać w ramach lekcji chemii, zwiedzali teren Gminnej Oczyszczalni Ścieków w Bierzwniku, gdzie poznali proces oczyszczania ścieków komunalnych.W dniach 27 – 28 maja grupa uczniów naszej szkoły – przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Wolontariatu Szkolnego - odwiedziła stolicę.
Zgodnie z planem młodzież, pod opieka przewodnika, zwiedziła nekropolię na Powązkach. Ich uwagę przykuła różnorodność stylów i rzeźb nagrobnych. Uczniowie mogli zobaczyć miejsce pochówku wielu wybitnych Polaków ze świata kultury, nauki, sportu czy polityki. Szczególnie interesującym miejscem była Kwatera Brzozowych Krzyży, a tu groby młodych uczestników Powstania Warszawskiego – bohaterów lektury „Kamienie na Szaniec” - „Zośki”, „Alka” i „Rudego”.
Spacerując, po ulicach Warszawy, uczniowie obejrzeli zachowany po dziś dzień, a znajdujący się pomiędzy posesjami, fragment muru, który był granicą pomiędzy Gettem, a „aryjską” częścią miasta.
W Centrum Nauki Kopernik uczestnicy wycieczki mogli zaspokoić swoją ciekawość i potrzebę poznawania świata. Oglądane tam eksponaty, udział w doświadczeniach i eksperymentach pomogły zrozumieć im prawa rządzące światem przyrody. Uczniowie oglądali także pokaz w tamtejszym Planetarium.
W trakcie pobytu w stolicy uczniowie oglądali urokliwą zabudowę Starówki, przespacerowali Traktem Królewskim podziwiając znajdujące się na nim historyczne budowle – perły architektury : Zamek Królewski, mury obronne z Barbakanem, dawne pałace, w których obecnie mieszczą się siedziby ważnych instytucji państwowych, słynne kościoły i pomniki. Zwiedzanie miasta zakończyło się przy Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie wszyscy mieliśmy okazję obserwować zmianę warty.
Poznawanie Warszawy udało się połączyć z pobytem w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej. Do siedziby władzy ustawodawczej mogliśmy wejść dzięki uprzejmości i na zaproszenie jednego z naszych, lokalnych posłów – Czesława Hoca. Najciekawszym miejscem dla młodzieży była Sala Posiedzeń Sejmu, do której mogliśmy wejść i zająć miejsca na galerii. Przewodnik odpowiadał na pytania dotyczące historii oraz współczesnego oblicza parlamentu. Była to bardzo ciekawa lekcja parlamentaryzmu.
Miasto, w którym przeszłość i burzliwa historia mieszają się z teraźniejszością i współczesnością zrobiło na młodzieży ogromne wrażenie. Dla większości z nich był to pierwszy pobyt w stolicy. Wszyscy zgodnie deklarują, że jeszcze tu wrócą, by je lepiej poznać, odkryć i pokochać.
DZIEŃ DZIECKA
DZIEŃ DZIECKA W KLASACH 1-3
1 czerwca nasi uczniowie świętowali DZIEŃ DZIECKA. Ze względu na brzydką pogodę piknik odbył się w klasach.
WYCIECZKA DO BRALINKA
Dnia 31 maja odbyła się wycieczka szkolna klas 1-3 do Barlinka. Dzieci uczestniczyły w warsztatach ,,Jak dawniej prano” oraz zwiedzały Muzeum Regionalne Barlinka. Po ciekawych lekcjach udały się wraz z wychowawczyniami na pizzę.
ZIELONA SZKOŁAW dniach 16, 17 i 18 maja 2022 r. uczniowie klasy 4, 5a, 5b i 6 pod opieką p. A. Wojciechowskiej, J. Maślak, I. Świerczyńskiej i M. Filas- Szuber byli na „zielonej szkole” w Myśliborzu. Była to okazja na integrację klas po długiej przerwie związanej z izolacją pandemiczną. W trakcie pobytu uczniowie poznawali zabytki oraz historię Myśliborza, zdobywając brązową „Tarczę Myślibora”. Korzystali z różnych form aktywności: marsz na orientację, zajęcia na basenie, gra w piłkę, itp. Dużą atrajcją był rejs katamaranem. Nie zabrakło ogniska z pieczeniem kiełbasek. Były to dla nas 3 dni pełne dużych emocji i wrażeń, które będziemy długo pamiętać.
WYCIECZKA KLAS SIÓDMYCH - 7razy NAJ!!!
W dniach 9-11 maja 2022 r. uczniowie klas 7a i 7b pod opieką wychowawczyń i Pana Janusza uczestniczyli w wycieczce do Malborka, Trójmiasta i Szymbarku. Ta wyprawa stała się okazją do zwiedzenia NAJwiększego na świecie murowanego z czerwonej cegły Zamku Krzyżackiego w Malborku. Następnie przespacerowaliśmy się po NAJdłuższym w Polsce drewnianym molo w Sopocie. Podziwialiśmy uroki NAJwiększego kościoła ceglanego na świecie - jest nim gdańska Bazylika Konkatedralna pw. Najświętszej Maryi Panny. Nasz podziw wzbudziły Rekordy Guinnesa w Szymbarku:- NAJdłuższa deska na świecie, którą wycięto ręcznie piłami typu „moja-twoja😉”,
- zasiedliśmy przy Stole Noblisty, służącym integracji środowisk społecznych, ma 35 m długości, niemal tyle samo, co rekordowa deska, bez wątpliwości to NAJdłuższy stół świata, wykonany z jednego kawałka drewna! Zasiada przy nim jednorazowo 230 osób,
- usłyszeliśmy też najpopularniejszą melodię „Wlazł kotek na płotek” – ale uwaga – zagraną na NAJwiększym na świecie fortepianie.
Dodać należy także, że w tej wycieczce uczestniczyła NAJgrzeczniejsza młodzież – wychowawcy byli dumni, przyjmując pochwały za Waszą wysoką kulturę osobistą i grzeczność od pani pilot Kasi, od pana kierowcy Rafała, właściciela Ośrodka Wypoczynkowego „Na fali” w Rewie, a nawet od pani manager w restauracji w Człuchowie!!!
AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
PRZEDSTAWIENIE EKOLOGICZNE Z OKAZJI DNIA ZIEMI28 kwietnia uczniowie klasy 1a i 3b wystawili przedstawienie ekologiczne z okazji Dnia Ziemi. Po przedstawieniu odbył się konkurs wiedzy ekologicznej w kategoriach przedszkole, klasy 1-4. Dzieci wykazały się wiedzą o środowisku przyrodniczym.
POMAGAMY UKRAINIEZe względu na sytuację panującą na terenie Ukrainy nasz Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę potrzebnych rzeczy, które systematycznie były przekazywane potrzebującym na granicy oraz w ośrodkach znajdujących się w naszej okolicy. Zaangażowanie w zbiórkę było bardzo duże.
Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni za każdy gest okazany w tym trudnym czasie.Wszystkim Serdecznie Dziękujemy
ZBIÓRKA NAKRĘTEKOd kilku lat w naszej szkole prowadzona jest zbiórka nakrętek. W tym roku szkolnym nadal zbieramy nakrętki na rehabilitację i sprzęt niezbędny do codziennego życia osób z niepełnosprawnością.
Dzięki takim akcjom dzieci uczą się, jak nieść pomoc potrzebującym. Zdobywają również wiedzę, jak chronić nasze środowisko naturalne oraz wyrabiają właściwe nawyki związane z segregacją odpadów.
Teraz nasza pomoc teraz będzie łatwiejsza ponieważ na korytarzu szkolnym pojawił się pojemnik w kształcie serca, do którego możemy wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki.
Serdecznie Dziękujemy
KONKURS NA KARTKĘ I STROIK WIELKANOCNY
7 kwietnia odbył się Konkurs na Kartkę i Stroik Wielkanocny. Głównym celem konkursu było popularyzowanie i kultywowanie tradycji, zwyczajów wielkanocnych oraz tworzenie okazji do działalności artystycznej i zaprezentowania wspaniałych pomysłów. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością oraz zdolnościami plastycznymi.
Komisja konkursowa miała nie lada problem, aby wybrać te najbardziej oryginalne i pomysłowe. Następnie prace uczniów trafiły wraz z życzeniami do przedstawicieli instytucji współpracujących ze szkołą.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.
DZIEŃ ŻARTÓW W NASZEJ SZKOLE
1 kwietnia to radosny i zabawny dzień, w którym w naszej szkole żartowaliśmy sobie, robiliśmy różnorakie psikusy i z premedytacją wprowadzaliśmy innych w błąd. Tego dnia każdy mógł przyjść do szkoły bez podręczników. Przynosiliśmy tylko zeszyty oraz inne, niezbędne na zajęcia materiały i przybory. To wszystko spakowaliśmy do nietypowych przedmiotów, które były małe, poręczne i wygodne do noszenia. Był to również dzień bez sprawdzianów, kartkówek i odpytywania. Na przerwach grała spokojna muzyka.
Każdy z uczniów tego dnia mógł przyjść do szkoły w przebraniu – obowiązywał strój nocny utrzymany w konwencji PIŻAMA PARTY.
Na wybranej przez klasę lekcji członkowie Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili quiz prima aprilisowy na temat tradycji i zwyczajów tego dnia.
Zorganizowane zostało również stoisko ze słodkimi wypiekami, a zarobione z ich sprzedaży pieniądze przekazane zostały Polskiej Akcji Humanitarnej na pomoc dla Ukrainy.WIZYTA ZACHODNIOPOMORSKIEJ KURATOR OŚWIATY
W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W BIERZWNIKU31 marca 2022 r. w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć Panią Magdalenę Zarębską- Kulesza Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Panią Monikę Sierant Dyrektora Wydziału Pragmatyki Zawodowej Nauczycieli w Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Panią Anetę Kołudę Wójta Gminy Bierzwnik oraz Pana Leszka Walocha Sekretarza Gminy Bierzwnik. Pani Dyrektor Kinga Recka- Matyjasik oprowadziła gości po naszej szkole pokazując sale lekcyjne, świetlice, stołówkę z nowo wyposażoną kuchnią a także bibliotekę szkolną oraz część sportową.
Podczas wizyty została omówiona organizacja wsparcia dla uczniów z Ukrainy, w której przedstawiono organizację pracy oraz funkcjonowanie naszej szkoły.
Wizyta Zachodniopomorskiej Kurator Oświaty w Bierzwniku – Kuratorium Oświaty w Szczecinie
KONKURS RECYTATORSKI W CHOSZCZNIEW piątek, 25 marca 2022 r., w Choszczeńskim Domu Kultury odbył się powiatowy etap „Małego Konkursu Recytatorskiego”, który jest jedną z form 67 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Naszą szkołę reprezentowały laureatki eliminacji gminnych Martyna Jóźwiak z klasy 1a, przygotowana przez swojego tatę, Tomasza Jóźwiaka oraz Gabriela Jasiukiewicz, uczennica klasy 7a, przygotowana przez nauczyciela języka polskiego, panią Agnieszkę Nowak.Dziękujemy i gratulujemy występów!
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY LEON
W marcu klasach I- III został przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy Leon z edukacji matematycznej. Udział w nim wzięło sześcioro uczniów z klas pierwszych, z klasy drugiej dwoje i z klas trzecich ośmioro. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą, o czym świadczą wyniki konkursu. Szczególne gratulacje należą się uczniowi z klasy Ia- Gracjanowi Marcinkowskiemu, który zajął V miejsce w ogólnopolskiej kwalifikacji na 1934 uczestników. Na wielkie brawa zasługuje również Aleksander Cichoń- uczeń klasy Ia, który zajął X miejsce w klasyfikacji. Na 2933 uczestników swoimi umiejętnościami wykazał się uczeń klasy IIIb- Oliwier Madej, zajmując X miejsce.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
POJEMNIK W KSZTAŁCIE SERCA
Miło nam poinformować, że nasza szkoła dołączyła do szczęśliwych posiadaczy pojemnika w kształcie serca przeznaczonego na zbiórkę plastikowych nakrętek. Serdeczne podziękowania kierujemy dla Pana Sylwestra Wawrzyka za wykonanie dla naszej społeczności szkolnej pojemnika.
Serdecznie Dziękujemy
UROCZYSTE POWITANIE NOWYCH UCZNIÓW W NASZEJ SZKOLE
W naszej szkole naukę rozpoczęli uczniowie z Ukrainy kraju dotkniętego wojną. 22.03.2022 r. odbyło się uroczyste powitanie kolegów i koleżanek z Ukrainy, którzy rozpoczęli naukę w naszej placówce. Uczniowie klasy 5b oraz grupy przedszkolne, do których dołączyły dzieci przygotowały dla nowych kolegów powitanie, przystroiły barwami flagi ukraińskiej sale oraz przygotowały poczęstunki. Nasi nowi koledzy zawsze mogą liczyć na naszą pomoc i wsparcie. Nasza życzliwość i przebywanie razem doda otuchy, nadziei na lepsze dni.MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI
14 marca 2022 roku nasza szkoła przystąpiła do obchodów Międzynarodowego Dnia Matematyki. Każdy uczeń, nauczyciel czy pracownik mógł obliczyć swoją cyfrę znaczącą czyli tzw. cyfrę przeznaczenia, a następnie zapoznać się z cechami charakteru odpowiadającymi danej cyfrze.
OGÓLNOPOLSKI STRAŻACKI KONKURS PLASTYCZNY- ETAP POWIATOWY31 stycznia 2022 roku ogłoszone zostały wyniki eliminacji powiatowych. Komisja Oceniająca wyróżniła następujących uczestników z naszej szkoły:
- w kategorii przedszkole:
II miejsce - Leon Żurawski
IV miejsce - Jan Tułacz- w kategorii klas I-IV:
II miejsce- Lena Bakiewicz
IV miejsce- Wiktor JureckiV miejsce- Agata Szczepańska
- w kategorii klas V-VIII:
II miejsce- Mateusz Żurawski
IV miejsce- Kornelia Matyjasik
Prace naszych uczniów będą również reprezentowały Gminę Bierzwnik na etapie wojewodzkim tego konkursu.
Serdecznie gratulujemy!!!
OGÓLNOPOLSKI STRAŻACKI KONKURS PLASTYCZNY- ETAP GMINNY
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym. Komisja konkursowa nagrodziła następujące prace naszych uczniów:
- w kategorii przedszkole:
I miejsce- Jan Tułacz
III miejsce- Danuta Kasprzak
IV miejsce- Leon Żurawski
V miejsce- Jan Szymoniak
- w kategorii klas I-IV:
I miejsce- Jania Radzińska
II miejsce-Agata Szczepańska
III miejsce- Kacper Bruliński
IV miejsce- Lena Bakiewicz
V miejsce- Wiktor Jurecki
- w kategorii klas V-VIII:
I miejsce- Mateusz Żurawski
IV miejsce- Kornelia Matyjasik
Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów obyło się 28 stycznia 2022 r. Nagrody i dyplomy wręczali: pani Aneta Kołuda- wójt Gminy Bierzwnik, pani Anna Nowak- kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz pan Wiktor Kochanek- prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Bierzwniku.
Prace naszych uczniów będą reprezentowały Gminę Bierzwnik na etapie powiatowym tego konkursu.Gratulujemy 😊
SZKOLNE JASEŁKA BOŻONARODZENIOWEWIGILIA W KLASIE 7B
Uczniowie klasy VII b usiedli przy wigilijnym stole, który wspólnie przygotowali razem z wychowawcą p. Agnieszką Wyrzykowską. Uczniowie podzieli się opłatkiem, życząc sobie Zdrowych i Radosnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku. Wigilia upłynęła w przyjemnej, świątecznej atmosferze i pozostawiła miłe wrażenia.
ZBIÓRKA KARMY I POTRZEBNYCH ARTYKUŁÓW
DLA PSÓW I KOTÓW ZE SCHRONISKA
Na przełomie listopada i grudnia Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował w naszej szkole zbiórkę karmy i potrzebnych atrykułów dla psów i kotów ze Schroniska w Młodolinie.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!!
GMINNY KONKURS PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ
15 grudnia 2021 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Bierzwniku odbył się Konkurs Piosenki Świątecznej Bierzwnik 2021, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Komisja konkursowa po przesłuchaniu 31 wykonawców przyznała:
- w kategorii klas I-III:
II miejsce- Milenie Prus "Kochany Mikołaj”
- w kategorii klas IV-VI:
I miejsce- Kornelii Matyjasik "Pastorałka anielska"
III miejsce- Lenie Knera "Pastorałka od serca do ucha"
- w kategorii klas VII-VIII:
I miejsce - Julii Kamińskiej "Kochaj nas Mały Panie"
Natomiast nagrodę GRAND PRIX otrzymała Joanna Krzyczkowska "Przekażmy sobie znak pokoju".
Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz opiekunowi Pani Jolancie Maślak
MIKOŁAJKI 2021 W SIÓDMYCH KLASACH
Dnia 7 grudnia 2021 r. klasy siódme uczestniczyły w mikołajkowej wycieczce do Gorzowa Wlkp. Opiekunkami tak dużej grupy były nasze wychowawczynie Agnieszka Nowak i Agnieszka Wyrzykowska oraz pani Anna Szumielewicz - Hać i pani Dyrektor Kinga Recka – Matyjasik. Główne punkty wyprawy stanowiły szaleństwa w Parku Trampolin oraz wizyta w kinie Helios i obejrzenie filmu pt. „Pogromcy duchów”. Taki wyjazd okazał się świetną alternatywą dla tradycyjnych drobnych prezencików z okazji mikołajek a także super pomysłem na integrację i wspólne spędzenie czasu.
PRACE PLASTYCZNO- TECHNICZNE NA ŚWIETLICY
Uczniowie poczuli już magię zbliżających się świąt i chętnie włączają się w prace plastyczno-techniczne, nawiązujące do tego radosnego wyczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.
ANDRZEJKI
Dnia 30.11.2021 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyły się Andrzejki. Zgodnie z tradycją uczniowie starszych klas wróżyli chętnym dzieciom. Do zabawy podczas przerw zapraszała muzyka a także przygotowane przez prowadzących konkurencje. Dzień ten był także okazją do zakupu książek, maskotek, figurek i przepysznych słodkości.
Rejonowy turniej SZS unihokeja dziewczątŻONKILE
W dniach 11.10-22.10.2021r. w naszej szkole była możliwość zakupienia cebulek żonkili w ramach ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Kupując i sadząc cebulki pomagaliśmy pacjentom Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim. Dochód pozyskany z ich sprzedaży został przekazany w całości na ich potrzeby. Pieniążki były zbierane do zaplombowanej puszki. Wszystkim, którzy uczestniczyli w tej akcji serdecznie dziękujemy.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
W dniu 10 listopada 2021r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku odbyła się uroczysta akademia z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.W dniu 11.10.21r. w naszej szkole odbył się Dzień Gier Planszowych. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 1-6. Dzieci ochoczo przystąpili do zdrowej rywalizacji w parach lub w grupach. Młodsi grali ze starszymi, ucząc się taktyki gry, a starsi mieli satysfakcję z rozgrywek z maluchami. Uczniowie mieli również okazję przygotować własne gry planszowe, przez co gra sprawiała jeszcze większą frajdę. Każde dziecko przyniosło do szkoły swoją ulubioną grę planszową. Wsród nich znalazły się takie, które rozwijają spostrzegawczość, pamięć, orientację przestrzenną, koncentrację, logiczne myślenie, a także uczą komunikacji między graczami. Dzieci na sygnał kończącego się czasu, ogarnął smutek, że dzień dobiegł końca. Dzięki organizacji DNIA GIER PLANSZOWYCH niektórzy przypomnieli sobie jak wielką radość niosą gry planszowe, na chwilę zapominając o wirtualnym świecie. Naszym celem było również zaszczepienie w dzieciach zdrowej rywalizacji i pokazanie, że największą wygraną jest radość i satysfakcja ze wspólnej gry. Uważamy, że ten dzień należał do bardzo udanych. Czekamy na kolejne edycje:)
DZIAŁANIA SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU
W RAMACH AKCJI #SzkołaPamięta
Czwartkowe popołudnie 28.10.2021r. to czas wielkich porządków na cmentarzu w Bierzwniku. Wolontariusze z naszej szkoły, nie zwracając uwagi na warunki pogodowe czy dodatkowe obowiązki, zebrali się, aby posprzątać opuszczone i zaniedbane groby. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od pogadanki, której celem było ukazanie tradycji związanej ze Świętem Zmarłych i podkreślenie jak ważna jest pamięć o naszych bliskich, a także o osobach, które przyczyniły się do obrony Naszej Ojczyzny.
Uzbrojeni w miotły, grabie, szufle, worki oraz pełni zapału wkroczyliśmy na teren cmentarza i zaczęliśmy wielkie porządki. Wszystkie napotkane na cmentarzu osoby odwiedzające groby sowich bliskich chwaliły naszą pracę. To dodatkowo utwierdziło nas w przekonaniu, że działamy w dobrej sprawie.
Prace porządkowe przebiegały szybko i sprawnie. Następnie na posprzątanych grobach zapaliliśmy znicze.
Celem naszej akcji była nie tylko pomoc, ale kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku oraz wdrażanie do odpowiedniego zachowania się w miejscach pamięci i miejscach publicznych.
Mamy nadzieję, że nasza tradycja sprzątania cmentarza przez Szkolny Kub Wolontariatu nigdy nie zniknie.ŚWIĘTO DRZEWA
W ramach obchodów Święta Drzewa 2021 uczniowie klas 1-3 wykonali prace plastyczne pt. „Drzewa dla przyrody". Przygotowane prace zostały wyeksponowane, a następnie ocenione przez Pana Leśnika i Panie Dyrektor. Spośród prac trudno było wybrać najlepsze. W związku z tym każdy mały wielbiciel przyrody otrzymał mały upominek.
#sadzimyMy30 września uczniowie klas 1-3 odwiedzili pracowników Nadleśnictwa Bierzwnik. Wizyta związana była z ogólnopolską akcją #sadzimyMy 2021. Dzieci wysłuchały prelekcji na temat ochrony i pielęgnacji drzew. Każdy uczeń otrzymał sadzonkę drzewka.
NASI PRZYJACIELE Z KENII
20 października 2021r. gościliśmy w naszej szkole Ks. Simona Githaiga Kariuki z Isiolo z Kenii.
Ks. Simon jest dyrektorem do spraw komunikacji i powołań w Wikariacie Isiolo. Prowadzi jedynie chrześcijańskie radio Shaidi w regionie Isiolo. Od kilku lat współpracuje z Wydziałem Wychowania Katolickiego w Szczecinie przy realizacji różnych projektów misyjnych, w tym również przy projekcie „adopcji na odległość”, w ramach którego opiekujemy się dwójką dzieci: Morisem z Matiri i Tiberius z Kipsing.
Spotkania misyjne w naszej szkole odbyły się w dwóch grupach wiekowych. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądali prezentowaną przez naszego Gościa prezentację i słuchali Jego opowieści o życiu dzieci z Kenii. Uczniowie zadawali też Ks. Simonowi różne pytania. Wydaje się, że nasza wiedza o Kenii bardzo wzrosła. Wszystko działo się w atmosferze radości i braterstwa. Ks. Simon podkreślał, że choć jest tak daleko od domu, czuje się jak u siebie. Zaprosił nas też do Kenii. Wielu chciałoby się tam wybrać… Może kiedyś to się uda? Na pożegnanie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wizyty naszego Gościa w szkolnej galerii.Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu spotkania misyjnego z Ks. Simonem.
ŚWIĘTO SZKOŁY I DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
6 lat temu - 14 października 2015r. - odbyła się uroczystość nadania naszej szkole sztandaru i imienia Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich.
Cystersom zawdzięczamy powstanie Opactwa i miejscowości, w których mieszkamy. Bogactwo cysterskiego dziedzictwa - duchowe i kulturowe - staramy się pielęgnować swoją codzienną pracą i postawą.
Chętnie zgłębiamy wiedzę o naszych cysterskich korzeniach. Uczymy się ich. Budują one tożsamość naszej społeczności lokalnej.
W poszanowaniu tej tradycji staramy się krzewić dorobek naszych cysterskich przodków. W myśl dewizy Szkoły – HISTORIA JEST NAUCZYCIELKĄ ŻYCIA – naszymi czynami i postawami kształtujemy codzienność, w której dorastamy i wychowujemy się.
Święto Szkoły stało się okazją do przypomnienia i utrwalenia sobie wiadomości o naszych Patronach.Dnia 13 października 2021r. klasy 4 – 8 rywalizowały w mini konkursie wiedzy o Cystarsach.
Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące codziennego życia Cystersów - czym się zajmowali, jakie zwierzęta hodowali, jak wyglądał ich strój, które z codziennych czynności były dla nich najważniejsze, według jakiej reguły żyli oraz elementów architektonicznych klasztoru w Bierzwniku.Komisjom konkursowym, odwiedzającym poszczególne klasy, towarzyszyli uczniowie klasy VIIIa – Mateusz i Szymon ubrani w strój cysterski.
Wszystkie klasy, wraz z oddziałami przedszkolnymi, wykonały plakat konkursowy na jeden z wybranych tematów:
1. Klasztor cysterski w Bierzwniku.
2. Codzienne życie Cystersów.
3. Strój cysterski.
Wszystkie wykonane prace plastyczne zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym i ocenione przez jury.
Wyniki konkursu będą ogłoszone po dniach wolnych od zajęć dydaktycznych – 18 października.
PRZYGOTOWANIA DO OBCHODÓW ŚWIĘTA SZKOŁY
Przygotowania do obchodów Święta Szkoły zaczęliśmy w świetlicy wykonując prace plastyczne nawiązujące do imienia naszej szkoły „Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku”.
KREATYWNE ZABAWY NA ŚWIETLICY SZKOLNEJ
Dla wszystkich, którzy lubią kreatywne zabawy świetlica szkolna przygotowała pomysły na prace plastyczne idealne na jesienne dni. Po spacerze do parku i zebraniu różnokolorowych liści, dziewczynki udekorowały nimi swoje baletnice. Chłopcy woleli ten czas przeznaczyć na zdrową rywalizację przy grach planszowych.
XI MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA1 października 2021 r. nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do XI Międzynarodowego Dnia Tabliczki Mnożenia - akcji organizowanej na całym świecie. Realizacji tego przedsięwzięcia podjęła się pani Agnieszka Wyrzykowska, której pomagali jej wychowankowie z klasy 7b. Tego dnia wszyscy chętni uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w operowaniu tabliczką mnożenia. Do konkursu przystąpiło 72 uczniów, spośród których 26 rozwiązało wszystkie przykłady prawidłowo i może poszczycić się zaszczytnym tytułem Mistrza Tabliczki Mnożenia.
Oto lista naszych Mistrzów:
Oliwier Madej – klasa 3b
Klaudia Urmańska – klasa 4
Nadia Kamińska – klasa 5a
Kinga Osubniak – klasa 5b
Mateusz Żurawski – klasa 5b
Karol Baczyński – klasa 7a
Gabriela Jasiukiewicz – klasa 7a
Wiktoria Kasprzak – klasa 7a
Lena Kobelak - 7a
Jakub Krawiec – klasa 7a
Kinga Urmańska – klasa 7a
Julia Kamińska – klasa 7b
Wiktoria Kręgowska – klasa 7b
Mateusz Nowakowski – klasa 7b
Melania Piasecka – klasa 7b
Paulina Sobańska – klasa 7b
Przemysław Tkacz – klasa 7b
Karol Wasilik – klasa 7b
Mateusz Gapski – klasa 8a
Janusz Romaniuk – klasa 8a
Dominika Wawrzyk – klasa 8a
Szymon Żurawski – klasa 8a
Eryka Cybulska – Waleńczyk – klasa 8b
Hanna Krzyczkowska – klasa 8b
Anna Madej – klasa 8b
Philip Wysocki – klasa 8bWszystkim Mistrzom gratulujemy !!!
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
1 września 2021r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. Pierwszy dzień szkoły rozpoczął się od mszy świętej w Kościele p.w. Matki Boskiej Szkaplerznej w Bierzwniku po czym wszyscy uczniowie, rodzice, zaproszeni goście, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły spotkali się na hali widowiskowej. Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali krótką część artystyczną. Na apelu powróciliśmy wspomnieniami do wybuchu II wojny światowej. Po uroczystym apelu uczniowie z wychowawcami udali się na spotkania do klas.
NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH
Rok szkolny 2020/2021 dobiegł końca. Pomimo zawirowań jakie nam towarzyszyły nasi uczniowie osiągnęli wysokie wyniki w nauce i zachowaniu. Dzięki naszych darczyńcom to wyjątkowe zakończenie roku na pewno będzie przyjemne.
Czas się nimi pochwalić:
Najwyższe średnie ocen powyżej 5,00 w klasach VII-VIII uzyskali następujący uczniowie:
- Aleksandra Matyjasik – uczennica klasy VIII A, tegoroczna absolwentka – średnia ocen 5,67 zachowanie wzorowe - jest to najwyższa średnia ocen w szkole
Uczennica otrzymała Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 300,00 zł fundatorem nagrody była: Beata Radziszewicz – Przewodnicząca Rady Gminy Bierzwnik
- Maciej Nowakowski – uczeń klasy VIII B, tegoroczny absolwent – średnia ocen 5,50 zachowanie wzorowe
- Oliwia Wróbel – uczennica klasy VIII A, tegoroczna absolwentka – średnia ocen 5,50 zachowanie wzorowe
Uczniowie otrzymali Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 200,00 zł a fundatorami nagród byli: Mariola Filas-Szuber i Paweł Szuber – Wicestarosta Choszczeński oraz Kinga Recka-Matyjasik i Janusz Matyjasik.
- Szymon Żurawski – uczeń klasy VII A – średnia ocen 5,43 zachowanie bardzo dobre
Uczeń otrzymał Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 100,00 zł a fundatorem nagrody byli: Anna Szumielewicz-Hać i Andrzej Hać.
- Jakub Szajwa – uczeń klasy VIII A, tegoroczny absolwent – średnia ocen 5,17 zachowanie bardzo dobre
- Anna Madej – uczennica klasy VII B – średnia ocen 5,14 zachowanie wzorowe
- Igor Matys – uczeń klasy VIII B, tegoroczny absolwent – średnia ocen 5,11 zachowanie bardzo dobre
Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Bierzwnik Panią Anetę Kołuda.
- Eryka Cybulska-Weleńczyk - uczennica klasy VII B – średnia ocen 5,07 zachowanie wzorowe
Fundatorem nagrody rzeczowej dla uczennicy było Nadleśnictwo Bierzwnik.
Najwyższe średnie ocen powyżej 5,00 w klasach IV-VI uzyskali następujący uczniowie:
- Alicja Błaszczyk – uczennica klasy IV A – średnia ocen 5,67 zachowanie wzorowe
- Julia Majewska – uczennica klasy IV A – średnia ocen 5,67 zachowanie wzorowe
- Mateusz Żurawski – uczeń klasy IV B – średnia ocen 5,67 zachowanie wzorowe
Są to również najwyższe średnie ocen w szkole
Uczniowie otrzymali Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 200,00 zł a fundatorami nagród byli: Agnieszka i Maksymilian Żurawscy, Aleksandra i Ireneusz Kręgowscy oraz Kinga Recka-Matyjasik i Janusz Matyjasik.
- Gabriela Jasiukiewicz – uczennica klasy VI A – średnia ocen 5,62 zachowanie wzorowe
- Lena Kobelak – uczennica klasy VI A – średnia ocen 5,62 zachowanie wzorowe
Uczniowie otrzymali Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 100,00 zł a fundatorami nagród byli: Anna Nowak oraz Karolina Dutkowska.
- Kinga Urmańska – uczennica klasy VI A – średnia ocen 5,54 zachowanie wzorowe
- Julia Kamińska – uczennica klasy VI B – średnia ocen 5,54 zachowanie bardzo dobre
Uczniowie otrzymali Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 100,00 zł a fundatorami nagród byli: Karolina Dutkowska oraz anonimowy sponsor.
- Mateusz Nowakowski – uczeń klasy VI B – średnia ocen 5,46 zachowanie bardzo dobre
- Melania Piasecka – uczennica klasy VI B – średnia ocen 5,46 zachowanie bardzo dobre
Uczniowie otrzymali Jednorazowe Stypendium Naukowe w wysokości 100,00 zł a fundatorami nagród byli: Anna Szumielewicz-Hać i Andrzej Hać oraz anonimowy sponsor.
- Maja Wieczorek – uczennica klasy IV B – średnia ocen 5,42 zachowanie wzorowe
- Kornelia Matyjasik – uczennica klasy IV B – średnia ocen 5,33 zachowanie wzorowe
- Alicja Walczak – uczennica klasy IV B – średnia ocen 5,33 zachowanie wzorowe
- Julia Budzińska – uczennica klasy IV B – średnia ocen 5,25 zachowanie bardzo dobre
Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Paulinę i Kamila Sikorę - Majster Budowlane ABC Remgood Kamil Sikora.
- Kacper Nowak – uczeń klasy VI B – średnia ocen 5,23 zachowanie wzorowe
- Karol Wasilik – uczeń klasy VI B – średnia ocen 5,23 zachowanie bardzo dobre
- Wiktoria Kasprzak – uczennica klasy VI A – średnia ocen 5,15 zachowanie bardzo dobre
- Jakub Krawiec – uczeń klasy VI A – średnia ocen 5,15 zachowanie bardzo dobre
- Amelia Gicela – uczennica klasy VI A – średnia ocen 5,08 zachowanie wzorowe
- Julia Ciołek – uczennica klasy VI B – średnia ocen 5,08 zachowanie bardzo dobre
- Wiktoria Kręgowska – uczennica klasy VI B – średnia ocen 5,08 zachowanie wzorowe
Fundatorem nagród rzeczowych dla uczniów było Nadleśnictwo Bierzwnik.
Uczniowie którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem i średnią ocen powyżej 4,75 w klasach VII-VIII:
- Oliwia Lendzion – uczennica klasy VIII A – średnia ocen 4,94 zachowanie wzorowe
- Wiktor Kirewicz – uczeń klasy VIII A – średnia ocen 4,83 zachowanie bardzo dobre
- Igor Witkowski – uczeń klasy VII A – średnia ocen 4,86 zachowanie bardzo dobre
- Oliwia Dziemianko – uczennica klasy VII B – średnia ocen 4,79 zachowanie wzorowe
- Kacper Siera – uczeń klasy VII A – średnia ocen 4,79 zachowanie bardzo dobre
Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.
Uczniowie którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem i średnią ocen powyżej 4,75 w klasach IV-VI:
- Ernest Purcelewski – uczeń klasy IV A – średnia ocen 4,92 zachowanie bardzo dobre
- Paulina Sobańska – uczennica klasy VI B – średnia ocen 4,92 zachowanie wzorowe
- Julita Frątczak – uczennica klasy IV A – średnia ocen 4,83 zachowanie wzorowe
- Martyna Orzechowska – uczennica klasy VI A – średnia ocen 4,83 zachowanie bardzo dobre
- Grzegorz Stasiak – uczeń klasy IV B – średnia ocen 4,75 zachowanie bardzo dobre
- Szymon Stasiak – uczeń klasy IV B – średnia ocen 4,75 zachowanie bardzo dobre
Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.
Osiągnięcia naszych uczniów w konkursach przedmiotowych i sportowych:
- VII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Matematyczny” dla ucznia klasy VIII B Kacpra Nowaka
- VIII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Matematyczny” dla uczennicy klasy VI A Kingi Urmańskiej
- VIII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Matematyczny” dla uczennicy klasy VII B Eryki Cybulskiej – Weleńczyk
- VIII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Matematyczny” dla ucznia klasy VIII A Jakuba Szajwy
- Osiągnięcie najwyższego wyniku w szkole w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym „Mistrz Ortografii” dla uczennicy klasy VI A Leny Kobelak
Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.
Tegoroczni Absolwenci nagrodzeni zostali również za reprezentowanie szkoły
przez wszystkie lata swej nauki.
Za reprezentowanie szkoły w Poczcie Sztandarowym Szkoły nagrodę otrzymali:
- Zofia Rutkowska
- Ksenia Szumielewicz
- Jakub Szajwa
Fundatorami nagród rzeczowych dla uczniów było Nadleśnictwo Bierzwnik oraz Agnieszka i Łukasz Cieślak – Salon Fryzjerski.
Za pracę na rzecz społeczności uczniowskiej oraz zaangażowanie w życie szkoły nagrodę otrzymali:
- Aleksandra Matyjasik
- Kacper Kuras
- Kacper Nowak
- Maciej Nowakowski
Nagrody rzeczowe ufundowały opiekunki Samorządu Uczniowskiego.
Za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych nagrodę otrzymują:
- Julia Simińska
- Oskar Okraska
- Kajetan Janik
- Wiktor Kirewicz
- Gracjan Sibiński
Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku Oddział w Bierzwniku.
Nagrodę dla Najlepszego Sportowca Szkoły otrzymał Oskar Okraska uczeń klasy VIII A tegoroczny absolwent.
Największym objawieniem sportowym szkoły okazały się: Hanna Krzyczkowska i Justyna Szczepańczyk uczennice klasy VII B.
Fundatorem nagród był Pan Władysław Wajda Dyrektor Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji
w Bierzwniku.Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy sukcesów.
Dziękujemy bardzo wszystkim fundatorom nagród.
Dzięki Wam ten dzień jest jeszcze bardziej wyjątkowy,
a otrzymane nagrody na pewno sprawią radość naszym uczniom.Dziękujemy
Natalia Saran laureatką konkursu plastycznego
Z ogromną przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny ogłoszony przez Powiat Choszczeński pt. „Pastelove 4 pory roku w powiecie”, został oficjalnie rozstrzygnięty.
Komisja konkursowa pod przewodnictwem Starosty Choszczeńskiego Wioletty Kaszak, po burzliwych konsultacjach, wyłoniła zwycięzców
Nasza uczennica klasy I Natalia Saran zajęła w nim III miejsce. Oto fotorelacja z tego wydarzenia. Warto dodać, iż z prac konkursowych zostanie zaprojektowany kalendarz na rok 2022. Już dziś czekamy na jego wydanie. Gratulujemy Natalko!Byliśmy w teatrze...
18 czerwca 2021 r. uczniowie klas szóstych i Iza z klasy piątej uczestniczyli w wycieczce do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. Na miejscu wraz z opiekunami, Agnieszką Nowak i Ireneuszem Kręgowskim, obejrzeliśmy spektakl pt. „NOSO-ROŻEK”, który w zabawny sposób podejmował temat odnalezienia w Gorzowie nosorożca sprzed 125 tysięcy lat. Temat o podłożu archeologicznym stał się pretekstem do stworzenia historii detektywistycznej i odpowiedzenia na pytanie: „Czy nosorożec Stefania jest stąd?”
Drugim punktem wyprawy był udział w 2,5 godzinnych warsztatach teatralnych pod czujnym okiem sympatycznej pani Beaty Chorążykiewicz, aktorki gorzowskiego teatru i nauczycielki szkoły muzycznej. Ćwiczyliśmy dykcję, próbowaliśmy swych sił aktorskich w teatrze cieni i podczas krótkich scenek, staliśmy na scenie obrotowej, podziwialiśmy różnorodne kostiumy, rekwizyty, efekty świetlne i akustyczne, niektórzy poddali się charakteryzacji. Rozmawialiśmy z wieloma pracownikami teatru, poznając tajniki ich zawodów.
A teraz czekamy na wizytę pani Beaty u nas w Gminnym Ośrodku Kultury w Bierzwniku w ramach Projektu – warsztaty teatralne Z powiewem wiatru lecimy do teatru!
Wycieczka do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach
Dzień Dziecka
Egzamin Ósmoklasisty
Czarodziejskie Drzewa 2021
Klub Gaja jak co roku nagrodził najaktywniejszych uczestników Święta Drzewa. 18. edycja programu przebiegła pod hasłem „Święto Drzewa dla zwierząt” i wzięło w niej udział, pomimo różnych ograniczeń związanych z pandemią COVID-19, ponad 19 tysięcy osób. Wspólnie posadziliśmy w całej Polsce ponad 20 tysięcy drzew i krzewów, i zrobiliśmy blisko 40 schronień dla owadów, ptaków i małych ssaków! Wszystkim serdecznie dziękujemy za kolejny rok wspólnej pracy dla Ziemi!
Organizowany przez Klub Gaja od 2003 roku program Święto Drzewa to szeroka edukacja na temat ochrony środowiska i zmian klimatu, poparta konkretnymi działaniami – sadzeniem i ochroną drzew. Jak co roku w październiku w całym kraju odbyły się lokalne obchody Święta Drzewa, w ramach których sadzono drzewa, zakładano parki i ogrody, otaczano opieką stare drzew, prowadzono lekcje tematyczne, zajęcia w terenie, konkursy i przedstawienia. W programie wzięło udział 229 podmiotów – placówek oświatowych, gmin, nadleśnictw, stowarzyszeń, firm, a także osób prywatnych. W sumie ponad 19 tysięcy uczestników! Do licznika dopisaliśmy kolejnych 20 tysięcy drzew i krzewów m.in. owocowych i miododajnych. Sadzonych specjalnie dla zwierząt, dla których zrobiliśmy blisko 40 schronień!Co roku Klub Gaja przyznaje najaktywniejszym uczestnikom Święta Drzewa nagrody Czarodziejskiego Drzewa w 3. kategoriach – za największą ilość posadzonych drzew, za najszerszą współpracę oraz za kreatywność działań. W tym roku przyznaliśmy również 4 wyróżnienia.
Laureaci Nagrody Czarodziejskiego Drzewa 2021 :
- Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach (woj. dolnośląskie) – za posadzenie 350 drzew na terenie gminy oraz adopcję posadzonych drzew przez uczniów.
- Krzysztof Grądek z Działoszyc (woj. świętokrzyskie) – za utworzenie na własnej działce kawałka lasu i posadzenie tam 250 drzew i krzewów dla ludzi i ptactwa.
- Przedszkole Samorządowe w Baniosze (woj. mazowieckie) – za posadzenie 150 drzew i krzewów na terenie przedszkola.
- Przedszkole nr 6 w Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie) – za zorganizowanie akcji sadzenia drzew na terenie przedszkola i stworzenie przyjaznych zakątków dla zwierząt.
- Zespół Szkolno–Przedszkolny w Bierzwniku (woj. zachodniopomorskie) – za całoroczne działania dla drzew, m.in. utworzenie we współpracy z Nadleśnictwem Bierzwnik przedszkolnego lasu, gdzie lokalna społeczność posadziła 2 tysiące drzew.
- Przedszkole dla Dzieci Niewidomych w Laskach oraz Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Laskach (woj. mazowieckie) – za różnorodne działania w ramach Święta Drzewa i poznawanie drzew z różnych perspektyw.
- Szkoła Podstawowa w Kuklinowie (woj. wielkopolskie) – za kreatywne zajęcia na temat drzew, m.in. obliczanie wieku drzew rosnących wokół szkoły.
- Przedszkole nr 8 „Zielony Ogród” z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach (woj. śląskie) – za różnorodne działania wokół drzew m.in. ciekawe zajęcia plastyczne z wykorzystaniem leśnych skarbów.
- Stowarzyszenie WeRwA z Chełma (woj. lubelskie) – za akcję sadzenia drzew na terenie miejskich osiedli.
Wyróżnienia Czarodziejskiego Drzewa 2021:
- Miasto Ostrowiec Świętokrzyski – za utworzenie na terenie Parku Miejskiego stacji edukacyjnej „Drugie życie drzewa”.
- Publiczne Przedszkole nr 4 „Zaczarowana Kraina” w Zduńskiej Woli (woj. łódzkie) – za coroczne obchody Święta Drzewa i przeprowadzenie różnorodnych działań pogłębiających wiedzę przedszkolaków na temat drzew.
- Centrum Edukacji i Rehabilitacji w Zabrzu (woj. śląskie) – za przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych pt. „Mieszkańcy Ogrodu” i gry terenowej „Czyj to dom?”.
- Zespół rodzinny Babasylaba z Radomia (woj. mazowieckie) – za stworzenie cyklu audiobajek dla najmłodszych, których głównymi bohaterami są drzewa i dzikie zwierzęta.
Rozdanie nagród odbędzie się w październiku 2021 roku w Warszawie podczas inauguracji 19. edycji programu Święto Drzewa. Dodatkowo wszyscy uczestnicy Święta Drzewa otrzymają podziękowania. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną pracę, dzięki której udało się posadzić przez te wszystkie lata blisko 940 tysięcy drzew w całej Polsce.
18. edycja Święta Drzewa
Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy
Partnerzy strategiczni:Lasy Państwowe, Billion Tree Campaign, ALDI, Davines
Partnerzy:C&A Foundation, Environmental Partnership Association, Europejskie Drzewo Roku, Kawałek Lasu
Współpraca: Partnerstwo dla Klimatu, Służewski Dom Kultury, Miasto Bielsko-Biała, Galeria Bielska BWA, Fundusz Partnerstwa, Clean Advantage, LeasePlanTydzień Mikołajkowy
Od 7 do 11 grudnia świętowaliśmy w naszej szkole Tydzień Mikołajkowy. Uczniowie zmienili swoje awatary w aplikacji Teams na świąteczne. Obraz profilu mógł być grafiką skojarzoną ze świętami lub znaną postacią noszącą imię Mikołaj. W poniedziałek - 7 grudnia - uczniowie, logując się na zajęciach, mieli możliwość zaprezentować się w czerwonym stroju, pokazać się w mikołajkowej czapce lub innych świątecznych elementach stroju. Był to dzień koloru czerwonego.
Inną mikołajkową tradycją w naszej szkole jest BILET NIEPYTANIA. Ze względu na naukę zdalną nie można było tej akcji przeprowadzić w tradycyjny sposób. Dlatego, za zgodą Pani Dyrektor, dzień 7 grudnia był DNIEM NIEPYTANIA - dniem bez sprawdzianów, testów, kartkówek, prac klasowych, odpytywania uczniów.
Organizatorem Mikołajek, które wpisały się już na dobre w kalendarium najważniejszych szkolnych wydarzeń był Samorząd Uczniowski. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji świąteczny klimat zagościł w naszej szkole i pozostanie z nami jeszcze na długo.Andrzejki
Od 30 listopada do 4 grudnia świętowaliśmy w naszej szkole Andrzejki online.
W poniedziałek - 30 listopada każdy z nas mógł wziąć udział w głosowaniu na Miss i Mistera Szkoły wśród naszych uczniów, w dwóch grupach wiekowych: klasy 1 - 4 oraz klasy 5 - 8.
Wyniki głosowania:
Miss Szkoły w grupie klas 1 - 4 Laura Tkacz
Mister Szkoły w grupie klas 1 - 4 Wiktor Majer
Miss Szkoły w grupie klas 5 - 8 Julia Ciołek
Mister Szkoły w grupie klas 5 - 8 Alan Węgrzyn
Serdecznie gratulujemy!!!!!!
Podczas świętowania szkolnych Andrzejek online, mogliśmy również wziąć udział w Andrzejkowych Wypiekach Ciasteczek z Wróżbą. Każdy mógł w swoim zaciszu domowym upiec ciasteczka - samemu lub z najbliższymi. Dla chętnych, SU podał również przepis na przepyszne kruche ciasteczka.
Członkowie SU przeprowadzili także na godzinach wychowawczych w klasach 4b, 6b, 7a i 7b wróżby andrzejkowe. Było dużo śmiechu i frajdy. Wróżby bardzo się podobały, a uczniowie i nauczyciele chętnie włączyli się do wspólnej zabawy andrzejkowej.
Na godzinach wychowawczych mogliśmy również wspólnie - uczniowie wraz z wychowawcą rozwiązać krzyżówkę andrzejkową, która została przesłana wszystkim uczniom i wychowawcom w postaci edytowalnego pliku PDF. Ponadto wysłano do każdego ucznia linki z tradycjami i zabawami andrzejkowymi.
Tak oto minął nam Tydzień Andrzejkowy w naszej szkole! :)Niespodzianka spotkała też uczniów 4b, uczennica tej klasy i członkini Samorządu Uczniowskiego, zaprezentowała przed rówieśnikami - Andrzejkowy Taniec - specjalnie na tą okazję przez nią przygotowany.
Narodowe Święto Niepodległości
Nasza szkoła przystąpiła do kolejnej edycji akcji Szkoła do hymnu i wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego na dzień przed Świętem Niepodległości- 10.11.2020 r. o godz. 11.11. Celem inicjatywy było zachęcenie dzieci do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec symboli narodowych.
W tym roku ze względu na pandemię i przestawienie szkół na pracę zdalną, powtórzenie akcji w dotychczasowym kształcie nie było możliwe. Dlatego zaśpiewaliśmy hymn w formie on-line.
Dzień Edukacji Narodowej i Święto Szkoły
13 dzień października 2020r. był okazją do podwójnego świętowania. Cała szkolna społeczność celebrowała piątą rocznicę nadana naszej szkole sztandaru oraz imienia Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich jak również obchodziła Dzień Edukacji Narodowej.
W tym dniu nie odbywały się tradycyjne zajęcia, choć edukacyjny ładunek podjętych działań był ogromny. Lekcje zostały zastąpione częścią artystyczną, która upamiętniła oba święta.
Klasy, od czwartej do ósmej, rywalizowały w II Międzyklasowym Konkursie Wiedzy o Cystersach. Wraz ze swoimi wychowawcami uczniowie oglądali prezentacje o Cystersach, rozwiązywali kalambury, tworzyli krzyżówki, malowali plakaty.
Konkurs plastyczny
PORTRET NAUCZYCIELA13 października 2020r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny na portret nauczyciela, wychowawcy naszej szkoły. Wszystkie prace konkursowe zostały zaprezentowane w holu szkolnego budynku. Autorzy wyróżnionych wizerunków otrzymali, od organizatora akcji, nagrody - upominki książkowe i piśmiennicze.
Przedstawienie profilaktyczne
Teatru Kurtyna
Rok szkolny 2018/19
POŻEGNANIE ABSOLEWNTÓW KLASY OŚMEJ ORAZ TRZECICH GIMNAZJUM
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO
CZWARTAKI W ZIELONEJ SZKOLE!
W dniach 28 – 31 maja 2019 r. czwarte klasy naszej szkoły uczestniczyły w zajęciach Zielonej Szkoły w Myśliborzu. Każdego dnia na dzieci i ich wychowawczynie – Agnieszkę Czerwonkę i Agnieszkę Nowak - czekało wiele atrakcji.
Już pierwszego dnia dużym wyzwaniem okazało się samodzielne ubranie pościeli w poszewki, rozpakowanie się czy dyżurowanie w stołówce. Po południu całą grupą udaliśmy się na plażę i siłownię w parku oraz zmagaliśmy się z konkurencjami sportowymi. Dzień pełen wrażeń zakończył się dyskoteką.
Drugiego dnia czwartoklasiści z samego rana ruszyli zdobywać Tarczę Myślibora, oglądali najważniejsze zabytki w Myśliborzu, fragmenty murów obronnych, baszty, a na koniec w Muzeum Pojezierza Myśliborskiego zostali pasowani na rycerki i rycerzy. Po południu udaliśmy się do biblioteki, gdzie wszyscy poznali nieznane dotąd legendy. W drodze powrotnej do naszego ośrodka odwiedziliśmy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie poznaliśmy historią św. Faustyny i obrazu „Jezu, ufam Tobie”. Po kolacji nasi turyści udali się na basen, gdzie mogli skorzystać z szaleństwa wodnego, a po powrocie do Domu Wczasów Dziecięcych czekała na nich smaczna niespodzianka, a mianowicie – pizza.
Trzeci dzień pobytu w Zielonej Szkole również przebiegał pod znakiem wielu atrakcji. Uczniowie po śniadaniu podzieleni na dwie grupy uczestniczyli w zajęciach lepienia z gliny oraz korzystali z placu zabaw. Następnie po obiedzie pływali katamaranem po Jeziorze Myśliborskim. Udany rejs nie oznaczał końca dnia - czwartoklasiści wzięli jeszcze udział w podchodach, a po kolacji udali się na boisko, gdzie rozgrywali mecze w piłkę nożną i siatkówkę. Wieczorem piekliśmy pyszną kiełbaskę na ognisku.
W piątek po spakowaniu się przyszedł czas na pożegnanie z Domem Wczasów Dziecięcych i przejazd do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach. Pobyt w Ogrodzie rozpoczął się od zjedzenia pysznego obiaduw pięknej komnacie Pałacu. Później spacerkiem, w towarzystwie pawi, podziwialiśmy uroki ogrodu. Po obejrzeniu przepięknej roślinności pozostała już tylko podróż powrotna do domu, gdzie na naszych dzielnych czwartoklasistów czekali już stęsknieni rodzice.
"ROTKÄPPCHEN"
Dnia 31 maja uczniowie klasy 2b wraz z nauczycielem języka niemieckiego Panią Agnieszką Żurawską przedstawili bajkę w języku niemieckim „Rotkäppchen” – „Czerwony Kapturek”. Młodzi aktorzy popisali się na scenie swoimi zdolnościami, a publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami.
DZIEŃ DZIECKA
POWIATOWY KONKURS
"CZY ZNASZ SWÓJ POWIAT"Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku jak co roku uczestniczyli w powiatowym konkursie „Czy znasz swój powiat”. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Korytowo wieś czy miasto” w szkole podstawowej w Korytowie. Reprezentacja z gimnazjum to: Jakub Orzechowski, Kacper Czyż i Oliwia Szrankowska. Gimnazjaliści zajęli I miejsce drużynowo . Indywidualnie I miejsce Jakub Orzechowski i III miejsce Kacper Czyż. Drużyna ze szkoły podstawowej w składzie : Piotr Szczepański, Michał Jasiukiewicz i Rafał Kasprzak zdobyła IV miejsce. Gratulujemy uczestnikom wysokich wyników.
ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE
XLII TURNIEJU BRD SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
W WOJEWÓDZTWIE ZACHODNIOPOMORSKIM
KOSZALIN 201921 maja w Koszalinie odbyły się Eliminacje Wojewódzkie XLII Turnieju BRD Szkół Podstawowych. Zawody zorganizowane zostały przy współpracy policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Szczecinie, Komendy Miejskiej w Koszalinie oraz koszalińskiego Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu drogowego. Do rywalizacji przystąpiło 20 szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego, w tym reprezentacja naszej szkoły w składzie: Malwina Bury, Hubert Wajda oraz Jędrzej Włodarczyk.
Turniej odbył się w kliku etapach, w pierwszym zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu przepisów ruchu drogowego. Następnie przystąpili do części praktycznej, w której prezentowali swoją wiedzę i umiejętności związane z pierwszą pomocą przedmedyczną oraz jazdą na rowerze.
Reprezentacja naszej szkoły po świetnym występie zwyciężyła w kategorii powyżej 12 lat, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Zielnie, a trzecie Szkoła Podstawowa w Ustroniu Morskim. Przed naszymi ekspertami od przepisów ruchu drogowego oraz jazdy na jednośladzie już niedługo turniej ogólnopolski. Gratulujemy dotychczasowych wyników i życzymy dalszych sukcesów.
Więcej informacji oraz zdjęć z turnieju można zobaczyć na www.zachodniopomorska.policja.gov.plEGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ
Dnia 14 maja 2019 roku odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Po wcześniejszym zaliczeniu przez uczniów części teoretycznej dotyczącej przepisów prawa o ruchu drogowym oraz pomocy przedlekarskiej, uczniowie musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze. Pomimo stresu związanego z przystąpieniem do egzaminu wszystkim uczniom udało się zdać i już w najbliższym czasie otrzymają upragnione karty rowerowe. Rowerzystom gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy!
WYCIECZKA KLAS I-III
"AGROTURYSTYKA KALINA"W dniach 07.05-08.05.19 r. uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej uczestniczyli w wycieczce do Agroturystyki „Kalina” w Łasku.
Pobyt rozpoczął się w Łasku, gdzie od godz 9.15 na wszystkich uczestników czekały panie wychowawczynie : wych. kl. 1- p. Agnieszka Cieślak, kl. 2a – p. Katarzyna Pawlak, kl.2b- p. Ilona Majewska , kl. 3-p. Iwona Zawadzka oraz p. Renata Ochmańska.
Dzieci z uśmiechem pożegnały swoich rodziców. Zostaliśmy zakwaterowani w drewnianych domkach, po czym z wielkimi pokładami dobrego humoru ruszyliśmy do wspaniałej zabawy. Atrakcje, które czekały na dzieci odbywały się pod czujnym okiem wyszkolonych instruktorów. Zajęcia , które miały miejsce to: gra „EuroKalina”, nauka tańca, mecz piłki nożnej, park linowy, dyskoteka, zajęcia sportowe, kulinarne, dmuchane zamki, łowienie ryb, zabawa w kołki, skoki na trampolinie, podchody.
Nasz dwudniowy pobyt uatrakcyjniły również smaczne i zdrowe posiłki, które dzieci zajdały z apetytem. Dnia 08.05.19 r. o godz 16.00 zakończyliśmy , niestety z dozą smutku i żalu, że to już koniec, naszą wycieczkę. Bardzo dziękujemy również p. Kamilii Sucheckiej i p. Magdalenie Borowskiej za pomoc i opiekę na dziećmi w trakcie nocy. Dzieci jeszcze przez kilka dni opowiadały o swoich wrażeniach i emocjach, które im towarzyszyły.
AKADEMIA MAJOWA
"MARZYCIELSKA POCZTA"
Szkolny Klub Wolontariusza z myślą o nadchodzących Świętach Wielkanocnych podjął się kolejnego zadania. Przyłączyliśmy się do akcji pt. „Marzycielska poczta”. Jest to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie MarzycielskaPoczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię. Idea „Marzycielskiej Poczty” polega na niesieniu dzieciom wparcia psychicznego w walce i zmaganiach z chorobą. Dla dzieci listy i kartki stanowią ogromne wsparcie. Dzieci często proszą rodziców o ponowne przeczytanie treści listów lub same wielokrotnie do nich wracają. Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy. Mamy nadzieję, że dzięki naszym kartkom oraz życzeniom na twarzy niejednego dziecka zagości uśmiech.
SZKOLNY KONKURS
"NAJŁADNIEJSZA PISANKA WIELKANOCNA"Nierozerwalnym symbolem Świąt Wielkanocnych jest pisanka. Pisanka to ogólna, zwyczajowa nazwa jaja wielkanocnego, zdobionego różnymi technikami. Jajo od wieków było uważane za symbol początku i źródła życia, znak zmartwychwstania, powrotu do życia. Ozdobione, miały w sobie tajemniczą moc. Pisanki to również nasze dziedzictwo kulturowe, które stanowi o naszej tożsamości.
W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy, panie Iwona Zawadzka i Renata Ochmańska zaprosiły przedszkolaków, uczniów i pracowników szkoły do udziału w konkursie „Najładniejsza pisanka wielkanocna”. Dnia 03.04.2019 r. na szkolnym apelu odbyło się podsumowanie powyższego konkursu. Uczniowie i przedszkolaki wykonali piękne pisanki w różnym formacie i ciekawymi technikami. Jury oceniające pisanki miało duży kłopot z wyborem tych najpiękniejszych. W związku z tym wszystkim uczestnikom przyznano wyróżnienia. Dwanaście pisanek wybranych losowo wysłano na ogólnopolski konkurs „Pisanki 2019”. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i upominek.PRZEDSTAWIENIE REKOLEKCYJNE
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KURATORYJNYCH
KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCHJest nam niezmiernie miło poinformować, że troje uczniów naszej szkoły zostało finalistami konkursów przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2018/2019 dla uczniów gimnazjum.
Finalistami Konkursu Geograficznego zostali Jędrzej Włodarczyk i Hubert Wajda. Do konkursu zostali przygotowani przez panią Ilonę Świerczyńską.
Finalistką Konkursu Chemicznego została Aleksandra Stelmach. Do konkursu została przygotowana przez panią Agnieszkę Czerwonkę i pana Łukasza Szumielewicza.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY OGÓLNEJ
"JEDEN Z DWUNASTU"Międzyszkolny konkurs wiedzy ogólnej „Jeden z Dwunastu” już za nami. Międzyszkolny, ponieważ do udziału w powyższym konkursie zostali zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łasku, Szkoły Podstawowej w Zieleniewie oraz uczniowie naszej szkoły.
Celem konkursu było rozwijanie wiedzy ogólnej, przygotowanie do wystąpień przed publicznością oraz stworzenie atmosfery życzliwej i zdrowej rywalizacji. Chęć udziału w konkursie zgłosiło wielu uczniów z klas V – VIII. W związku z dużą ilością chętnych, konkurs został podzielony na dwa etapy – eliminacje i finał.
25 lutego w naszej szkole odbyły się eliminacje, które polegały na wypełnieniu testu – 15 pytań. Ta część konkursu pozwoliła wyłonić 4 uczestników, którzy uzyskali największą liczbę punktów.
12 marca odbył się finał. Wzięli w nim udział reprezentanci trzech szkół. Szkołę Podstawową z Łaska reprezentowali – Anna, Amelia, Wiktor i Mikołaj, Szkołę Podstawową z Zieleniewa – Maciej, Mikołaj, Kacper i Jakub oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny z Bierzwnika – Oliwia, Jakub, Michał i Krystian.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Przewodnicząca komisji dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bierzwniku Pani Kinga Recka – Matyjasik, Pani Małgorzata Kowalska ze Szkoły Podstawowej w Łasku, Pani Marta Lendzion ze Szkoły Podstawowej w Zieleniewie oraz Pani Wioletta Wojtkiewicz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bierzwniku.
Finał konkursu podzielony był na 3 rundy. W pierwszej rundzie każdy z 12 uczestników miał 2 szanse. Wszyscy przeszli do drugiego etapu. W drugiej rundzie zawodnik, który udzielił prawidłowej odpowiedzi wyznaczał kolejną osobę do odpowiedzi. Tym razem grający mieli po 3 szanse. Każda błędna odpowiedź powodowała utratę jednej szansy. Uczestnicy, którzy utracili wszystkie szanse byli wyłączeni z konkursu. Po zaciętej rywalizacji wyłoniona najlepszą trójkę, która stoczyła finałowy pojedynek.
W trzeciej rundzie zawodnik, który trzykrotnie zgłosił chęć odpowiedzi poprzez włączenie lampki i udzielił prawidłowej odpowiedzi, mógł wyznaczyć innych lub siebie. Za wyznaczenie siebie i po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi otrzymywał 2 punkty.
Zwycięzcą konkursu został Maciej ze Szkoły Podstawowej w Zieleniewie. Drugie i trzecie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bierzwniku – Jakub i Michał.
Uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom wiedzy. Starali się skoncentrować na zadanym pytaniu, aby udzielić poprawnej odpowiedzi, lecz zdarzały się pytania niby banalne, ale podchwytliwe. Niektórzy uczestnicy zaskoczeni ich „łatwością”, zbyt szybko udzielali odpowiedzi, jednak okazywało się, że nie są one prawidłowe.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Konkurs przebiegał w przyjaznej atmosferze i dostarczył wszystkim wiele emocji.SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KURATORYJNYCH
KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCHDo trzeciego, wojewódzkiego etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2018/2019 dla uczniów gimnazjum zakwalifikowało się 4 uczniów:
1. Katarzyna Czyż z klasy III b- język angielski,
2. Aleksandra Stelmach z klasy IIIa- chemia,
3. Hubert Wajda z klasy III b- geografia,
4. Jędrzej Włodarczyk z klasy IIIb- geografia.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
DZIEŃ KOBIET
Z okazji Dnia Kobiet 8 marca mężczyźni zorganizowali w naszej szkole uroczysty apel. Podczas spotkania, wszystkie Panie z naszej szkoły, te małe i te duże, obejrzały popisy artystyczne uczniów przygotowane przy wielkiej pomocy Pani Jolanty Maślak. Chłopcy śpiewali, tańczyli oraz zapraszali Kobiety i Dziewczyny do wspólnego udziału w przedstawieniu. Po reakcjach żeńskiej części publiczności (i nie tylko) można było odnieść wrażenie, iż młodzi artyści spisali się wyśmienicie. Na koniec Panowie nauczyciele symbolicznym kwiatkiem złożyli życzenia wszystkim Paniom pracującym w naszej szkole.
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
Od wielu lat, w całej Europie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, który odbywa się w pierwszej połowie lutego. Nasza szkoła ponownie wzięła udział w tym świecie organizując konkurs, polegający na przygotowaniu plakatu związanego z tematyką bezpieczeństwa w Internecie oraz wspólnego działania mającego na celu przeciwdziałanie mowie nienawiści oraz hejtowaniu w sieci. Każda klasa miała wykonać dowolną techniką pracę, a następnie umieścić ją na drzwiach swojej klasy.
Celem konkursu jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.
Konkurs obył się w trzech kategoriach wiekowych. W każdej z nich komisja wyróżniła i nagrodziła po jednej pracy. W poszczególnych kategoriach wyróżnienie otrzymały następujące klasy: I-III kl. I, IV – VI kl. IVa, VII-VII oraz gimnazjum kl. IIIb. Dziękujemy uczestnikom oraz gratulujemy wyróżnionym.„POROZMAWIAJMY O ZDROWIU I NOWYCH ZAGROŻENIACH”
W ramach działań profilaktycznych w dniu 28 lutego 2019r., uczniowie klas V,VI, VI, VII oraz gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z policjantem Panem Michałem Szymanowskim zorganizowanym przez Panią pedagog Annę Cieślak. Celem prelekcji było przekazanie informacji na temat aktualnych zagrożeń wynikających z sięgania po substancje odurzające.
Młodzież została poinformowana o odpowiedzialności prawnej oraz formach demoralizacji. Podczas spotkania uczniowie otrzymali ulotki profilaktyczne.Spotkanie miało na celu budowanie zaufania do osób z instytucji niosących pomoc i wsparcie.
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
22 stycznia 2019 roku w bibliotece SP w Bierzwniku, odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, dlatego specjalnie na tę okazję została przygotowana część artystyczna. Uczniowie z klas IV a i IV b, przygotowani przez Panią Renatę Ochmańską, użyczyli swoich głosów postaciom z teatrzyku kukiełkowego. Następnie pierwszaki skupione i poważne uroczyście przyrzekały, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu Dyrektor naszej szkoły Pani Kinga Recka Matyjasik pasowała uczniów na czytelnika. Pogratulowała wszystkim i życzyła wspaniałych przygód w świecie książek. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek. Uroczystość odbyła się w miłej i przyjaznej atmosferze.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA U TRZECIOKLASISTÓW
Dnia 22 stycznia 2019 roku uczniowie kl. 3 wraz z wychowawcą Iwoną Zawadzką zaprosili Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Zaprezentowali część artystyczną, obdarowali prezentami i ugościli przysłowiową herbatką. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.
Z WIZYTĄ W TEATRZE LALEK "PLECIUGA"
Dnia 17 stycznia 2019r. Przedszkolaki z grupy” Motylki” i uczniowie klasy I wraz z wychowawczyniami p. Sylwią Szurzyńską i p. Agnieszką Cieślak oraz opiekunkami p. Iloną Białkowską , p. Magdaleną Borowką i p. Bożeną Terka uczestniczyły w wycieczce do Szczecina. Głównym punktem wyjazdu była wizyta w Teatrze Lalek „Pleciuga”. Dla większości była to pierwsza wizyta w teatrze, więc dzieci z wielkim przejęciem i zachwytem przeżywały wystawioną sztukę. Po spektaklu miały okazję uczestniczyć w lekcji, którą prowadził prawdziwy aktor tego teatru. Przekazał dzieciom bogatą i profesjonalną wiedzę na temat swojej pracy, pracy innych pracowników oraz rekwizytów i lalek, którymi posługują się aktorzy podczas przedstawienia. Wszyscy byli pełni podziwu nad kunsztem jego pracy i zdolności. Dzieci świetnie współpracowały z aktorem , a on sam był zachwycony wiedzą , jaką posiadają uczniowie. Na koniec aktor oprowadził uczestników po scenie, a także po charakteryzatorni , gdzie mogły poznać całe zaplecze teatru. Oczywiście wycieczka nie mogłaby odbyć się bez wizyty w restauracji,w której dzieci wspólnie zjadły obiadek. To był bardzo ciekawy wyjazd.
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA
Dnia 15 stycznia 2019r. przedszkolaki oraz uczniowie klas I-IV wraz z wychowawcami udali się do GOKu na przedstawienie teatralne pt. „Opowieść wigilijna”.
Aktorzy grupy teatralnej „GEST” wraz z instruktorkami p. Sylwią Szurzyńską i p. Beatą Radziszewicz zaczarowali nas i przenieśli w cudowny świat- świat Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawieniu towarzyszyła magiczna atmosfera, która udzielała się wszystkim zgromadzonym.
Dzieci z zachwytem oglądały występ, a wystawiona sztuka w piękny sposób nasunęła refleksję i uświadomiła czym jest dobro, szlachetność i bliskość między ludźmi.
Na szczególne uznanie zasługują młodzi aktorzy, którzy pod czujnym okiem Pań instruktorek, z wielkim zaangażowaniem , wykreowali świetne postacie. Można było podziwiać również piękną dekorację , odzwierciedlającą magiczną scenerię „Opowieści wigilijnej”. Wyglądało to naprawdę niesamowicie, a sama sztuka i jej treść zapaliła w sercach iskierkę nadziei na lepsze jutro…WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK
Wieczór Kolęd i Pastorałek odbył się 10 stycznia 2019 roku o godzinie 17.00. Został on przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod okiem Pani Agnieszki Żurawskiej i Pani Sylwii Buchowieckiej. Na wspólne kolędowanie licznie przybyli nauczyciele, uczniowie, mieszkańcy i rodzice naszych uczniów.
Cała uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania kolędy. Następnie prowadzące przybliżyły nam historię powstawania kolęd. W późniejszej części występujący śpiewali, recytowali wiersze. Mieliśmy również okazję posłuchać gry na akordeonie oraz keyboarddzie. Podczas występów goście mogli napić się ciepłej herbaty, kawy oraz zjeść kawałek ciasta. Podczas występów publiczność dodawała dzieciom sił gromkimi brawami, dziękowała im zaś jeszcze większymi!
Podczas całego spotkania wrócił do nas klimat Świąt, mogliśmy też poczuć się jak w jednej wielkiej rodzinie. Cały klimat podkreślała również dekoracja przygotowana przez Panią Annę Szumielewicz – Hać i Panią Kingę Dziemianko.
Na pożegnanie odśpiewaliśmy wspólnie kolędę „Bóg się rodzi”, po czym goście i występujący mogli się jeszcze posilić ciastem. Wspólne kolędowanie zakończyło się około godziny 19.00.
Wszystkim się bardzo podobało, o czym mogą świadczyć liczne pochwały oraz wielkie brawa!
BAL PRZEBIERAŃCÓW
Dnia 9 stycznia 2019 r. odbył się po raz 16 „Bal przebierańców”. Jest to ulubiona zabawa naszych uczniów, ponieważ co roku zaskakują nas pomysłowością swoją i swoich rodziców w wyborze oraz wykonaniu strojów. Każdego roku największą trudnością jest wybór króla i królowej balu. Tegoroczni koronowani to:
w kategorii klas I – IV Julia Ciołek (kl.IVb) oraz Filip Ragański (kl.IIb);
w kategorii klas V – VII i gimnazjum: Katarzyna Czyż (kl.III gimnazjum) oraz Philip Wysocki (kl.Vb).
Wszyscy przebrani uczestnicy balu zostali nagrodzeni. Tegoroczny bal znowu należy do udanych, więc Panie Iwona Zawadzka, Renata Ochmańska, Ilona Majewska oraz Agnieszka Cieślak już myślą o organizacji balu w 2020 roku.SZKOLNE JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE
KONKURS
NAJŁADNIEJSZY STROIK
ORAZ KARTKA Z ŻYCZENIAMIDnia 14 grudnia 2018 r. odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu „Najładniejszy stroik bożonarodzeniowy” oraz „Kartka świąteczna z życzeniami”. W konkursie wzięło udział 44 uczniów. W „Kartka świąteczna” wyróżnienia otrzymali: Białkowski Igor (kl.I), Dziemianko Oliwka (kl.Vb), Lorencki Tomasz (kl.VIb), Matyjasik Aleksandra (kl.VIa), Matyjasik Kornelia (kl.IIb), Tułacz Piotr (kl.I), Węgrzyn Jakub (kl.IIb). W kategorii „Stroik bożonarodzeniowy” wyróżnienia otrzymali: Jasiukiewicz Gabriela (kl.IVa), Korolkow Emilia (kl.III), Kowalska Zofia (kl.IVb), Krawiec Jakub (kl.IVa), Kręgowska Wiktoria (kl.IVb), Matyjasik Aleksandra (kl.VIa), Matyjasik Kornelia (kl.IIb), Węgrzyn Jakub (kl.IIb). Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Po apeli organizatorzy konkursu p. Renata Ochmańska i p. Iwona Zawadzka wraz z grupą uczniów rozniosły stroiki i karty do urzędów i instytucji znajdujących się w Bierzwniku.
ZBIÓRKA DLA STARSZYCH I SAMOTNYCH OSÓB
Dnia 8 grudnia 2018 roku uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bierzwniku zbierali artykuły spożywcze i chemiczne w okolicznych sklepach. Zbiórka odbywała się w ramach bożonarodzeniowej pomocy osobom starszym i samotnym. Zebrane produkty zostały przekazane mieszkańcom gminy. Obdarowana jedenaście osób.
Społeczność Zespołu serdecznie dziękuje właścicielom sklepów, ich pracownikom oraz wszystkim darczyńcom za wsparcie naszej akcji i okazaną życzliwość.FINAŁ WOJEWÓDZKICH IGRZYSK
MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU
BIERZWNIKFINAŁ WOJEWÓDZKICH IGRZYSK
MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU
WIERZCHOWOCORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA
Niestety, nie dla wszystkich to czas radości. Dla osób starszych to często czas smutku i samotności. Nasi wolontariusze pamiętają o seniorach, którzy mieszkają w naszej gminie i przygotowali dla nich "małe niespodzianki". Uczniowie samodzielnie wykonali świąteczne stroiki, które wręczyli dziś osobom starszym oraz samotnym wraz z świątecznymi życzeniami. Dzięki naszym wolontariuszom na twarzach wielu seniorów zagościł dziś uśmiech.
MIKOŁAJKI
Dnia 06.12.2018 roku w naszej szkole było bardzo wesoło, ponieważ był to dzień prezentów - „Mikołajki”. Uczniowie przyszli w czapkach Mikołaja, wszyscy się cieszyli i mieli uśmiech na twarzy. W tym roku naszym szkolnym Mikołajem został uczeń klasy szóstej – Igor Matys, a Śnieżynkami szóstoklasistki – Monika Przyszło i Maja Ikiert. U Mikołaja uczniowie mogli nabyć za słodycze „Bilet Niepytania”, zwalniający z odpowiedzi ustnej z wybranego przedmiotu. Zebrane słodycze zasiliły szlachetną paczkę. W tym dniu odbył się również konkurs „Sześć Czapek Mikołaja”. Nasz Mikołaj wraz ze Śnieżynkami i opiekunem Samorządu Uczniowskiego poszli również do przedszkola. Przedszkolaki bardzo się ucieszyły na widok Mikołaja. Uczniowie - Mikołaj i Śnieżynki – byli bardzo zadowoleni, że mogli sprawić tyle radości młodszym koleżankom i kolegom oraz obdarować ich upragnionymi prezentami.
MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO GORZOWA WIELKOPOLSKIEGO
Dnia 12 grudnia 2018 r. klasy I-III z wychowawczyniami z okazji Mikołajek wybrały się do Gorzowa Wlkp. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w kinie Cinema 3D. Dzieci obejrzały film pt.”Grinch”,na którym uśmiały się do łez, a niektórzy nawet się wzruszyli. Po seansie czekała na dzieci świetna zabawa w bawialni. Wielką niespodzianką okazała się wizyta Św. Mikołaja, który obdarował wszystkie grzeczne dzieci prezentami. Końcowym punktem wycieczki był wspólny posiłek w restauracji.
SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM
Dnia 6 grudnia 2018 r. p. Iwona Zawadzka, p. Renata Ochmańska i p. Ilona Majewska przygotowały „Spotkanie mikołajkowe”. Uczniowie klasy trzeciej przedstawili inscenizację pt. „Przygoda Mikołaja”. Po części artystycznej przybył Mikołaj, który rozdał wszystkim prezenty. Był to bardzo wesoły i udany dzień.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA
5 grudnia świętowaliśmy Międzinarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji nasze koleżanki przeprowadziły w całej szkole pogadanki na temat pracy wolontariuszy oraz zachęcały do niesienia pomocy a także włączania się w działania wolontariackie w naszej szkole.
Drodzy wolontariusze, za waszą pracę, dobre serce i chęć niesienia pomocy
DZIEKUJEMY !!! ❤❤❤
ANDRZEJKI
29 listopada odbyły się w naszej szkole Andrzejki. Bawiła się cała szkoła. Uczniowie klas 1-4 bawili się w godzinach od 11.30 do 13.30 na małej sali gimnastycznej. Uczniowie mogli wziąć udział w loterii fantowej, wróżbach andrzejkowych oraz w zabawach tanecznych.
Klasy 5-8 oraz klasy 3 gimnazjum bawiły się na górnym korytarzu w budynku gimnazjum w godzinach od 12.50 do 14.30 oraz klasy starsze od 12.50 do 15.20. Uczniowie mogli uczestniczyć w zabawach tanecznych, wróżbach andrzejkowych oraz zagrać wspólnie w gry planszowe. Było również stoisko z wróżbami ciasteczkowymi oraz słodkim poczęstunkiem.
WIECZÓR POEZJI PATRIOTYCZNEJ
W nawiązaniu do obchodów z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości, dnia 29 listopada 2018 r. wychowawczynie klasy I p. Agnieszka Cieślak i klasy 2 b p. Ilona Majewska wraz z uczniami przygotowały Wieczór Poezji Patriotycznej. Podczas wieczoru zebrani widzowie, w podniosłej atmosferze, przy blasku świec, wysłuchali wiele „złotych myśli”, które zostały wypowiedziane przez naszych rodzimych złotoustych poetów. Patriotycznego charakteru wieczoru nadały również piękne pieśni patriotyczne. Uczniowie wprowadzili uczestników spotkania w klimat poezji patriotycznej poprzez recytację wierszy naszych wielkich poetów: Cypriana Kamila Norwida, Wisławy Szymborskiej, Juliusza Słowackiego i innych. Ich występ publiczność nagrodziła gromkimi brawami.
JESTEM BEZPIECZNY
SPOTKANIE Z POLICJANTEMW ramach działań profilaktycznych, uczniowie naszej szkoły w dniu 20 listopada bieżącego roku uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, pracującym na co dzień w Komisariacie Policji w Bierzwniku, panem Michałem Szymanowskim.
Głównym tematem rozmów było bezpieczeństwo. Podczas spotkania poruszane były następujące problemy:
- „Bezpieczne zachowanie na drodze – zastosowanie zasad ruchu drogowego”,
- „Agresywny pies – jak zachować się przy ataku”,
- „Nie ufam nieznajomym- czyli jak zachować się w przypadku kontaktów z obcymi ludźmi”,
- „Jestem świadkiem wypadku na drodze – jak mogę pomóc?”.
Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań.MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TORELANCJI
15 listopada 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. W tym dniu na przerwach uczniowie, nauczyciele, pracownicy naszej szkoły mogli dołączyć do tworzonego „Łańcucha tolerancji”. Każdy chętny mógł na kartce napisać swoje imię i przyłączyć kartkę ze swoim imieniem do Łańcucha. Udało się stworzyć bardzo długi łańcuch, liczący około 20 m. W tym dniu tworzyliśmy również Drzewo Tolerancji – na kolorowych liściach każdy chętny mógł napisać swoje skojarzenia związane z wyrazem tolerancja. Akcja, mimo że trwała jedynie na przerwach przez jeden dzień, cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i nauczycieli. Dzięki tym działaniom mogliśmy uświadomić sobie, jak ważna i istotna jest tolerancja w naszym życiu oraz uwrażliwić wszystkich na szacunek, akceptację oraz bogactwo różnorodności kultur na świecie.
UROCZYSTE OBCHODY
100-lecia ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZO - PLASTYCZNY
"KSIĄŻKA, KTÓREJ BOHATEREM JEST ZWIERZĘ"Konkurs „Książka, której bohaterem jest zwierzę”, spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów. Prace wykonane różnymi technikami, zachęcały innych do czytania. Komisja oceniająca prace przyznała następujące nagrody:
1 miejsce Amelia Gicela kl. IV a
1 miejsce Agnieszka Pawlak kl. VI a
2 miejsce Izabela Ubych kl. III
3 miejsce Kacper Grabiec kl. II a
Na apelu odbyło się podsumowanie konkursu podczas, którego Pani Dyrektor wręczyła nagrody wszystkim uczestnikom.SZKOLNY KONKURS
"ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI"Podstawowym celem podejmowanych działań przez nauczyciela bibliotekarza jest promowanie czytelnictwa i upowszechniania wśród uczniów czytania książek. W październiku 2018 r. Pani Renata Ochmańska zorganizowała konkursy czytelniczo – plastyczne. Od kilku lat uczestnicy konkursu „Zakładka do książki”, zachęcają innych do czytania poprzez wykonywanie barwnych, ciekawych zakładek. W powyższym konkursie wzięło udział 27 uczniów.
1 miejsce – Aleksandra Rutkowska kl. VII
2 miejsce - Agnieszka Pawlak kl. VI a
3 miejsce Tymoteusz Piątkowski kl. II b
Na apelu odbyło się podsumowanie konkursu podczas, którego Pani Dyrektor wręczyła nagrody wszystkim uczestnikom.MUZEUM WOLDENBERCZYKÓW
Dnia 6 i 8 listopada 2018r. Odbył się wyjazd do Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie. W wycieczce uczestniczyły klasy I-III wraz z wychowawczyniami p. Iwoną Zawadzką, p. Iloną Majewską, p. Agnieszką Cieślak , p. Jolą Polak oraz p. Iloną Białkowską.
Dzieci miały okazję przebyć ciekawą lekcję historii, podczas, której poznały losy polskich oficerów z II Wojny Światowej, mieszkających w obozie jenieckim. Mogły podziwiać bogate zbiory oryginalnych pamiątek z czasów niewoli, zdjęcia, zabytkowe meble i rzeźby,rękopisy i maszynopisy, nuty, zdjęcia, dyplomy, rozkazy polskiej i niemieckiej komendantury obozowej, identyfikatory, obozowe środki płatnicze, maski teatralne, przedmioty codziennego użytku i obrazy.
Po wizycie w Muzeum wszyscy udali się do centrum miasta pod Grób Polskiego Żołnierza. Dzieci oddały hołd i zapaliły znicz, ku pamięci Naszych Polskich Żołnierzy i Oficerów.PASOWANIE NA UCZNIA
Dnia 30 października 2018 r. odbyła się uroczystość „Pasowania na Ucznia„. Uczniowie klasy I pod czujnym okiem wychowawczyni Agnieszki Cieślak świetnie zdali egzamin z wiedzy teoretycznej a także zaprezentowali zdolności artystycznie. Zaproszeni goście w osobach Pana Wójta Adama Błaszczyka , Pani Przewodniczącej Rady Gminy Anieli Banaś, Pań Dyrektor szkoły, Pani Iwony Zawadzkiej, Pań Agnieszki Nowak wraz z uczniami klasy 4a i Sylwii Buchowieckiej z uczniami klasy 4 b oraz licznie zgromadzeni Szanowni Rodzice zgodnie zadecydowali, że Pierwszaki zasługują na miano Ucznia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich.
Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Kinga Recka-Matyjasik, a uczniowie uroczyście ślubowali, wzorowo wywiązywać się z obowiązków a także godnie reprezentować szkołę.ŚWIATEŁKO PAMIĘCI
W październiku nasi wolontariusze wraz z Samorządem Uczniowskim bardzo intensywnie pracowali. Najpierw angażując się w akcję "SWIATELKO PAMIECI", która polegała na zbieraniu i przynoszeniu zniczy a następnie biorąc udział w akcji "SPRZATANIA GROBOW".
W akcję "SWIATELKO PAMIECI" włączyli się również inni uczniowie naszej szkoły, którym bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc. 30 października chętni uczniowie wybrali się na pobliskie cmentarze w swoich miejscowościach by posprzątać i zapalić symboliczne światełko na tych grobach, które wydawały się opuszczone.LUBIMY TEATR
Lubimy wyjazdy do teatru, a pierwsze w tym roku szkolnym odbyły się już w październiku. 25.10.2018r. klasy trzecie gimnazjum już o 8.50 były w Choszczeńskim Domu Kultury na spektaklu pt. „Zemsta”. Natomiast o 11.50 odbyło się efektowne przedstawienie pt. „Charlie i fabryka czekolady” , które z zainteresowaniem oglądały klasy czwarte. Organizatorkami wyjazdów były panie polonistki, R. Witkowska i A. Nowak.
SPOTKANIE Z ORNITOLOGIEM
KLASY CZWARTE W SZCZECINIE
7 października 2018r. klasy 4a i 4b z wychowawczyniami, A. Nowak i S. Buchowiecką, oraz opiekunami , A. Żurawską i I. Białkowską, wybrały się na NAJWIĘKSZĄ W EUROPIE WYSTAWĘ BUDOWLI Z KLOCKÓW LEGO, która miała miejsce w szczecińskiej Netto Arenie. Drugim punktem naszej wycieczki był udział w warsztatach filmowych w kinie Helios oraz obejrzenie filmu pt. „Mała Stopa”, w którym poruszono odwieczny temat istnienia tajemniczego yeti. Dzień kończyliśmy wspólnym posiłkiem w restauracji i późnym powrotem do domu.
SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW
Uczniowie klas pierwszej i trzeciej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bierzwniku wzięły udział w akcji propagowania głośnego czytania organizowanej przez sieć sklepów Biedronka. Po nadesłaniu materiałów otrzymały od wychowawczyń Agnieszki Cieślak i Iwony Zawadzkiej albumy motywacyjne, w których zbierały naklejki za każdy dzień czytania w okresie 21 dni. W klasach odbyły się też tematyczne lekcje. Dnia 16 października uczniowie klas pierwszej i trzeciej wraz ze swoimi paniami zorganizowały Szkolne Obchody Dnia Głośnego Czytania. Dzieci we współpracy z nauczycielkami Iloną Majewską, Agnieszką Cieślak i Iwoną Zawadzką przygotowały na sali gimnastycznej dekorację przedstawiającą leśną polanę. Do wspólnego czytania zaprosiły Panią Dyrektor Kingę Recką – Matyjasik, Panią Wicedyrektor Wiolettę Wojtkiewicz, Panią Wicedyrektor Renatę Witkowską, Panią Jolantę Suterską szkolną pielęgniarkę, Panie Renatę Ochmańską i Annę Szumielewicz – Hać szkolne bibliotekarki, Panią Magadalenę Ubych bibliotekarkę Gminnej Biblioteki Publicznej w Bierzwniku oraz Rodziców. Na widowni zasiedli uczniowie klas drugich. Wszystkich biorących udział w tym przedsięwzięciu było 85 uczestników. Dzieci brały aktywny udział w pogadance o walorach systematycznego, głośnego czytania. Zachęcone , z wielkim zaciekawieniem słuchały i śledziły przygody Słodziaków z opowiadań na podstawie książki Renaty Piątkowskiej „ Co się stanie na leśnej polanie...”, czytane kolejno przez zaproszonych gości. Następnie uczniowie klasy pierwszej udali się do swojej sali, aby przystąpić do drugiej części konkursu. Każdy indywidualnie tworzył dalsze przygody Słodziaków. Uczniowie klasy trzeciej udali się do biblioteki, gdzie pisali opowiadania o dalszych losach Słodziaków. Ilustrowali swoje prace. Z zebranych opowiadań powstała druga część książki, która została zatytułowana „ Gang Słodziaków kolejne przygody ''. Rozwiązywali łamigłówki, wykreślanki. Następnego dnia dzieci przyjęły zaproszenie Pani Renaty Ochmańskiej i obejrzały wystawę książek, których bohaterami są też zwierzęta.
Pani Renata opowiedziała dzieciom o nowym konkursie plastycznym „ Książka, której bohaterem jest zwierzę”. Zachęciła uczniów do przeczytania kolejnych książek i wykonania pracy konkursowej. Na uwiecznienie tej przygody dzieci z klasy trzeciej chcą zabawić się w teatr i zaprezentować Rodzicom przedstawienie teatralne na bazie jednego z rozdziałów książki, którą same napisały o Gangu Słodziaków.
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Dnia 12 października 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Apel z tej okazji przygotowali uczniowie wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie, jak co roku, przerośli samych siebie. W części artystycznej, wraz z uczniami w roli głównej wystąpili nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły. Przedstawienie polegało na zorganizowaniu pięciu stacji, w której były trzy konkurencje, każda dla jednej osoby. Po uczestników podjeżdżała ciuchcia z konduktorem oraz z prowadzącym daną konkurencję. Zabawa była nie z tej ziemi, było dużo śmiechu i oklasków. Każda konkurencja wymagała dużego zaangażowania uczestników, ale nasi nauczyciele i pracownicy naszej szkoły poradzili sobie bez problemu z zadaniami. Podczas apelu nie zabrakło również wierszy, wielu piosenek, życzeń i kwiatów dla nauczycieli, pracowników obsługi i administracji oraz emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły.
SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM
EMILEM WITTEMDnia 10 października br. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Bierzwniku odbyło się spotkanie z Panem Emilem Witt zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Bierzwniku. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 7, 8 oraz gimnazjum Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bierzwniku. Pan Emil Witt jest podróżnikiem i przewodnikiem. Od kilku lat dzieli się z innymi swoimi przeżyciami i doświadczeniami z podróży. By bliżej zobaczyć Jego pasję i działalność zaprasza na swoją stronę internetową: www.emil-witt.com
Więcej na www.gokbierzwnik.pl
ŚWIĘTO SZKOŁY
W dniu 21 września 2018r. obchodziliśmy trzecią rocznicę nadania imienia Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich naszej szkole.
Inauguracją obchodów była uroczysta Msza Święta w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Szkaplerznej w Bierzwniku, w której udział wzięli nasi uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście.
Po Mszy Świętej nastąpił przemarsz ze Wzgórza Klasztornego do szkoły, gdzie odbył się uroczysty apel rozpoczynający radosne świętowanie.
Dalsza część dnia upłynęła na grach i zabawach związanych z życiem Cystersów Bierzwnickich. Każda klasa pod opieką swojego wychowawcy przygotowała plakat oraz hasło związane z imieniem naszej szkoły.
Po ciężkich zmaganiach dzieci zaprezentowały swoje prace, a ich trud został nagrodzony słodkim upominkiem. Zaangażowanie wszystkich sprawiło, że długo nie zapomnimy tej uroczystości.NARODOWE CZYTANIE
Dnia 19 września 2018r. grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w akcji NARODOWEGO CZYTANIA’2018 „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Jej organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Bierzwniku. Swoim wystąpieniem uczniowie włączyli się w obchody jubileuszu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Aktywną postawą promowali czytelnictwo w środowisku lokalnym.
Uczestnicy narodowego czytania’2018: Baczyńska Oliwia, Młot Dobrosława, Stelmach Aleksandra, Plaszczyk Julia, Kowal Agnieszka, Szrankowska Oliwia, Orzechowski Jakub, Kochanek Laura, Włodarczyk Maja, Salamon Zuzanna, Włodarczyk Jędrzej, Bury Malwina, Wajda Hubert. Opiekunem grupy była pani Anna Szumielewicz – Hać.AKCJA RATOWANIA KOTKÓW
W piątek 14 września na terenie naszej szkoły odbyła się akcja ratowania małych kotków, które weszły na drzewo przy szkole. Uczniowie, Julia i Kajetan, wracając po lekcjach do domu usłyszeli piski i miauczenie kotów. Całą sytuację zgłoszono Pani Dyrektor naszej szkoły. Pani Dyrektor zadzwoniła po straż pożarną. Strażacy przyjechali, weszli na drzewo i uratowali kotki. Dzieci obserwujące całą tę niesamowitą sytuację nagrodzili dzielnych strażaków brawami. Na koniec całej akcji zrobiono wspólne zdjęcie.
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
3 września odbył się uroczysty apel rozpoczynający nowy rok szkolny 2018/2019. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali krótką część artystyczną. Na apelu odbyło się ślubowanie nowej Pani Dyrektor. Wszystkim życzymy wielu sukcesów na ten nowy rok szkolny.