• Rok szkolny 2018/19

   • "ŚLADEM GINĄCYCH ZAWODÓW"
    WYCIECZKA DO CERiP w MNISZKACH

       

    WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO ZOO

       

    KONKURS PLASTYCZNY
    "STRAŻAK MÓJ PRZYJACIEL"

        

         Z okazji Dnia Strażaka zorganizowaliśmy konkurs dla przedszkolaków, by podkreślić ich trudną pracę. Na jego rozstrzygnięcie zaprosiliśmy strażaków z OSP Bierzwnik oraz Powiatowej Straży Pożarnej w Choszcznie. W konkursie wzięło udział 27 przedszkolaków, a pomysłowość prac zadziwiła jury.
    I miejsce: Milena Prus, Antoni Cieślak
    II miejsce: Jania Radzińska, Filip Dyderski, Nikodem Suchecki
    III miejsce: Mateusz Krawiec, Sandra Kuźmicz, Fabian Lendzion, Wiktor Majer
         
    Nagrody wręczali sponsorzy: Wójt Gminy Bierzwnik , pani Aneta Kołuda, prezes OSP Bierzwnik, pan Kamil Maślak oraz w imieniu Nadleśnictwa Bierzwnik Dyrektor ZSP w Bierzwniku, pani Kinga Recka Matyjasik. Nagrodą niespodzianką dla wszystkich uczestników konkursu oraz wychowawców były plecaki, ufundowane przez firmę ubezpieczeniową Mentor.  Prezes OSP Bierzwnik wręczając tą szczególną nagrodę, życzył niesamowitych bezpiecznych, wakacyjnych przygód.
         
    Wzruszające były słowa rodziców dziękujących za kolejny konkurs, który pozwolił spędzić wspólnie czas z dziećmi podczas przygotowywania prac plastycznych. „To bardzo miłe i cenne chwile”, „mogliśmy się razem bawić” podkreślali rodzice. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ I WSPÓLNĄ ZABAWĘ.

    DZIEŃ DZIECKA

         

    Z MAMĄ I TATĄ - ZDROWO I WESOŁO!

       

         Podsumowując zdrowy styl odżywiania Motylki zaprosiły dziś swoich Rodziców na wiosenną ucztę. Rodzinne zespoły wspólnie przyrządzały swoiste pyszności z warzyw i owoców, które w oka mgnieniu zamieniały się w kolorowe potrawy. Były soki, jogurty, sałatki, kanapki, koreczki, szaszłyki i wiele innych zdrowych przysmaków. Ile radości- to warto zobaczyć na zdjęciach.To nie koniec naszego spotkania. Każda rodzina prezentowała ułożony przez siebie wierszyk o swojej ukochanej miejscowości. Gratulujemy talentu! Z zaprezentowanych tekstów, układamy wspólnie bajkę pt. „Gmina Bierzwnik- nasza mała Ojczyzna”, której premiera podczas obchodów „3 Dni na cysterskim szlaku”.
         Teraz to już czas na życzenia i upominki dla naszych ukochanych Rodziców i oczywiście wspólny poczęstunek. Palce lizać!

    W BIBLIOTECE

       

         Poznając kolejny ważny dla ludzi zawód, grupa Motylki odwiedziła Bibliotekę Gminną w Bierzwniku. Pani bibliotekarka Madzia, odsłoniła tajniki swojego czytelniczego królestwa. Wędrując między księgarskimi zbiorami, poznawaliśmy różne książki od dziecięcych bajeczek po naukowe encyklopedie, słowniki i atlasy. Każdy zauważył coś dla siebie. Wysłuchaliśmy także fragment bajki „Calineczka”, po czym zdawaliśmy mini egzamin: kto pisze książki, kto je ilustruje, wydaje itp. To nie lada trudne dzieło, więc musieliśmy sprawdzić swoje umiejętności. W czytelni każdy mógł zaprojektować własną książkę, zilustrować ją i nadać tytuł. Wszystkie 6latki uczyniły to samodzielnie.  Nie zapominajmy więc- KSIĄŻKA TO NAJWIERNIEJSZY PRZYJACIEL!

    ZIELONA HODOWLA PRZEDSZKOLAKÓW

       

    WIOSNA W WIERSZU

       

    POWITANIE WIOSNY W PRZEDSZKOLU

         

    SPEKTAKL TEATRALNY W CHDK W CHOSZCZNIE

       

         Dnia 21marca 2019 r. nasze przedszkolaki wzięły udział w wycieczce do Choszczna na spektakl teatralny pt. „Pokahontas- indiańska księżniczka” w wykonaniu Teatru Katolickiego z Wrocławia. Pszczółki, Motylki i Sówki, a nawet małe Misiaki,  bardzo uważnie oglądały przygody indiańskiej dziewczyny. Najważniejszy był morał- dobro zawsze zwycięża. Poza tym uśmiechy na twarzach dzieci świadczyły o wspaniałych, teatralnych wrażeniach.  

    PODRÓŻ PRZEZ UKŁAD SŁONECZNY

       

         Jak myślicie czy można wybrać się rakietą w podróż? Jak myślicie, jak odkryto planety? To tylko niektóre pytania, które dziś zadawał dzieciom z Motylków pan Łukasz Szumielewicz, nauczyciel chemii ze Szkoły Podstawowej w Bierzwniku. Po zabawie ruchowej przy piosence „W układzie słonecznym”, utrwalaliśmy wiadomości o kosmosie. Poznaliśmy ich charakterystyczne cechy, pochodzenie, a nawet właściwości. Prezentacja multimedialna poszerzyła już zdobytą wiedzę, a najbardziej ciekawskich pobudziła do dociekliwych pytań. Podsumowaniem zajęć była praca twórcza- plakat Układu Słonecznego. Każdy mógł umieścić planety, komety, planetoidy a nawet statki kosmiczne, krążące wokół Słońca. To były MEGA zajęcia- mówiły dzieci, dziękując panu Łukaszowi.

    DZIEŃ KOBIET U PRZEDSZKOLAKÓW

     

    SZKOŁA MALOWANIA  W PRZEDSZKOLU

       

         Dziś w grupie Motylków odbyły się niezwykle interesujące zajęcia plastyczne pod kierunkiem znanego malarza Mieczysława Wilczewskiego. Podczas ich trwania, dzieci poprzez naukę i zabawę poznały  możliwości środków wyrazu plastycznego takich jak: punkt, linia, plama. Dowiedziały się jak dzięki nim zbudować przestrzeń na dwuwymiarowej powierzchni kartki, jak stworzyć nastrój w rysunku.  Poznały techniki rysunkowe: ołówek, węgiel, pastel, tusz oraz malarskie: tempera, akwarela, akryl. Wszystko to oglądaliśmy w pracach naszego Gościa, które mogliśmy wspólnie podziwiać.  Odkryły również radość płynącą z obcowania z plamą barwną. Nauczyły się mieszać kolory i odczuwały siłę ich oddziaływania na uczucia i nastrój. Inspiracje do wyrażania swojego bogatego i niepowtarzalnego świata wewnętrznego czerpały z wyobraźni. Ze stworzonych prac powstała przedszkolna galeria na przedszkolnym korytarzu. Przedszkolaki podziękowały „mistrzowi” własnoręcznie uszytym serduszkiem. To była niezapomniana lekcja.

    BAL KARNAWAŁOWY
    "W KRAINIE POLSKICH LEGEND, BAJEK I BAŚNI"

         

         Dnia 19 lutego 2019roku  sala widowiskowa  GOK-u w Bierzwniku zapełniła się bohaterami polskich utworów poetyckich.  Przebrane były nie tylko przedszkolaki, ale także rodzice i jak zawsze wszystkie Panie z przedszkola. Korowód bajkowych postaci przy dźwiękach Poloneza prowadziła pani Dyrektor ze Smokiem Wawelskim. Tuż za nim Pyza, Dorotka, Kot w butach, biedronki, motyle, Szewczyk Dratewka i wiele, wiele innych.  Nad wszystkim czuwał Irek Wodzirej, który swoim wigorem rozpalił do tańca wszystkie przedszkolaki.  Po  słodkiego poczęstunku, każdy uczestnik balu otrzymał nagrodę. To była naprawdę wesoła zabawa.

    JASEŁKA W GRUPIE MOTYLKÓW

       

         Blask świec i migotających światełek na choince, kolęda „Bóg się rodzi”- rozpoczęły się jasełka Motylków. Aniołki wesoło posprzątały szopkę na powitanie Jezuska, pasterze kolędowali z gwiazdkami, krasnoludki rozbawiły z Maryją płaczącego Jezuska, a Józef dziękował królom za dary. I tak nadeszła najważniejsza chwila- dzielenie się opłatkiem z najbliższymi. Życzenia dla wszystkich obecnych, złożyła pani dyrektor R. Witkowska oraz wychowawczyni. Na stole tradycyjnie 12 potraw wigilijnych, sianko pod obrusem i dźwięk wspólnie śpiewanych kolęd. Na koniec dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane gwiazdeczki dla rodziców oraz pań z przedszkola. Wesołych Świąt od Motylków!

    MIKOŁAJKI

       

    SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY
    "ZIMOWE PRZYGODY STOPKA"

     

         5 grudnia 2018 roku wzięliśmy udział w wycieczce do CHDK w Choszcznie. W spektaklu w wykonaniu policjantów z Policji Powiatowej w Choszcznie pt. „Zimowe przygody Stopka”, uczestniczyły przedszkolne Misiaki, Sówki i Motylki. Przyjaciele Stopka z zimowego ZOO przestrzegały przed zabawą na lodzie, niebezpiecznymi zjazdami na sankach, przypominały o bezpiecznym poruszaniu się po drogach podczas zimowych spacerów. Bajeczna zimowa sceneria wywarła duże wrażenie na przedszkolakach i wzbudziła wśród nich wielkie zainteresowanie. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały od Stopkowych bohaterów odblaski- „Bądź widoczny na drodze”.

    KONKURS PLASTYCZNY
    "ORZEŁ BIAŁY - NASZ SYMBOL NARODOWY"

       

         W listopadowym  konkursie plastycznym, organizowanym przez panią S. Szurzyńską, wzięło udział 17-ro przedszkolaków. Dowolność technik plastycznych wpłynęła na bogaty zbiór prac konkursowych. Komisja konkursowa wyłoniła wielu zwycięzców:
    I miejsce – Antoni Cieślak z grupy Motylki
    II miejsce- Janina Radzińska i Filip Dyderski z grupy Motylki
    III miejsce- Ignacy Olszewski z grupy Misiaki.
         
    Wyróżnienia otrzymali: Alicja Stawirej, Antoni Eitel, Gabriela Sienkiwicz, Fabian Lendzion, Alicja Wysocka, Wiktor Majer, Agata Szczepańska, Lenka Grabiec, Julia Wawrzyk, Tomasz Krzyczkowski, Zuzanna Hamot, Wojtek Krawczyk. Wszystkie prace konkursowe wraz z innymi dekoracjami,  zdobiły nasze przedszkole  z okazji 100lecia ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI przez POLSKĘ.

    PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

       

         18 października 2018roku, na sali widowiskowej w GOK -u w Bierzwniku grupa 5, 6 latków przyjęła uroczyście swoich rodziców na uroczystości z okazji pasowania na przedszkolaka Motylka. Dziś egzaminem dla przedszkolaków okazało się przedstawienie pt. „W Smerfowym lesie”. Rodzice ocenili je gromkimi brawami. To był sygnał dla pani dyrektor K. Reckiej- Matyjasik, która pasowała wszystkie starszaki na Motylki. Dzieci  otrzymały upominki oraz dyplomy od wychowawczyni S. Szurzyńskiej. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem z rodzicami. To było miłe spotkanie.

    DZIĘKUJĘ POLSKO ZA PIĘKNE LASY!

         19 października  grupa Motylków wzięła udział w niezwykłej wycieczce. Tym razem to szczególny wyjazd na teren Koła Łowieckiego „Puszcza”. Jesienna aura, mieniące kolory jesieni, zapach darów leśnych- to obraz polskiego lasu, pięknej polskiej przyrody. Wspólnie z rodzicami, członkami koła i wychowawcami p. Sylwią i p. Edytką wszystkie przedszkolaki podziwiały piękno naszych rodzimych lasów. Zbieraliśmy też grzyby- najlepszym grzybiarzem była p. Patrycja i p. Bożenka. Dokarmialiśmy kukurydzą dziki, siankiem w paśniku sarenki i rozkładaliśmy solne kostki. Na takich pracusiów czekało ognisko z kiełbaskami. Koło łowieckie ufundowało również nagrody dla przedszkolaków. Dziękujemy! Zapraszamy do pięknych polskich lasów!

    ŚWIĘTO DRZEWA

         Na tegoroczne obchody 16-edycji Święta Drzewa, koordynator akcji S. Szurzyńska,  zaprosiła gości do Gminnego Ośrodka Kultury w Bierzwniku. Pod hasłem przewodnim „Każdy liść pochłania CO2, grupa Motylki przedstawiła bajkę pt. „W smerfnym lesie”. Podziękowaliśmy również zaprzyjaźnionym uczestnikom działań na rzecz ochrony przyrody. Upominki i dyplomy otrzymali: Nadleśnictwo, Policja, Urząd Gminy, Strażacy, GOK, GOPS, Radni, wychowawcy.

       

         Z okazji 100letniej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę wszyscy uczestnicy tej uroczystości pisali na biało- czerwonych liściach 100 PRÓŚB DRZEW DO LUDZI- ekologiczne obietnice. Po czym posadziliśmy symboliczne drzewa koło Biblioteki Gminnej, Posterunku Policji, Straży Pożarnej oraz przedszkola. Nasz przemarsz ulicami Bierzwnika z pękiem 100 biało- czerwonych balonów, promował aktywne postawy na rzecz ochrony przyrody. Wszystkie  przedszkolaki i uczniowie klasy III, złożyli obietnicę do posadzenia jeszcze kilku drzew ze swoimi rodzicami. Dziękujemy za wspólne sadzenie drzew dla naszej planety!

    OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

       

         20 września, wyjątkowe święto obchodziły wszystkie przedszkolaki. Wszędzie rozbrzmiewała wesoła muzyka, ale także unosiły się przeróżne zapachy. Sówki ozdabiały piernikowe ciasteczka, Misiaki przyrządzały owocowe szaszłyki, a Motylki piekły gofry i babeczki. A wspólna degustacja odbyła się na placu przedszkolnym, w blasku ostatniego, letniego słonka. Radości nie było końca. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO PRZEDSZKOLAKI!

     

    ŚMIECIU PRECZ!

       

         19.09.2018r wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. W czeluściach leśnych, towarzyszyli nam leśnicy. To oni wskazywali miejsca, w których gromadziliśmy uzbierane śmieci. Wszystkie przedszkolaki i uczniowie klasy III, dokładnie przeczesywały las, by nie ominąć żadnej puszki, butelki czy też innych nieczystości. I co najbardziej ucieszyło nas wszystkich- śmieci w tym roku było w lesie zdecydowanie mniej. Wreszcie lepiej dbamy o las! Po powrocie do przedszkola, czekało na nas ognisko z kiełbaskami, przygotowane przez leśników. Nadleśnictwo Bierzwnik ufundowało również upominki dla wszystkich uczestników akcji. Dziękujemy!

     

    BEZPIECZNE PRZEDSZKOLAKI!

       

         Będąc starszakiem musimy znać swój adres, nie otwierać drzwi nieznajomym, znać numery alarmowe, wiedzieć do kogo należy się zwrócić w sytuacji niebezpiecznej. Nie tylko o tym przypomniał Motylkom i Pszczółkom, dzielnicowy Michał Szymanowski, który gościł w naszym przedszkolu. Wszyscy otrzymali odblaskowe odznaki, po czym wybraliśmy się na wycieczkę ulicami Bierzwnika, celem utrwalenia zasad bezpiecznego zachowania się na drodze. Odwiedziliśmy Komisariat Policji, a potem utrwalaliśmy przechodzenie przez jezdnię- oczywiście w wyznaczonym miejscu.

 • Galeria zdjęć

   brak danych
  • Kontakt

   • Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich
   • Zespół Szkolno-Przedszkolny - 95 768 00 36 Szkoła Podstawowa - 95 768 00 75 Przedszkole - 95 768 00 48
   • ul.Sienkiewicza 17 73-240 Bierzwnik Poland