• Komunikat MEiN

• 19.03.2021
          •       Szanowni Państwo Dyrektorzy,
            od 22 marca do 11 kwietnia br. uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych: sportowych, mistrzostwa sportowego, szkół z oddziałami sportowymi i oddziałami mistrzostwa sportowego będą uczyli się zdalnie. Zmiany te wynikają ze znaczącego wzrostu liczby zachorowań na COVID-19. Rozporządzenie w tej sprawie zostało przekazane do publikacji w Dzienniku Ustaw.

Na dotychczasowych zasadach, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, będą funkcjonowały placówki wychowania przedszkolnego. Dodatkowo szkoły będą miały obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły dla dzieci z klas I-III, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne związane ze zwalczaniem COVID-19.

Zachęcam Państwa do zapoznania się z komunikatem MEiN, w którym przedstawiliśmy najważniejsze zmiany w organizacji pracy szkół i placówek oświatowych do 11 kwietnia br.

Anna OstrowskaZastępca DyrektoraDepartamentu Informacji i Promocji MEiN

• Komunikat dyrektora szkoły

• 19.03.2021
          • Dzień dobry. Witam Państwa bardzo serdecznie.

W związku z lockdownem w całym kraju uczniowie klas I-VIII od poniedziałku 22 marca 2021 r.do 11 kwietnia 2021 r. przechodzą na nauczanie zdalne.

Ponadto w tym okresie, dla dzieci klas I-III SP, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne, w związku ze zwalczaniem Covid 19, zorganizowana będzie opieka świetlicowa oraz nauka zdalna na terenie szkoły. Wszystkich zainteresowanych rodziców/opiekunów prawnych prosimy o bezpośredni kontakt z sekretariatem szkoły, tel. kontaktowy: 95 7680036.

Przedszkole w wyżej wymienionym okresie pracuje bez zmian, przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Dowozy dla dzieci 5 i 6 letnich są zapewnione tak jak do tej pory.

Plan lekcji umieszczony zostanie do 22 marca 2021 r. na stronie szkoły oraz w dzienniku elektronicznym Librus. Przypominamy , że wszystkie zajęcia ze względu na zachowanie zasad BHP oraz bezpiecznej pracy z monitorem ekranowym trwać będą 30 minut.

Rodzice uczniów klas I-III, którzy jedli obiady w szkole będą mieć pomniejszone opłaty w miesiącu kwietniu za czas zdalnego nauczania w miesiącu marcu.
            W związku z zaistniałą sytuacją i niepewnością przyszłości, opłaty za obiady za miesiąc kwiecień-czerwiec będą regulowane z dołu, tzn. do 10 dnia miesiąca następnego:
            za kwiecień - do 10 maja 2021 r.
            za maj - do 10 czerwca 2021 r.
            za czerwiec - do 10 lipca 2021 r..

Dla dzieci potrzebujących z klas I-III istnieje możliwość wypożyczenia tabletów ze szkoły. W razie takiej potrzeby prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem szkoły bądź wychowawcą klasy.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy. Prosimy o wyrozumiałość. Życzymy Państwu i Waszym rodzinom dużo zdrowia i wytrwałości.

Kinga Recka-Matyjasik - Dyrektor Szkoły

• DZIEŃ MATEMATYKI

• 18.03.2021
          • 12 marca 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Matematyki. Zorganizowano go, aby dać uczniom trochę odmiany w lekcjach „królowej nauk”. Wszystkie zajęcia matematyki i edukacji matematycznej (zarówno stacjonarne jak i zdalne) prowadzone były w formie gier i zabaw matematycznych.
            Uczniowie rozwiązywali zadania na platformach internetowych, rywalizowali w zdobywaniu „ananasów”, a przede wszystkim utrwalali i rozszerzali swoją wiedzę matematyczną. W ten sposób w Dniu Matematyki uczyliśmy się poprzez zabawę.