• Od 19 kwietnia otwarte przedszkola

• 14.04.2021
          • Od 19 kwietnia otwartezostają przedszkola dla wszystkich dzieci. Dopuszczone jest także możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Od najbliższego poniedziałku możliwe będzie także uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu 25 osób.

Więcej informacji na www.gov.pl/koronawirus

• Nauczanie hybrydowe

• 22.04.2021
          •      W związku z wytycznymi rządu od dnia 26 kwietnia 2021 r. uczniowie klas I-III w naszym województwie przechodzą na naukę hybrydową, tzn. będą na przemiennie realizować naukę stacjonarną i naukę zdalną.

W związku z powyższym harmonogram zajęć lekcyjnych klas będzie wyglądał w sposób następujący:
            Stacjonarnie (przypominam, że lekcje trwają 45 min. i przerwy zgodnie z harmonogramem pracy stacjonarnej szkoły):
            26.04 (poniedziałek) - klasa IIa, IIb
            27.04 (wtorek)       - klasa I, III
            28.04 (środa)        - klasa IIa, IIb
            29.04 (czwartek)     - klasa I, III
            30.04 (piątek)       - klasa IIa, IIb
            04.05 (wtorek)       - klasa I, III
            05.05 (środa)        - klasa IIa, IIb
            06.05 (czwartek)     - klasa I, III
            07.05 (piątek)       - klasa IIa, IIb
            itd....

Plan lekcji nadal pozostaje ten sam, tylko przypominamy, że lekcje stacjonarne trwają 45 minut a lekcje on-line 30 minut. Proszę o dopilnowanie by dzieci łączyły się o określonych godzinach i punktualnie przychodziły do szkoły oraz punktualnie były z niej odbierane. W pozostałe dni uczniowie łączą się z nauczycielami on-line.

Dowozy będą obowiązywać tak jak przed świętami wielkanocnymi. Dla dzieci dowożonych będzie zapewniona opieka świetlicowa do odwozu.  Dzieci pozostałe - dzieci miejscowe, które wymagają opieki świetlicowej (rodziców pracujących) będą miały zapewnioną opiekę. Rodzic  proszony jest o zgłoszenie do sekretariatu szkoły bądź wychowawcy klasy potrzebę zapewnienia opieki nad dzieckiem - tylko w dni, w których dziecko ma lekcje stacjonarne - w szkole. Świetlica dla tych uczniów funkcjonować będzie od godz. 6.45 do 16.00.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi procedurami do szkoły nie mogą przychodzić dzieci z objawami chorobowymi lub z rodzin w których rodzice/opiekunowie prawni przebywają w izolacji lub na kwarantannie.

Istnieje możliwość zapewnienia dzieciom w dni pobytu w szkole obiadów. Wymaga to jednak wcześniejszej deklaracji z Państwa strony. Imię i nazwisko dziecka oraz klasę należy podać telefonicznie do dnia 23.04.2021 r. do godz. 14.00 (piątek) w sekretariacie szkoły.

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań prosimy o kontakt z wychowawcą klasy lub sekretariatem szkoły.

Pozdrawiam serdecznie życząc Państwu zdrowia.
                                                                             Kinga Recka-Matyjasik

Więcej informacji na stronie internetowej MEiN

• Odszedł Ks. Prałat Zygmunt Kraszewski

• 20.04.2021
          •      Z głębokim żalem i niewymownym smutkiem w sercach przyjęliśmy wiadomość o śmierci  Księdza Prałata Zygmunta Kraszewskiego - Proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Bierzwniku. Ksiądz Prałat był wieloletnim pracownikiem naszej szkoły. Uczył dzieci katechezy, a także niósł posługę sakramentalną w naszej placówce. Będzie nam Go brakowało. Z  najbliższymi Zmarłego łączymy się w bólu.

Dyrekcja, Pracownicy oraz Uczniowie
                                                                             Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
                                                                        im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich
                                                                                                w Bierzwniku

• Wyniki rekrutacji 2021/2022

• 07.04.2021
          • Szanowni Państwo informujemy, że rekrutacja do przedszkola i klasy I SP została zakończona. Informację o jej wynikach możecie Państwo uzyskać w sekretariacie szkoły lub pod numerem telefonu 95 768 00 36.