• 21.11.2023
          • Nowa galeria Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 17 listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Łącznie do egzaminu przystąpiło 132 chętnych, a spośród nich wyłoniono 42 mistrzów, którzy otrzymali Certyfikaty Ekspertów Tabliczki Mnożenia oraz otrzymali oceny celujące z matematyki. Koordynatorkami przedsięwzięcia były panie Emilia Perłakowska – Janik i Agnieszka Wyrzykowska.

• 13.11.2023
          • Nowa galeria Święto Niepodległości została dodana do albumu fotograficznego

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu cała społeczność szkolna odświętnie ubrana z biało – czerwonymi kotylionami na sercu przybyła do hali sportowej, aby uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii.

Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 r. Uczniowie recytowali wiersze ukazujące determinację Polaków do odzyskania niepodległości. W ramach akcji „Szkoła do hymnu” odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”, wyrażając radość z naszej niepodległości i dumę z polskości.

Nie zabrakło wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, które wskrzeszały pamięć o dawnych bohaterach, przypominały o najważniejszych wydarzeniach w dziejach naszego narodu. Uczennice klasy szóstej, poprzez taniec, przywołały sceny rozbiorów i odzyskania przez Polskę niepodległości. Natomiast trzecioklasiści w przepięknym korowodzie biało – czerwonym zaprezentowali nasz taniec narodowy, zwany polonezem.

Akademia z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była dla wszystkich wspaniałą lekcją historii, wywołała wzruszenie, skłoniła do refleksji dotyczącej współczesnego patriotyzmu.