• 13.10.2022
          • Informujemy, że dnia 14 października 2022 roku (piątek) sekretariat szkoły pracuje w godzinach 8:00 - 11:00.

• Udział Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym

• 11.10.2022
          • 7 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły zostali zgłoszeni do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta”. Działania prowadzimy w  ramach zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

• Akcja Sprzątanie Świata

• 28.09.2022
          •          28.09.2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich  w Bierzwniku wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji „Sprzątanie Świata”. Hasło tegorocznej edycji „WSZYSTKIE ŚMIECI NASZE SĄ”.  Działania prowadziliśmy w ramach zadania „Organizacja ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich w Bierzwniku - Program Ekopracownia 2022” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

W tym szczególnym dniu, w każdej klasie, nauczyciele przeprowadzili prelekcję na temat ekologii i segregacji odpadów. Następnie po krótkim apelu uczniowie klas 1-8 wraz z opiekunami i pracownikami Nadleśnictwa Bierzwnik wyposażeni w worki na śmieci i rękawiczki wyruszyli w teren. Każda klasa miała przydzielony obszar, gdzie udała się, żeby pozbierać i posegregować odpady. Klasy 1-3 zajęły się terenem wokół szkoły, parku oraz osiedla bierzwnickiego. Klasy 4a i 4b sprzątały Wzgórze Klasztorne. Klasy 5, 6a i 6b teren wokół jeziora i lasów w miejscowości Starzyce. Klasy 7, 8a i 8b posprzątały teren leśny w rejonie Ostromęcka.

Prowadzone działania były dla nas wspólną lekcją poszanowania środowiska oraz promowania prawidłowych nawyków związanych z jego ochroną, segregowaniem śmieci. Uświadomiliśmy sobie i mieszkańcom gminy, że zmiana nawyków ekologicznych w codziennym życiu- segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami- będzie miało wpływ na otaczającą nas przyrodę, dzięki czemu będziemy mogli dłużej korzystać z jej uroków. Ten dzień był dla nas szczególny, ponieważ przyczynił się  dbania o czystość naszej planety.

Miłym akcentem było wspólne biesiadowanie przy przygotowanych dla nas ogniskach. Każdy upiekł sobie kiełbaskę zasponsorowaną przez Nadleśnictwo Bierzwnik.

• Zajęcia plastyczne

• 28.09.2022