• ŚWIĘTO DRZEWA

ŚWIĘTO DRZEWA

Dnia 09.10.2020 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Święto Drzewa" pod hasłem : DRZEWA DLA ZWIERZĄT. Koordynatorkami tegorocznej akcji były nauczycielki :Magdalena Borowska i Katarzyna Pawlak. Tego dnia ze względu na czas pandemii i obostrzeń z nią związanych akcja przebiegła w nieco inny sposób. Wychowawcy przeprowadzili w swoich grupach pogadanki odnośnie "Święta Drzewa",     w jaki sposób drzewa pomagają zwierzętom. Przedszkolaki utrwaliły sobie nazwy drzew  i zwierząt występujących w Polsce. Dzieci z wszystkich grup wzieły udział w konkursie na przebranie pt. : "LEŚNE ZWIERZĄTKO" oraz w konkursie plastycznym pt. : "DRZEWA DLA ZWIERZĄT".Piękny, słoneczny ,jesienny dzień to najlepsza pora na sadzenie , każda z grup przedszkolnych posadziła po dwa drzewka owocowe tworząc w ten sposób zaczątek przedszkolnego sadu. Po pracy nadszedł czas na słodki poczęstunek dla milusińskich oraz na rozdanie nagród.

KONKURS NA PRZEBRANIE

Z. Marcinkowska, M. Prus, M. Korolkow,

• NASZE PIĘKNE JEZIORO

NASZE PIĘKNE JEZIORO

Dnia 30.09.2020 roku SÓWKI ze swoja Panią  postanowiły odwiedzić nasze piękne jezioro Kuchta w Bierzwniku. Przedszkolaki zaopatrzeni w lornetki, lupy i suchy chleb wyruszyły na przyrodniczą przygodę. Dzieci z zapałem karmiły ptactwo, podziwiały piękno otaczającej przyrody. Obserwacja kaczek, łabędzi sprawiła wiele radości małym miłośnikom przyrody. Po małym odpoczynku na ławeczce, zrobieniu kilku pamiątkowych zdjęć wróciliśmy niechętnie do murów przedszkola.

• DARY JESIENI

DARY JESIENI

Dnia 25.09.2020 roku SÓWKI wraz z wychowawcą M. Borowską podążyli do parku, aby pozbierać dary jesieni. W tym dniu dopisała piękna słoneczna pogoda. Przedszkolaki z zapałem zbierały kasztany, szyszki i kolorowe liście. Po powrocie wszystkie jesienne skarby trafiły do koszyczków i kącika przyrody.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Dnia 24.09.2020 roku Sówki wraz z wychowawcą uczestniczyli w akcji : SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020 pod hasłem " Rezygnuję, Redukuję, Segreguję".  W ramach tegorocznej akcji do naszej sali przedszkolnej SÓWEK zawitały nowe kosze do segregacji odpadów. Wspólnie przypomnieliśmy sobie wiadomości o segregowaniu odpadów. Przedszkolaki wypowiedziały się w jaki sposób można zredukować produkcję śmieci oraz z czego mogą zrezygnować by odpadów było mniej na świecie. Po burzy pomysłów, zaopatrzeni          w rękawiczki i worki wspólnie wybraliśmy się do parku w celu pozbierania śmieci. Po śmieciowych zbiorach, zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

• #sadziMY

WYJŚCIE SÓWEK DO NADLEŚNICTWA W BIERZWNIKU

Dnia 18.09.2020 roku grupa SÓWEK wybrała się do Nadleśnictwa Bierzwnik w celu otrzymania sadzonek drzew. Przedszkolaki wraz z wychowawcą grupy M. Borowską dołączyły do akcji zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę pt. # sadziMY. Przedszkolaki otrzymały drzewka oraz instrukcję jak posadzić  sadzonki i w jaki sposób się nimi opiekować, aby   w przyszłości wyrosły z nich piękne okazy drzew.