• Lamus

Przedszkolaki w Lamusie

Dnia 17.09.2020 roku grupa przedszkolna "Sówki", wraz z wychowawcą M. Borowską, wybrała się na zabytkowe wzgórze klasztorne do Lamusa - muzeum starych przedmiotów .Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach tematycznych pt. "Kolekcjoner  i jego kolekcje" przygotowanych przez opiekuna muzeum Panią Magdalenę Nowacką- Gołębiewską. Dzieci obejrzały kolekcje unikatowych przedmiotów oraz filmy edukacyjne pt. "Kolekcje Lamusa", "Żywa woda". Pani Magda zaproponowała spacer do źródełka nieopodal spichlerza oraz przejście ścieżką edukacyjno - przyrodniczą nad jeziorem Kuchta. Po spacerze nastąpił słodki poczęstunek, rozdanie tematycznych kolorowanek i powrót do przedszkola. Myślę, iż wizyta w Lamusie bardzo się wszystkim spodobała i jeszcze tam zawitamy.

Witamy w przedszkolu

WITAMY W PRZEDSZKOLU!

Miło nam powitać Was kochane przedszkolaki w nowym roku szkolnym,
        a spotkamy się w następujących grupach
        :

3-latki „MISIAKI”- wychowawca Sylwia Szurzyńska oraz Alicja Grabiec

4-latki- „PSZCZÓŁKI”- wychowawca Renata Wieczorek

5-latki- „MOTYLKI”- wychowawca Ines Lubińska

6-latki- „SÓWKI”- wychowawca Magdalena Borowska

6-latki - „BIEDRONKI”- wychowawca Katarzyna Pawlak

1. Przedszkole pracuje w godzinach 6.30- 16.30
        2. Proponujemy (w miarę możliwości), by dni 1.09- 4.09. 2020 roku były okresem adaptacyjnym dla dzieci 3, 4letnich, a szczególnie nowoprzybyłych. Te dzieci przyprowadzamy do przedszkola do godz.10.00 na 2-3 godziny, stopniowo wydłużając czas pobytu dziecka
          w placówce. Dzieci 5,6letnie przyprowadzamy do godz.8.00.
        3. Rodzice przyprowadzający/odbierający dzieci, nie mogą wchodzić do budynku z wyjątkiem rodziców nowoprzybyłych 3,4latków. Rodzice Ci muszą jednak zachować społeczny dystans, posiadać maseczkę
          i rękawiczki.
        4. Rodzice „Misiaków” i „Pszczółek” wchodzą do przedszkola wejściem przy boisku Orlik, a rodzice dzieci „Motylków”, „Sówek” i „Biedronek” wejściem od dawnego GOPS.
        5. Szczegółowe procedury zachowania w przedszkolu znajdują się na stronie internetowej szkoły i prosimy o szczegółowe zapoznanie się z nimi.
        6. Obiady w przedszkolu od dnia 2.09.2020r. po wcześniejszym zgłoszeniu u wychowawcy w dniu 1.09.2020r. Dzieci 3letnie w miarę możliwości w I tygodniu bez obiadu.
        7. Obowiązuje wyprawka podstawowa podana w procedurach. Wszystkie rzeczy przedszkolaków muszą być podpisane we wszystkich grupach wiekowych. W I tygodniu nie przynosimy poduszek.
        8. Pozostałe informacje zostaną przekazane na  spotkaniach z rodzicami
          w dniu 3.09.2020r. (czwartek): spotkanie ogólne z Dyrektorem na powietrzu obok boiska Orlik o godz. 15.30, a następnie w grupach z wychowawcami.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z wychowawcami lub sekretariatem szkoły.

Do zobaczenia kochane przedszkolaki!