MALI CHEMICY EKSPERYMENTUJĄ

24.03.2022

Odrobina wody, naczynia o różnej pojemności, pipetki, lejki, barwniki, wywołały niesamowitą radość u Misiaków. Przelewały, odmierzały, mieszały kolory, porównywały zawartość wody w menzurkach, określały co pływa, a co tonie i wysuwały swoje- bardzo ciekawe wnioski. Zobaczcie sami przyszłych chemików.

Spotkanie z panią etnografką

20.03.2022

Dzieci z grup "0" poznały kolejny bardzo ciekawy zawód... Niedawno odwiedziła ich pani etnograf, która przyniosła ze sobą ciekawą kolekcję starych butelek, młynków do kawy i tzw. piesków (przyrządów służących dawniej do ściągania butów).
           Dzieci zaprezentowały pani swoją zebraną kolekcję starych urzadzeń, takich jak: pierwsze telefony komórkowe, budzik oraz aparat fotograficzny na klisze (to dopiero zabytek ;)).

Zajęcia bardzo się podobały i dzieci umówiły się już z panią Madzią na kolejne spotkanie tym razem w Lamusie.

Dzień Kobiet u Biedronek

20.03.2022

8 marca to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Tego właśnie dnia w naszej sali odbyła się mała uroczystość.  Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy złożyli życzenia wszystkim panią w przedszkolu oraz swoim koleżankom, tradycyjnie zaśpiewali uroczyste „100 lat”, i wręczyli pachnące niespodzianki. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach między innymi w porządkowaniu sali po zabawie. Wiele radości sprawiły również dzieciom wspólnie, samodzielnie przygotowane z tej okazji owocowe szaszłyki. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

Dzień Kobiet w grupie Pszczółki

20.03.2022

Dzień Kobiet w grupie Pszczółki. Wspólne z rodzicami przygotowaliśmy uroczystość dla wszystkich dziewczynek, tych dużych i małych. Były życzenia, prezenty, kwiaty żywe i zrobione z masy solnej.
                                                                                                                                                    Dziękujemy!

Bal karnawałowy w grupie Pszczółki

20.03.2022

Bal karnawałowy w grupie Pszczółki odbył się pod hasłem ,, Wodny świat przyjaciół Zdrojka". Woda potrzebna jest wszystkim by żyć. Przygotowania do balu trwały kilka dni. Najpierw zajęliśmy się dekoracją sali. Sami wykonaliśmy niezbędne akcesoria plastyczne. Dzięki rodzicom każdy przedszkolak miał przygotowany strój. We wtorek 22 lutego 2022 Pani Renata przebrana za Syrenę tworzyła kluczem BAL. Rozpoczęły się prezentacje na zielonym dywanie... Rodzice przygotowali dla dzieci słodki, zdrowy poczęstunek. Były oklaski i nagrody dla każdego przedszkolaka. To był wyjątkowy dzień!